|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nega mlečnih zuba
7.8.2015 12:19:50   
Anarunika
Gaza i rastvor sode što kaže mk su sasvim dovoljni za početak.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Nega mlečnih zuba
2.11.2015 3:24:43   
dunja RR
Aj opet da pitam, jel dajete deci fluorologal?

I da li da krenem sa pastom za zube, i koju preporučujete a da ne mora da se ispljune, jer on to sigurno neće uraditi user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Nega mlečnih zuba
2.11.2015 6:28:27   
Sanjica26 RR
Nama je zubarka rekla za Sofi da kreneno sa pastom tek kad izadju sve cetvorke. Pre toga smo samo pokvasili cetkicu vodim i prali cisto da se navikne..
Dunja odvedi ga na redovnu kontrolu, pa ce zubar da ti kaze.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 2.11.2015 6:29:26 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Nega mlečnih zuba
2.11.2015 10:00:36   
Anck Su Nmaun
Mladjoj ceri (4g) sam videla da se petica malo pokvarila, ali neznam sta sad da radim ona ziva ne bi otisla kod zubara. Samo kad spomenem ona vristi user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Nega mlečnih zuba
2.11.2015 11:25:37   
Ana RR
Dunjči, imaš paste koje se ne ispiraju, namenjene su maloj deci.

Moj muž je pre neko veče Marku slučajno stavio našu pastu za zube na četkicu, jadno dete počelo da kuka da ga boli jezik user posted image sad ga kontroliše i pita Tata jesi li stavio moju pastu?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Nega mlečnih zuba
13.1.2016 8:30:34   
Anck Su Nmaun
Bili smo kod zubara pre neki dan, H je popravila jednu peticu... bas nam je bilo mucenje, morali smo da joj drzimo i ruke i noge dok je zubarka busila...dusa me zabolela user posted image ali sta cu kad se mora. Osta jos jedan s druge strane.
I T je popravila jedan ali je bila samo tackica na zubu , tako da je to proslo lagano.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Nega mlečnih zuba
15.1.2016 11:40:11   
Anarunika

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Dunjči, imaš paste koje se ne ispiraju, namenjene su maloj deci.

Moj muž je pre neko veče Marku slučajno stavio našu pastu za zube na četkicu, jadno dete počelo da kuka da ga boli jezik user posted image sad ga kontroliše i pita Tata jesi li stavio moju pastu?




Koje su to paste,gde mogu da se kupe?

Moji klinci vole naše,ljute paste a i one tečnosti za ispiranje, Listerin. Stalno mi traže,ja im onda rastvorim sa vodom pa izbućkaju.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Nega mlečnih zuba
27.1.2016 12:51:40   
Mala Elena
Mamike, imam sada problem da E operem zube. Na pocetku je sve islo glatko, radovala se kada joj spomenem pranje zuba a sada hoce da uzme cetkicu ali je zagleda, stavi u usta polize pastu i trlja pitaj Boga gde, samo ne zube...a meni ne dozvoljava da joj operem...da li da forsiram, na silu ili sta da radim, sta je najbolje ? Hvala, valjda ce neko imati neku caku da predlozi..

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Nega mlečnih zuba
26.5.2016 21:42:11   
Anck Su Nmaun
Napokon smo zavrsili sredjivanje tj, popravljanje zuba, Kod H ih je bilo 4 sa lecenjima i poprvkama jedan je cak morala da vadi. Bas smo se namucili, tako malo dete a toliko opravki nisam odavno videla user posted image Ali dobro zavrsismo napokon sa tim...sad redovno na kontrole.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Nega mlečnih zuba
26.5.2016 22:14:22   
mila83

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Mamike, imam sada problem da E operem zube. Na pocetku je sve islo glatko, radovala se kada joj spomenem pranje zuba a sada hoce da uzme cetkicu ali je zagleda, stavi u usta polize pastu i trlja pitaj Boga gde, samo ne zube...a meni ne dozvoljava da joj operem...da li da forsiram, na silu ili sta da radim, sta je najbolje ? Hvala, valjda ce neko imati neku caku da predlozi..


Probaj bas da je ucis kako se pravilno cetkaju zubi,donji u smeru kako trava raste,a gornji kako kisa pada,znaci cetkanje,a ne trljanje...Pa na kraju kazi da mora mama da da zavrsi sjaj zubicima,da ona ne moze sama to da dohvati sve..Mozda uz neku pesmicu...

Moj sin,kada je bio mali,pocne da se smeje kada mu perem zube,pogotovo cetvorke,petice,golica ga,meni je to bio problem..a i to nepravilno pranje zuba..ali vremenom nauce i prihvate.Bitno da ne bude pod pritiskom.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Nega mlečnih zuba
26.5.2016 22:25:36   
Anarunika
Evo sad čitam kako sam pitala koje su to paste za zube bez ispiranja user posted image . A malo posle toga ,dobili smo od Lillya za prvi rođendan, Weleda gel za zubiće. Živa ga sada non stop koristi. Svaki put kada uđe u kadu i operem je ,ako hoću da je izvadim a nisam joj dala da opere zubiće (čitaj poliže pastu sa četkice) ona me opominje . Ranije mi je davala da joj i ja maloistrljam ali sada više ne. Ali ja se ne sekiram, mislim da je za ovih njenih šest zuba i to za sada sasvim dovoljno user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Nega mlečnih zuba
26.5.2016 22:31:28   
mila83
Joj dusa mala ! Bitno da se upoznaju sa higijenom zuba i polako je prihvataju..i naravno da se ne preteruje sa slatkisima i slatkim picima,pogotovo pred spavanje,ako dete ne pere ili povrsno pere zubice.T ima svoju cetkicu i obozava u drustvu seke i bate da "pere"zube.To lici na sve ,samo ne na pranje zuba user posted image Dozvoli mi vrlo kratko da joj cetkam zubice,ali se nadam da cemo to produziti. Sve je to igra za nju...

< Poruku je uredio mila83 -- 26.5.2016 22:32:31 >


_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Nega mlečnih zuba
27.5.2016 0:17:09   
choopa choops
Anck ako ti je za utjehu L je sa 3g i 9mj počela da popravlja zube, baš mi neki dan iskočilo na FB user posted image . Užasno joj je loš kvalitet (Uostalom kao MMu i meni) i stalno ih poravlja.

Najbitnije je da ste probili led sa zubarom i popravkama user posted image Biće lakše valjda s vremenom. Nije ni odraslima svejedno, a kamoli djeci...

neko kaže da su najčešće kod djece ti mliječni zubi očajni, ali da stalni poslije budu dobri. Ja se sve nadam da je to istina user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Nega mlečnih zuba
27.5.2016 8:24:00   
Anck Su Nmaun
Pa izgleda da su bas losi jer se to desilo za vrlo kratko vreme.
A te popravke to je mucenje bilo, ona sama nije dala nego srecom zubarka nam je prijateljica pa smo radili opravke po principu sedne tata i drzi je u krilu i opravljaju malo po malo, naravno malo uz vrisku malo uz pregovore, svaki put mi je bio stresan i za mene i za nju user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Nega mlečnih zuba
27.5.2016 8:45:04   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: mila83


IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Mamike, imam sada problem da E operem zube. Na pocetku je sve islo glatko, radovala se kada joj spomenem pranje zuba a sada hoce da uzme cetkicu ali je zagleda, stavi u usta polize pastu i trlja pitaj Boga gde, samo ne zube...a meni ne dozvoljava da joj operem...da li da forsiram, na silu ili sta da radim, sta je najbolje ? Hvala, valjda ce neko imati neku caku da predlozi..


Probaj bas da je ucis kako se pravilno cetkaju zubi,donji u smeru kako trava raste,a gornji kako kisa pada,znaci cetkanje,a ne trljanje...Pa na kraju kazi da mora mama da da zavrsi sjaj zubicima,da ona ne moze sama to da dohvati sve..Mozda uz neku pesmicu...

Moj sin,kada je bio mali,pocne da se smeje kada mu perem zube,pogotovo cetvorke,petice,golica ga,meni je to bio problem..a i to nepravilno pranje zuba..ali vremenom nauce i prihvate.Bitno da ne bude pod pritiskom.


Resile smo problem odavno...user posted image Za pocetak zavolela pesmicu pa onda polako i bez nje prihvatila. Samo ne znam jel pogresno sto jos uvek( sadve god) pere zube levo-desno a ne gore-dole..?

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Nega mlečnih zuba
27.5.2016 10:26:55   
mila83
ME,najbolje da jednom opusteno prosetate do decijeg stomatologa da resi dileme.Nije velik problem naravno,ali ti uvek pokazuj kako je pravilno,pa ce poceti.Bitno da je prihvatila.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Nega mlečnih zuba
27.5.2016 14:58:58   
choopa choops
ASN sve znam i sve te razumijem.

I l su se tako kvarili zubi, bukvalno za 10 dana od tačkice do ogromnog kvara. I onda mi je zubar objasnio da je to kao neki kvar "kruškolikog" oblika. Gdje se gore vidi samo tačkica, a dolje je već uveliko kvaran i onda samo odjednom sve izbije na površinu. user posted image

Biće bolje valjda user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Nega mlečnih zuba
27.5.2016 15:34:29   
Maraj
Ja sam L kupila gumene cetkice. Sluze i za "pranje" i za ceskanje desni. Stvarno su super. Umiri se s njima kada ceska desni

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Nega mlečnih zuba
22.12.2016 9:57:58   
Anck Su Nmaun
Kod H su tako par zuba ostavljeni otvoreni, jer su popravljani ali nema spasa, ne bole ali ostace tako. Jer kaze nece da vadi da bi ovi cuvali mesto. I tako stoje mesecima. Prvo mi je to bilo cudno ali posle sam citala da se tako radi.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Nega mlečnih zuba
22.12.2016 10:20:08   
Animsaj9
mi smo D kupili cetkicu pre jedno mesec dana, sad ima 5 zuba, u početku se jezio kad mu perem, a sad bas uziva, valjda mu ceskam desni

_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Nega mlečnih zuba
22.12.2016 10:27:48   
Mala Elena
Maraj, gde si kupila? Cula sam za njih i trazila u Lilly-ju ali nisu imali.
Anim, moja beba jos nema cetkicu . Ima 6 zubica, mislim da je vreme ici u kupovinu .

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Nega mlečnih zuba
1.2.2017 10:23:24   
Maraj
Me sad vudim sta si me pitala...u dm-u sam ih kupila. Njihove marke.


e sad.... L ima 16 meseci i 16 zuba. Dakle sve jedinice , dvojke , trojke i cetvorke su mu izbile. Kupila sam mu chicco cetkicu za zube. Ali on ne da da mu se priblizim sa njom. Kada ste vi pocele deci prati zube i kako to uraditi? On mi je uzme iz ruke i gricka one dlacice sa cetkice. Jednom je toliko "drndao" po ustima da su dlacice na cetkici bile rozikaste boj. Garant je raskrvario desni. Al on voli da je zvace. Cak place kada mu uzmem cetkicu iz ruke. Nisam mu davala jedno deset dana. Ne znam kako da mu ja operem zube , a da mi on dozvoli

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Nega mlečnih zuba
1.2.2017 10:29:42   
mali_mis
Maraj to je faza, i A. je tako zvakao cetkicu, ali ni slucajno mi nije dao da mu ja perem zube.
Sad sam uzme da pere, i to traje pa citavih pola sata, nekoliko puta dnevno user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Nega mlečnih zuba
1.2.2017 11:56:08   
Maraj
Misu a do kad be vama trajala ta faza. Ne znam.da l da mu dajem cetkicu , kad raskrvari desni. Trebala bi mu oprati zube , bar uvece. Ima ih poprilicno. Moja mama kaze "Ima vise zuba nego ja" (misleci na sebe) user posted image

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Nega mlečnih zuba
9.2.2017 22:34:56   
Figaro88
Mi ludimo vise sa mlecnim zubima.Pere ih jutru i uvece,ispira onom vodicom,ne uzima slatko nocu,ni danju previse i opet stalno problemi.I vodimo je kod zubara od druge godine,cim primetimo nesto odmah sredimo.Prvo je morala da izvadi peticu,pa da popravlja sesticu koja je nikla sa malim kvarom,i juce joj pukne cetvorka koja je vec popravljena,a ispod vidim kvar.Muka mi vise od zubara.Sada cu je odvesti kod tetke,dr sa kojom radi je navodno odlican stomatolog,pa da vidim sta ce nam reci.Ovi kod nas su u fazonu-mlecni su,nije bitno.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here