RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12. (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


nata11 -> RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12. (15.12.2014 12:06:30)

Domacice jeste krenule sa pripremama? Ja sam spremala kolace tokom vikenda ali nisam bas nesto zadovoljna sa par vrsta pa cu danas, sutra jos 2-3.
A onda u sredu spremam predjelo.

Moj meni ukratko:

predjelo:
krompir salata
salata od tunjevina i makarona
tanjir sa predjelom na kome redjam: proju sa prazilukom, masline, posni sir, mini kanapee - neki su sa premazon od sampinjona, neki sa pastetom od tune, stangle od lisnatog sa maslinama, francuski hleb sa ruskom.
jelo:
pasulja
ribe (hoki + fileti)

kolaci:
praline - nekoliko vrsta
praline od banane
bombice od banane i kokosa
bombice od kafe i badema
korpice od kikirikija
rozen kocke
grilijas
krem bananice
kajsije sa cokoladom i orasima
bombice sa pomarandzom
zelene kocke

Ako nekome treba neki recept javljajte pa kacim.




Modessty -> RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12. (15.12.2014 12:57:21)

mi pravimo samo porodični ručak. Dođu moji i njegovi i to je to.
Kolače sam naručila [sm=smiley1.gif]
A za ručak će biti: pastrmka, preliv od belpg luka i peršuna za ribu, posna ruska salata, posni pasulj sa prazilukom i orasima (svekar alergičan na ribu pa ovo zbog njega), sve što imam od zimnice [sm=jezicek.gif], posna pita sa prazilukom i sojinim ljuspicama (e to bi trebalo da stavim u C recepte). Možda smislim još nešto ako mi deca dozovle. A da! pomfrit za mog sina imog brata [sm=smiley1.gif]




nata11 -> RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12. (15.12.2014 13:24:18)

E i ja to pravim uz ribe sa belim lukom i persunom.




dragicar -> RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12. (15.12.2014 13:32:01)

I ja se pridruzujem slavljenicima sv. Nikole. Za veceru samo ukucuni, na dan slave rodbina, a 20,12 prijatelji i kolege. Slavu spremam samo vikendom, tako da mi je sve spremno za dan slave. Zajedno spremamo svekrva,zaova i ja [sm=smiley36.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12. (15.12.2014 13:50:06)

Slava mojih roditelja, a jos uvek imoja posto se ja nisam udala za svog co'eka, tako da idemo kod njih na rucak. Mama pravi i posnu i mrsnu. No bolesna je pa cu je zvati danas da cujem treba li ja da dodjem da spremam nesto ako ona ne moze. Inace mi to uvek samo i strogo u krugu porodice. Znaci ja sa mmojom porodicom, brat sa njegovom i mama i tata




Modessty -> RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12. (15.12.2014 13:58:11)

KOd nas se za sv Nikolu uvek sprema posno.
Ma nema nameru da pravim čudo od slave jer bi onda slavili ko Ivkovu slavu [sm=smiley36.gif]
Zaboravih žito koje će naravno moja mama da mi spremi jer ja nemam gde da ga sameljem [sm=smiley36.gif]
Jedne godine sam pravila salatu od praziluka i pasulja, onog braon, pa se stavi malo sirćeta i bude baš interesantno. A pravila sam i onu foru kad se pomeša tunjevina sa ajvarom. e to je mljac. To bi mogla i sad da smućkam. naravno prvo da pozajmim ajvar od mame [sm=smiley36.gif]
Spremaću više kad mi deca porastu. Sad im je i ovoliko dosta.
Slavski kolač obično spremamo Danilo i ja zajedno. Maštamo pa stavimo i leptiriće i zeke cvetiće na kolač [sm=smiley36.gif] Prošle godine je hteo da napravim auto od testa [sm=smiley36.gif] Možda ga poslušam ove godine




Klarita -> RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12. (15.12.2014 14:50:06)

Kako da napravim preliv od persuna i belog luka? [sm=smiley23.gif] ove godine sve sam radim, obicno mi mamam pomogne, sad sam joj dala samo pivarice i baklavice da mi napravi




mama krava -> RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12. (15.12.2014 14:59:06)

Ulje, sok limuna, so, beli luk i persun...ja stavim i malo senfa i bude bas super. A ko si 'tela tacno mere, ondaK sorry, jer ja uvek to malo, malo, pa probam...[sm=smiley1.gif]




Didy -> RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12. (15.12.2014 15:15:33)

Nato, daj sve recepte u C kuhinju. Svaka cas, bas si vredna! Vrlo zanimljiv meni. I vrlo bogat.
Mi 19. idemo kod svekra i svekrve jer tamo dolazi sva rodbina mm, pa necemo da ih odvlacimo. 20. obicno odemo do kumova jer i oni slave, a ojda tek 21. mi napravimo veceru za kumove i nase prijatelje i za mog brata i snaju. Svekrva pravi mrsnu slavu, mi posnu. Napravimo riblju cirbu, mm ispece skusu na rostilju,.ja napravim.rizi-bizi i krompir u tepsiji (pola-pola) i odgore poslazem snicle sarana. Salata bude posna s kukuruzom i kikirikijem i pecena paprika i sveza zelena,.a prethodnih godina sam pravila posne torte,.sad nesto razmisljam da napravim posne sitne kolace.




Klarita -> RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12. (15.12.2014 18:11:50)

Moram tacne mere da znam [sm=smiley24.gif]

Ove godine kod nas na trpezi:
1.americko pecivo sa nadevom
2.kuglice od krompir pire i spanaca
3.rolat od krompira i luka (pita krompirusa)
4.pita od pecuraka i posnog kackavaljastavke (4 stavke porucene od zene koja se time bavi)
5. pita sa kupusom
6.kiselina (krastavcici, srgarepa, karfiol, cisto da ima nesto plus kisele paprike)
7.ajvar
8.salata sa makaronom i pecurkama i majonezom i kiselim krastavcicima

9.pasulj
10.riba (oslic i som)

11.pivarice i cokoladne baklavice (samo to gosti jeli prosle godine i porucili mi da samo to spremam od kolaca)

Klarin rodjendan slavimo u nedelju i ponedeljak i to ima da me "smlati" vec sam ispekla kore za slane torte, 3x2, pravicu jos svasta...ali onda je mrsna trpeza naravno..juce sam razgovarala sa svestenikom o tome. I da, pravicu joj torte sama mmmmmmmmm divne torte, ali to nije za ovu temu[sm=smiley36.gif]




mama krava -> RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12. (15.12.2014 21:23:05)

Klarita, svi ti dresinzi su najbolji ako se prave u razmeri 1:3 u korist ulja, a beli luk i persun kako volis ili kako ti gosti vole. Ja nisam nikada imala priliku da to pravim na veliko, a kad pravim za nas dodam kasicicu senfa, ali uvek probam, jer nekad kupim neki pikantniji. Naravno i so prilagodis kolicini preliva. Moras da probas kad smuckas da vidis da li je ukus ok. Znaci ako stavis 1 dl limunovog soka/sirceta onda stavis 3dl ulja.




MOCICA -> RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12. (15.12.2014 21:28:47)

KOji je posan kackavalj? Ja kad citam deklaracije svaki ima mlečni protein?




branki* -> RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12. (15.12.2014 21:33:20)


IZVORNA PORUKA: Torbica


IZVORNA PORUKA: branki RR

nato,ja nemam,nisam ti neka pomoc[sm=smiley13.gif]samo htedoh da napisem a propo posnog kackavalja da on u stvari nije posan jer sadryi proteine surutke i zabluda je da je posan.

http://www.caseus.rs/sr/products Ovaj je posan. Preporucuje se alergicnima na mleko, a ja sam i zvala tehnologa da pitam... Bila sam nepoverljiva.

ovaj je posan sto je torbi stavila.




MOCICA -> RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12. (15.12.2014 21:36:55)

Gde ima da se kupi, nisam viđala?




branki* -> RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12. (15.12.2014 21:38:58)

to ne znam.mozda vidi torbi,pa napise.




mama krava -> RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12. (15.12.2014 21:40:14)

Izgleda da nije ni taj postan. Tasha isla da ga kupi i kaze da ima surutke u prahu u sastavu. Ima u Merkatoru i Univeru, valjda.




Didy -> RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12. (15.12.2014 22:15:59)

Hajde prvo da napišem da se kaže postan, a ne posan (izvinjavam se, bode mi oči, morala sam), a onda da kažem kako mi pravimo taj dresing za ribu: naspem maslinovo ulje u posudu (recimo 1 dl), naspem otprilike veliku kašiku seckanog peršuna (kad imam svežeg, onda njega, kad nemam onda suvi) i recimo 2-3 čena belog luka (seckanog, naravno, ja volim da je beli luk što sitnije iseckan, pa se nekad ni ne vide komadići koliko da usitnim). U principu ti je sve to proizvoljno, bitno je da i dalje bude tečno, a ne gusto, bar mi tako volimo. Limun i so ne dodajemo, ja ne volim limun u tom prelivu, ali nasečemo kriške limuna, pa sebi iscedi po ribi onaj ko voli. Mi ovo pravimo svaki put kad jedemo pečenu ribu. Klarita, nemaš šta da pogrešiš.




Klarita -> RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12. (15.12.2014 23:51:11)

Zahvaljujem drage moje[sm=smiley1.gif] Didi, MK [sm=smiley31.gif] kud da ne pogresim, pa ja sam ti duduk za kuhinju i spremanja[sm=smiley36.gif] no, izvesticu se, hocu, hocu...I ja sam za kriske limuna, pa ko voli neka izvoli[sm=smiley1.gif]




nata11 -> RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12. (16.12.2014 8:54:36)

Kod nas u Idei ima bas veliki izbor posnih ove godine.
Klarita super je ovaj recept a ako sama peces ribe mozes i da uzmes malo tog ulja u koje se przile pa dodas beli luk, persun sta ti po volji.
I ja pravim sa malo senfa.
A inace i u krompir salatu dodad malo senfa ukusnije je.




Klarita -> RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12. (17.12.2014 1:52:42)

A bas razmisljam o krompir salati[sm=smiley1.gif] kako nju da napravim[sm=smiley4.gif][sm=smiley9.gif]
U cetvrtak ujutru cu salatu makarone sa sampinjonima i krastavcicima...kako slavimo na potkrovlju, ne u dnevnoj sobi...vec smo postavili stolove i stolnjake...jos escajg i sudove da operem (pustim u masinu) i to je to...znaci imacu vremena da napravim (bar se nadam) i tu krompir salatu. Sutra cu pasulj, u cetvrtak znaci jednu salatu i pite sa kupusom...mada mi se nesto javlja, da ce i pasulj i pite sa kupusom spremiti moja majka[sm=smiley36.gif]




superm -> RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12. (17.12.2014 2:03:03)

Torbi je dala recept za krompir salatu.[sm=smiley1.gif] k, daj recept za te tvoje pivarice I baklave




Klarita -> RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12. (17.12.2014 2:06:08)

Aj, da ih uslikam pa cu postaviti recepat[sm=smiley1.gif] ili ako ces praviti ovih dana da odsetam do kuhinje po svescicu[sm=smiley1.gif]?




superm -> RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12. (17.12.2014 2:14:10)

Ne muci se sada, ima vremena. Ionako su ovi moji slinavci bolesni.




Klarita -> RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12. (17.12.2014 2:17:26)

[sm=smiley36.gif] Bas bi se pomucila da pustim dva'es koraka[sm=smiley36.gif] nego je podugacak recepat...Da ozdravite sto pre, a ja cu sutra da ispisem sve ako treba, pa da "prelomi" cokoladna baklavica, leci dusu koliko je dobra[sm=smiley1.gif]




superm -> RE: Srecna slava - Sveti Nikola 19.12. (17.12.2014 2:20:04)


Mod, kako spremas pasulj sa orasima? Zvuci divno!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>