RE: Sokovi (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


Anoniman -> RE: Sokovi (12.7.2011 23:46:07)

Pa onda je moja Nina ko kamila... Ja sam računala ovih 800 bez mleka... Je l' joj puno toliko? [sm=zmeden.gif]




Anoniman -> RE: Sokovi (12.7.2011 23:49:24)

Nemam pojma. 




Mishica 77 -> RE: Sokovi (13.7.2011 0:52:18)

Moje dete uopšte ne pije sokove i ne voli ih. Samo vodu. 




magnetic -> RE: Sokovi (13.7.2011 9:20:22)

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Cure, koliko vam deca popiju tečnosti dnevno, sok + voda? Tash, aj ti javni prva pošto nam je Marko bliži po uzrastu, a Magnetic nek se seti koliko joj je pilo dete kad je imalo 7 meseci [sm=smiley1.gif]
Skoro nista,mozda 100 ml dnevno.Tek je od desetog pocela piti vodu malo normalnije,a sada popije i do litre dnevno.




magnetic -> RE: Sokovi (13.7.2011 13:38:40)

Ovo se odnosi samo na vodu,znaci sisala je 5-6 puta dnevno i pila tako malo vode.Sada ne sisa,ali eto pije dosta vode.




Anoniman -> RE: Sokovi (13.7.2011 13:58:51)

Mihajlo pije ceđenu narandžu sa 40% vode od 5 meseci i nikakav problem [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Jako malo dodam žutog šećera i to je to. Jako retko mu dajem sokove, dosad sam mu davala frutek i bakinu tajnu od borovnice i kupine i uvek 50-50 sok-voda. Ceđenu naradžu dobije svaki dan, a kad nemam naradže eventualno ove druge varijante. Zaista retko. Pre mu skuvam 2dcl čaja, rashladim i to mu dajem da popije. Razređujem upravo iz razloga da se ne navikava na slatke napitke (i mleko nikad zaslađeno ili sa kakaom), a domaće je domaće-probali smo breskvu i višnju domaću, a ja ponekad pravim i onu cveklu bez trunke šećera i ljušti sve u šesnaest [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




isidora88 -> RE: Sokovi (13.7.2011 14:44:20)

meni mateja nece da pije nista osim mleka,jedva popije 50 ml sokaili vode dnevno[sm=zmeden.gif]
retko,bas jako retko popije po ceo jedan sokic na dan.
ja ne znam da li da ga bas teram da pije tecnost ili ne...




ivaj -> RE: Sokovi (13.7.2011 17:49:09)

Ne vredi terati isidora.
Evo i Jelena za ceo dan popije max 40 ml vode,uvece 120 ml mleka i sad je pocela po pola sokica dnevno,ne moze vise.
Sta da joj radim,takva je i kraj.Mozda ce se kasnije promeniti.

Kad citam ovde koliko deca pojedu i popiju samo kazem svaka cast! Mi smo daaaaleko od svih tih ml i gr.




Sanjica26 RR -> RE: Sokovi (13.7.2011 17:51:52)

Teodori nisam uopste davala sokice. Insistiracu prvo na vodi, jer je ocajno pije. Ako bude pila kako treba onda cu lepo da joj cedim voce.




Mala Loojka -> RE: Sokovi (13.7.2011 18:01:31)

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Cure, koliko vam deca popiju tečnosti dnevno, sok + voda? Tash, aj ti javni prva pošto nam je Marko bliži po uzrastu, a Magnetic nek se set_i koliko joj je pilo dete kad je imalo 7 meseci [sm=smiley1.gif]


Mi vodu rasturamo jos od drugog meseca... Sokice smo krenuli od 4... Pije kao lud, veruj mi... Sad kad su vrucine popije sigurno oko 600ml, a ima 5m.. A tvoja beba ima 7m pa popije 800ml... Tako da nemoj da brines ;)




MASHKA -> RE: Sokovi (16.7.2011 21:29:47)

 koje sokiće vam piju bebe?
ja Staši kupujem juvitana od 125ml.ali me interesuje da li postoje neki u većem- ekonomičnom pakovanju, a pogodni za bebe?




Mala Loojka -> RE: Sokovi (16.7.2011 22:13:54)

Ja pravim, a kad kupujem, kupujem samo Hipp... Oni imaju vece bocice




Sanjica26 RR -> RE: Sokovi (26.7.2011 14:04:37)

Imamo puno breskvi neprskanih. Da li mogu za Teodoru da napravim sokic bez kuvanja?




Klarita -> RE: Sokovi (26.7.2011 14:12:18)

Yes!!!




Anoniman -> RE: Sokovi (26.7.2011 14:13:42)

IZVORNA PORUKA: MASHKA

koje sokiće vam piju bebe?
ja Staši kupujem juvitana od 125ml.ali me interesuje da li postoje neki u većem- ekonomičnom pakovanju, a pogodni za bebe?



Postoje oni "Zdravo" sokovi, ima ih u zdravoj hrani, Rodiću, Dm-u... bez konzervansa su, baš provereni. Litra je oko 300din, ima i jeftinijih i skupljih. Ja nisam još davala Nini ali ću probati. Za sebe sam kupovala onaj od cvekle i još nečeg, ne mogu sad da se set_im, za gvožđe, i po ukusu bih rekla da su prirodni da prirodniji ne mogu biti. Nisam sigurna da ću dati Nini dok ne pitam Dr.




vukosava -> RE: Sokovi (26.7.2011 14:37:15)


IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Teodori nisam uopste davala sokice. Insistiracu prvo na vodi, jer je ocajno pije. Ako bude pila kako treba onda cu lepo da joj cedim voce.


Ja isto ne dajem sokove. Procitala sam da on njih nije ista korist kao od kasica tako da jos uvek bez njih. Voda je zdravija hehe




Jeca* -> RE: Sokovi (26.7.2011 15:01:25)

Kompanija "Nektar" iz Bačke Palanke kupila je većinski paket akcija slovenačkog "Fruktala", za 50 miliona evra tako da će postati jedan od najvećih srpskih investitora u Sloveniji

uraaaaaa [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




vukosava -> RE: Sokovi (26.7.2011 15:03:37)


IZVORNA PORUKA: Jeca*

Kompanija "Nektar" iz Bačke Palanke kupila je većinski paket akcija slovenačkog "Fruktala", za 50 miliona evra tako da će postati jedan od najvećih srpskih investitora u Sloveniji

uraaaaaa [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

[sm=bravo.gif]




ivaj -> RE: Sokovi (17.8.2011 13:14:02)

Sta kazete za neki sok koji bi mogli da dajemo bebama a da nisu oni "bas bebeci" od po stotinak dinara?!
Da li postoji takav-da je priblizno kvalitetan a npr u litarskom pakovanju?

Ne mogu vise da se nakupujem tih malih sokica pa zato pitam.




New Mom -> RE: Sokovi (17.8.2011 13:16:25)

Evo, ivaj, Bubi je to pisala gore.[sm=smiley1.gif]
IZVORNA PORUKA: BubaMira

IZVORNA PORUKA: MASHKA

koje sokiće vam piju bebe?
ja Staši kupujem juvitana od 125ml.ali me interesuje da li postoje neki u većem- ekonomičnom pakovanju, a pogodni za bebe?



Postoje oni "Zdravo" sokovi, ima ih u zdravoj hrani, Rodiću, Dm-u... bez konzervansa su, baš provereni. Litra je oko 300din, ima i jeftinijih i skupljih. Ja nisam još davala Nini ali ću probati. Za sebe sam kupovala onaj od cvekle i još nečeg, ne mogu sad da se set_im, za gvožđe, i po ukusu bih rekla da su prirodni da prirodniji ne mogu biti. Nisam sigurna da ću dati Nini dok ne pitam Dr.






ivaj -> RE: Sokovi (17.8.2011 13:22:45)

Hvala draga,secam se toga da je pisala ali bas u blizini nemam ni jednu radnju zdrave hrane.Moracu da prosetam i da vidim kakvi su ti sokovi.

A npr oni next bez secera i sl,da li valjaju za njih[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




New Mom -> RE: Sokovi (17.8.2011 13:27:04)

Jao, ne znam. Nisam još davala KL te sokove. Više sam za ceđenje svežeg voća, za sada bar.
Valjda će se javiti neka od mama koja ih daje.




ivaj -> RE: Sokovi (17.8.2011 13:30:00)

I ja jeci cedim pomorandzu,ali nemam sokovnik pa ne mogu nista drugo.A za gazu i cedjenje drugog voca stvarno nemam vremena a i mrzi me uglavnom.

Ni ja Jani nisam do trece godine davala nista osim decijih sokica,ali ona je jako malo pila sokove pa je bilo lako[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anoniman -> RE: Sokovi (17.8.2011 13:32:51)

posle 1og rođ sam prešla sa dečijih Frutek sokova, na obične Fruktalove sokove. Sve sam ih razblažila sa vodom. 




Anoniman -> RE: Sokovi (17.8.2011 13:37:19)

Ja Mihajlu sve razblažavam sa vodom 50:50 [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>