|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sokovi
17.8.2011 14:05:10   
lanajelena
Za sve NS koje kupuju zdravo sokove,ima njihova radnja u Heroja Pinkija kada su na akciji moze se kupiti litarski sok i za 100 dinara,sokovi su super,pravi prirodni i jaki mogu se cak malo i razblaziti sa vodom

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Sokovi
17.8.2011 17:56:42   
usamljena
Od ovih "zdravih" mi smo kupovali isto u DM-u, a Una je jako dugo pila samo Hipp caj. Sada pije caj, cedjenu pomorandzu i grejp a kupovne Juicy i stavljam malo vode u to. Ako kupujem neki sok uvek proveravam postotak voca u njemu.

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Sokovi
21.10.2011 16:37:12   
Lu
IZVORNA PORUKA: liliana

Ne znam da li postoji tema o sokovima, pa ču zato pitati ovde: Kada ste djeci počele davati  sokove u tetrapaku, tj. kada ste prestale da im dajete one "bebeće" sokiće? Sokove kog proizvođača dajete deci (mislim na sokove za "odrasle"user posted image , one u tetrapaku, od 1l, 1,5l, 2l -nadam se da  me razumete...)?

IZVORNA PORUKA: Olga RR

pa ja sam pocela sa tim velikim sokovima oko druge godine , ne secam se tacno ali davala sam prvo  hipp i domace cedjene pa prokuvane pa onda juvitana pa tek onda " velike "


IZVORNA PORUKA: liliana

Hvala ti, Olga. I Tina će za mesec dana dve godine, pa mi se nekak čini da je možda vreme da pređemo na "velike" sokove. Kog proizvođača  uzeti "velike"?  Koji "veliki" su od čistog voća? Ja nešto kontam da bi to najbolje bilo "Swisslion" (iliti, nekadašnji PIK "Takovo"), jer oni  prave i one "JUvuitana" bebeće sokiće. user posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Sokovi
21.10.2011 16:38:32   
liliana
Ee, LU, spasitelju moj!!!user posted image user posted image user posted image
Nadam se da če se neko oglasit i razrešit moju misteriju zvanu "Sok"!!!user posted image


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Sokovi
21.10.2011 16:50:02   
Lu
Moje dijete ne pije sok osim u kafiću ili restoranu, pago-jagodauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Sokovi
31.10.2011 17:04:32   
liliana
Ja pre neki dan postavih pitanje,i to na više tema, i samo me 2 osobe udostojiše odgovora.user posted image Ponoviću svoje pitanje:
Kada ste prestale da dajete deci one  "bebeće" sokiće u malim flašicama, tj. kada ste počele da  im dajete sokove u tetrapaku? Kog proizvođača sokove (u tetrapaku) dajete?


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Sokovi
31.10.2011 19:02:55   
ivaj
liliana,sory,nisam ni videla tvoje pitanjeuser posted image

Kod nas ima raznih opcija-najcesce pije cedjenu pomorandzu,a kad se desi da vristi i ne mogu da stignem da joj pripremim sok ona pije onaj iz tetrapaka.I to bude onaj koji pijemo mi,znaci buckuris,ali to je stvarno retko.
One kupovne bebece smo skoro izbacili zato sto je nemoguce nakupovati toliko koliko ona moze da popije.A i sad je veca,za par dana puni godinu.

Pisali smo vec o tome,dobri su oni koji se kupuju u zdravoj hrani.Zdravi su,flasa je od 750 ml a kostaju oko 230 din.
Za ove u tetrapaku stvarno ne znam da te posavetujemuser posted image Ne znam koji je najbolji.Mozda oni bez secera.

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Sokovi
31.10.2011 20:16:10   
Daca88
liliana mi smo sa godinu dana sa frutek i juvitana sokova presli na zdravo sokove od mrkve,jabuke,cvekle,750ml nesto preko 200din.Najcesce ja pravim sok,a od skora(16 meseci),desi se da popije next premium,i fruvita premium.Uzmem nekada i life premium al oni su mi nekako jaki pa ih redim sa vodom.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Sokovi
1.11.2011 17:26:16   
liliana
E, hvala vam. Kod mene nema tih prodavnica zdrave hrane. user posted image Dok smo bili u SLO-bilo mi je  veoma lako-tamo postoje standardi i poštuju se zakoni (to je več neka druga tema) a ovde se može prodavati sve i svašta upakovano kao čist sok. Zato sam u nedoumici koji  "veliki" sok da počenm da joj dajem.
Ona će , krajem mesec, 2godine napuniti, pa mislim da ih več može piti, ne?



_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Sokovi
1.11.2011 17:33:58   
maslackic
sokovi koji nemaju u sebi odredjen procenat pravog voca u sebi na slici pa pakovanju ,po zakonu, ne smeju da imaju nacrtano voce...ne znam tacno koji je to procenat ali pitacu mm a ,pa napisati...

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Sokovi
1.11.2011 17:38:41   
liliana
Pitaj. J a  na svim sokovima vidim da je nacrtano voće (mislim na sokove u tetrapaku), a znam sigurno da su neki od tih sokova "veštaci"

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Sokovi
1.11.2011 20:01:10   
Daca88
po osluskivanju drugarica i komsinica koje su mame,deci ne davati la vita,vocne kapi,jaffa,guste next jer kazu da trpaju brasna,a bistri next su super,hello...solidni su joy,su voce,verde,vocna dolina,a najbolji zdravo,nektar,nektar life,fruvita...

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Sokovi
1.11.2011 20:03:54   
Lu
Ja napravila sok od grožđa i moje dijete neće da ga pije.
Odnijela u vrtić teti kuharici, tamo PIJEuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Sokovi
18.10.2012 14:07:09   
pandina
Da osvezimo malo temu.
U koje doba dana je najbolje dati bebi od 4-5 meseci sok? Koliko puta dnevno? Da li onda dati i vocnu uzinu ili nema potrebe?
Kako pravite sami sok?

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Sokovi
18.10.2012 15:05:17   
Snelle
Pandina, a šta si uvela od obroka? Ja sam uvek pre za varijantu voćke, nego soka. Znači vožna užina, a ne sok.

< Poruku je uredio Snelle -- 18.10.2012 15:06:02 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Sokovi
18.10.2012 15:09:38   
Jeca*
ja sam protivnik bilo kakvih sokova kod beba. Znači voće, ne sok, ko što reče Snelle user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Sokovi
18.10.2012 15:57:31   
liliana
Pandina, moje dete je sokove počelo da pije tek sa 6,5 meseci i to razblažene (One bebeće u flašicama , ali sam joj sipala samo malo soka i do vrha flašice vode, -čisto da joj "zamiriše" jer nije htela vodu da pije, a nije bila dojena beba, već je bila na adaptiranom mleku). Mislim da je sa 4 meseca rano. Ipak-to je moje mišljenje.user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Sokovi
18.10.2012 21:37:35   
branki*
moj boza dugo nije hteo da pije nikakve sokove,samo vodu je pio.tek od pre neki dan je poceoda pije sok od jabuke.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Sokovi
18.10.2012 21:47:09   
pandina

IZVORNA PORUKA: Snelle

Pandina, a šta si uvela od obroka? Ja sam uvek pre za varijantu voćke, nego soka. Znači vožna užina, a ne sok.


Uvela sam Milupine pirincane i kukuruzne pahuljice po pola porcije od propisane ujutru i pola uvece. Uvela sam jos i jabuku, sargarepu i sljivu preko Hipovih kasica. Dajem mu oko 60-70 g (pola teglice) jednom preko dana. Inace ga samo dojim bez dohrane. Vidim da ima tih bebecih sokova 4+. Probala sam Hipov od jabuke, malo sam mu dala razblazen sa vodom i popio je na ex, odusevio se. A vodu inace nece, mada ga odavno i ne nudim, posto ga dojim.

Znaci ipak je rano za sok? Meni se ne zuri, nego vidim da mu prija, bar ovaj jedan sto je probao. Videh ih dosta sa 4+, pa reko' da pitam user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Sokovi
18.10.2012 21:50:05   
pandina

IZVORNA PORUKA: Jeca*

ja sam protivnik bilo kakvih sokova kod beba. Znači voće, ne sok, ko što reče Snelle user posted image


Ako se skuva jabuka i od nje napravi kasa posebno, a voda u kojoj se kuva dodje kao kompot-sok, mozda bolje tako?

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Sokovi
18.10.2012 22:03:29   
jovicaa
pandina ako imas sokovnik samo napred. ja cedim aleksu sve moguce kombinacije.. ali posto je tvoja beba mala.. kreni sa sargarepom i td...
a one juvitanine kupovne i sl ja bas ne bih davala... mozda samo ponekad, a juvitanine nikad, posebno ne one koji imaju secer u sebi, a 90 posto ih ima. jednom sam probala jedan taj juvitanin sokic i htela sam da peglam, ima ukus kao zasecerena voda.


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Sokovi
18.10.2012 22:04:34   
jovicaa
a voda u kojoj se kuvalo voce je dosta zdrava i dobra za stomak, slobodno daj to, ali nemoj seceriti...
lilliana mi kada nema cedjenog soka dajemo aleksu one kids plave sokice... mislim da su ok.

< Poruku je uredio jovicaa -- 18.10.2012 22:06:05 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Sokovi
18.10.2012 22:55:15   
pandina
user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Sokovi
19.10.2012 1:04:14   
Yula

IZVORNA PORUKA: pandina


IZVORNA PORUKA: Jeca*

ja sam protivnik bilo kakvih sokova kod beba. Znači voće, ne sok, ko što reče Snelle user posted image


Ako se skuva jabuka i od nje napravi kasa posebno, a voda u kojoj se kuva dodje kao kompot-sok, mozda bolje tako?



Ja sam tako davala, samo sam razredjivala taj sokic sa puno vode, da ne bih dete navikla na slatko, mnogo je voleo to da pije. Tek pre neki dan sam pocela da mu dajem cedjeni sok od pomorandze i bas ga voli, samo moram da ga procedim inace nece da pije ako ima pulpe.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Sokovi
14.11.2012 23:23:19   
pandina
Nece da mi pije vodu u kojoj se kuva voce niti povrce. Probala sam i razblazenu i nerazblazenu varijantu i nece. Bas mi je zao.

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here