|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sokovi
15.11.2012 0:14:35   
Mariya
Ja one juvitanine sokove i dalje koristim samo kad Lu ne kaki (oni su toliko slatki da je proteraju jadnuuser posted image ) Tako da smo dosad popili 3-4 flašice. Nikad joj nisam davala kao užinu, niti da pije umesto vode. A ni ona nije bila preterano oduševljeno vodom u kojoj se kuvalo voće. Ali čajeve voli odmalena, a tek sad kad joj spremim sa medom i limunomuser posted image

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Sokovi
11.3.2013 17:19:05   
Didy
Deci dajem vodu, kupovne sokove cak i u gostima izbegavam da im dajem (kazem da im sipaju vodu umesto soka, a ako Stefan bas insistira, razblazim mu s vodom). Sofiji nisam nikad davala one sokove za bebe. Dajem im cedjenu narandzu ili limun s medom, ali ne da piju ceo dan, vec im napravim npr. posle rucka i onda popiju i tu je kraj.
Ranije sam Stefanu svasta buckala u sokovniku, iskreno sad retko kad imam vremena.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Sokovi
11.3.2013 17:20:16   
marince1
Dunja obozava sokice,jabuku,krusku,sve osim breskve

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Sokovi
11.3.2013 20:32:00   
lesica
L voli sokove,mada se to svodi na milion i jednu kombinaciju sveže cedjenog soka,ili domaćih sirupa na rastvaranje,kao beba ih nije pila,niti je htela niti sam je ja nudila. Sad već kako je starija popije po čašu dve soka dnevno.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Sokovi
19.4.2013 12:34:45   
mica0
dr mi je rekla da pocnem da joj dajem sok od jabuke i sargarepe, s tim da pocnem sa jednom kasicicom dnevno, pa da se zaustavim na 4, koliko meseca toliko kasicica? e sad me zanima necije misljenje, posto citah forum, uglavnom ste svi pisali za malo vecu decu i sokice

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Sokovi
19.4.2013 12:37:48   
Sanja90
Mico ja ti ne bi preporucila,vec iskljucivo da dojis do 6meseci ako je moguce,e sad ti znas sta je najbolje za tvoje dete,radi po svom instiktu...

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Sokovi
19.4.2013 12:39:22   
World
nama je dr rekla sa pocnemo sa sokovima od 4. mjeseca, pa od 5. kasice... ja sam ani dala za sada jabuku i mrkvu, posto nema nista drugo sezonsko, a ovo joj cijedim.. pocela sam sa 5 kasicica, pa 10 itd. sad koliko pojede, a to je otprilike oko 50 ml. posto pola prospe..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Sokovi
19.4.2013 12:41:07   
mica0
Sanja, ali mene izludjuje em sto ima neredovne stolice, em sto se zadnjih nedelju dana budi na sat vremena nocu i trazi samo da sisa i samo prdi i to je probudi i place, a ovako je mozda proteraju sokici, navikavala bih je na ukuse, nije to mnogo, zato pitam za sokice, inace u temi za dojenje cu napisati opsirnije

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Sokovi
19.4.2013 12:46:26   
Sanja90
Mico,ja sam ti rekla ono sto ja mislim,a ti naravno radi onako kako mislis da trebauser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Sokovi
19.4.2013 12:47:48   
mica0
mi smo nase jabuke sa sela sve pojeli, tako da za njih znam da su neprskane, kupila bih joj kupovni, ali world da li treba da se razblazuju?

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Sokovi
19.4.2013 12:57:23   
World
ja prvo nisam razblazivala, pa sam skontala da je muci stomacic malo dok kaki.. onda sam razblazivala sa prokuvanom vodom, otprilike 1/3 vode, pa mislim da joj je bolje tako... ako ces vec poceti sa sokovima, mislim da bolje da pocnes sa razblazenim, nekako mi izgleda kao da im je to prejako ipak...

evo ja sad razmisljam da polako uvodim kasice vec, da ne cekam punih 5 mjeseci, pa nek se navikava i na povrce malo...


mada, i ja sam se raspitivala, pa otprilike kako ti mislis da treba, tako i uradi... svako ima neku svoju politiku.. user posted image

< Poruku je uredio World -- 19.4.2013 12:58:33 >


_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Sokovi
19.4.2013 13:04:06   
mica0
world, danas smo bili na kontroli, dr rece da pocnem sa sokicima pa sa 4,5 meseci sa kasicom, odn. cerealijama i

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Sokovi
19.4.2013 13:23:20   
World
pa super eto.. sta planiras da joj dajes, kakve kasice?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Sokovi
19.4.2013 13:31:47   
mica0
Pa one pirincane koje se mesaju sa vodom ili mlekom, to cu dve nedelje, pa cu preci na kukuruzne... i Onda povrce sa punih 5 meseci ili 5 i po videcu.. to cemo u temi za ishranu user posted image

< Poruku je uredio mica0 -- 19.4.2013 13:33:32 >

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Sokovi
21.4.2013 0:15:37   
Yula
Ja detetu do pre nekoliko meseci nisam uospte davala sokice, a onda sam pocela da mu cedim pomorandzu, a odnedavno mu cedim sok u sokovniku, najcesce kombinujem jabuku, sargarepu, ananas i pomorandzu. To sam pocela jer u psolednje vreme nece da jede voce a ranije ga je tamanio. To bude 2-2.5dl soka i to mu dam posle popodnevnog spavanja.

Ranije, kao bebi, mu nisam davala sokice jer nisam zelela da ga navikavam da ih pije i da bi radije jeo voce, kako je i bilo. A imam zaista nekoliko primera iz blize okoline gde su bebama davani cajevi i sokici pa deca posle non-stop cevce ako nista drugo, ono bar malo obojenu vodu sokom jer obicnu vodu nece da piju. Mislim da je to lose najvise zbog zubica. Moje dete zna da se voda pije da se utoli zedj, a sokic ide u odredjeno vreme i van tog vremena ga i ne trazi.

Dala sam mu u par navrata kupovni sok i to samo kada imamo goste ili smo negde na rodjendanu, da ne bi gledao u tudje case.



_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Sokovi
21.4.2013 0:23:27   
Yula

IZVORNA PORUKA: mica0

dr mi je rekla da pocnem da joj dajem sok od jabuke i sargarepe, s tim da pocnem sa jednom kasicicom dnevno, pa da se zaustavim na 4, koliko meseca toliko kasicica? e sad me zanima necije misljenje, posto citah forum, uglavnom ste svi pisali za malo vecu decu i sokice


Ja bih poslusala savet doktora, beba ionako prakticno vec ima puna 4 meseca. Veliki broj doktora sada opet savetuje uvodjenje cvrste hrane deci sa vec 4 meseca jer se ispostavilo da ako se krene sa punih 6, mnoga deca lose prihvate nove ukuse i nemlecnu hranu. Moje dete iako je krenulo sa punih 6 nije imalo tih problema, ali cu ipak sa drugim detetom krenuti sa puna 4 meseca, bar tako sada imam u planu.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Sokovi
2.10.2014 16:40:33   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Ja sam Luki pre svih kašica uvela sokove. Znači, prvo što je probao sa 3,5 meseca bili su sok od šargarepe, sok od jabuke i mešavina ta dva.
Kako sam ih pravila?


Meni nešto rano da sa 3.5. meseca krećem sa sokovima. kada je u stvari pravo vreme?


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Sokovi
2.10.2014 16:42:57   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Yula


IZVORNA PORUKA: mica0

dr mi je rekla da pocnem da joj dajem sok od jabuke i sargarepe, s tim da pocnem sa jednom kasicicom dnevno, pa da se zaustavim na 4, koliko meseca toliko kasicica? e sad me zanima necije misljenje, posto citah forum, uglavnom ste svi pisali za malo vecu decu i sokice


Ja bih poslusala savet doktora, beba ionako prakticno vec ima puna 4 meseca. Veliki broj doktora sada opet savetuje uvodjenje cvrste hrane deci sa vec 4 meseca jer se ispostavilo da ako se krene sa punih 6, mnoga deca lose prihvate nove ukuse i nemlecnu hranu. Moje dete iako je krenulo sa punih 6 nije imalo tih problema, ali cu ipak sa drugim detetom krenuti sa puna 4 meseca, bar tako sada imam u planu.


Baš me zanima šta če nama naša dr. reći sledeće nedelje, jer se i anma bliži 4 meseca. Mada ne planiram još uvođenje čvrste hrane.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Sokovi
2.10.2014 16:48:13   
Klarita

IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Ja sam Luki pre svih kašica uvela sokove. Znači, prvo što je probao sa 3,5 meseca bili su sok od šargarepe, sok od jabuke i mešavina ta dva.
Kako sam ih pravila?


Meni nešto rano da sa 3.5. meseca krećem sa sokovima. kada je u stvari pravo vreme?


Pravo vreme je onda kada ti mislis da jesteuser posted image Moja su deca na AD mleku i kod nas bi trebalo od 3 ili 4. Ja sam K dala sa 4m a, N sa 3 i po. Ne dajem sokove, sem prvi put na kasicicu sam dala dve tri kasicice sokica od jabuke i vec sledeci dan jabuku pecenu. K tako, a N mi "preseklo" more pa sam mu dole dla jednom ili dva puta sokic od jabuke, ali na kasicicu i ne dajem vise i necuuser posted image
Svaka majka zna sta je najbolje za svoje dete. Ne zuri i ako nisi sigurna sacekaj i razmisli, procitaj savete i vidi kako ti mislis da je najbolje.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Sokovi
2.10.2014 16:49:01   
Sanjica26 RR
Moje obe devojcice nisu pile sokove. Iskljucivo sam im davala sveze voce. Bas je rano sa 3,5 poceti sa sokovima.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Sokovi
2.10.2014 16:53:56   
Žapkić
Ja sam Tini sa 5 meseci prvi put dala sokić. Prvo od jabuke (bistri), pa od šargarepe, pa gusti od jabuke... Tek posle je počela sa kašicama. A kada sam počela da joj dajem sokove-razblazivala sam ih sa vodom.
Možda joj ni ne bih davala sokove , ali ona je odbijala vodu, pa mi je pedijatar savetovao da joj dajem razblazene sokove, pošto ona nije dojila, već je pila "Aptamil"

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Sokovi
2.10.2014 16:57:22   
Mala Elena
Ne znam sta da kazem, koga god da pitam dobijem drugaciji odgovor. Moja drugarica je sa 4,5 meseca pocela cediti svezu jabuku i sargarepu. Kaze maloj ne smeta. Mm kaze da ne treba jos da dajemo, mucice je stomak, kaze citao je negde. Bas mi drago sto ste pokrenuli ovu temu. Patronazna kaze da bi pre dala meso nego sokic, tj uvela.user posted image
Treba sveki do sredine meseca da mi da njen sokovnik, a ne znam sta je pametno. Znam da se cedjenjem voca gube vlakna, ali vitamina valjda ima, a nadam se da ne dolazi do zatvora.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Sokovi
2.10.2014 20:50:48   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Žapkić

Ja sam Tini sa 5 meseci prvi put dala sokić. Prvo od jabuke (bistri), pa od šargarepe, pa gusti od jabuke... Tek posle je počela sa kašicama. A kada sam počela da joj dajem sokove-razblazivala sam ih sa vodom.
Možda joj ni ne bih davala sokove , ali ona je odbijala vodu, pa mi je pedijatar savetovao da joj dajem razblazene sokove, pošto ona nije dojila, već je pila "Aptamil"

Niposto! niposto! niposto ovo raditi!!!! Ako dete pije sok onda pije sok! Razblazeni sok uzrokuje strahovite gasove i grceve kod bebe pogotovo ako razblazujete vas sveze cedjeni sok. Znaci ako uzmete jabuku, izrendate je, iscedite i date lepo sokic bez dodavanja vode. Izes ga treba puno voca ali voda i sveze cedjeno ne ide niposto!
Ja nisam protivnik sokova. Naprotiv ako D nije htela neko voce da mi jede ja uzmem i lepo u sokovnik i opalac eto ga sokic. Npr i sad uzmem smokve i napravim sok u sokovniku i bogme utrosim dosta smokava da napravim 2dl soka ali ga tako pije bez dodavanja vode. s tim sto ako dete ima problem sa nekom vockom npr kruska (kao moja D) bolje joj je dati sok od kruske nego svezu krusku. Upravo ta vlakna muce bebe i imaju onda stomacnih problema. Davala sam recimo i kompot ako skuvam voce pa dam tu vodu u kojoj se kuvalo i to je ok,ali nije ok razblazivati sokove.

Znaci nemam nista protiv sokova. Kad D nije mogla da kaki uvek sam joj davala ili sok od kruske ili sok od sljive, ili kompot pa tu vodu da pije.

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Sokovi
2.10.2014 21:18:05   
Mala Elena
A Ljiso , ima li kakve poente iscediti svezu jabuku i sargarepu i staviti samo da probije kljuc ? Mislim da je bolje od vodice iz kompota .Sta mislis ?
Da li bi joj smetao taj svezi sok ako od njih inace nema tegoba (kuvano, peceno ) ?

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Sokovi
2.10.2014 21:20:26   
Didy
Ja ne vidim poentu kuvanja voća i nisam kuvala, davala sam sveže. Kuvanjem ubiješ sve vitamine. I uvek sam bila pre za kašicu nego za sok.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here