|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Fraxiparin u trudnoci
24.4.2009 20:23:28   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Buba76

Bila sam danas na kontroli,sve je OK,jedino cu morati primati Fraxiparin celu trudnocu zbog trombofilije koju su mi nedavno otkrili,ona je bila izgleda i uzrok spontanih.

  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Fraxiparin u trudnoci
24.4.2009 22:12:29   
Buba76
Tasha,hvala ti sto si otvorila temu,bas sam sada htela to da uradim. Nadam se da ce se neko javiti,trebaju mi i druga iskustva...To je heparin,postoje razni nazivi za njega.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 24.4.2009 23:30:14 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Fraxiparin u trudnoci
21.1.2010 14:51:45   
ljubavce
radila sam analizu d dimera i malo je povecan tako da cu morati da primam fraxiparin.
uopste nisam srecna zbog toga, znam da ne steti bebi ali ipak postoji strah user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Fraxiparin u trudnoci
21.1.2010 15:35:09   
ljubavce
dali je neko primao fraxiparin injekcije u trudnoci????

(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Fraxiparin u trudnoci
21.1.2010 15:36:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ljubavce

dali je neko primao fraxiparin injekcije u trudnoci????


draga mislim da će Verus ovde moći da ti odgovori...user posted image

(odgovor članu ljubavce)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Fraxiparin u trudnoci
21.1.2010 15:43:59   
Verus
ljubavce, ja sam trebala biti na njemu od starta trudnoce.  Nekako na svoju ruku, sam odlucila da to ne radim, nego zadnja dva meseca (rekla sam dr. da sam pocela a lagala samuser posted image ).  Naime, ovde uopste ne rade taj d dimer, tako da se ja na to ne mogu oslanjati...naravno, sigurno znas da on sluzi da spreci trombozu koje je svakako rizik u trudnoci.  Ja sam imala tromb iza kolena i u desnoj nozi posle operacije kolena koju sam imala pre 2 godine.  U SAD, svako ko je imao istoriju tromba, se smatra rizikom, pa ginekolozi Amerike preporucuju da bude na Fraxiparinu tokom cele trudnoce.  Dosta sam se nacitala svega, i radila sam SVE gentske testove, i posto nemam nikakvu trombofiliju niti genetsku sklonost, a redovno sam radila i vezbala, odlucila sam se da ga ne primam tako dugo.  E, sada posto sam vec u 3 trimestru (sto se blizi porodojaj,krv se lakse zgrusava-da naravno, ne bi iskrvarile pri porodu), a i sada sam na mirovanju zbog preranog poroda, primacu ih uskoro.  Dobija se jedna na dan-i onda me u 36 nedelji prebacuju na cist heparin 2x na dan.  Heparin se ocisti iz tela posle 3 ili 4 sata, tako da i ako moram na CR ili hocu epidural moci cu da ga primim.  Fraxiparin treba 24h da se ocisti iz krvi, tako da u tom slucaju epidural nije bezbedan, jer moze doci do krvarenja kicme.  Naravno, ako se rano krenem poradjati, i moram na CR uvek mogu skroz da me  uspavaju, tad se preskace rizik od krvarenja kicme od epidurala.....

Mada, ovde kazu da skroz uspavljuju zene SAMO u hitnijm slucajevima...rizik od smrti od totalne anestezije kod trudnica skace na 50% (znam, i ja sam se sokirala)..

Pitaj sta te god zanimauser posted image


O da, primala sam ga pre 2 godine, pa jedno 2 nedelje ili vise, pa onda opet jos 10 dana.  Igla je jako mala, prvo mi je davao mm (da je se pod kozu, u salo stomaka ili butine-najbolje stomak), i malo pece kada ubrizgavas, ali ne strasno.  Uvek se setim koliko dece ima dijabetes i daju sebi inekcije do kraja zivota.....pa mogu onda ja ta dva meseca.....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Fraxiparin u trudnoci
21.1.2010 15:50:43   
ljubavce
Verus, primala si ga pre 2 god. u trudnoci ili ne?
mene samo strah da ne steti bebi da nema nekih trajnih posledica...
inace se uzasavam igala

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Fraxiparin u trudnoci
21.1.2010 16:06:17   
Verus
Ne, nisam bila trudna pre 2 god ali kad sam dobila taj tromb u  nozi, morala sam prvo da primam te inekcije, pa onda lek sto se pije za razredjivanje krvi jos 3 meseca.  Molekuli leka u fraxiparinu su previse veliki da prodju kroz placentu, tako da to ni ne dodje do bebe, ne brini o tome uopste....a iglice su male-ako imas nekoga ko ti moze dati super, ja sam navikla pa mogu da dam samoj sebi, jedino sto malo pecka, ali prodje brzo. 

Igla je mala, ista kao za insulin, ona sto dijabeticari koriste.  Naucice te kako to da radis, ili ne znam jel tamo dodje sestra da ti da?  za trudnocu je bezbedno, cak stavise, bice bolja cirkulacija i dotok materija bebiuser posted image

(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Fraxiparin u trudnoci
21.1.2010 16:13:36   
ljubavce
Verus, hvala ti puno.
bar si me malo oraspolozila jer ceo dan placen i bas sam se nasekirala.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Fraxiparin u trudnoci
21.1.2010 16:59:52   
Verus
UOPSTE nemoj da se sekiras!  Neke zene moraju da ga primaju jer je to jedini nacin da zadrze trudnocu, da ne bude pobacaj.  Tako da veruj mi, sve je to u redu-i ja cu ga koristiti, eto zajedno cemo!user posted image

(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Fraxiparin u trudnoci
21.1.2010 18:39:50   
ljubavce
Verus volim te ovoliko user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...

stvarno si mi dala osmeh na licu, hvala ti!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Fraxiparin u trudnoci
21.1.2010 18:44:14   
Verus
user posted image user posted image nista ne brini! Javi mi kada dobijes lekove-postoji par "trikova" da das inekciju sebi a da ne boli i da ne ostavi trag user posted image Upamti: sve je u nasoj glavi.  Ako ocekujes da boli i na to usmeris um: bolece.  Ako 'ladne vode to sve gledas i radis, tako ce i biti.  Znam, prosla sam oba...a i dosta toga sto se tice zdravlja, nema testa na svetu koji mi nije radjen.....a od toga 6 nedelja torture u Srbiji, gde znas da nema anestezije ni za sta! 

Zamisli da smo morale to svaki dan od 6 nedelje trudnoce?? Ih, a mi smo skoro na kraju.  Dok trepnes bice sve gotovo.  A reci cu ti iz licnog iskustva: nema goreg bola od tromba i vece muke....a da ti ne govorim o riziku od smrti (ako se otkaci i ode na srce i pluca).  Tako da sve je to vredno za nase zdravlje-a samim tim i ovih andjela u nama!

(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Fraxiparin u trudnoci
4.2.2010 9:35:39   
ljubavce
Verus, jesi pocela da primas terapiju?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Fraxiparin u trudnoci
9.2.2010 17:29:39   
ljubavce
ja primila par inekcija i prestala

(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Fraxiparin u trudnoci
9.2.2010 18:08:27   
Verus
ljubavce-nisam....strah me da budem na tome pa ako krenem da se poradjam ranije da ne mogu da dobijem epidural za CR..mada se non stop sekiram sto ne primam i strah me da ne dobijem tromb....


sto si stala?

(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Fraxiparin u trudnoci
9.2.2010 18:17:32   
cipiripi
a ako pre trudnoce radis analize na trombofilije i negativan je rezultat, da li moze da se pojavi u trudnoci?

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Fraxiparin u trudnoci
9.2.2010 19:29:00   
Verus
cipi, ne, ako nemas genetsku predispoziciju onda nece.  Npr, Faktor V je gentski a cesto se tek ispolji u trudnoci, ali posto si ti sve proveravala nemas sta da brines!

Pici aspirin, i pretpostavljam da ce hteti da ostanes na njemu i tokom trudnoce, a ako ne, onda radi fraxiparin, zbog onih antitela, cisto da budes sigurna da ne dodje do tromboze posteljice (tj tromboze malih krvnih sudova). 

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Fraxiparin u trudnoci
9.2.2010 23:59:42   
cipiripi
faja user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Fraxiparin u trudnoci
10.2.2010 8:32:29   
ljubavce
bila sam na dodatnu kontrolu u Nisu i tamo mi je doktorka rekla da ja nisam ni trebala da primam fraxiparin jer su mi rezultati uredu i to sto mi je d-dimer malo povecan to je normalna pojava u trudnoci. Ovde ocigledno pojma nemaju, samo su me izmaltretirali psihicki.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Fraxiparin u trudnoci
10.2.2010 21:41:54   
ljubavce
ne mogu da si prezalim ove par inekcije sto sam isprimala za bezveze user posted image

(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Fraxiparin u trudnoci
10.2.2010 22:37:30   
Verus
ljubavce, ne brini nije skodilo ni tebi ni bebi..eto jedino sto je bolelo malouser posted image

(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Fraxiparin u trudnoci
10.2.2010 22:46:35   
ANGY
Sve nesto mislim da ce i meni ukljuciti Fraxiparin,zbog malo povisenog LAC-a.Javljam vam sutra.Ma,
ako ce da pomogne..

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Fraxiparin u trudnoci
10.2.2010 23:03:28   
Verus
angy sta je tacno LAC?

(odgovor članu ANGY)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Fraxiparin u trudnoci
10.2.2010 23:19:13   
ANGY
Lupus Antikoagulans

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Fraxiparin u trudnoci
10.2.2010 23:24:53   
ANGY
Vezuje se za Antifosfolipidni sindrom,ali i Lupus i trombofiliju.Barem sam ja tako zakljucila iz svega procitanog.Izaziva spontani.Moze da se manifestuje samo u trudnoci a inace da bude negativan.
Meni su do sada 2 puta radjene analize i bio je oba puta negativan ali po ovim ref.vrednostima izgleda da je blago povisen tj.pozitivan.Nosim rezultate sutra na tumacenje mojoj dr..Videcemo
Ako smo sad otkrili da je to uzroz mojih problema,barem pomak na bolje..
I sansa za terapiju
I moju bebe(bebe)user posted image user posted image

(odgovor članu ANGY)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here