|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fraxiparin u trudnoci
11.3.2016 19:33:13   
sokimoki
Devojke jedno pitanje ako ima nekih sa slicnim problemom.Ja sam u 18+3 nedelji trudnoce i bockam se fraxiparinom 0.3 u ruci.Koza mi je u trudnoci skroz drugacija suva i tvrda i vrlo cesto mi ostaju bas veliki podlivi i modrice.Stavljam obloge od svezeg kupusa ako znate jos neki recept dajte savet bas boliii makar malo da popusti...

(odgovor članu JRupi)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Fraxiparin u trudnoci
11.3.2016 19:49:13   
Maraj
Sokimoki , a da se bockas u stomak? Tu ti ke lakse. Ja sam u stomak do 25 ili26 nedelje pa posle u butine. Ibu stomak i butine se bockas pod pravim uglom , u ruci se bockas lod ostrim uglom pa mozda zato pravis podliv. Probsj da promenis mesto

(odgovor članu sokimoki)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Fraxiparin u trudnoci
11.3.2016 20:54:05   
sokimoki
Maraj u pocetku sam se bockala u stomak ali je porasouser posted image pa nemogu da ustipam kozu da se bocnem zato sam presla na ruke muz me bockA pod ostrim uglom. Ako moze u stomak bez da ustipem kozu mogla bi da se vratim mnogo je lakse tako

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Fraxiparin u trudnoci
30.4.2016 17:23:50   
Markokris
Cao! Ukoliko nekom treba fraxiparin od 0.4 mogu dati jednu ipo kutiju, ostala mi je. Upravo sam se porodila pa mi ne treba...;-)

(odgovor članu sokimoki)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Fraxiparin u trudnoci
30.4.2016 18:20:54   
Maraj
Markokris user posted image

imam i ja ali fragmin. Ako nekom treba , poklanjam 6 doza od 2500 rok vaznosti 4/2017. Imam i jednu dozu fragmina od 5000 rok važnosti 2/2017

(odgovor članu Markokris)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Fraxiparin u trudnoci
30.4.2016 18:24:19   
Markokris
Nadam se da ce se neko javiti, da ne stoji bzvz....:-)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Fraxiparin u trudnoci
30.4.2016 18:27:37   
Maraj
Javi se bolje ovde u ovoj temi klik

(odgovor članu Markokris)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Fraxiparin u trudnoci
6.5.2016 11:12:39   
Mima Simon
Pozdrav svim trudnicama,

ja sam na Fraxiparin-u 0,3 tj. 2850 i.j. od drugog meseca trudnoce. Trenutno sam u 21. nedelji. Pratim d-dimer i anti Xa aktivnost. Hematolog mi je rekao da je granica za anti Xa 0,2-0,7. Trenutno mi je rezultat anti Xa 0,86, sto znaci da sam presla gornju granicu.
Da li neka od vas zna kada se povecava doza injekcija, da li kada predje donju ili kada predje gornju granicu?
Hvala!

< Poruku je uredio Mima Simon -- 6.5.2016 11:13:07 >

(odgovor članu branaV)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Fraxiparin u trudnoci
7.5.2016 15:23:30   
Lela89
Probaj da namazes medom navece pred spavanje i zamotas gazom, i ujutru skines. Meni je to pomagalo.

(odgovor članu sokimoki)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Fraxiparin u trudnoci
7.5.2016 15:24:39   
Lela89
To mora hematolog da ti odredi. Mislim da ide veca doza kad predje granicu.

(odgovor članu Mima Simon)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Fraxiparin u trudnoci
7.5.2016 15:25:43   
Lela89
Ako nekome treba fraxiparin 0,3 imam 11 da poklonim.

(odgovor članu Lela89)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Fraxiparin u trudnoci
15.5.2016 19:12:05   
MalaCoka
Cao devojke :) mnogo sam srecna sto sam uspela da nadjem ovu temu na forumu jer sam vec par dana potpuno istraumirana zbog nalaza koji su mi stigli...nova sam ovde ..citala sam prethodne postove ali bih molila neku od vas koja ima slicne nalaze da mi isprica svoje iskustvo...26.nedelja sam i bena skace kao luda user posted image Nakon rezultata d dimera 0.68 feu/ml a normala je 0.5..i ginekolog me je ubedio da radim analize za trombofiliju i nadjen mi je MTHFR HETEROZIGOT alei 2 677T visok rizik..i ginekolog mi je samo ukljucio fraxiparin 0.4 + c vitamin 1000mg + b kompleks..ja sam trazila uput za hematologa da cujem njegovo misljenje jer ne mogu da kupujem inekcije do kraja trudnoce..molim vas napisite mi vase iskustvo i da li se nekoj nakon par inekcija pojavio svrab na rukama kao koprivnjaca imala sam to i ranije ali sad se plasim da nije od fraxija...p.s.videla sam da neka od cura poklanja fraxi ja sam zaineteresovama...hvala unapred za svim curama koje mi odgovore user posted image

(odgovor članu Lela89)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Fraxiparin u trudnoci
15.5.2016 19:37:19   
Maraj
Malacoka to ti je reakcija od fraxiparina. Mislum da bi trebalo hematolog ili ginekolog ko ti vec prepisuje terapiju da ti promeni lek. Tj da uzimas fragmin ili clexan. To ti je reakcija na taj lek. Obicno dr promene lek kada se javi alwrgijska reakcija

(odgovor članu MalaCoka)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Fraxiparin u trudnoci
16.5.2016 1:22:16   
Miracles

IZVORNA PORUKA: MalaCoka

Cao devojke :) mnogo sam srecna sto sam uspela da nadjem ovu temu na forumu jer sam vec par dana potpuno istraumirana zbog nalaza koji su mi stigli...nova sam ovde ..citala sam prethodne postove ali bih molila neku od vas koja ima slicne nalaze da mi isprica svoje iskustvo...26.nedelja sam i bena skace kao luda user posted image Nakon rezultata d dimera 0.68 feu/ml a normala je 0.5..i ginekolog me je ubedio da radim analize za trombofiliju i nadjen mi je MTHFR HETEROZIGOT alei 2 677T visok rizik..i ginekolog mi je samo ukljucio fraxiparin 0.4 + c vitamin 1000mg + b kompleks..ja sam trazila uput za hematologa da cujem njegovo misljenje jer ne mogu da kupujem inekcije do kraja trudnoce..molim vas napisite mi vase iskustvo i da li se nekoj nakon par inekcija pojavio svrab na rukama kao koprivnjaca imala sam to i ranije ali sad se plasim da nije od fraxija...p.s.videla sam da neka od cura poklanja fraxi ja sam zaineteresovama...hvala unapred za svim curama koje mi odgovore user posted image



Mala Coka, imaš pravo da dobijaš fraxi u DZ, izganjaj to, zašto bi plaćala.

Ja sam nakon porođaja imala na bokovima takvu reakciju kakvu opisuješ i svrbelo je. Ali tokom trudnoće nisam, iako sam primala fraxi celu trudnoću.

Predlažem da pitaš i za savet dr Jelenu, koja daje odgovpre i vezano za fraxi KLIK OVDE

(odgovor članu MalaCoka)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Fraxiparin u trudnoci
16.5.2016 1:56:12   
Lela89
Ja imam mthfr heterozigot i pai 4g/5g, pocela sam sa fraxiparinom od 0,3 i 2 folne kiseline, a kasnije kako se moja kilaza i d didimer povecavali, povecana mi je doza na 0,4 pa 0,6 i 3 folne kiseline. Posle porodjaja 6 nedelja sam primala 0,4. Koliko vidim ti primas 0,4 a meni su ostale od 0,3. Samo redovno prati d dimer, i imaju posebne vrednosti za trudnice po tromesecima.

(odgovor članu MalaCoka)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Fraxiparin u trudnoci
17.5.2016 10:28:48   
Maraj
Miracles , mala coka nije bila kod hematologa. Ja sam dobijala od Doma zdravlja injekcije ali sam morala da imam i misljenje hematologa. Mislim da ih ona ne dobija pošto joj je ginekolog iste prepisao

(odgovor članu Lela89)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Fraxiparin u trudnoci
17.5.2016 18:27:14   
trombofilija
pozdrav svima....ja sam nova na forumu..... jako sam zabrinuta i molim nekog da mi pojasni d/dimer mi je povecan,u 16 nedelji sam trudnoce......nalaz 1.234 .....ako neko zna vise o ovome da mi pojasni bila bih puno smirenija....inace u petak imam zakazan pregled u Narodnom Frontu....inace sam iz Kosovske Mitrovice.

(odgovor članu erato)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.5.2016 12:47:14   
Lela89
Trombofilija, moras kod hematologa. Mislim da je to preko granicne vrednosti i za 2 tromesecje.

(odgovor članu trombofilija)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.5.2016 15:16:03   
Maraj
Trombofilija jesi li imala kakvu trrapiju do sada?

(odgovor članu Lela89)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.5.2016 15:16:56   
Maraj
Trombofilija jesi li imala kakvu trrapiju do sada?

(odgovor članu Lela89)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Fraxiparin u trudnoci
22.5.2016 20:14:47   
MalaCoka
Cao devojke, evo mene opet :) ovih dana sam samo po lekarima pa nisam stigla da pisem...moram da priznam da sam uzasno razocarana kakvo nam je zdrastvo bar ovde u Bgu...strasno!!!!! Inace dobila sam uput za hematologa i to Klinicki centar i jedva me je primio neki dr. Rajko Milosevic ..nije me ni pogledao a kamoli malo se udubio u nalaze, prvo pitanje koliko pobacaja i kad sam rekla ni jedan pitao me je zasto sam dosla, kad mi nije nista pokazala sam mu nalaz MTHFR visok rizik ali i na to je rekao ne trebaju ti inekcije samo folna, sa opaskom sto si to radila privatno,a sad dolazis drzavno ( inace doticni isto radi privatno u Belmedici), naravno nisam u ostala duzna i otisla sam...naravno djavo mi nije dao mira pa sam dosla nazalost privatno do nacelnice hematologije sa VMA dr. Tukic koja mi je objasnila da se slaze sa mojim ginekologom i da moram biti na fraxiju do kraja trudnoce, i da nazalost drzavno ne daju taj lek svakoj pacijentkinji samo onoj za koju sumnjaju da je rizicna ali to je sve stvar predpostavke jer ako se nesto desi niko ne odgovara...tako da cu kupovati nazalost :( ali sta je tu je idemo dalje :) da vas pitam do kada ste se bockale u stomak? Ja sam 27ned. I bas se mislim dokle li smem jer ne bih da naudim bebi, i uvek se mrda kad udaramo bockicu da me bas uhvati frka :( hvala puno na savetima...p.s. Za devojke sto su mi pisale nije reakcija na fraxi vec sam ja definitivno od nervoze pocela strasno da cesem ruke jer otkako sam se smirila nema ni svraba ni crvenila:)hvalaaaa :*

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Fraxiparin u trudnoci
22.5.2016 20:47:41   
Maraj
Coko ja sam do neke 20. Nedelje se bockala u stomak ,posle sam presla na noge. Zar mozea da se stipnes za stomak da se bocnes? Ja nisam mogla.
Pa ako ti ta dr da izvestaj gde pise da imas terapiju fraxiparina , onda dr iz Doma zdravlja tj tvoj ginekolog mora da ti izdaje naloge da besplatno primas fraxiparin

(odgovor članu MalaCoka)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Fraxiparin u trudnoci
30.5.2016 17:36:03   
MalaCoka
Cao Maraj:) tek sad videh porukicu...uspela sam nekakonda izdejstvujem 15 inekcija fraxiparina 0.4 i uspela da ih ubedim da mi daju ali ne verujem da cu moci kad to potrosim traze da dolazim svaki dan u dz a to mi je na drugom kraju grada ili mi nude da prebacim karton u neki blizi dz sto sam odlucila da necu jer ne bih sad u 28 ned. Da menjam ginekologa...e pa ja jos uvek uspevam da navucem kozu ne vise oko pupka vec vise sa strane i ja stipne a mm mi udari bockicuuser posted image ..nego pitanje za sve fraxi trudnice jel i vama savetovan carski rez zbog trombofilije...ja sam pokusala mog doktora da idem prirodno ali nece ni da cuje ..samo cz..??? Cmokic

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Fraxiparin u trudnoci
30.5.2016 17:41:20   
MalaCoka

IZVORNA PORUKA: Markokris

Cao! Ukoliko nekom treba fraxiparin od 0.4 mogu dati jednu ipo kutiju, ostala mi je. Upravo sam se porodila pa mi ne treba...;-)

Hej jesi li udelila inekcije:) ako nisi ja sam zainteresovana. :) hvala

(odgovor članu Markokris)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Fraxiparin u trudnoci
31.5.2016 8:38:27   
Maraj
Mala coka i ja sam isla na cr zbog trombofilije. Ustvari postoji šema koju ce ti dati hematolog , koliko sati pre i posle cr ne smes primiti lek. Zbog toga se oni odlucuju za cr.
ako zelis da stupis u kontakt sa devojkom koja ti nudi fraxi idi na PP ispod njenog imena. To ti je privatna poruka. Videce je samo ona , brze nego sto ce videti ovako

(odgovor članu MalaCoka)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here