|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fraxiparin u trudnoci
11.6.2016 14:19:29   
MalaCoka
Cao devojke ..opet ja :) moram da vas opet molim za savet sad sam u 29nedelji i potpuno sam se deprimirala zbog ove trombofilije ..naime do pre 2 nedelje me je mm bockao u stomak i d dimer mi je bio na normali...posto je mene bilo strah iako je moj ginekolog insistirao da nastavim u stomak,ja sam na svoju ruku ubedila mm da promenimo mesto i negde sam citala da moze u ledja sa strane ali izgleda da to nije dobro mesto jer mi je sad d dimer posle deset dana 1.43 i potpuno sam se prepala. Moze li neka devojka da me posavetuje gde da bockam u butine jer sam sad u strahu da cu opet da pogresim i da cu da izazovem da mi nesto bude bebici? Hvala puno gledala sam neke slike na internetu nadam se da su tacne za pozicijom obelezavanja gde moze da se da bocka ;( hvala vam unapred

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Fraxiparin u trudnoci
11.6.2016 14:33:27   
kokolom
Mozes i u ruku i u butinu. Imas na youtube snimkepa pogledaj
https://youtu.be/rPTLcEBI5Fc
https://youtu.be/hhl8qC8wf3M

(odgovor članu MalaCoka)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Fraxiparin u trudnoci
27.10.2016 21:44:38   
MalaCoka
Cao devojke..nadam se da ima jos koja da prati forum :) ja sam se porodila cr i dobila decka koji vec ima 3 meseca...zanima da li se neka fraxiparin trudnica i nakon porodjaja borila sa d dimerom ja sam primala fraxi 0.6 sest nedelja nakon porodjaja i d dimer mi je bio u normali ali nakon prestanka terapije opet je skocio i sad je 0.68 ginekolog koji me je vodio kaze da uvedem opet fraxi ali ja ne bih jer dojim..a i zanima me da li je neka od vas imala slicna iskustva? Hvala punooo na savetima mnogo ste mi pomogle :*******

(odgovor članu kokolom)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Fraxiparin u trudnoci
27.10.2016 21:54:43   
Maraj
Coko , ja sam primala injekcije 2 nedelje nakon porodjaja. Samo sam prwkinula i to je to . Pojma nemam koliki mi je d dimer. Nisam ga kontrolisala od trudnoce. A mislim da bi trebalo da se posavetujes sa hematologom a ne da ti ginekolog olako prwpisuje terapiju. Valjda se gleda i urin i krvna slika.

(odgovor članu MalaCoka)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Fraxiparin u trudnoci
30.1.2018 7:48:20   
Maraj
Drage da li vam je modro mesto od uboda?
Ja sam u prosloj trudnoci davala sama sebi. A sad mi ne daju injekcije na ruke pa mi svaki dan daju u dz. Davali sj mi u noge, skoro svaki put mi pogode neki krvni sud. Sva sam ili u masnicama ili kao u mladezima od tih uboda. Sada sam presla na ruke ali su mi i na rukama od svakog unoga masnice. Da l mi oni u dz lose daju...ja kad sam sebi samoj davala nisam jmala ovako masnice

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Fraxiparin u trudnoci
15.2.2018 14:59:48   
Maraj
Ima li jos koga u ovoj temi user posted image

U koliko sati primate injekcije?
Ja sad idem svaki dan u dz da mi tamo daju injekciju. I to oko pola 9. Problem mi je sto nema ko da mi cuva dete pa sam ja mislila da pomerim davanje injekcije na posle podnevne sate npr oko 17h, kad mm dodje s posla. Sta mislite jel to ok?user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Fraxiparin u trudnoci
16.2.2018 9:06:50   
nata11
Maraj ne plasi me mene to tek ceka user posted image
Ja imam aparat pa cu njime. MM se sprica pomocu aparata to je super stvar, nista ne osetis.

_____________________________





(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Fraxiparin u trudnoci
16.2.2018 12:06:58   
Maraj
Nato ma nije spricanje nista strasno. Sta ce mi aparat. To je vec pripremljena injekcija. Meni je problem sto ako ne odem u dz da me oni boxnu moram da kupim. Ne daju mi oni na ruke injekciju. A kako dete ne mogu ni povesti sa sobom (nemiran je) a ni ostaviti samog. Moram cekati mm da doje s posla da ga pricuva. Pa se zato nosim mislju da pomerim davanje injekcije sa pre podnevnih sati na posle podnevne

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Fraxiparin u trudnoci
16.2.2018 12:13:40   
Ana RR
Maraj, mislim da ne smeš odjednom toliko pomeriti injekciju. Valjda treba postepeno po pola sata pomerati. Tako sam čitala, nemoj me držati za reč, nemam iskustva sa fraxijem.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Fraxiparin u trudnoci
16.2.2018 15:49:33   
nata11
Sta nedaju inekcije nego se prima na odeljenju? Otkada to? Jel to za sve gradove? Pa do NG su se zene iz mog kraja same spricale.

_____________________________





(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Fraxiparin u trudnoci
13.3.2018 15:18:42   
ksjeca
Ukoliko je nekome potrebno, imam 13 inekcija fraxi 0.3, volela bih da dobiju one koje imaju poteskoca da ih kupe. Kontaktirajte me -nisam sigurna da smem ostavljati mail javno, ali posaljite pp, pa cemo se dogovoriti za slanje.

Veliki pozdrav svima

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Fraxiparin u trudnoci
13.3.2018 15:20:00   
vocicana
Ksjeca divna si. Sigurna sam da ce se neka devojka javiti.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu ksjeca)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Fraxiparin u trudnoci
13.3.2018 15:24:32   
Maraj

IZVORNA PORUKA: nata11

Sta nedaju inekcije nego se prima na odeljenju? Otkada to? Jel to za sve gradove? Pa do NG su se zene iz mog kraja same spricale.

Naro da. Meni su u prvoj trudnoci davali injekcije na ruke, a sada svaki dan odlazim u dz po injekciju.
Ana , pomerila sam postepeno. Nisam odjednom. Po pola sata/sat/ dva. Tako sam pomerala

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Fraxiparin u trudnoci
15.3.2018 18:27:36   
nata11
Kako ide preuzimanje Fraxiparina?
Jel moram kod hematologa pa sa tim kod izabranog dr ili ginekologa?
Ili je dovoljna otpusna lista sa vto na kojoj je naveden?


_____________________________





(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Fraxiparin u trudnoci
20.3.2018 10:32:15   
nata11
Jel izbacujete onaj vazduh iz inekcije ?

_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Fraxiparin u trudnoci
20.3.2018 11:33:18   
Maraj
Nato moras da imas papir od hematologa. Sa time ides kod ginekologa. On ti na osnovu toga izdaje injekcije besplatno.
Ne istiska se vazduh iz injekcije. Mada meni sad kako sestre daju u dz, neka istisne neka ne. Ja ne mogu da se svadjam sa njima....
Pitala sam hematologa jos u prosloj trudnoci. Vazduh se ne istiska

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Fraxiparin u trudnoci
20.3.2018 13:49:10   
dunja RR
Nato, moja ginekolog u DZ je meni dala naloge za fraksiparin tek nakon potvrđene trudnoće UZ-om, betu nije prihvatila. Naravno i nalog hematologa je bio neophodan što kaže Maraj, ali smao državni je prihvatala moja dr. Sve do tada sam sama plaćala fraksiparin svaki put tokom VTO. Nekada sam primala od aspiracije, neki put od transfera, sada se više i ne sećam, ali tokom VTO sama sam kupovala fraksiparin.

IZVORNA PORUKA: nata11

Kako ide preuzimanje Fraxiparina?
Jel moram kod hematologa pa sa tim kod izabranog dr ili ginekologa?
Ili je dovoljna otpusna lista sa vto na kojoj je naveden?




< Poruku je uredio dunja RR -- 20.3.2018 13:50:55 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Fraxiparin u trudnoci
20.3.2018 15:29:53   
Maraj
A da da. Ovo se podrazumeva sto je dunja napisala. Moras biti trudna da bi dobijala fraxiparin preko dz. Prvi put sam imala papir, samo pozitivnu betu plus nalaz hematologa a drugi put sam imala uz plus nalaz hematologa

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Fraxiparin u trudnoci
20.3.2018 16:28:13   
nata11
Hvala na odgovorima drage. Meni danas moj gin izdao kutiju inekcija na osnovu liste sa punkcije na kojoj je za terapiju naveden i Fraxiparin. Kaze kada mi nestane samo da nekoga posaljem.
Zbunilo me oko inekcija jer u uputstvu pise ne istiskivati a vidim da sestre to rade. user posted image

_____________________________





(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Fraxiparin u trudnoci
20.3.2018 16:55:16   
dunja RR
Nato, što Maraj reče, sestre rade skroz drugačije od onog kako su nama objasnili na klinikama za VTO. Ti radi kako je tebi rečeno,

Sećam se da su i u DZ i u bolnici na prođaju, prethodno na kiretaži, sve sestre dugačije davale, a kada im kažem kako su meni rekli, one kažu ovako su nas učili i ne dolazi obzir drugačije. Recimo meni su gvoorili i da ide ugao od 90stepeni i tako sam i davala, a sestre su redovno pod oštrim uglom davale.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Fraxiparin u trudnoci
20.3.2018 16:56:13   
dunja RR
I bravo za tvog ginekologa user posted image , ovde kod mene su samo komplikovali, kao da ću da valjam na crno fraksiparin, pa su tražili potvrde i dokaze ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Fraxiparin u trudnoci
20.3.2018 18:04:43   
Maraj
Nato super. Daj ti lepo sebi bez istiskanja vazduha. Pod pravim uglom. To je pripremnjen injekcioni rastvor. Samo treba da se ubrizga. Al ajd ti objasni to sestrama.... ja se vise ne bakcem sa njima...

Al super sto su ti izdali na ruke. Ja muku mucim svaki dan. Svaki dan sam u dz. Nekad cekam i po sat vremena da bi mi dali injekciju. Ma uzas. Bas mi je ovaj moj dz katastrofa....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Fraxiparin u trudnoci
21.3.2018 12:35:32   
nata11
Maraj verujem ti. Tu se uopste i ne bih mogla osloniti na vreme primanja. Jesi pitala dr licno da ti izdaju?

_____________________________





(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Fraxiparin u trudnoci
21.3.2018 13:30:50   
Maraj
Jesam nato. I mejlove sam pisala. I nista....
Direktorka dz Novi Beograd je zabranila da se trudnicama izdaju heparinske injekcije na ruke. Tako da nisam jedina. Ali ludim sto idem svaki dan u dz.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Fraxiparin u trudnoci
21.3.2018 19:45:04   
lesli
Cao svima! Nova sam na forumu iako vas odavno citam.
Postavila sam i pitanje u temi na kojoj odgovara dr Jelena, ali da pitam i ovde jer sam bas uspanicena. Jednu bebu smo vec izgubili, a ovu trudnocu bas dugo cekali :(

Naime, 13. nedelja trudnoce sam. Radjen je IVF. Imam PCOS + IR (terapija metformin 3x500) i mutacije MTHFR heterozigot i PAI 4g/4g.
Klinika mi je dala aspirin 100 od pocetka stimulacije. Po pozitivnoj beti sam zakazala kod Elezovica i njegovo misljenje izbaciti aspirin jer ne pomoze mutacijama koje ja imam i pratiti d-dimer na 2-4 nedelje. Kada skoci preko dozvoljenih vrednosti uvesti 0.3 fraksiparin. Za MTHFR terapija je fonak 2x1, a od 3. trimestra 3x1.

Vrednosti d-dimera:
4+6: 356
8+3 464
11+2 476 (ref. vrednosti <500 van trudnoce, 1. trimestar < 139-602, 2. trimestar 291-1231 i 3. trimestar 489-2217)

UZ je od kraja 5. nedelje radjen na priblizno 2 nedelje zbog krvarenja koje sam imala do kraja 9. nedelje i beba super napreduje za sada. Inace ginekolog se protivi obustavi aspirina, pa sam ga odnedavno uvela ponovo. Uradili smo double test, nalaz je stigao danas i ok je i za svaki slucaj NIFTY - rezultate ocekujemo pocetkom iduce sedmice.

Da li neko ima slicno iskstvo? Svasta sam procitala na internetu. Od toga da su zene gubile bebe zbog ovih mutacija u drugom i trecem trimestru (doduse ne znam da li su kontrolisale d-dimer) do toga da su zene sa slabijim mutacijama od mojih (pai heterozigot) na fraksiparinu od pozitivne bete.

I jos da napomenem da sam pre ove trudnoce imala jednu prirodnim putem, lako ostvarenu, koja je bila missed. Doduse tada nisam znala za IR, a ni za ove mutacije, a trudnoca je od starta kasnila nekoliko dana.

(odgovor članu MalaCoka)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here