|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fraxiparin u trudnoci
8.6.2018 17:53:28   
lesli
Dzafi mislim da si ok skroz. I ti i beba. Videces sta ce ti i hematolog reci.
Kao sto ti i prosli put rekoh, mogla si i da ne znas za mutaciju. Mnoge zene i ne znaju za taj pai, pa sve prodje ok kod njih. Kod retkih koje imaju, a ne znaju se ne zavrsi dobro, pa saznaju na tezi nacin... Ali ti ne treba da brines o tom ishodu jer si pod kontrolom lekara, primas fraxiparin, protoci su ti dobri.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Fraxiparin u trudnoci
8.6.2018 18:04:53   
dzafi
Maraj, bockam se bas tako naizmenicno. Levo-desno. Sve u butine, ruke su mi uzas. Hvala, devojke, stvarno mi je lakse. user posted image
Lesli, ti si isto pai 4g4g? Za homo mthfr pijem 3x5mg folne.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Fraxiparin u trudnoci
8.6.2018 19:10:37   
Maraj
Dzafi ja sam 4g 4g i pijem folan 5mg svaki dan

(odgovor članu dzafi)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Fraxiparin u trudnoci
8.6.2018 21:24:40   
lesli
Dazfi, jesam pai 4g4g i mthfr ali heterozigot.
Za taj mthfr kazu da je smesna mutacija i da zahteva samo vece doze folne. Tj moja dr za njega prepisuje metilfolat - aktivni oblik folne kiseline u dozi od 1mg.


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Fraxiparin u trudnoci
8.6.2018 22:03:57   
Maraj
Lesli a navodno za pai 1 4g4g ne ide terapija....pa ti sad budi razuman. Jer navodno pai1 4g4g nije trombofilija

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Fraxiparin u trudnoci
8.6.2018 23:55:59   
lesli
Pa generalno oni i pai smatraju relativno bezazlenom mutacijom (doduse ozbiljnijom od mthfra) ali idu na sigurno sa heparinom ako vec d dimer skace. Ja sam bar tako razumela moju dr...
A cini mi se da je i dr Jelena ovde pisala nesto slicno.

Stavise, imam utisak da bi oni uveli i heparin i bez dokazanih mutacija, ako dimer poludi u trudnoci, cisto da bidu sigurni. Ali sumnjam ja da to iko kontrolise rutinski bez dokazanih mutacija...

< Poruku je uredio lesli -- 8.6.2018 23:58:24 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Fraxiparin u trudnoci
9.6.2018 17:24:44   
dzafi
Mislicete da sam luda ali ja sam isla kod tri hematologa i dva ginekologa u trudnoci. Mislim, jos uvek ih sve vidjam user posted image I svi imaju razlicite price vezano za ove mutacije. Neki ih uopste ne priznaju, neki tvrde da je pai 4g4g homo najopasnija, itd. A vidite da mi ddimer luduje i to pod terapijom. Vala bola bih se i kupovala injekcije samo da sve bude ok i kad bi rekli da ne treba.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Fraxiparin u trudnoci
9.6.2018 19:49:06   
lesli
Najgora nije sigurno. Mislim da je mnogo opasniji Leiden npr. U prilog tome govori i cinjenica da kod njega od aspiracije uvode fraxiparin. Dok ja samo sa ove dve dobih fraxiparin, ali tek kada je d-dimer presao odredjenu granicu.

Inace u pocetku sam isla kod Elezovica koji je stvarno veliko ime u hematologiji i njegovo misljenje je da je blaga mutacija, ali da terapija treba ako d-dimer skace. Sada idem kod kruge dr iz cisto prakticnih razloga - jeftiniji pregled i mnogo je manje zatrpana od njega. Njeno misljenje je isto.

I da, d-dimer ti sa 1300 svakako ne luduje. U referentnim si vrednostima za 3. trimestar. user posted image

< Poruku je uredio lesli -- 9.6.2018 19:55:22 >

(odgovor članu dzafi)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Fraxiparin u trudnoci
9.6.2018 20:34:21   
dzafi
Isla sam i ja kod Elezovica, da sam ostala kod njega istu bismo terapiju imale. Ali ja odem i na VMA i tamo mi uvedu fraxi od aspiracije. Hematolog iz fronta htela da mi ukine ali kao ajde nece sad kad sam se bola celu trudnocu.
Ja bih ddimer kao Maraj user posted image
Jesam u ref.vrednostima ali se blizim gornjoj granicici user posted image Ali nadam se da nece vise da skace sad pred kraj. JEl ste pitale nekad dr zasto skace? Eto imamo iste mutacije pa su nam totalno razl.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Fraxiparin u trudnoci
10.6.2018 0:16:06   
lesli
Dzafi d-dimer inace skace u trudnoci, zato se i drasticno razlikuju referentne vrednosti po trimestrima.
Inace nisi ti tako blizu gornje granice. Pred porodjajem si i ocekivano je da d-dimer skoci.
Ovaj perinatology ima granicu od 1700, laboratorija u kojoj ja vadim za 3. trimestar je granica 2200.

Moja dr uvek gleda srazmerno tome u kom sam delu trimestra. Tako da mi je na d-dimeru od 700 uvela terapiju u 14. nedelji iako je granica za 2. trimestar oko 1200. Ali je problem bio sto sam tek usla u 2. trimestar. Da mi je d-dimer bio 700 u 24. nedelji ne bi mi uvela terapiju, vec samo nastavila da prati. Tako i sada, gledajuci proporcije, odredjuje da li se podize terapija ili ne. Nadam se da sam uspela da objasnim njen rezon.

(odgovor članu dzafi)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Fraxiparin u trudnoci
10.6.2018 1:09:45   
lesli
I zaboravih da napisem da mislim da treba da budes srecna sto ti ne podizu dozu. Sto manja kolicina lekova to bolje i po tebe i po bebu.
A vrednosti d-dimera su nam razlicite jer je svaki organizam prica za sebe. Sumnjam da vrednosti dimera zavise samo od ovih mutacija, verujem da je tu ceo niz faktora u pitanju.
Isto tako mislim da to sto mi je terapija u ovoj trudnoci potrebna, da ne znaci da bi mi bila potrebna u nekoj narednoj.
Opusti se i veruj lekaru koji te vodi. Ako ne verujes, onda treba da ga promenis. ;)


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Fraxiparin u trudnoci
11.6.2018 9:38:43   
nata11

IZVORNA PORUKA: lesli
Sto manja kolicina lekova to bolje i po tebe i po bebu.


Otkud to?
Zar ne bese da ni na koji nacin ovi lekovi ne uticu na plod i trudnocu ili sam propustila neki cas?

Inace ne znam da li sam pisala ali istrazivanja iz 2017 su pokazala da ovi lekovi ni na koji nacin ne sprecavaju pobacaj. To sam cula od dr koji se bave sterilitetom na poslednjoj tribini.


_____________________________





(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Fraxiparin u trudnoci
11.6.2018 10:22:15   
Maraj
Nato sa mnom na vto je bila devojka. Ispela joj je vto ali nakon par nedelja joj je otisao plod i pored fraxija. Tako da jeste....i pored lekova moze doci do lobacaja....

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Fraxiparin u trudnoci
11.6.2018 11:33:10   
lesli
IZVORNA PORUKA: nata11


IZVORNA PORUKA: lesli
Sto manja kolicina lekova to bolje i po tebe i po bebu.


Otkud to?
Zar ne bese da ni na koji nacin ovi lekovi ne uticu na plod i trudnocu ili sam propustila neki cas?

Inace ne znam da li sam pisala ali istrazivanja iz 2017 su pokazala da ovi lekovi ni na koji nacin ne sprecavaju pobacaj. To sam cula od dr koji se bave sterilitetom na poslednjoj tribini.



To je moj licni stav. Prosto svaki lek mora imati i neko sporedno dejstvo. Idealno bi nilo da sve ide bez njih. Ali naravno kada ne moze, naravno da treba uzimati lek u propisanoj meri. Zato sam rekla da bude srecna sto joj ne podizu dozu, jer joj realno ni ne treba. Meni su podigli ali zato sto je moj d-dimer dosao do skoro 1200 (i pored toga mi je nizak anti Xa) u 23./24. nedelji i to je ono sto pokusavam da objasnim dzafi da je d-dimer od 1300 skroz ok u 3. trimestru, pogotovo sto je na kraju istog.

A kad razmislite prirodno je da ne mogu spreciti pobacaj. Vecina pobacaja se ionako desava zbog genetskih anomalija ploda, a ne iz nekih drugih razloga...


< Poruku je uredio lesli -- 11.6.2018 11:34:19 >

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Fraxiparin u trudnoci
11.6.2018 17:49:50   
dunja RR
Žene, ja definitivno nisam dobila fraxi, za moju mutaciju se više ne daje, čak i na moje insistiranje da bi mooožda trebali, jer sam se bockala u trudnoći sa S.

Elem, ja imam MTHFR homozigot, i imam pai1, heterozigot, mutaciju na 4g (5g mi je ok).

Jutros sam radila homocistein, čekam dr da mi se javi sa mišljenjem, rezultat je 5,9 (ref vrednosti su od 4,4 do 13,6).
Onako laički mislim da je ok, što je niži to je bolje.

D dimer ću uradti naredne nedelje, od 5. do 7. dana od transfera.

Počela sam jutros da uzimam B12, pod jezik, posle doručka. Ranije sam pre postupka primala po ampulu ili dve OHB12, ovaj put nisam, ne znam zašto, pitala sam dr, javiće mi. Ali eto, uvela mi je B12.

Folnak mi je povećan na 2x5mg, pitala sam dr da li je potrebno još nešto, kaže nema potrebe za sada. Mislim dasmo isto i u trudnoći sa S.
I Folnak i vitamin B12 imaju ulogu u snižavanju homocisteina, koji ako je visok, zapušava arterije.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Fraxiparin u trudnoci
11.6.2018 21:51:06   
lesli
Dunja, ja imam pai 4g4g i mthfr heterozigot. Fraksiparin mi je ukljucen tek u nekoj 14. nedelji jer je d-dimer bio malo preko 700 (u granicama za 2. trimestar /gornja je oko 1200/ a ja tek usla u njega)

Vidi eventualno sa Gocom da li ti treba aspirin. Meni ga je dala. Ali je iskljucen kada sam prokrvarila u 5. nedelji. I od 6. do 14. nisam uzimala nista samo pratila d-dimer. Elezovic kaze da aspirin ne pomaze kod ovih mutacija.

E sad, on mi je dao folnak 2x5 do 3. trimestra i 3x5 u 3.trimestru, ali sam u medjuvremenu zamenila hematologa i ona prepisuje metil folat (aktivni oblik folne) u dozi od 1mg. Ljudi sa mthfr (ako sam dobro zapamtila) imaju manje enzima koji tu folnu kiselinu moze da obradi i zato je bolji izbor akivni oblik folne koji organizam moze da iskoristi kako treba.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Fraxiparin u trudnoci
11.6.2018 23:15:41   
dunja RR
Les, ja računam da bi tako i meni, ako uspe VTO, u nekom trenutku uveli fraxi, uz raćenje D dimera.

A za metil folat pitala sam moju dr, kojoj verujem do neba i dalje, ona baš vodi računa o sastavu svega, i uvek je recimo pre za folnak, ne za Femibion, mislim dajem primer. Ali mi je rekla da u ovoj dozi 2xFolnak, imam isto ili čak više, aktivnog folata od metil folat-a, a i od ostalih preparata, da ne brinem. Tako da neću da razmišljam, nije da je nisam pitala.
Za aspirin je rekla nikako, i sada, a i u ranijim postupcima, i sad ne mogu da se setim zašto. Ja sam samo jednom koristila aspirin, kada sam radila VTO koje je bila neuspešna, u Mađarskoj. Tada nisam znala da imam ove mutacije, već je dr Zagori svima čini mi se davao aspirin.

Ja sam se nekkao psihički već spremila na fraxi od amog starta, čak sam mozgala kako da ga unesem u avion, kada budemo išli na Krit za mesec dana user posted image , jer nemam pojma kako to ide sa injekcijama, pretpostavljam da možda treba izveštaj od doktora ili slično. Ali eto, ipak ne treba fraxi od starta.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Fraxiparin u trudnoci
12.6.2018 3:16:02   
lesli
Kazem ti meni Goca uvede aspirin, ali je stav hematologa da od njega nema vajde kada su ove mutacije u pitanju. Kao sto vidis ljudi koji su se usavrsavali za hematologiju su protiv istog, ali sam mislila da pitas Gocu da ti ga uvede ako bi ti dalo neki osecaj sigurnosti.

A ne brini za fraksiparin. Ako d-dimer bude ok, nece ti ga ni uvoditi. Samp eto, imas obavezu da se bockas na 2-4 nedelje da ga proveravas. Mozda deluje cesto, ali mene hematolog zna i na 7 dana da posalje da proverim, ako joj se trenutni rezultat ne dopadne previse...

Sto se metilfolata tice, ja ovoj dr verujem pogotovo sto sam nasla neke tekstove gde se u svetu za mthfr daje on. Ali naravno, ako verujes svom lekaru, slusaj njen savet! user posted image

Bice to sve dobro! Navijam za pozitivnu betu i da ti fraksiparin sto kasnije zatreba user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Fraxiparin u trudnoci
12.6.2018 18:56:13   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Da vam javiiiim, promenila dr mišljenje, ovaj put na njenu inivijativu, ipak ću davati.
Sutra idem na vežbanje, jer sam zaboravila to da radim, ali mislim da neće biti problem, ipak sam se bockala godinu dana sa fraxijem.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Fraxiparin u trudnoci
12.6.2018 20:26:30   
lesli
Znaci ipak ti ga ukljucuje od pocetka?
Ima neki poseban razlog ili je samo shvatila ono sto je maslacak negde pisala da ne treba menjati semu koja je jednom uspela?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Fraxiparin u trudnoci
12.6.2018 20:31:57   
Maraj
Dunja pa meni je to ok. Ako je uspelo prosli put sa njim...zasto bi ga sad ukidali.
Meni je Miljic ostavio istu terapiju kao u prosloj trudnoći samo u izmenjenoj dozi

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Fraxiparin u trudnoci
12.6.2018 23:27:05   
dunja RR
Kaže da mi ne daje zbog mutacija, već zbog cirkulacije koja će mi biti bolja s obzirom da imam i neki višak kilograma.
A i zato što smo sa Savom koristili. Od aspiracije 2500 uveče. Za kasnije videćemo.

Maraj i ja mislim da je kod mene sada manja doza, čini mi se da sam se prošli put bola dva puta dnevno sa 2500, a na kraju trudnoće je išla jedna od 5000. ako se dobro sećam ..

IZVORNA PORUKA: lesli

Znaci ipak ti ga ukljucuje od pocetka?
Ima neki poseban razlog ili je samo shvatila ono sto je maslacak negde pisala da ne treba menjati semu koja je jednom uspela?



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Fraxiparin u trudnoci
23.6.2018 14:01:32   
dunja RR
Uradila sam danas D dimer i rezultat je 551,7, transfer IVF je bio pre 6 dana (u nedelju, danas je subota).

Da li je ovo visok rezultat?

Poslala sam svojoj dr. mail, da mi javi da li da povećavam dozu fragmina.

< Poruku je uredio dunja RR -- 23.6.2018 14:06:09 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Fraxiparin u trudnoci
24.6.2018 19:27:17   
lesli
Dunja, meni se cini da jeste jer je granica za 1. trimestar po mojoj laboratoriji oko 600. E sad nemoj me drzati za rec, ali mislim da d-dimer moze biti povecan i zbog stimulacije tj. hormona koje si primila u postupku i da ti mozda za sada nece podizati dozu nego te terati samo malo cesce da pratis.

Da li ti je odgovorila dr?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Fraxiparin u trudnoci
24.6.2018 19:30:16   
dunja RR
Les, jeste, javila mi je da je sve ok, da ne povećavam dozu za sada, nego ja zaboravih da javim ovde.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here