|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 [15] 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fraxiparin u trudnoci
20.12.2018 21:39:23   
nata11
Hvala. Butine ne mogu probala jednom i raskrvarila tako nogu da je cela bila modra ali tu su ruke. 

_____________________________





(odgovor članu Cruella)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Fraxiparin u trudnoci
22.12.2018 13:49:51   
Analuka
Drage ,da li se neka od vas susrela sa trombofilijom u trudnoci?Ja sam jednu trudnocu uspesno dovela do kraja sa fraksiparinom od 0,4 porodila sam se u 37 nedelji,prirodnim putem sve je bilo u redu sa bebom I samnom.Planiram drugu bebu,mozete li mi reci koliko je vremena proslo do druge trudnoce,kako je protekla.Hvala

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Fraxiparin u trudnoci
3.1.2019 11:13:33   
nata11
Da li pri vadjenu Anti X A mora biti tacno 4 sata od prijema terapije ili moze i duzi vremenski interval? 

_____________________________





(odgovor članu Analuka)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Fraxiparin u trudnoci
3.1.2019 12:36:08   
Maraj
Analuka ja sam u obe trudnoce primala fragmin.
Razlika izmedju dece mi je 2 god i 10 meseci. Oba porodjaja carskim rezom. Ne brini. Vazno da imas terapiju ko i u 1.trudnoci.

Nato, ja to nisam radila pa ne znam da ti kazem...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Fraxiparin u trudnoci
4.1.2019 1:28:18   
lesli
Znam da moze manje od 4h jer su meni trazili na 3h, mada su iz laboratorije rekli da je najbolje na 4, valjda zato sto je koncentracija/efekat leka tada najveca. Ako je tako, ne vidim frku da to bude i na malo vise od 4.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Fraxiparin u trudnoci
4.1.2019 8:09:53   
nata11
Hvala Lesli to me zanimalo. Tako dam i ja razumela ali da proverim. Ja se bockam u 13 a krv zakazali da vadim u 9. Znaci ipak moram ustati ranije i bockati se. 

_____________________________





(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.1.2019 17:14:48   
Šmizli
Pozdrav.Ja primam cleksane  ampula 0.8. a doza 0.7.E sad s tim sto sam ja ubrizgavla ceo spric zato sto je tracica na spricu bila zalepljena do crte 0.7.medjutim sestra mi je rekla da sam ja to onda ubrigavala 0.8 malo vise od preporucenog.Tako sam radila 2 meseca da li ima to neke veze.? HVALA

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.1.2019 17:21:53   
Maraj
Ja sam primala fragmin. Ima 2 doze od 2500 i od 5000. Uvek mi je hematolog prepisivao ili jednu ili drugu dozu. I onda ide pun spric. Prvi put cujem da neko meri koliku ce dozu sebi da da iz jednog sprica.
Najbolje da se posavetujes sa svojim hematologom. Mislim da te je sestra nepotrebno zbunila

(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.1.2019 17:27:48   
Šmizli
Nisam pametna sta da radim,i ona je primala isto 0.7 o istiskala iz sprica visak.Jer ona kaze kad se spric okrene sa iglom na gore gore je vazduh i dok ispustis vazduh iz sprica ona guma sto je u spricu dolazi do 0.8 i ti istisnes lek do 0.7 ostatak ubrizgas u kozu.Mada ja sam dva meseca ceo spric ubrizgavala i nije mi smetalo.Inace sam 16 nedelja nedelja  a cleksan primam od 6 nedelje.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.1.2019 18:21:31   
Maraj
Skroz je nelogicno to sto ti je ta sestra rekla. Meni je moj hematolog rekao da se ceo spric istisne. Sa sve vazduhom. I ja sam sebi tako davala u 1.trudnoci. u 2.trudnoci injekcije sam primala u domu zdravlja. Nisam mogka sestranma pojedinim da dokazem da mi ne istiskaju vazduh. Ako imas uputstvo clexina ti procitaj sta pise. To su pripremljene injekcije i daju se kao takve u celini. Ne istiska se vazduh niti ti sam odredjujes dozu. To je doza. Ceo spric. Ja mislim da je najbolje da nastavis da dajes sebi injekciju onako kako si davala sebi do sad a u medjuvremenu se posavetuj sa dr.
I samo da znas sestre pojima nemaju kako se daju heparinski lekovi. Procitale uputstvo nisu

(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.1.2019 18:26:19   
lesli
Ni ja nisam istiskala vazduh. Bila sam prvo na fragminu od 2500, pa na fragminu od 5000, pa su me pred kraj trudnoce prebacili ma fraksiparin 2x0,6 zbog sumnje na DVT. I uvek je sto Maraj kaze bila puna doza.
A inace ja razumeh da joj je njena sestra rekla, a ne medicinska sestra da je pogresno davala

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.1.2019 18:30:21   
Šmizli
A nismo se razumele nije meni medicinska sestra rekla,nego moja rodjena sestra.Ona ima sina 4 godine.A ujedno da pitam i sta je to D dimer.Mislim to nemaju sve tridnice koje imaju trombofiliju.I kako se on otkriva ko ima.?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.1.2019 18:34:01   
lesli
D dimer koliko ja znam je parametar iz krvi koju ukazuje na mogucnost nastajanja tromboze u nekom trenutku tj. ukoliko je povisen.
Ja mislim da treba da sebi dajes punu dozu leka dok ne odes kod lekara i ne vidis da li treba da istiskujes visak ili ne.

(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.1.2019 18:36:48   
dunja RR
Analiza D dimera meri proces zgrušavanja krvi, Ako su vrednosti ok, nije potrebna terapija., tj. nije potrebno razređivati krv.
Ja sam radila D dimer 2-3 puta tokom ove trudnoće, i dr je rekla da su rezultati ok, i da ne treba terapija.

U prošloj trudnoći sam se bockala fraksijem 2 x dnevno, i na kraju trudnoće jednom dnevno (od 5.000 fraksi), i nakon porođaja ja mislim mesec ili mesec i po.

< Poruku je uredio dunja RR -- 19.1.2019 18:38:57 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.1.2019 18:36:49   
Šmizli
A dal zna to ginekolog.Posto kod hematologa idem tek 1 marta.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.1.2019 18:38:41   
Šmizli
A jel se to vidi u rezultatu kad se ono vadi krv kod hematologa

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.1.2019 18:39:56   
dunja RR
Vidi se, ako imaš analize, stavi u temi Pitajte endokrinologa, pa će moguće dr Jelena odgovoriti u nekom skorijem periodu.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.1.2019 19:53:06   
nata11
D dimer tokom trudnoće vadim na svake 3 nedelje a povremeno se vadi Anti X A, KKS.Uvek ide cela inekcija i bez istiskivanja vazduha, kao sto su i rekle zene. 


_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.1.2019 19:57:49   
Šmizli
U rezultatu krvne slike koje su inicijale za D dimer.Da pogledam da li je visoko ili nisko?

(odgovor članu malena_zvezdica)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.1.2019 20:06:59   
dunja RR
Ja ko i Maraj imam iskustvo, u bolnici su sestre uvek istiskale vazduh iako ne treba i davale pod uglom od 45 st, a treba pod 90. I neće da slušaju, one su tako naučene i ne zanima ih kako treba


Nato ja te Anti X A, nikad nisam vadila, verovatno zavisi od trombofilije koja se ima.
Doduše ja imam mthfr i pai, a one se više ne smatraju trombofilijama, a pre 5 godina jesu.
Mnogo mi je lakše sada kada se ne bodem. Ja pitah dr pre oko mesec dana da li da ponavljam Ddimer, kaže ma kakvi, do sad su rezultati bili ok, nema potrebe.

A Goca Ivanović ne daje više fraksi, ne preporučuje ga. Jedno pola sata mi je drobila kako nikako ne trebam da ga primam, nevezano za rez. nije moje ni gledala, i kako je ona oduvek bila protiv, mada se ne sećam da je bila protiv u prošloj trudnoći, ali doduše dr Bilja me tada vodila, Goca povremeno.

A u ovoj VTO sam se bockala od starta, endokrinolog se dugo razmišljala da li da mi ga uvede, više je bila za NE, i na kraju prelomila da krenem. Goci nisam rekla. I onda prokrvarih dan pre bete, i dr kaže ukidaMo fraksi, i viša ga nije uvela.

< Poruku je uredio dunja RR -- 19.1.2019 20:08:21 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.1.2019 20:40:24   
Maraj
Nato ja nikad nisam vadila ta XA

Dunja zasto je Goca protiv?

Smizli d dimer se radi posebno, nije u rezultatima komplet krvne slike

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.1.2019 20:49:25   
dunja RR
Komentarisala je, kada sam je pitala da li da krenem sa fraksijem, da eto sada niko više ne daje fraksi tokom VTO, zbog toga što dolazi do krvarenja.
Meni se eto desilo krvarenje ne zadugo posle tih njenih reči, ali moj endokrinolog tvrdi da nije zbog fraksija već zbog niskog progesterona. Ali ipak, momentalno mi je ukinula fraksi kada je krenulo krvarenje.

Ipak, ostalo je u glavi to što je Goca pričala, nisam ni smela da joj kažem da se bodem. Ni njoj ni Brakusu.

IZVORNA PORUKA: Maraj

Dunja zasto je Goca protiv?




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.1.2019 20:53:49   
Maraj
Pa stvarno ne znam....ranije su gotovo svima davali. Sad odjednom mthfr i pai nije trombofilija .... ne znam sta da kazem... valjda kako se kome zalomi.

Dunja pa jesi ti to onda celu ovu trudnocu bez bockanja? Tako sam shvatila...

Meni dr Muljic i u 2.trudnoci ostavio fragmin i ako eto ja imam pai. Mada iskreno da tu kazem, ja i volim sto mi je ostavio. Nekako sam bila mirnija jer znam da je tako bilo i u 1.trudnoci. mislim da sam ovako bila mirnija(u glavi)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.1.2019 21:00:18   
dunja RR
Da, ne bodem se uopšte i D dimer mi je ok cele ove trudnoće.
Ja mislim, ako ne grešim, da se i Moj Miki bockala prošlu trdunoću a ovu ne.

MTHR i pai se stvarno više ne smatraju trombofilijama, tu nema spora, medicina je napredovala i stav se promenio.

Meni je dr endokronilog još krajem 2017. godine, kada sam radila onu VTO što nije uspela rekla, ovaj put idemo bez fraksija. Rekla mi je tada da ima puno pacijenata koje su u prvoj VTO primale fraksi, rodile decu, pa u drugoj trudnoći nisu primale fraksi (jer se promenio stav u medicini) i bilo je ok sve i bez bockanja. I nisam se bockala, Goca je rekla da podržava. Ta VTO nije uspela.

Onda u maju 2018. nova VTO, moj endokrinolog kaže opet idemo bez fraksija, ja reko tada ok. I onda mi dan pre transfera (ili aspiracije, kako već ide zaboravih) šalje SMS, ipak kreni sa fraksijem, razmišljala je dugo, i odlučila da idemo sve kao sa Savom. I posle ukinula momentalno čim prokrvarih i nije uvodila ponovo jer je D dimer bio ok tokom ove trudnoće.

< Poruku je uredio dunja RR -- 19.1.2019 21:05:47 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.1.2019 21:12:25   
nata11
Da da sve je tacno sto Dunja kaze.Pisala sam vec da je radjeno veliko ispitivanja i da su dokazali da ove bocke ne mogu spreciti spontani alo eto ostalo je tako za nedaj boze da primamo. 
A pumpaju dodatno hematome mislim. Tako sam ukapirala na jednom vto predavanju. 
I bolje sto nisi vadila Anti X. Ustajes u 4 da se bockas jer se vadi 4 sada nakon primljene terapije. I po pravilu bas tada ti se spava i imas micninr 😁
Ja sam na Fragminu 0.2. Clexana nije bilo nigde pa mi promenili. Mnogo vise pecka od Fraxiparina. 

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 14 [15] 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 [15] 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here