|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fraxiparin u trudnoci
10.2.2010 23:31:45   
Verus
aha, znam sta je u pitanju, nisam bila upoznata sa skracenicom....ma nek je to najteze sto se mora u trudnoci, bice sve ok!

(odgovor članu ANGY)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Fraxiparin u trudnoci
10.2.2010 23:44:42   
ANGY
Daj Boze!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 27
   RE:Trudnice-prvo tromesečje(1.-13. nedelja)
11.2.2010 9:51:32   
ANGY


Vezuje se za Antifosfolipidni sindrom,ali i Lupus i trombofiliju.Barem sam ja tako zakljucila iz svega procitanog.Izaziva spontani.Moze da se manifestuje samo u trudnoci a inace da bude negativan.
Meni su do sada 2 puta radjene analize i bio je oba puta negativan ali po ovim ref.vrednostima izgleda da je blago povisen tj.pozitivan.Nosim rezultate sutra na tumacenje mojoj dr..Videcemo
Ako smo sad otkrili da je to uzroz mojih problema,barem pomak na bolje..
I sansa za terapiju

(odgovor članu ANGY)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: RE:Trudnice-prvo tromesečje(1.-13. nedelja)
16.3.2010 14:57:13   
Verus
Ja sam uglavnom dobro.  Ako lezim na boku malo duze, boli me kuk i jedva ustanem, ali je ok ako se razmrdam....cini mi se da mi je stomak malo porastao pa se nadam da to znaci i da moja palcica i dalje raste  UZ je 23 marta pa cemo videti. 

CTG i dalje 2x nedeljno, a redovni pregledi su sada jednom nedeljno, poslednji mesec trudnoce.  Leva noga me boli u listu zadnja 2 dana, tako da sam sada utripovala da imam tromb.  Iako sam trebala biti na fraxiparinu celu trudnocu, nisam, na svoju ruku, ali juce mi je dr. dala recept za heparin, 2x dnevno, tako da sam odlucila da danas dizem lekove i dajem sebi inekcije zadnji mesec....Heparin za razliku od fraxiparina, izlazi iz sistema posle 4 sata, tako da cim krenu kontrakcije, prestajem inekcije i mogu i dobiti epidural ako odlucim da mi treba (sto ce mozda biti slucaj ako mi indukuju porodjaj, jer stvarno ne znam koliko ce da boli...).   I taaaaako.  Sve u svemu super, jos koja nedelja i beba je tu

(odgovor članu ANGY)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Fraxiparin u trudnoci
16.3.2010 15:17:41   
Verus
Uf, ne znam sta se ovde desilo.... molim vas nastavite da odgovarate na ovaj post AKO piset_e o fraxiparinu u trudnoci.....

Buhlice, ti klikini na III tromesecje pa tamo odgovaraj, da nastavimo temu kako treba....

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Fraxiparin u trudnoci
18.3.2010 15:33:35   
Verus
Evo da javim. Od sinoc sam pocela heparin inekcije, ovaj zadnji mesec trudnoce.  Trebala sam celu trudnocu, ali na svoju ruku nisam....Hvala bogu pa je sve bilo u redu, ali nesto mi intuicija govori da ne rizikujem zadnji mesec, jer je tada rizik od tromboze najveci, ukljucujuci i period nakon porodjaja.

Dajem sebi inekcije dva puta na dan.  Jednom u 10 ujutru i onda u 10 uvece.  Uopste nije strasno.  Daje se pod kozu (stipnete kozu i onda tu date) igle su svakako male, a ja gurnem samo pola igle, tako da to ne oset_im.  Lek malo pece, ali stvarno jedva, jedva.  Posto je stomak previse zategnut da tu ustipnem kozu, a i nemam tu sala-dajem sebi u butine, tu hvala bogu ima salauser posted image   Rotiram noge svaki put, a mesta ima dosta....

Eto, ako neko bude morao ovo da radi: verujte mi, nije strasno, a i vredno je SVE za male bebe, svaka muka se posle zaboravi samo da su oni dobro!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Fraxiparin u trudnoci
22.3.2010 16:21:46   
Verus
I dalje sam 2x dnevno na inekcijama koje dajem sama sebi.  Mogu vam reci da nije strasno nimalo, a ja imam laganu ruku pa iglu ne oset_im.  Lek samo treba polaaako ubrizgavati, tako uopste ne pece, tj. nista se ne oset_i.  Ja cam nemam srece da imam male igle, jer nisu imali u apoteci, pa moram da koristim one od 2.5cm.  Naravno, lek se MORA dati pod kozu, pa malo ustinem i ukoso dam, gurnem samo mali deo igle a ne celu. 

Eto, da se nadju informacije ako ikada zatrebaju nekoj trudnici. Citala sam da ako se deo koze pre ubrizgavanja namaze ledom, onda nema ni otoka ni modrice.  Ja to ne radim i jedino sto se vidi je mala crvena ili mala modra tackica tu gde je usla igla.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Fraxiparin u trudnoci
22.3.2010 16:33:43   
cipiripi
 e Veruska moja sta nas sve nece snaci user posted image

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Fraxiparin u trudnoci
22.3.2010 16:50:53   
Verus
user posted image bas! Ja kazem mojoj dr. da ne mislim da mi je trudnoca nesto strasna....a ona se izbecila u mene i gleda me belo...kaze, paaaa dosta toga si ti imala na svom "tanjiru".....al ajde, kontam ja, ne mos'' biti trudna zauvek, mora sve to da prodje, a onda:?  Nove mukeuser posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Fraxiparin u trudnoci
9.4.2010 16:33:04   
cipiripi
Ja sam od sinoc na fraxiparinu do kraja trudnoce...i 6 nedelja nakon porodjaja!
Primam svako vece jednu inekciju, tj sama je sebi dajem u stomak, ne boli nista...
Dr je odlucio da me stavi na fraxi zbog izlolovane DNK mutacije na hromozomu...mutija se zove MTHFR i ovo mi je sigura varijanta sa fraxiparinom.
Ne utice na bebu jer ne prodire u posteljicu...
Malo sam mirnija...user posted image
Svake dve nedelje cu raditi D-dimer da se vidi da li je ova doza od 0.3 dovoljna..tako 3x..ako sva tri puta D-dimer bude ok, onda radim kontrolu na mesec dana..

user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Fraxiparin u trudnoci
18.4.2010 16:01:15   
cipiripi
Veki....
U koji deo butine se daje fraxi...?
Jel se ustines ili klasicno igras pikado kao na stomaku???
Nema sanse da dajem vise u stomak...pred spavanje mi je kao da sam 5-ti mesec...boli malo, jer je zategnut kao pracka... user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Fraxiparin u trudnoci
18.4.2010 22:57:05   
Verus
cipi sad vidim izvini nisam bila na rr ceo dan.  Ja sam rotirala jednu nogu pa drugu (ali sam davala dva puta na dan, ti dajes jednom jel da?).  Ja sam morala da stipnem salo-da ide samo pod kozu, nemoj slucajno u misic.  Ako ti je lakse daj ukoso (ne mora pod pravim uglom) i pooolako davaj dozu ako te pece, a ako ne mozes normalno stisnuti lek.  Neki kazu, da natrljati mesto kockom leda umrtvi kozu pa ne boli....nisam to probala. 

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Fraxiparin u trudnoci
18.4.2010 22:57:44   
Verus
Davala sam u gornji deo butine, malo napred, malo sa strane...nije bitno dok god das pod kozu
IZVORNA PORUKA: Verus RR

cipi sad vidim izvini nisam bila na rr ceo dan.  Ja sam rotirala jednu nogu pa drugu (ali sam davala dva puta na dan, ti dajes jednom jel da?).  Ja sam morala da stipnem salo-da ide samo pod kozu, nemoj slucajno u misic.  Ako ti je lakse daj ukoso (ne mora pod pravim uglom) i pooolako davaj dozu ako te pece, a ako ne mozes normalno stisnuti lek.  Neki kazu, da natrljati mesto kockom leda umrtvi kozu pa ne boli....nisam to probala. 

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.4.2010 1:15:13   
cipiripi
E Veki, meni su objasnili da kad dajem inekciju, ubodem se do kraja igle i onda povucem malo gore i ako se napravi klobuk od vazduha u spricu da ubrizgam normalno, a ako usisam krv da momentalno izvadim spric i ponovim postupak na drugom mestu.
Verovatno ako ubodem misic isto krene krv... do sad nije, hvala bogu...
Ne pece me nista, vise me pece progesteron od fraxija...
I mnogo mi je gora desna strana stomaka, tj bolnija nego leva...

Ja nemam sala na nogama, pa mi je frka da dajem, a igle su male i receno mi je da idu do kraja...

Probacu da stisnem kozu na stomaku i da tako dam...mada su mi dali instrukcije da legnem, opustim se i onda BOC!
Ali ovo vise ne ide ovako...zategne se stomak previse uvece i bolucka sam ubod..
Javljam sutra kako sam prosla "sa stiskanjem i aplikacijom"...

user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.4.2010 16:11:54   
cipiripi
definitivno manje boli kad se ushtine stomak... user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.4.2010 16:22:16   
Verus
Ja sam uvek stipkala, a jeste, ako legnes, opusti se stomak i imas vise da stipnes.  E sad, kad se zategne pred kraj, onda sam ja morala u butine-a sala na pretek pa to nije bio problemuser posted image znala sam da ce tebi biti teze sa tim sexi nogamauser posted image

Kad sam davala heparin, imali su samo igle od 2.5cm, to naravno nije moglo do kraja, pa sam samo prvi deo, maltene vrh gurnula u stipnutu kozu i tako dala-nisam vukla da vidim ima li krvi jer je misic tu, na nozi bar veoma daleko.

A za fraxi, secam se, kad sam davala u stomak isto tako-povuci pa ako ima krvi bezi daljeuser posted image

Odlicno sve radis, bice sve to super-ako budes morala u nogice, sedi, opusti ih i onda stipni sa strane ili negde gde ce bar biti vise koze....

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.4.2010 16:25:45   
cipiripi
Veki, sa unutrasnje ili spoljne strane butine?
Kapiram da sa unutrasnje vise boli... user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.4.2010 16:26:17   
cipiripi
E da...muz mi daje, ne dajem ja sebi...sviDZa mu se to user posted image user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.4.2010 16:29:33   
Verus
sa spoljne, ja se nisam usudila sa unutrasnje, i ja sam kontala tu vise boli.  Tako da sa strane, i napred-i ja nisam isla nize od pola butine (znaci samo gornji deblji delovi)...i da, ja bih se jako ustinula tu gde cu dati (kad nadjem dobro mesto), pa dezinfekcija alkoholom i onda boc.  E super sto ti daje muz, tako je lakse!
IZVORNA PORUKA: cipiripi

Veki, sa unutrasnje ili spoljne strane butine?
Kapiram da sa unutrasnje vise boli... user posted image


(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.4.2010 16:31:17   
cipiripi
radicu 21og KKS, D-dimer..double i ostale djakonije, pa cemo videti gde sam sa fraxijem...
jel tacno da ukidaju fraxi ako je sve ok...meni je to nelogicnouser posted image user posted image user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.4.2010 16:35:24   
Verus
Mislim da u slucaju faktora V ne treba da ti ukinu fraxi...onaj moj dr. sto sam ga spominjala...njegova sestra je iznela sve 3 trudnoce bez problema, i nije saznala da ima mutaciju Faktora V sve dok kasnije u zivotu nije dobila trombozu noge-pa kad su sve ispitivali tad sazanju-znaci, nije ne moguce da trudnoca prodje dobro, a opet, moze i da dodje do tromboze mikrocirkulacije placente, u kom slucaju sva ishrana i kiseonik ne mogu doci do bebe....jeste zeznuto raditi to tako dugo, ali je vredno svake boce, ti to znas bolje od bilo koga!

btw, ovde uopste ne rade Ddimer ni nista od toga...meni nisu jedan test krvi uradili, fraxi je bezbedan sto se tice krvarenja tj. ne mora da se prati protrombinsko vreme, tako da nema potrebe za nekim velikim analizama-mada je lepo sto ce ih uraditi. 

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.4.2010 16:41:25   
cipiripi
nemam ja faktor V...nego MTHFR homozigotnu mutaciju oba gena.. user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.4.2010 16:43:15   
cipiripi
a ovaj dr nije spominjao prekidanje...samo kontrolu zbog eventualne korekcije doze fraxija...
po njemu ja to treba celu trudnocu da uzimam...prva 3x kontrola na 2 nedelje D dimera , a ako je sve ok..onda kontrole na mesec dana...
i primam ga 6 nedelja posle porodjaja..


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.4.2010 17:15:02   
Verus
Zvuci da on zna sta radi-ja sam ti uvek za kontrolu!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.4.2010 17:17:09   
Verus
Jel pijes extra folne kiseline zbog mutacije, ili redovnu dozu?

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here