RE: Fraxiparin u trudnoci (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


branaV -> RE: Fraxiparin u trudnoci (14.12.2012 9:47:58)

Mozes da odes do bolnice u svom gradu i da ti doktor otvori istoriju bolesti, navede da su injekcije obavezna terapija i imas pravo da ih dobijes od bolnice, ja sam tako uradila, malo kasnije jer nisam znala da imam pravo jer se lecim privatno, ali sam naisla na dr koji mi je otvorio oci, opsta praksa ne pise recepte za te injekcije, bar ne u mom gradu. srecno [sm=smiley31.gif]




natinati -> RE: Fraxiparin u trudnoci (10.1.2013 14:16:02)

E cao zenske, ja sam juce potvrdila trudnocu (betahcg) i doktor mi je produzio fraxipirin jos 30 dana (posto ga primam vec 16 dana, od kad sam radila IVF) . Medjutim meni malo frka zato sto se sve sestre cude kad im kazem da mi je terapija toliko dugo, danas sam posla a sestra me pita "zar ti nisi isprimala vec ovo 15 dana" i onda nastaje zaprepascenje kad je cula da imam jos 30 dana. Moj dr kaze da to jednostavno ne moze da skodi i da je preventive radi, al meni malo bzv da primam inekcije bez nekog odredjenog razloga. Inace sad posle IVF odma ukljucuju fraxipirin , bez obzira na krvnu sliku.




branaV -> RE: Fraxiparin u trudnoci (10.1.2013 14:27:10)

Natinati bravo za betu, nemoj da brines, fraksiparin ne moze da skodi plodu,vec naprotiv, bolja je prokrvljenost u materici, ali obavezno na 7 do 10 dana kontrola broja trombocita, da se vidi da li padaju zbog terapije ili su ok. Ja primam ves 3 meseca,i dalje cu a moze da se prima i celu trudnocu, ne brini samo prati trombocite i obavezno kompletnu krvnu sliku na 4 nedelje, bar je kod mene tako. Gde si radila IVF?




Veca77 -> RE: Fraxiparin u trudnoci (10.1.2013 14:56:04)

Natinati, čestitam na trudnoći! [sm=bravo.gif]
Fraxiparine je terapija u trudnoći kada se potvrdi da trudnica ima mutaciju gena povezanu sa trombofilijama. Tvoja terapija uošte nije duga, ne može da šteti bebi. Pospešuje prokrvljenost i tako ti održava trudnoću. Većina trudnica, koje primaju fraxiparine, moraju da ga primaju tokom cele trudnoće - sve do porođaja. Tako, samo se opusti i prepusti svom lekaru jer on zna posao. [sm=smiley1.gif]




natinati -> RE: Fraxiparin u trudnoci (10.1.2013 15:23:16)

IZVORNA PORUKA: branaV
Gde si radila IVF?

Ivf sam radila u klinici life u podgorici .
Hvala vam punooooo na lepim zeljama [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]
Meni je krvna slika uvek bila ok, tako da cu sutra uzeti uput da je proverim ponovo.




malena_zvezdica -> RE: Fraxiparin u trudnoci (29.8.2013 10:00:51)

Cao svima , nova sam na forumu operisana zbog perforiranog slepog creva evo sad na pocetku 7.meseca trudnoce i znam da sam primala taj Fraxiparin u inekcijama i na urgentnom i na GAK-u na patologiji. Za vreme operacije sam imala elasticne zavoje predpostavljam jer su mi neposredno pre pocetka operacije snimili/videli popucale kapilare i pocetak prosirenih vena na desnoj butini ... to na butini se prosirilo sad u toku trudoce i na toplo vreme i malo bole i kao da mi se i sire.
Sad sam kod kuce i mucim se malo sa post operativnim mukama / stolicom jer sam dobila jos i kontrakcije od napinjanja ....sta da vam kazem? vazno da su nas spasili i mene i bebu jer 2 dana na GAK-u nisu znali sta mi je zbog cega sam primljena sa simptomima povracanja i zatvora pa potom dijareje... [sm=smiley19.gif]
Citam sad tu za taj Fraxiparin ili Heparin (nekadasnji naziv) pa se sve mislim da mi je bila tamo mozda malo bolja prokrvljenost materice, a sad mi je katastrofa a i ovako sam anemicna od pocetka trudnoce, Jos se oporavljam od svega i nevraca mi se bas tamo da me bockaju svaki 2-3 dan u drugu venu mislim na te braumile sto stavljaju radi infuzije.
za terapiju nisu mi ni spomenuli niti da trazim niti da se raspitam o tome. Jel to znaci da mi vise ne treba ili ipak da se obratim nekom za to ? recimo vaskularnom hirurgu ili mom ginekologu ....




dunja RR -> RE: Fraxiparin u trudnoci (29.8.2013 10:13:36)

Malena zvezdice dobrodošla!

Nisam te najbolje razumela, da li si ti primala fraxiparin od početka trudnoće? Ukoliko jesi, on treba da se prima do kraja trudnoće, pa i 6 nedelja posle porođaj. Moraš otići kod hematologa, jer on određuje terapiju. E sada, obzirom da je bila operacija, ne znam kako tu ide, ali recimo ja sam izgubila trudnoću, bila na kiretaži u anesteziji, i tada sam primala fraxiparin, pa i neko vreme posle kiretaže. Obazevno pre bilo čega idi kod hematologa.




Štetica -> RE: Fraxiparin u trudnoci (29.8.2013 10:16:15)

Zvezdice mozda bi ipak trebalo da pitas svog ginekologa za to jer je operacija radjena u poodmakloj trudnoci.Ili da uzmes uput za hematologa,pa sa njim da se konsultujes. A to sto si imala elasticne zavoje na nogama je praksa u gaku kad se ide u totalnu anesteziju,da nebi kojim slucajem krenuo tromb,ako ga ima.




malena_zvezdica -> RE: Fraxiparin u trudnoci (30.8.2013 19:14:35)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Malena zvezdice dobrodošla!

Nisam te najbolje razumela, da li si ti primala fraxiparin od početka trudnoće? Ukoliko jesi, on treba da se prima do kraja trudnoće, pa i 6 nedelja posle porođaj. Moraš otići kod hematologa, jer on određuje terapiju. E sada, obzirom da je bila operacija, ne znam kako tu ide, ali recimo ja sam izgubila trudnoću, bila na kiretaži u anesteziji, i tada sam primala fraxiparin, pa i neko vreme posle kiretaže. Obazevno pre bilo čega idi kod hematologa.


Hvala na dobrodoslici dunja RR

Nisam spomenula da sam pila od pocetka trudnoce vec samo primala inekcije neposredno posle operacije sl. creva prvo na urgentnom za vreme oporavka pa zatim na GAK-u kad sam premestena. Ali posle toga niko nista ne spominje zasto ... to mi je samo jedna fina sestrica spomenula jednom prilikom kad mi davala pred spavanje inekciju da je protiv zgrusavanje krvi.
Ali naravno mene zanima kako i zasto i da li mozda nesto treba s obzirom da sam genetski podlozna posirenim venama / moja mama operisana posle trudnoce samnom od tromboze 2x.
Naravno obraticu se mom ginekologu prvom prilikom cim stigne sa god. odm.




dunja RR -> RE: Fraxiparin u trudnoci (28.12.2013 15:16:24)


Ja sam danas radila iz krvi Heparin-anti Xa aktivnost, i rez. je 0,46 a ref.vrednosti su od 0,3 do 1. Videću sa dr. da li je ok.




dunja RR -> RE: Fraxiparin u trudnoci (22.2.2014 14:30:46)


Radila D dimer danas - 149,6, mislim da je OK, pisaću sada doktorki.




gogili75 -> RE: Fraxiparin u trudnoci (2.5.2014 21:09:39)

Da li se fraxiparin uvodi čim beta pokaže trudnoću ili kad se utvrdi na UZ...




Ivanka 75 -> RE: Fraxiparin u trudnoci (2.5.2014 21:35:19)

Moja sestra ga je pocela primati od trenutka kad je otkrila da he trudna, bez analiza.




dunja RR -> RE: Fraxiparin u trudnoci (2.5.2014 21:49:10)


IZVORNA PORUKA: gogili75

Da li se fraxiparin uvodi čim beta pokaže trudnoću ili kad se utvrdi na UZ...


Ja sam počela i pre trudnoće, a neki kreću od pozitivne bete, zavisno od toga koja mutacija je u pitanju ..




gogili75 -> RE: Fraxiparin u trudnoci (2.5.2014 21:51:32)

koliko dugo ti oni daju inekcije, kad počinjes sama da se bockas...




dunja RR -> RE: Fraxiparin u trudnoci (2.5.2014 21:55:28)

ja se bockam sama evo već 9 meseci




gogili75 -> RE: Fraxiparin u trudnoci (2.5.2014 21:58:46)

znači oni te samo obuče i sama se bockas...koliko još dugo treba da se bockas dunja




dunja RR -> RE: Fraxiparin u trudnoci (2.5.2014 22:03:28)

Hm, pa niko me nije obučavao, samo mi je moja dr. u prošloj trudnoći usmeno objasnila kako.
Bockam se ja mislim do porođaja, pa još 4 (ili 6) nedelje posle porođaja.




Ivanka 75 -> RE: Fraxiparin u trudnoci (2.5.2014 22:27:26)


IZVORNA PORUKA: gogili75

koliko dugo ti oni daju inekcije, kad počinjes sama da se bockas...

Ako hoces sama da se bockas moras da uzmes pitvrdu od ginekologa da su te obucili za to ili da ce ti neko ko zna davati bocke. Tako je moja sestra uradila, i kuma isto.




plačljiva -> RE: Fraxiparin u trudnoci (4.5.2014 9:58:21)

Ja primam fraxiparin od početka stimulacije...Nije strašno ni sam sebi da daješ,na netu ima toliko klipova koji vrlo slikovito objašnjavaju kako se daje Fraxiparin...Prima se celu trudnoću i 6 nedelja posle porođaja [sm=smiley1.gif]
Baš ima dosta fraxiparinskih trudnica,moja dr u DZ kaže da je to sada neka moda [sm=smiley36.gif]




đuka -> RE: Fraxiparin u trudnoci (14.9.2014 12:16:32)

Cao, ja sam ovdje nova i također heparinka. mene zanima gdje se mogu kupiti inekcije. Da li mogu samo doc u ljekarnu i kupiti ih i jel trebam neku "potvrdu" da ih smijem uzimati?




Sanjalica1980 -> RE: Fraxiparin u trudnoci (20.9.2014 13:58:55)

Drage moje, treba mi mala pomoc.

Sada sam u 19 nedelji blizanacke trudnice i danas sam radila d dimer. Cisto provere radi jer nemam nikakve trombofilje. Imam dr koja me prati od pocetka trudnice.
Danas mi je d dimer 1450 a granica je do 500. Dr kaze da u ovom periodu moze max da bude 1000 i da se ovo nije ocekivalo jer su mi svi nalazi ok.

Jel' ima neko iskustva sa ovim?




17 joka -> RE: Fraxiparin u trudnoci (20.9.2014 14:05:02)

Sanjalice, pa koristis li sad fraksi?




Maslacak15 -> RE: Fraxiparin u trudnoci (20.9.2014 14:19:39)

sanjalice ja koliko vidim 500 je referentna vrednost za zene koje nisu trudne.

http://www.perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/D-Dimer.htm

Druga stvar ti bese nosis blizance ??

Ako da ja bih rekla da je to jos sve ok, ali prokonsultuj se sa jos nekim lekarom.




Sanjalica1980 -> RE: Fraxiparin u trudnoci (20.9.2014 14:28:30)


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

sanjalice ja koliko vidim 500 je referentna vrednost za zene koje nisu trudne.

http://www.perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/D-Dimer.htm

Druga stvar ti bese nosis blizance ??

Ako da ja bih rekla da je to jos sve ok, ali prokonsultuj se sa jos nekim lekarom.



Joko , fragmin mi je ukinut pocetkom avgusta kada sam imala ono strasno krvarenje. Tada je d dimer bio 130.

Maslacak granica je do 500 za zene koje nisu trudne. Ja nosim i blizance.

Zvala me dr Jelena pa me malo zabrinula. Ona kaze da mora biti do 1000 u ovom periodu.
Sutra moram ponovo proveriti d dimer,ast,alt,proteine i jos nesto.

Ja se nadam da je sve ok. Bebe su bile dobro na poslednjem uz.

Po ovom sajtu je povecan za 190ng/ml

Hvala sto ste mi brzo pisale.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>