|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fraxiparin u trudnoci
20.9.2014 14:31:21   
17 joka
ja se slazem sa Maslackom pogotovu sto su dve bekice, i rezultati ce pokazati videces

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Fraxiparin u trudnoci
20.9.2014 14:34:00   
Maslacak15
pa da ali mozda posto je blizanacka trudnoca je i vrednost veca. U svakom slucaju na osnovu ovih referentnih vrednosti nebih rekla da je strasno. Svakako treba da ispitas sve ali bice sve ok. Nemoj da se brines mnogouser posted image

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Fraxiparin u trudnoci
20.9.2014 14:36:26   
Sanjalica1980
Maslacak hvala ti puuuno user posted image user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Fraxiparin u trudnoci
20.9.2014 22:02:34   
Anoniman
Ja nisam cijeluvtr.radila d dimer ,a bila pid terapijom.Opusteno i uzivaj.

(odgovor članu Sanjalica1980)
  Direktna veza do poruke: 154
   RE: Fraxiparin u trudnoci
11.10.2014 8:27:22   
daca77
Drage, da li je nekoj od vas drasticno oboren broj trombocita, usled povecanja doze Fraxija?
Naime, dok sam primala 0,3 i 0,4 trombociti su se vrteli oko donje granice i mali ispod...pre mesec dana mi je hematolog povecala dozu na 0,6 i sada imam samo 110.000 trombocita.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Fraxiparin u trudnoci
11.10.2014 9:01:09   
Anoniman
Dacika ja nisam mijenjala dozu clexana Cijelu trud.i poslije doza 0.4.Trombociti su mi padali kako je odmicala trudnoca sto je normalno.Sa 110 otisla se poroditi.Ljubim te i cuvaj se user posted image

(odgovor članu daca77)
  Direktna veza do poruke: 156
   RE: Fraxiparin u trudnoci
11.10.2014 9:39:53   
daca77
Hvala, Cece...1.avgusta sam imala trombocite od 132 000, onda je povecala dozu i gle sada koliko su pali...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Fraxiparin u trudnoci
11.10.2014 14:12:42   
plačljiva
Daco77,nije to strašan pad trombocita user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Fraxiparin u trudnoci
11.10.2014 17:03:05   
daca77
Hvala, placljiva...videcu u sredu sa hematologom, ali znam da je Miljic uvek naglasavao da ukoliko padnu ispod 150, hitno da mu se javim.

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Fraxiparin u trudnoci
11.10.2014 17:42:21   
metka
evo ja bih da te oslobodim i kazem da ne brines previse, jer se u trudnoci cesto desava pad trompocita, a na kraju najcesce bude sve uredu i sa mamom i sa bebom. ja sam se porodila pre tri godine, to mi je bila druga trudnoca, a inace sam u 38. godini rodial drugo dete. od cetvrtog meseca poceli su da mi blago padaju trombociti, od lekova sam pila samo neke vitamine, sada se vise ne secam koje. inace, ranija nikada nisam imala problem sa trombocitima. uglavnom, od cetvrtog meseca, sasvim normalne i skolske trudnoce u kojoj sam radila do ulaska u deveti mesec, meni su trombociti padali, da bi u devetom mesecu spali cak na 75000. suvisno je da kazem koliko sam bila uplasena zabrinult,a moja doktorka me cim su pali ispod 115 000 hitno poslala na hematologiju, sto me je dodatno prepalo. u to vreme sam zivela i nisu, i na hematologiji sam svakog meseca proveravala trombicite, kod jednog jako umirujuceg lekara, u to vreme je bio naceklnik hematologije,mislim da se zvao tomislav. uglavnom moji trombociti su do punih devet meseci trudnoce nezaustavljivo padali, , da bi par dana pred porodjaj iznosili 75000, medjutim hematolog me je uveravao da se to desava u trudnoci, da se ne zna uzrok tome, ali da se uglavnom nakon porodjaja ili pred sam porodjaj stanje normalizuje i sve protekne uredu i sa mamom i sa bebom. kod mene je, hvala Bogu, sve tako i proteklo, jer su mi na dan porodja, 4 dana nakon poslednjeg rezultata kada ssu iznosili 75000, trombositi porasli na preko 100 000, sasvim normalnio i prirodno sam se porodila a beba i ja smo bile odlicno. ovo sam ti napisala jer sam htela da kazem da sam ja bila jako zabrinuta i uplasena, jer lek za povecanje trombosita ne postoji, niti se oni mogu povecati nacinom ishrane. medjutim kako je trudnoca drugo stanje, i svaka trudnoca i trudnica posebna a prica, pad trombocita iako nije bas cest najcesce je jedno prolaznoi stanje koje ne ostavlja nikakve posledice.mozda sam bila malo konfuzna, samo hocu da ti kazem da ne brines i da ce sve to biti uredu.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Fraxiparin u trudnoci
11.10.2014 17:55:22   
daca77
Hvala, metka user posted image
Taman posla da na kraju zakumplikuju stvari nasi dragi dr.

(odgovor članu metka)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Fraxiparin u trudnoci
16.10.2014 21:01:55   
COKA3
Drage potrebna mi je vaša pomoć. Trudna sam petnaest nedelja... Imam homozigotnu mutaciju MTHFR i heterozigotnu PAI4G/5G. Od 5 nedelje trudnoće primam fraxiaprin 0,3 jednom dnevno. U dvanestoj nedelji trudnoć bila sam na kontroli kod hematologa sa rezultatom D dimera od 90. Hematolog mi je preporučio da nastavim sa fraxiparinom do 16 nedelje pa da onda obustavim primenu leka i da dodjem na kontrolu u 20 nedelji sto znaci da bi pre kontrole 4 nedelje bila bez fraxiparina. Danasnji D dimer je 190, znaci za nepunih mesec dana dobro porastao... a fraxi bi primala jos samo nedelju dana... E sad moje pitanje da li je nekome bez obzira na mutacije obustavljena primena fraxiparina... Verujem mom hematologu ali se o bojim da prekinem sa terapijom... Molim iskusnije za pomoc i savete ... Inace moj hematolog je vrhunski i nadam se da se ne bi igrao sa ovako jedva ostvarenom trudnoćom....

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Fraxiparin u trudnoci
17.10.2014 8:31:56   
daca77
Coko, u istoj smo situaciji, sa tom razlikom sto sam ja u 33.nedelji. Ja ne mogu da prihvatim samo jedno misljenje i zakazala sam kod drugog dr da cisto cujem sta ce mi reci.
Moj ti je savet da konsultujes i drugog hematologa.

(odgovor članu COKA3)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Fraxiparin u trudnoci
17.10.2014 18:08:01   
Tinkis
COKA I DACA, kod kog hematologa idete?

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Fraxiparin u trudnoci
17.10.2014 20:05:54   
daca77
Tinkis, ja idem kod hematologa u Nisu, a zakazala kod Elezovica u Beogradu.

(odgovor članu Tinkis)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Fraxiparin u trudnoci
17.10.2014 21:12:53   
Anoniman
Ja sam cijelu trud.davala si dva puta clexan bez prekida.Mislim da se ne smije prekidati na pola trud.Imam pai-1 4g/4g

(odgovor članu daca77)
  Direktna veza do poruke: 166
   RE: Fraxiparin u trudnoci
17.10.2014 21:50:11   
COKA3
Thinks ja sam kod Miljica... Covek je super i vrhunski je strucnjak... I cisto sumnjam da bih rizikovao nesto, A ja sam u dilemi....Doduse D dimer nije ekstremno velik... Ne znam ni sama sta cu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Fraxiparin u trudnoci
18.10.2014 14:57:59   
Tinkis
COKO onda smo se mozda i videle, i ja idem u Nisu kod hematologa, doduse meni su tek sada dozvolili da koristim fraksiparin u trudnoci, imam PAI mutaciju, samo jedan gen. Pokusavamo s trudnocom ali user posted image jos je nema, i pocinjem da ludim a inace izgubila tri trudnoce do sada. DACO JA MISLIM NIKAKO NE SMES DA PREKINES SA TERAPIJOM FRAKSIPARINA JER TI IMAS DVE MUTACIJE AKO SAM DOBRO PROCITALA, KONSULTUJ VISE HEMATOLOGA A DO TADA NE PRESTAJ DA GA KORISTIS

(odgovor članu COKA3)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Fraxiparin u trudnoci
18.10.2014 14:59:51   
Tinkis
Koliko ja znam, a svega sam se naslusala u Nisu nijednoj nisu prekinuli fraksiparin, svaka trudnica je koristila do kraja trudnoce

(odgovor članu COKA3)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Fraxiparin u trudnoci
18.10.2014 15:01:04   
Tinkis
DACO kako se zove hematolog koji ti je ovo preporucio?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Fraxiparin u trudnoci
18.10.2014 15:40:17   
daca77
Thinks, dr Dragana Markovic iz Nisa.

(odgovor članu Tinkis)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Fraxiparin u trudnoci
18.10.2014 17:00:46   
Tinkis
Ja sam bila kod dr. Dragane pa presla kod Edite. Izgleda da je ovo novitet, jer su apolutno svi hematolozi bili za fraksiparin u celoj trudnoci

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Fraxiparin u trudnoci
14.11.2014 9:41:15   
hanka
Ja sam kod Edite i imam MTHFR heterozigot i ukljucen mi je fraxiparin 0.3 odmah,posle prve kontrole dobila sam istu dozu i pali su mi trombociti malo ispod granice.Nego jel se javljaju kvrzice na mestu gde se bockate?

(odgovor članu Tinkis)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Fraxiparin u trudnoci
15.12.2014 19:48:49   
dddaca
I meni se javljaju kvrzice koje bas sporo prolaze. Mazem Hepalpamom ali ne vidim neka poboljsanja. Cime ih ti mazes i da li se i tebi ovako sporo povlace?

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Fraxiparin u trudnoci
16.12.2014 11:32:28   
hanka
Isto hepalpanom i svrbi neverovatno 10ak sati od bockanja. Zadnjih nedelju dana bockam se u butinu,jes da malo vise boli ali na stomaku nemam vise mesta i polako pocinje da se sredjuje,mada se vidi da je modar

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here