|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fraxiparin u trudnoci
16.12.2014 18:58:22   
dddaca
Ja se jos ni jednom nisam ubola u stomak, a sad i da hocu ne mogu jer je koza tu vec potpuno zategnuta. Ostaju mi noge koje su pune tih cvorova i vise ne znam gde cu ih primati. Kazu da su dobre obloge od kupusa i kora od banane. Probala i nista posebno.
Sto se svraba tice i ja sam ga imala povremeno, ne uvek. Probaj da mazes povremeno i pantenolom, da se koza oporavi malo.

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Fraxiparin u trudnoci
17.12.2014 7:50:11   
kokolom
Devojke sve koje svrbi jako oko uboda u precniku od oko 5 cm i ima malog otoka pravac lekar, a pre toga kompletna krvna slika. Ja sam imala isti slucaj. Kaze dr da su u poslednje vreme ceste alergije na fraxiparin. Ja nisam bila dugo alerhicna, samo se odjednom javilo. Odmah mi je promenjena terapija. Ne cekajte i ne trpite, pa javite rezultat. Bas me zanima sta sa desilo sa fraxiparinom u poslednje vreme. Inace mislim da nema svrhe mazati hepalpan i sl., vec primate antikoagulant. Neka me neki dr ispravi ako gresim

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Fraxiparin u trudnoci
17.12.2014 9:31:01   
hanka
Za hepalpan ima logike,mada su ga meni dali zbog modrica jer verovatno ponekad pogodim neki krvni sud
Za ostalo cu da pitam dr, sledece srede imam kontrolu user posted image

(odgovor članu kokolom)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Fraxiparin u trudnoci
17.12.2014 11:20:47   
dddaca
Meni je dr hematolog i preporucila da mazem Hepalpan, prvenstveno zbog modrica, a kad sam se na sledecoj kontroli pozalila na cvorice rekla je da nastavim sa hepalpamom, ali cini mi se da na njih ne deluje jer i dalje muku mucim sa cvoricima na mestu uboda. Za crvenilo i svrab mi nije nista komentarisala, ali vremenom je prestalo da se pojavljuje. I da, povecala mi je dozu vitamina C, zbog modrica (mada to ne preporucujem na svoju ruku, vec uz konsultaciju sa dr)
Hanka, javi nam sta ti je rekao dr na kontroli

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Fraxiparin u trudnoci
25.12.2014 16:46:13   
dddaca
Hanka da li si bila kod dr? Sta ti je rekla za cvorice i modrice?

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Fraxiparin u trudnoci
26.12.2014 11:04:46   
hanka
ddaco, bila nego ne stizam da javnem.Ks mi je ok samo sto cu morati da povecam dozu feruma za mesec dana na 2x1,ostajem na dozi od 0,3.Sto se tice modrica normalno je i da mazem hepalpan.Svrab moze biti i reaakcija od stanja jer je koza osetljivija a ako se javlja sa crvenilom i otocima povremeno kao meni moguce je da dodje do prezasicenja mesta gde se bockam a inace se na nogama slabije apsorbuje.Savet je da probam sa bockanjem u ruke i vratim se ponovo na stomak kad mi se malo smiri koza.Ako se i na tim mestima javljaju isti simptomi da probam sa ampulama Clexana mada dr bas i nije za tu varijantu.Kontrola za mesec dana

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Fraxiparin u trudnoci
27.12.2014 12:12:42   
dddaca
Sto nije za Clexan? Dosta trudnica bas njega dobija

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Fraxiparin u trudnoci
31.3.2015 16:05:36   
Maraj
Imam pitanjce
u 13.sam nedelji i sama sebi dajem 2 puta dnevno fragmin u stomak. Lakse mi je bilo ranije jer sam imala vise salca na stomaku, sad vec kako se stomak zateze teze mi je da ga štipnem. Jeste li se vi celu trudnocu bockale u stomak? Ima li veze to sto ga sad teze štipnem?

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Fraxiparin u trudnoci
14.4.2015 14:07:55   
Maraj
Zalazi li ko u ovu temu osim meneuser posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Fraxiparin u trudnoci
14.4.2015 19:08:16   
kokolom
Neces moci u stomak celu trudnocu, ali koliko god mozes bilo bi dobro. Posle predjes na ruku i nogu

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Fraxiparin u trudnoci
14.4.2015 19:10:16   
Maraj
Jao hvala ti vec sam pomislila da mi niko nece odgovoriti. U koji deo ruke i noge?

(odgovor članu kokolom)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Fraxiparin u trudnoci
14.4.2015 21:11:19   
jess021
Maraj, za ruku znam da je nadlaktica, biceps. Na nozi mislim da je u butinu.
Hoces ga primati celu trudnocu?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Fraxiparin u trudnoci
14.4.2015 21:13:46   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Maraj

Imam pitanjce
u 13.sam nedelji i sama sebi dajem 2 puta dnevno fragmin u stomak. Lakse mi je bilo ranije jer sam imala vise salca na stomaku, sad vec kako se stomak zateze teze mi je da ga štipnem. Jeste li se vi celu trudnocu bockale u stomak? Ima li veze to sto ga sad teze štipnem?


Maraj idi redom, leva ruka, desne ruka, leva nogam desna noga, stomak.Tako svaki 5-ti put bockaš u svaku ruku i stomak.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Fraxiparin u trudnoci
14.4.2015 21:16:04   
Maraj
Ne znam u koji deo ruke i noge se bocka . Jer u nadlakticu gde sam se bola i u stimulaciji za vto? I jer spoljni ili unutrasnji deo butine?

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Fraxiparin u trudnoci
14.4.2015 21:18:14   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Maraj

Ne znam u koji deo ruke i noge se bocka . Jer u nadlakticu gde sam se bola i u stimulaciji za vto? I jer spoljni ili unutrasnji deo butine?


MOja sestra se bockala pa znam, u nadlakticu gde je najdeblje da ne bi pogodila neki krvni sud (mada može da se desi) i u butinu.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Fraxiparin u trudnoci
14.4.2015 21:18:18   
jess021
Da, isto tamo gde i stimulacija za vto. Ne znam da li ces moci u ruku sama.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Fraxiparin u trudnoci
14.4.2015 21:21:20   
Ivanka 75
Maraj, da li imaš neku medicinsku sestru u komšiluku, da te bocne ponekad, čisto da se ne bockaš sama svaki put?

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Fraxiparin u trudnoci
15.4.2015 2:45:09   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Maraj

Ne znam u koji deo ruke i noge se bocka . Jer u nadlakticu gde sam se bola i u stimulaciji za vto? I jer spoljni ili unutrasnji deo butine?


Ne unutrašnji, već bockaj u, kako da objasnim, prednji deo butine blago ga spoljašnjem ali ne sa strane, ne blizu kolena i ne blizu prepona. Ako ti treba pomoć, kada bude uskoro RR kafica, dođi, pa da ti pokažem. Mislim da u ruku ne možeš sama, jer moraš kožu blago da navučeš, pa onda u to mesto da ubodeš, a tu ti fali treća ruka. U ruku neka te ubode neko kada je sa tobom, ti bockaj u butinu kada si sama. Ja sam poslednjih par meseci samo butine bockala, bile su plave, ali nije bilo posebno strašno. Je se bodeš dva puta dnevno? Pred kraj trudnoće će ti moguće povećati dozu, ali češ se bosti jednom dnevno, pa je tako lakše.

< Poruku je uredio dunja RR -- 15.4.2015 2:47:52 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Fraxiparin u trudnoci
15.4.2015 2:50:11   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Maraj

Imam pitanjce
u 13.sam nedelji i sama sebi dajem 2 puta dnevno fragmin u stomak. Lakse mi je bilo ranije jer sam imala vise salca na stomaku, sad vec kako se stomak zateze teze mi je da ga štipnem. Jeste li se vi celu trudnocu bockale u stomak? Ima li veze to sto ga sad teze štipnem?



Maraj, nemoj više u stomak, ja sam isto tako (mislim u tom periodu trudnoće) prestala sa bockanjem u stomak, možda i ranije, jer me bilo strah zbog bebe. Slobodno pređi na ruke i noge, a stomak zaboravi, da budeš mirna.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Fraxiparin u trudnoci
15.4.2015 7:52:26   
Maraj
Bockam se sada 2 put dnevno fragminom od 2500 . Tacnije sve vreme se tako bockam i to u stomak. Nisu me obucavali nigde drugde da se bockam al vidim da mi je vec problem. Zategao mi se stomak i nemam to salce koje treba da se stipne. Moracu da zskazem i kod hematologa uskoro da vidim sta ce mi on reci. Bila sam kod dr Miljica do sad al on vise ne radi u bolnici Ivanovic. Sad je kod njih dr Antic. Pa moram preci kod njega

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Fraxiparin u trudnoci
15.4.2015 18:36:36   
kokolom
A zasto ne uzmes uput i odes kod Miljica u kcs? Oni su super tamo sve ce ti objasniti

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Fraxiparin u trudnoci
16.4.2015 16:08:12   
Maraj
Nisam ni razmisljala o tome. Krenula privatno 8 000 mi je pregled kod njega

(odgovor članu kokolom)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Fraxiparin u trudnoci
16.4.2015 16:59:16   
dunja RR
Ja sam u obe trudnoće išla po jednom kod Miljića u KCS, jer je moja dr. ginekolog, da bi mi izdala naloge za fraxiparin, tražila isključivo izveštaj državnog dr. Oba puta sam trudna čekala po dva-tri sata (u onom holu sedi bar 100 ljudi uvek), Miljića nikada nisam ni dočekala, neki drugi dr. mi je pisao izveštaj. Privatno sam jednom (u prvoj trudnoći) otišla kod Miljića (klinika Ivanović), pregled, ili kontrola, šta god, je trajao 5 minuta. Pre toga mi je Dr. Jelena Todorović prepisala fraxi, on je samo potvrdio njeno. I kasnije sam nastavila kod dr. Jelene, Miljić mi više nije bio potreban, dr. Jelena posveti pacijentu sat vremena, mogla sam da joj napišem mail u bilo koje doba dana ili noći. Miljić, neka hvala.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Fraxiparin u trudnoci
16.4.2015 17:53:16   
Maraj
E pa vise nije ni on kod Ivanovica. Isuvise je spor. Satima smo cekali a ides privatno u zakazano vreme. Primi te na 5 min i uzme 8 000. Sad cu videti kakav je Antic

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Fraxiparin u trudnoci
17.4.2015 12:34:58   
kokolom
Ja sa njim u kcs imam fenomenalno iskustvo... dolazila sam tad kad mi kaze, malo sacekam i to je to... ne znam, ja se spremim svaki put i psihicki i literaturom za cekanje pa mi nije problem

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here