RE: Plastelin (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Napravimo zajedno



Poruka


vikiveki -> RE: Plastelin (5.3.2016 23:15:06)

Moj mladji sin uglavnom od plastelina pravi samo zmije, valjda mu je to najlakse da napravi[sm=smiley36.gif]




nikiteki -> RE: Plastelin (6.3.2016 7:40:40)

Moje vole da prave kolače od plastelina




dunja RR -> RE: Plastelin (9.10.2016 21:26:34)


IZVORNA PORUKA: mali_mis

Meni su mnogo interesantni oni play doh set_ovi, jedva cekam da ovaj mali jos malo poraste. Dodje mi sebi da kupim, da se ja malo igram [sm=zz_biggrin.png]


Mi smo playdough dobili za 2. rođus, i danas smo ga aktivirali. Super je stvar, fin za oblikovanje, ne lepi se (za pod, mi pravili na podu), lako se čisti i sjajno miriše! Ja malo malo, pa sam mirisala, pa je i S video od mene pa i on, sve šmrče [sm=smiley36.gif]


Igrali smo se zajedno, i oboje uživali, možda čak ja malo više [sm=smiley36.gif] Jedno sat i po smo pravili, prvo ja uradim, pa njemu pokažem kako, pa on pokušava, mada mislim da je još mali, jer ne može dovoljno jako da pritisne onu mašinicu, pa onda ja finiširam. On je bio oduševljen kada krenu da iz mašinice izlaze razni oblici. Kalupi su mu bili najmanje interesantni, a super su mu bili i oni pečati, kada sa mašinicim stisne, a podmetnemo modlu, pa dobije otisak mace, kuce, zeke, tu je bio oduševljen.

Gde držite inače playdough, mislim na masu? Piše da treba na hladnom mestu, da li to znači frižider? Meni je od rođusa (od juna) pa do sada stajao u ormaru, ali ne znam da li sada kada je načet treba u frižider, ja ga opet stavila u ormar? Znam da su mi neki rekli da ga dobro zatvorim jer se brzo suši. Zatvorila sam, svaku boju u kutiju u kojoj je bila, i u ormar.




Sanjica26 RR -> RE: Plastelin (9.10.2016 21:30:28)

Dunja dovoljno je sto si vratila u kutiju. Mnogo zavisi od proizvoda. Taj koji imas je pun pogodak. Super je kao sto si primetila da se oblikuje.
Moje devojcice obozavaju da se igraju sa plastelinom i Teodora je pravi strucnjak za pravljenje figurica. I kad mesim nesto i njima dam malo testa.




emicaa -> RE: Plastelin (9.10.2016 21:51:32)

I mi uspremimo u casicu u kojoj bude i super.Teodora obozava plastelin,svaki dan se igra sa njim.




dunja RR -> RE: Plastelin (9.10.2016 23:46:58)

Hvala vam!

Jel vaše devojčice baš vole plastelin ili playdough (pitam jel još nismo probali baš plastelin, ali kontam, dođe na isto, jel da)?




Sanjica26 RR -> RE: Plastelin (10.10.2016 6:48:26)

Bas vole plastelin bez obzira koji je u pitanju.




Khaleesi -> RE: Plastelin (10.10.2016 7:28:33)

Mi smo dosta Playdoha osusili i kada smo bili u Solunu nadjemo Jumbo a tamo isti, skoro isti setovi plasetelina kao za sladolede kolace i svasta drugo ali 3 puta jeftinije. I igra se sa tim setom svaki dan. Pravi sladolede[sm=jezicek.gif]




Mala Elena -> RE: Plastelin (10.10.2016 9:21:35)

Ja nikako da kupim taj plastelin [sm=smiley36.gif] sve zaboravim.
Testo bas i ne zna da mesi, uglavnom lize brasno ili ga baca po podu.




choopa choops -> RE: Plastelin (10.10.2016 13:04:04)

Moji ne vole nesto previse plastelin. Mislim igrali su se sa tim recimo tri, cetiri puta godišnje. Imali smo reznih od Play Doha, one masine za pravljenje sladoleda, pa do manjih hamburgerdžinica i onih malih što se u njih stavi plastelin pa izlaze uvijeni [sm=smiley36.gif] I naravno da sam se sa tim najviše ja igrala [sm=smiley36.gif] Uzimali smo i one jeftinije, sad da me ubiješ ne mogu da se sjetim proizvođača, a isto su dobri koliko i Play Dough!




Anck Su Nmaun -> RE: Plastelin (27.10.2016 7:58:21)

Moje cure bas vole plastelin, ali ludim od njega . Trpaju ga gde god stignu, sve zivo izlepe ...poludim.




mali_mis -> RE: Plastelin (27.10.2016 10:27:39)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Moje cure bas vole plastelin, ali ludim od njega . Trpaju ga gde god stignu, sve zivo izlepe ...poludim.


Isto isto isto.
Gde god ima neko udubljenje mora da strpa plastelin, posle kad se osusi sam ispada.




Divnica -> RE: Plastelin (31.10.2016 9:37:07)

Plastelin je odlican i moje devojcice ga vole i bas se zaigraju. Play doh je super kvalitetan i ima te modlice lepe i zanimljive deci. A ja cesto i sama napravim , samo brasno so voda i boje i super ispadne i deca se lepo igraju.




Anck Su Nmaun -> RE: Plastelin (31.10.2016 10:07:05)


IZVORNA PORUKA: mali_mis


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Moje cure bas vole plastelin, ali ludim od njega . Trpaju ga gde god stignu, sve zivo izlepe ...poludim.


Isto isto isto.
Gde god ima neko udubljenje mora da strpa plastelin, posle kad se osusi sam ispada.

[sm=jezicek.gif]
Ma stavljaju i po lutkama, u autice, u flomastere , ma haoos. Jedino sto kazes kad je po tepihu lako se posle usisa .




Khaleesi -> RE: Plastelin (31.10.2016 10:12:09)

To za brasno nisam znala. Definitivno keftinija varijanta od Play doha[sm=smiley36.gif]




MasnaMasnica -> RE: Plastelin (31.10.2016 10:47:03)

Una obozava playdogh, to joj bude uglavno zanimacija pred spavanje.




Divnica -> RE: Plastelin (31.10.2016 22:21:44)

Dve solje brasna, jedna solja soli, pola solje vode i umesis testo, pa dodas jestive boje. Podelis testo na koliko boja hoces i u svaki deo dodas boju i mesis. Ja uzimam one boje u prahu u kesicama , bolje nego tecne, a moze i tecne naravno. Lepo se umesi testo i dobije se masa skoro ista kao plastelin,ne lepi se za ruke i lepo se oblikuje. Mi koristimo i razne modlice i one iz Play doh- a. Ima i recept sto se kuva ali ovaj jednostavniji. Moja I je i u vrtic nosila, trazila je vaspitacica da pravimo.




Mala Elena -> RE: Plastelin (22.12.2016 20:58:18)

Igramo se vec par dana, kupila sam ipak plastelin,ne Playdough, bilo je vise boja...super je, cak se i ne susi ako stoji na sobnoj van kutijice.




Anck Su Nmaun -> RE: Plastelin (22.12.2016 21:18:08)

Ma to je super za malce. Mi imamo raznih proizvodjaca. Playdooh pa neke iz grkce sa otiscima, pa neke iz bajkolina s nekim kalupima... pre nwki dan su trazile da pravim domaci plastelin. Al nemam jestivih boja .




Sanjalicaaa -> RE: Plastelin (23.12.2016 0:44:36)

G obozava plastelin. Uzimam mu neki najobicniji u knjizari, ne kosta vise od 150 din a traje dugo. Nesto razmisljam ovih dana da mu uzmem Playdooh na Aliexpressu.




Anck Su Nmaun -> RE: Plastelin (23.12.2016 7:30:14)

Neki spravicu za pravljenje?
Bas sam gledala ima tih malih pakovanja bas jeftino.

Jutros usla u sobu svuuuda po tepihu plastelin[sm=zmeden.gif] kad se nisam slogirala.




Mala Elena -> RE: Plastelin (23.12.2016 8:41:17)

Mojoj je dozvoljeno samo na jednom posluzavniku...
Juce je nisam non stop pratila, sve je boje pomesala.[sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Plastelin (23.12.2016 8:46:59)

Nije ni njima dozvoljeno, ja to odmah sklonim kad zavrse. Ali ocigledno su negde napravile stek.




Mala Elena -> RE: Plastelin (23.12.2016 8:50:51)

Kad smo kod steka, pre neki dan otvaram njihov ormar i na jednoj polici videh srca od plastelina, gomila [sm=jezicek.gif]




Dragica Draga -> RE: Plastelin (19.10.2017 17:30:00)

Mi toliko izmrvimo plastelin, do najsitnijih delova, da ga nalazim svuda po kuci, a kad usisavam mislim da iz tepiha izadje samo plastelin 😁
Sad smo ga odlozili na neko vreme, mogla bih ga ponovo ubaciti u igru 😊




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>