|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
20.3.2019 13:31:46   
Sanidej
Toliko prituzbi na decu koja su tek posla u skolu i treba samo da steknu radnu naviku u prva 2 razreda..ne cini mi se u redu. Hvala sto ste ovo podelili.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
20.3.2019 13:34:07   
jance
Da. Pokusala sam da ne kupujem pribor i dobila ribanje od pedaoga i za to jer je dragi gospodin na njeno pitanje gde mu je gumica rekao da mu mama nije kupila. Pokusavala sam i foru " prodavanja" omiljenih igracaka kako bi se skupile pare za izgubljenu opremu, bilo mu mindet....Pedagog smatra da ja moram da imam kuci pune kutije zaliha skolskog pribora (sarkazam) jer on mora sad da fokusira svoju paznju na ucenje a ne na pribor... i tako....

Anci realno ni meni licno nije bitno kako pise slova ili brojeve dok god ih napise i svi znamo sta je napisao.... Ali eto, ne pise u pravcu strelica u bukvaru ili knjizi iz matematike...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
20.3.2019 13:34:44   
Peace*
Dokle god budeš trpela da ti pune glavu o tome kako on ne valja - puniće ti je.
Tako sam ja ćutala 2-3 god sa starijim, a čašu je prelilo kad me je učiteljica pozvala na individualni da mi kaže kako je on nekoga u igri šutnuo u cevanicu i da takvo nasilje nije dozvoljeno, a ja je ovim rečima pitala "Jel Vi mene za*ebavate!?". Tad je prestalo.
Ovim neću da kažem da zauzmeš stav da je tvoje dete bezgrešno, jer sigurno nije, kao ni moje, ali ne daj na njega baš za sve. Kakve veze ima što je sedeo ispod klupe?

Moram da kažem da time što mu ne daješ užinu ga izopštavaš iz društva i praviš mu problem u socijalizaciji. Daj mu jabuku, mandarinu. Ne treba to da bude obrok.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
20.3.2019 13:37:34   
Olga75
Joj, prvi razred.
Ja sam dve godine radila domaći sa Zverkom. Čak sam je terala da vežba mimo škole- Sama je morala da napravi tablicu množenja kad su to radili-- nije to bilo u prvom.
Sad radi sama, za pola sata je gotova.
Cenim da me to slično kao sa prvim čeka i kad krene u peti.
Al ćeraćemo se!

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
20.3.2019 13:41:37   
jance
Stvar je i u tome sto u toj koli radi moja draga zaova, muzeva starija sestra koja je Ogiju kao baka ( u svakom smislu te reci) i da naravno svi znaju "ciji je Ogi" jelte. Koliko god da mi pomaze to sto je ona tamo toliko mi i pravi problem jer svako ima nesto da kaze o tome sta je Ogi danas radio....

Pokusacu to sa uzinom. Davala ja njemu voce ali ga ni ne izvadi iz torbe a trazi da drugi dele sa njim ( drugi imaju recimo plazmu ili smoki itd)....

Kontam da moram da se fokusiram na ono sto je bitno u skoli a da ignorisem one usputne njegove gluposti ( tipa sedenja ispod klupe, bacanja avioncica itd)...

Posto i on stalno dobija poruku da sta god da uradi, nikako ne valja....

Da. Sinoc mi se priznao da je krisom poneo sve Fifa slicice u skolu ( opet! vec je jednom bio poneo i igrao se sa njima na casu i uciteljica mu oduzela pa sam ja isla po to)... i kako mu je uciteljica opet oduzela. rekoh mu da ovaj put necu ici da pokupim ali znam sta me ceka kad ga danas pokupim iz skole....user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
20.3.2019 13:42:52   
vocicana
Tih Jnace, ja sam bas u soku na sta se sve zale I na sta se sve filozofira, te pristui te ovo te ono...msm.
Ja juce nevezano za ovu temu, pitala vaspitacicu da li postoji neko dete sa kojim se moje lepo I bas igra, nabrojala mi je trojicu decaka I jednu devojcicu iz grupice, bas mi je bilo drago. Ali aman, deca se menjaju, sazrevaju, nekome u svakom slucaju treba malo vise a nekome malo manje da se navikne, da li je ucenje ili druzenje ili skola I obaveze...

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
20.3.2019 13:54:14   
jance
Bilo je inace i situacija kad sam se pitala da li je sa njim sve ok. Krajem proslog polugodista me nazvala zaova da mi kaze da joj je upravo bila uciteljica i da je Ogi posarao sto, stolicu, knjigu, svesku i zid! pored koga je sedeo. I na kraju to sve zapecatio sa lepkom za papir...

Kad ga je uciteljica pitala zasto je to uradio, rekao je da mu je smetalo kako deca pevaju ( muzicko je bilo) jer je jako umora posto se nije naspavao jer smo imali goste koji su kasno otisli ( to naravno nije bilo tacno, dan pre toga nismo imali goste, bila je nedelja , spavao je posle podne i legao u 9).... i da ga je od decijeg vristanja bolela glava ( deca vriste, ne pevaju po njemu)....

Ovo je samo jedna od bezbroj " situacija| koje ja imam sa njim barem jednom nedeljno.

Pre 3 nedelje je zaboravio kuci knjigu iz matematike, a kad ga je uciteljica pitala zasto je zaboravio, rekao je da je mama cistila bebi nosic pa je beba jako vristala i on je morao rukama da zacepi usi da to ne cuje i nije mogao rukama da spakuje knjigu.....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
20.3.2019 13:56:40   
vocicana
Malisan ima dobre odgovore. Malo jeste to u svom svetu, ali misli na sebe I to sto mu ne odgovara on ne prihvata I uvek ima spreman odgovor. Ali videces I sama, malo neka prodje vreme.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
20.3.2019 14:13:26   
Sanidej
Da li treba nastupiti u stilu "ne dam na svoje dete" ili posmatrati sa strane i ne praviti dramu..ne znam vise

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
20.3.2019 16:02:10   
bubulence
Jance, pa kupi mu malu plazmu, daj mu vocku... Sta on da radi dok druga deca jedu?

Sto se tice samog ponasanja, rekla bih, pravi primer jednog decaka koji ima buve u guzici😂. Pa sta? Da li maltretira decu? Tuce? Ugrozava ih na bilo koji nacin? Ometanja odvijanje casa? Najbolje da svi budu kao biljke... Sto se tice pribora, nasa uciteljica kaze da ima samo 2 djaka u razredu koja nose sav pribor (jedno od tih dvoje je moja streberka☺️). Ostali nekad zaborave i torbu, sta dalje da pricamo... Oni jos nisu svesni da idu u skolu... 

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
20.3.2019 16:16:13   
vonavoj
Mislim da predskolsko ima veliku ulogu za polazak u skolu. Nasi jako puno rade. Imamo i divnu uciteljicu,ona kaze sve u skladu sa godinicama,ali i sve ima granice.Ne zakera previse na nacinu na koji pisu,velicini slova,kaze naucice, ne pisemo svi lepo...sad ucimo da ucimo,i u pravu je. Ucimo da budemo ljudi.Ja sa T nemam problema,osim ono tipa uciteljica je rekla samo JEDNOM da procitamo,i nece vise. Sama radi domaci,od kad je savladala sva slova,sama cita..ja samo proverim,sama se pakuje.,par puta je zaboravila knjigu iz muzickog i likovnog,i sad misli.Decaci su drugaciji,ali ne treba generalizovati, sestrina 2 klinca su potpuno razliciti. Stariji sve sam,odgovoran,mladji kontra,ali je prvi u basti,da pomogne sve...hahaha.Jance,salji mu uzinu,nema veze sto jede, nasa uciteljica kaze da je to njihov trenutak predaha i da svi zajedno nesto grickaju.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
20.3.2019 16:31:52   
bubulence
Moja je prava streberka i bas cemo imati problem. Prosle nedelje je jedan drugar bolje uradio test od nje i jako je tesko podnela. MORA da bude najbolja i tako je od uvek. Ona ne sme da zavoravi domaci, knjigu, nosi rezervnu peratonicu jer ce joj mozda nekad zatrebati i 9.olovka, hocu da kazem da je uzasno opterecena a to ne volim.  Ustane ujutro u pola 6 da nesto ne zaboravi i ne zakasni. Domaci pregleda po 20_x_ itd ... Sa 4 god je uveliko pisala i citala, sa 5 je mnozila i samo je nastavila tako da sama sdbe forsira. A ova mladja jedva da sa 4 godine zna da broji do 10... Nista je ne zanima osim igre




(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
20.3.2019 16:39:51   
vocicana
Bubulence, pa ona je super, majke mi.
Jance I sa Von se slazem, posalji mu bilo sta da u tom predahu svi nesto grickaju, pridji mu tako, mozda se stvari promene malo,


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
20.3.2019 16:58:28   
Sanjica26 RR
Jance, mislim da treba uzinu da nosi obavezno.To sto gubi pribor nije strasno. Mada, slažem se sa Peace predlozima. 
Mi nismo od starta imali problem sa T.  Jako je odgovorna. Mozda joj se dva puta desilo da zaboravi nesto i to je bila drama. :D Ono sto kaže uciteljica to je Amin. Inace im je uciteljica jedna divna žena. Skidam joj kapu. T je tip deteta koja ne želi ni sa kim da se zamera i ako je pita neko nesto da li želi to ona kaže da i ako ne želi. Imamo veliku pomoc uciteljice i sad je T pocela da se otvara i da iskazuje svoje misljenje. Nije samo uciteljica takva prema T, nego i prema drugoj deci. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
20.3.2019 18:07:58   
jance
Hocu. Dacu mu nesto za uzinu. On u principu voli da ima nesto sto moze da podeli sa drugarima pa cu videti ili plazmicu ili da mu naseckam jabuku na komadice, pomorandzu ili mandarinu....

Danas mi je opet vaspitacica pola sata pricala sta sve nije ok. Definitivno bi trebali da se skinu sa njegovog slucaja.... Kontam sad kako ste pisale a i kako sam ja to sve napisala i sama sebi procitala da mi dete nije probisvet nego je jednostavno nestasan. Kako udju u boravak gleda sa kim bi da se boksuje , mislim ono da se pretvara da se boksuje naravno i u tome ne vidim nista lose. gura se kad izadju napolje - svi se guraju cak i Kika u vrticu to zna. Kad neko dete ide u wc i on trazi da ide u wc - i ja bih, seta mu se, naravno da mu se seta kad je prakticno 8 sati u klupi....

Videcu malko da iskuliram te njegove nestasluke ako ne ugrozavaju drugu decu... fokusiracu se na domaci i na to kakav je u skoli i cao. Mozda i njemu prestane da bude interesantno...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
20.3.2019 18:09:52   
vonavoj
Sanjice,kao da opisujes moju T i njenu uciteljicu,bas smo imali srecu. Evo sad je stavila u sobu,sa njih 4,i rekla joj da bude sef sobe,ona nije nametljiva,ali joj uciteljica bas zato daje takav zadatak,sigurno.Ona bas gleda svako dete kao individuu,i tako se bavi njima..odlicna je. I nema sanse da bi nesto ruzno za bilo.koga rekla.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
20.3.2019 18:12:27   
Ana RR
Sanjice, Von, baš vam zavisim na takvoj učiteljici. Našu boli uvo. Još negde na početku je rekla kako ona ne može da postigne sve da uradi sa njima, kako ima troje dece kući i kako je posle 25 godina rada već umorna.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
20.3.2019 18:44:35   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Sanjice, Von, baš vam zavisim na takvoj učiteljici. Našu boli uvo. Još negde na početku je rekla kako ona ne može da postigne sve da uradi sa njima, kako ima troje dece kući i kako je posle 25 godina rada već umorna.



Onda neka da otkaz, ima mnogo uciteljica koje jedva cekaju da dobiju posao i sigurno bi se trudile. Nasa je ok. Malo skrta na recima, nema neku posebnu komunikaciju sa roditeljima, sa ekskurzije dodju sa jednom slikom😣... Ali je sa decom dosta dobra, svidja mi se njen nacin rada i odnos prema deci... Deca je mnogo vole. 

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
20.3.2019 19:58:02   
vonavoj
Bubi,mislim da neecemo imati nijednu sliku,zena nema ni viber..ali Boze moj,i mi smo tako isli na ekskurzije,mame nisu znale sta radimo,dok ne pozovu uvece,i to ne svako vece..Starija zena,kazem,jos ova generacija i ide u penziju,ali je divna. Stvarno ima ppseban odnos sa svom decom. A ona nije udata i nema decu,bas mi zao..

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
21.3.2019 10:28:26   
jance
Mi cemo tek videti sta ce biti sa ekskurzijom. Idu u kamp Vidre.
Kod Kike u predskolskom imamo jednu vaspitacicu koja bukvalno svaki dan salje slike na Viber da vidimo sta deca rade. Ali bukvalno svaki bogovetni dan. Zablokira mi kartica od slika svako malo.

Danas sam pitala Ogija da ponese jabuke u boravak za uzinu, rekoh mu da uzme dve ili tri da podeli sa drugarima, nije hteo. Nisam sinoc stigla da mu kupim plazmicu.....

Inace juce sam gledala svesku iz srpskog, on realno lepo pise pisana slova. Samo je neuredan. Ne obrise kako treba ili ne obrise uopste itd...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
21.3.2019 13:23:26   
Misha i Ljisha
jaooo super je kamp Vidre. Moja isla sa 4 i po godine na 5 dana. Bice im sjajno. Samo ga pusti. A jaka stvar da li ima slika ili ne. JA cak mislim da kamp salje CD sa slikama roditeljima.Mi smo dobili a verujem da ce i oni

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
21.3.2019 16:17:25   
jance
Idu oni samo na jedan dan...
A za slike sa ekskurzije mi je realno mindet... neka paze decu, slike mi nisu toliko bitne.

Danas je Ogi imao dobar dan. Uradio sav domaci u boravku, a i bili su danas puno napolju, imali neki maskembal pa je odmorniji i raspolozeniji....

Gledam da ga kupim iz boravka sto pre mogu, vec oko pola 2 sam po njega, pa onda idemo peske po Kiku... ne mogu ga ne slati u boravak jer onda moram sto puta da palim kola i drndam bebu samnom ali barem da smanjim na minimum....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
27.3.2019 10:20:25   
jance
Juce sam shvatila da pametnjakovic mladji ni u ponedeljak ni u utorak nije poneo novu knjigu iz matematike u skolu. Uredno nosi staru i prijavljuje da nema domaceg iz matematike.. ja proverim, vidim da nista u staroj nije zaokruzeno, i verujem mu. Dok sinoc nisam na Viber grupi videla da su radili strane 10 i 11. Reko nesto mi to niska brojka za pred kraj knjige ( matematika im podeljena na nekoliko knjiga, mislim 4 ili 5) kad ono gospodin uredno nosi trecu knjigu u skolu a ne cetvrtu vec dva dana. Hajd jednom da je zaboravio pa da razumem, ali dva dana vec nije slucajno. Pritom IMAJU domaci iz matematike a on uredno prijavljuje da nema. ( realno on iz njegove knjige svakako nema!)....

Odlepicu dok ga iskolujem vec vidim!

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
27.3.2019 10:45:18   
Ana RR
Hahahaha car user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
27.3.2019 11:09:13   
Sanidej
Najbolje da im uvedu 10 knjiga iz svakog predmeta..dok stignu do poslednje zaboravice ostale.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
PRONAĐI ME! Nestala 2-godišnja devojčica u...
Dvogodišnja Danka Ilić nestala je danas u prigradskom naselju Banjsko polje kod Bora. Prvi put u Srbiji pokrenut sistem ...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here