Vasilice (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


Olga75 -> Vasilice (11.1.2011 16:16:08)

Priblizava se Sv. Vasilije . Moja baka je tada obavezno pravila Vasilice . Na zalost , nemam recept , znam samo da su okrugle , medene ma diiivneee .
Bila bih presretna kada bi neko napisao recept pa da ih pravim Mariji [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Daca88 -> RE: Vasilice (11.1.2011 16:32:27)

u obliku velike pogače ili sitnih pogačica?
Sa medom?
Moja baba rokne nekad med,nekad sir,nekad pekmez?
...ima više vrsta vasilice[sm=zmeden.gif]mislim koga god pitam svako ima neki svoj recept[sm=zmeden.gif]
Ajd zovem babu pa ti prosleđujem recept




Olga75 -> RE: Vasilice (11.1.2011 16:35:56)

Daco , bile su male pogacice , ajde zovi babu i stavi bilo za male bilo za pogacu [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Daca88 -> RE: Vasilice (11.1.2011 16:44:54)


U posudi sa mlakom vodom izmrviš kvasac.Dodaš kašiku šećera,ostaviš da kvasac nabrekne.Zatim dodaš brašno i mast i smesu i izmesiš.Kad je gotova smesa,sečeš na komade,zaokružiš u male loptice,ostaviš 20 min da blago ukisne.Svaku"lopticu"doterati do debljine oko 5-7 mm,staviš u pleh koji prethodno pospeš brašnom.Testo izbodeš viljučkom na par mesta,i staviš da se peče na 220 stepeni.Kada budu gotove namažu se medom.
(moja baba maže i krem sirom,pekmezom,medom,posipa cimetom,prah šećerom,kokosovim brašnom,rendanom čokoladom il kako već kad).
sastojci:
3 dl mlake vode
200 gr masti
40 gr kvasca
800 gr brašna
1 puna kašikica soli
1 kašika šećera
potrebna količina meda




Olga75 -> RE: Vasilice (11.1.2011 18:48:53)

Daco , hvala , pravicu ih 13-tog pa ako uspe zovem vas da probate [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




indy_25 -> RE: Vasilice (11.1.2011 19:09:11)

Olga evo ti na ovom linku ima dosta recepata za vasilice

http://www.coolinarika.com/pretrazivanje/?upit=vasilice




Shishica -> RE: Vasilice (14.1.2012 14:27:43)

E ja ovako pravim..upravo su gotove:

Uzmes masti oko saku ili kao manja jabuka.. (ne znam meru sve je od oka)
Sipas u tu ciniju brasna i "trejes mast", muljas mast i brasno da postane jedno, kao mrvice.
Dodas tu dva zumanca, soli po ukusu.. ja sam stavila ravnu kasikicu, ali mislim da je moglo jos malo.
Dok si to radila u solji vecoj ti je vec stajalo mleko sa pola kvasca i kasikom secera i sad to sipas u ciniju zajedno sa svim.
Mesis dodavajuci brasno. Neka bude lepo mekano testo, ne suvise, ali ... videces :)

Podelis na delove u zavisnosti od toga kolike hoces da ti budu vasilice.

Razvuces oklagijom debljine prsta...ali ne debelog.. stavis u tepsiju i izbockas viljuskom.

Premazes uuuumucenim belancetom i pospes dooobro secerom i vanilom. Neka se malo digne. Peces na 180-200. Kratko se pece. Kad porumeni otvori rernu pa digni malo da vidis da li je i dole rumeno i ako jeste gotovo je.

Nemoj da redjas jedno na drugo da se ne upari bezveze. Pokri samo krpom.

Ja tako radim, a ti po zelji mozes odozgo meda da izrucis posle malo [sm=smiley17.gif][sm=muca.gif]

SRECNA NOVA [sm=duda.gif]




Olga75 -> RE: Vasilice (13.1.2013 14:32:46)

i jesu li gotove Vasilice [sm=bravo.gif]
moje se peku




MajaMV -> RE: Vasilice (13.1.2013 14:42:04)

Kod nas stari kazu Vasiljice I prelivaju se mocom koja je ostala od pecenja praseta I jedu se vruce za dorucak 14. 01.




Cindarella -> RE: Vasilice (13.1.2013 14:44:45)

IZVORNA PORUKA: MajaMV

Kod nas stari kazu Vasiljice I prelivaju se mocom koja je ostala od pecenja praset_a I jedu se vruce za dorucak 14. 01.

I kod nas je ovako.SAmo ih mi zovemo Vasuljice.




MajaMV -> RE: Vasilice (13.1.2013 14:49:32)

Pardon Vasuljice ih zovu greska u kucanju:-)




Olga75 -> RE: Vasilice (13.1.2013 15:27:20)

eto , sto sela sto obicaja
kod mog tate u selu tj. moja baka je to pravila slatko i jele su se za Sv Vasilija - zato i Vasilice




daca77 -> RE: Vasilice (13.1.2013 16:15:31)

Kod mene, na jugu, Vasilica je vrsta proje. Samo prava Vasilica se mesi iskljucivo od projinog brasna, bez sira.




Sanchy -> RE: Vasilice (13.1.2013 22:09:21)

Ja pravim kao male lepinjice s tim sto u njih ubacim vanilin secer a odozgo, kada se ispeku, premazem medom




Verolina -> RE: Vasilice (13.1.2013 22:40:29)

Kod mene se pravi Vasilica pogaca, koja se premaze medom i ona se nosi polazajniku koji ti je bio u kuci za Bozic i u polazajnikovoj kuci se pojede parce. Tako da je ja ujutro pravim za svoje malo kumce.[sm=bravo.gif]




Stranica: [1]