|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Refluks (GER)
13.11.2010 22:28:56   
Anoniman
Nisam želela da te uvredim, izvini!

U pravu si za povraćanje. Ali za komentar vezan za štucanje nikako ne mogu da se složim, jer meni oboje dece štucaju više puta na dan, svaki dan. Prvo ima 4 god i nije imao problema, a drugi je još zaista malen.

(odgovor članu argus)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Refluks (GER)
13.11.2010 22:33:12   
argus
Minice kada beba pojede nešta a to joj izazove probleme ona ne zna da kaže da je boli stomak, tada odbija hranu. BROKOLI bebi od 6 meseci, svaki nutricionist bi ti reka da se brokoli ne daje pre 9 meseci a kuva se bez poklopca jer poklopljen stvara nitrite tj otrove. Bebe su mnogo pametnije nego što mi mislimo i već kao male znaju da izbegavaju ono šta im smeta a daju nam znake samo treba da ih dobro protumačimo.

_____________________________

Srećna mama

(odgovor članu argus)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Refluks (GER)
13.11.2010 22:40:40   
argus
Tash nisam se uvredila nego sam htela da ti objasnim da smo na temi o Ger-u. Što se tiče štucanja može biti bezazleno a može i da znači skriven problen, praćenjem deteta se može videti šta je. Primer: Štucanje izaziva dijafragma a ne želudac, može biti od teške i masne hrane, gutanja vazduha ali učestalo štucanje je upozorenje da nešta nije u redu. Jedino ako ti klinci vole puno da papaju pa pretovare stomačiće onda na zdravlje.

_____________________________

Srećna mama

(odgovor članu argus)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Refluks (GER)
13.11.2010 22:41:24   
minavb
Vanja odbija mleko vec 3 meseca, tj od drugog meseca zivta. Poceo cesce i obilnije da povraca, jednog dana povratio u kolicima i od tad prosto vise nije hteo da jede tj da pije mleko. Onda smo razvili mehanizam hranjenja u snu i evo, tako dogurasmo do sad.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu argus)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Refluks (GER)
13.11.2010 22:43:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: argus

Tash nisam se uvredila nego sam htela da ti objasnim da smo na temi o Ger-u. Što se tiče štucanja može biti bezazleno a može i da znači skriven problen, praćenjem deteta se može videti šta je. Primer: Štucanje izaziva dijafragma a ne želudac, može biti od teške i masne hrane, gutanja vazduha ali učestalo štucanje je upozorenje da nešta nije u redu. Jedino ako ti klinci vole puno da papaju pa pretovare stomačiće onda na zdravlje.


To je tačno ono što sam htela reći. Sve nabrojano može, i ne mora biti pokazatelj.

Razumele smo se. user posted image

(odgovor članu argus)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Refluks (GER)
13.11.2010 22:46:23   
argus
Koje mleko mu daješ? Izvini što pitam i da li je imao prehladu kada je povraćao mleko. Koliko vidi u snu kada pije ne povraća ???

_____________________________

Srećna mama

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Refluks (GER)
13.11.2010 22:54:09   
argus
Tash hvala Bogu da vole da jedu, bar nešta lepo da čujem, kao što sam rekla na zdravlje im. Ja sam imala muke dok nisam otkrila uzrok, zato želim da pomognem svakome koliko mogu. Najgora noćna mora je kad gledaš dete da se muči a dokturi te gledaju ko budalu i govore pa ona lepo napreduje, nije joj ništa. Proći će GER sam od sebe a o Geru nema pojma već intolerancija na laktozu. Pa to je da ih sve zgaziš.

_____________________________

Srećna mama

(odgovor članu argus)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Refluks (GER)
13.11.2010 22:58:01   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu argus)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Refluks (GER)
13.11.2010 23:03:45   
argus
CMOKA za tebe i tvoje andjelčićeuser posted image

_____________________________

Srećna mama

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Refluks (GER)
13.11.2010 23:07:13   
minavb
IZVORNA PORUKA: argus

Tash hvala Bogu da vole da jedu, bar nešta lepo da čujem, kao što sam rekla na zdravlje im. Ja sam imala muke dok nisam otkrila uzrok, zato želim da pomognem svakome koliko mogu. Najgora noćna mora je kad gledaš dete da se muči a dokturi te gledaju ko budalu i govore pa ona lepo napreduje, nije joj ništa. Proći će GER sam od sebe a o Geru nema pojma već intolerancija na laktozu. Pa to je da ih sve zgaziš.

Ovo mi je vrlo poznato!
Nije nikad imao prehladu. Sada povraca ponekad posle jela,dok jede ako se probudi i ukapira da jede ili ako se zagrcne dok jede. Prosle nedelje je povracao svaki dan, ove nedelje nije. Pije Aptamil a probali smo sva moguca mleka, i sve je isto, sa svakim mlekom.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu argus)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Refluks (GER)
13.11.2010 23:16:48   
argus
Mina da li si probala da mu daš kiselo mleko na kašičicu, javi obavezno. Ja sam svojoj davala LIOBIF kada je povraćala to su dobre bakterije koje su joj pomagale i posle njih bi povraćanje stalo

_____________________________

Srećna mama

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Refluks (GER)
13.11.2010 23:23:34   
argus
Najbitnija stvar a zaboravih da ti kažem, da li si radila pregled stolice detetu ? Kandida se zna nastaniti u crevima deteta i izazivati probleme poput tih.

_____________________________

Srećna mama

(odgovor članu argus)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Refluks (GER)
14.11.2010 8:53:34   
minavb
Sve sa uradila, pa i to.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu argus)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Refluks (GER)
14.11.2010 14:36:58   
ivaj
Evo sta sam ja primetila od simptoma:
-povrati u mlazu posle svakog obroka(osim kad joj dam aptamil ar,od njega povrati samo ponekad)
-odmah posle povracanja krene da stuca,umiri se neko vreme,u stomaku joj krci a onda opet zivne i trazi jos da jede

I sve tako u krug.Od jutros je jela sest,sedam puta ali po malo.
Nemam pojma jos uvek sta je,ne mogu da nagadjam,ali to gledanje kako povraca nije ni malo prijatno i utice na trenutnu srecu zbog dolaska bebeuser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Refluks (GER)
14.11.2010 16:21:54   
argus
Ivaj, koliko sam razumela tvoja beba je novorodjenče na koliko je vremenski hraniš i da li je dojiš.

_____________________________

Srećna mama

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Refluks (GER)
14.11.2010 16:32:13   
Iwana87
ivaj verujem ti da ti nije lako .Posmatraj bebca,razmotri sve opcije i naravno idi kod dr.

(odgovor članu argus)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Refluks (GER)
14.11.2010 20:42:12   
ivaj
Sto se hranjenja tice,sve zavisi.Dojim je i dohranjujem po malo posto nemam bas puno mleka.Ali uglavnom jede na tri sata,osim ujutru kad joj se nista ne zna.Ujutru ume da sisa,pa posle dvadesetak minuta da trazi jos pa se ispovraca i posle sat vremena sve iznova.
Nocas joj na primer nisam davala dohranu pa je sisala na sat i po.Uglavnom,nema pravila.Ali ne bih rekla da se prejeda ili tako nesto.Bar mi tako ne izgleda.Posle dojenja popije jos 30 ml,retko kad 60.

I da,u toku jela uglavnom kasljuca.

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Refluks (GER)
14.11.2010 20:45:44   
Nensi*
Ivaj,probaj da joj dajes par puta tvoje mleko na flasicu...Vuk tako dosta manje povraca,jer na flasici je jedna rupica i ide sporije i verovatno se manje naguta vazduha nego kad sisa jer ja imam nekad i po 9-10 mlazeva...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Refluks (GER)
14.11.2010 20:57:24   
ivaj
nensi,probala sam,ista prica.
Jedino sto sam primetila to je da,hvala Bogu,juce i danas za nijansu manje povraca.Desilo se da prodje i poneki obrok bez povrackeuser posted image  Izgleda da pomaze ovaj aptamil ar.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Refluks (GER)
14.11.2010 21:00:29   
Nensi*
Pomaze sigurno,Vuk kad popije Humanu AR ne povrati ni kap...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Refluks (GER)
17.11.2010 16:07:37   
ivaj
Moram da vam kazem da se kod nas situacija malo popravila.Redje povraca nego ranijih dana.Sad je uglavnom dojim,jedino joj damo jednom ili dva puta dnevno aptamil ar da popije koliko bilo da bi manje povracala.
Videcemo kako ce dalje biti.
Ono sto sam primetila to je da uopste ne povraca dok je drzim posle obroka,cim krenem da je stavim u krevetac,pa makar i posle 40 min e tad povrati.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Refluks (GER)
18.11.2010 17:33:21   
ivaj
IZVORNA PORUKA: minavb

Ivaj, sve dok je beba happy spiter, tj dok povraca a dobija na tezini, nema brige. Ako dojis, mozes da se izmlazas, svom mleku da dodas malo piricanih pahuljica i time da hranis dete. Ako ne dojis, postoje AR mleka. U svakom slucaju, povecati nagib duseka, drzati dete uspravno sto duze posle jela, i naoruzati se strpljenjem.


mina,muz mi vec danima trazi pirincane pahuljice u prodavnicama zdrave hrane i kaze da ga svi bledo gledaju i kazu mu da to ne postojiuser posted image
Gde mogu da ih kupim?

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Refluks (GER)
18.11.2010 17:39:01   
minavb
U apotekama  a ja sam kupila u Veru. One pirincane pahuljice za bebe od 4 meseca, bez mleka, zeleno zuta kutija.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Refluks (GER)
19.11.2010 16:59:22   
ivaj
Isli smo danas na kontrolu i Jelena je za sedam dana napredovala 250 gruser posted image  Sto je super s obzirom na to koliko povraca.
I tako dr me utesio da nema razloga za brigu,da ce sve biti u redu.
A taman sam bila napisala da je bolje,medjutim,juce i danas opet po starom.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Refluks (GER)
24.11.2010 23:16:06   
dak
Ne mogu da verujem da sam konačno pronašla nekog ko razume moje probleme i ko zna o čemu govorim! user posted image Moja beba ima 6 i po meseci i od rođenja iste probleme kao i beba Argus. Non-stop podriguje, nemirno spava, preko dana se budi nakon pola sata i izvija glavicu, ima gasove, creva počinju da mu krče čim počne da jede... Ovo je već počelo da me izluđuje, a posebno doktori koji me gledaju kao paranoičnu majku koja izmišlja probleme. Bili smo i na Institutu za majku i dete i rekli su nam da je to zbog zatvora i teške hrane user posted image Ali on je to imao i dok je samo sisao. Inače sad smo na AD mleku i kašicama. Argus, probaću sa tim AD mlekom bez laktoze i iskreno se nadam da će nam pomoći, jer ne mogu više da gledam mog bebca kako se muči i kako je hronično neispavan. Naravno, javiću šta se dešava.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here