|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grafikon rasta
3.12.2014 11:11:44   
choopa choops
Klarita ne pitaj user posted image Ovo kad naučiš, dobiješ diplomu pedijatra user posted image

Evo ovako još jednom prva slika možda se bolje vidi
user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Grafikon rasta
3.12.2014 11:13:03   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Peace*

Gledajući dijagram, on je 25 percintilu, ako dobro gledam. Ha, Choopa, jel dobro gledam?

Ajde daj mi podatke da vidim....

Edit: Da pokušam da vidim, jerse ja u ovo ič ne razumijem user posted image

< Poruku je uredio choopa choops -- 3.12.2014 11:14:24 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Grafikon rasta
3.12.2014 11:14:54   
Peace*
A računajući onu tablicu gore...

18.04. --> 14293
02.12. --> 14918

14918 - 14293 = 0,625

3,5 / 0,25 = 5,6 cm (godišnji prirast)

To je ok, valjda.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Grafikon rasta
3.12.2014 11:32:19   
choopa choops
18.04.2014 (14,293)
02.12.2014(14.918)

14.918-14.293=0.625

Ako je on za taj period porastao 3,5cm to je

3,5cm/0,625= 5,6

I po ovoj krivulji za percentile mi see čini da je to preko 25, znači nema brige user posted image user posted image

Preznojih se ko na pismenom iz matematike user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Grafikon rasta
3.12.2014 11:33:30   
Anarunika
Prvo sam probala pa nije htelo. Onda sam videla da mi je uključen pop-up blocked (ili kako se već kaže) . Kad sam to isključila prikazalo mi je tabelu.

(odgovor članu Medeno)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Grafikon rasta
3.12.2014 11:38:10   
Peace*
2g 82
3g 94
3g i 10m 95

4g i 6m 101
4g i 10m 104
5g i 3m 103,3
5g i 11m 110
6g i 10m 113

6g i 11m 115

dr 1 / dr 2 / ragastoli

To sam sklepala pred prvi odlazak kod endokrinologa iz svih mogućih izvora.
On tvrdi da to što sam merila sa 3g i 10m, da to nije dobro mereno, jer potpuno iskače iz grafika, a dalji tok ide normalnim grafikom.

sad sam unela te vrednosti i evo ga graf, zaista prati neku svoju liniju, koja meni bude ispod 25 percentila, a dr reče da on prati svoj 48 percentil. user posted image

user posted image

Sada je 8g i 5m, i oko 122cm.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Grafikon rasta
3.12.2014 11:39:53   
Peace*
IZVORNA PORUKA: choopa choops



3,5cm/0,625= 5,6

I po ovoj krivulji za percentile mi see čini da je to preko 25, znači nema brige user posted image user posted image




Ovo nisam razumela. user posted image user posted image
Kako si na osnovu 5.6 zaključila da prati krivulju iznad 25 percentila?

< Poruku je uredio Peace* -- 3.12.2014 11:41:13 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Grafikon rasta
3.12.2014 11:49:04   
choopa choops
Na trećoj slici ima tabel, malo je nejasna, ali se vidi da je tu iznad granice od tih 25. Da je ispod, bilo bi problem. Da sam na tvom mjestu, ne bih gledala te rezultate od ranije. Inače, još mi pade na pamet kako je taj moj sestrić isto teški bronhitičar, a sigurna sam da i to ima malo uticaja na razvoj u ranom dobu. A kasnije to nema nikakve veze. Ja imam 2 brata od tetke, od kojih je jedan stariji od mene pola godine, i uvijek je bio bolešljiv (astma, bronhitis) , mršav, manji od mene, a onda u pubertetu user posted image Sada ima skoro 2m. Generalno su dječai manji rastom kad su djeca...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Grafikon rasta
3.12.2014 12:00:20   
Peace*
user posted image

ahaaa,
ne vidim dobro na slici, gledajući od gore ka dole, koji percentil stoji na 3-oj (isprekidanoj) i 4-oj (punoj liniji)?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Grafikon rasta
3.12.2014 12:08:22   
Peace*
Po malom grafu je između 50 i 75 percentila (ako dobro vidim cifre), a po velikom između 10 i 25 percentila, šta sad? aritmetička sredina? user posted image 40 perc? user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Grafikon rasta
3.12.2014 12:20:44   
choopa choops
E nemam pojma, sad mi više ništa nije jasno user posted image Ja nekako izračunah da je iznad 25, ali sad nemam pojma kako. Ma pitaćeš na sledećoj toj kontroli, ali trebalo bi da nije ispod te donje granice user posted image Kažem ti moj sestrić isto tako raste, a niko mu od dr-a ne pominje da bi trebao nešto da radi po tom pitanju. Evo ti još jednom te dvije tabele...

user posted image

user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Grafikon rasta
3.12.2014 12:29:55   
Peace*
Ma u ovom je ključ (mislim)...

Za veliki graf: prosek je 50 perc, a neki su ispod, neki iznad. Niski su oni ispod 3perc, a visoki oni iznad 97 perc.
Za mali graf: Godišnji prirast ispod 25 perc iziskuje kliničko ispitivanje.
Te grafike ne treba mešati.

Po ovome je sve ok kod Luke, samo meni nije jasno kako je dr rekao da je on na 48 percentilu. Kad stignem kući, pogledaću taj graf, pa baš javljam sutra. Možda sam ja loše zapamtila, možda je on rekao da prati XY percentil u skladu sa dužinom na rođenju koja je bila 48. user posted image

Čupa, hvala na strpljenju! user posted image

< Poruku je uredio Peace* -- 3.12.2014 12:30:51 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Grafikon rasta
3.12.2014 12:42:31   
choopa choops
Ma nema na čemu, šta ti je user posted image

On sigurno ima neke druge tabele, gdje se računaju drugačije vrijednosti, pai rezultat bude drugačiji user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Grafikon rasta
3.12.2014 12:44:03   
Peace*
Ili sam ja pomešala cm i perc. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Grafikon rasta
4.12.2014 10:10:56   
Peace*
user posted image

Pošto je verovatno sitno, dr je lepo napisao da dete raste 10im percentilom!!!! Jao, jao, šta sam ja sve pomešala.
I piše da će biti visok 179,5cm user posted image , to je verovatno računato onom formulom, jer to definitivno na grafu nije poslednja tačka 10og percentila, te to valjda znači da će odskočiti od njega u jednom momentu! user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Grafikon rasta
25.11.2018 21:41:03   
Mama Vesna

1

Pozdrav svima...Evo jos jedne zabrinute mame. Moja devojcica ima 2 godine i skoro 11 meseci, u januaru puni 3 godine. Visoka je oko 90.5 i ima oko 13 kg. Inace je skladno gradjena...ali mi je sva sitna.Najmanja je u vrticu. Njen brat je u njenom uzrastu bio oko 7 cm visi. Pedijatar na kontroli u avgustu je rekao da je sve ok...Hajde mame...ima li jos tako sicusne dece...




(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Grafikon rasta
25.11.2018 23:45:26   
Mariya
Ja imam dečaka koji u januaru puni 2 godine, a visok je 90 cm i ima 12 kguser posted image a za pola glave je viši i od svoje generacije.
Ima tu puno genetike. Ja nemam sitnu decu, ali imam poznanike sa tako sićušnom decom, vodili su decu i na razne preglede ali sve je ok, jednostavno su sitne. Obe su devojčice. I sa njima je sve ok. Jednostavno su sitne. A nisu ni roditelji nešto krupni.

< Poruku je uredio Mariya -- 25.11.2018 23:46:26 >

(odgovor članu Mama Vesna)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Grafikon rasta
27.11.2018 15:39:35   
Mama Vesna
Hvala na odgovoru...mene tako nekada uhvati pa se brinem...pa je gledam...sva je sicusna....

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Grafikon rasta
27.11.2018 15:42:51   
Sanjica26 RR
Mama Vesna, imamo temu "Pitajte pedijatra", pa možete tamo da pitate našu dr Julku. user posted image

P.S. moja mama se zove Vesnauser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mama Vesna)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Grafikon rasta
28.11.2018 21:25:49   
IvanaSK RR
Moja devojčica ima oko 86 cm i 11 kg. Dve godine i sedam meseci. Jeste minijaturna, ali se ne brinem mnogo user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Grafikon rasta
28.11.2018 22:02:01   
Mama Vesna
Konacno neko sa otprilike nasim merama😊Ja nekada ne brinem a nekada me sastavi...i tako u krug😀

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Grafikon rasta
28.11.2018 22:13:20   
IvanaSK RR
Kakve ste gradje, visine ti i suprug?
Generalno, bitno je da ona napreduje.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mama Vesna)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Grafikon rasta
28.11.2018 22:16:35   
Mama Vesna
Prosecni...ja visoka 167 a suprug 179. Znam da sam kao klinka bila mrsavica...stalno me terali da jedem😊

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Grafikon rasta
29.11.2018 9:37:32   
IvanaSK RR
Eto vidis, ni vi niste mnogo, mnogo krupni. Bitno je da ona napreduje.
Nama je jedna doktorka rekla da treba vise da napreduje. Posle kad sam pitala drugu doktorku ona mi je izvadila iz kartona njen taj grafikon i rekla da ona napreduje. Mozda sporije i manje od nekog drugog deteta,ali konstantno ide na gore. Jeste niza i sitnija za svoj uzrast, ali nije ispod granice. Tako mi zena objasni user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mama Vesna)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Grafikon rasta
29.11.2018 9:55:54   
Mama Vesna
Nama je pedijatar rekao da jeste sitnija ali da napreduje svojim tempom...a ja...s vremena na vreme (uglavnom kada treba da dobijem😀) uhvati me neki djavo i neda mi mira😀I onda tako krenem da brinem i da je zagledam...😀

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here