|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: gutanje predmeta
16.5.2012 11:02:57   
gagana83
I moje dete redovno gricka bojice.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: gutanje predmeta
16.5.2012 11:04:45   
minavb
Moje jede uši jedne drvene figure mačke. Morala sam da je sklonim.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: gutanje predmeta
6.8.2012 18:35:11   
joca^^
Moja Petra jednom progutala moju burmu, posto sam imala obicaj da je skidam uvece, ona dohvatila i cap usta. Ja je gledam, ona se smeje. NIje mi dala da joj gurnem ruku u usta, pa sam je vodila kod lekara, on je sve lepo sredio. Od tad nosim burmu stalno na ruci.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: gutanje predmeta
12.9.2012 21:12:49   
PoisonEve
Ljudi sad cete misliti da sam potpuno poludela ali Mini vec neko vreme ima problem sa stolicom. Jako retko kai. Kad kazem retko mislim na jedva jednom dnevno. I cesto se grci tako da vidim da jebnto bas muci. Da li je mozda moguce da je nekom prilikom progutala nesto pa da se muci da to izbaci a ne mozeuser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu joca^^)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: gutanje predmeta
12.9.2012 21:21:21   
nenja22
pa nisi luda, ali mislim da su ti nepotrebna ta razmišljanja i da je verovatnije da se stolica prilagođava ishrani, pa tako i menja od uobičajenog do sada....

a ja sam jednom skupljala i lepila super lepokom parčiće od neke plastične police u kupatilu, koja se okrunila, a zatekli smo kostu sa delićem toga u ruci. a ono oštro..uh, nisma se smirila dok nisam namestila sve na jeste da vidim da ne fali ni jedan deo...


_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: gutanje predmeta
12.9.2012 21:29:19   
PoisonEve
Nisam videla da je bilo sta progutala ali ne znam da li je to uopste moguce? Da je nesto progutala pre mesec ili dva?

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: gutanje predmeta
5.6.2014 13:38:56   
lanica82
Moja devojčica od 2god 5 meseci je pre pet dana imala davljenje jagodom. Nije mogla da dođe do daha, pa uhvati nekako vaazduh i vrišti, pa onda opet gubi dah, muž je okrenuo naopačke i gurnuo prst u usta, deo je povratila a muž kaže da je deo ostao i nije mogao da ga izvadi pa je gurnuo prstom i ona se onda povratila. Vodili smo je kod doktora, slušali su joj pluća, merili protok vazduha i kažu nema smetnji. Ona je posle toga normalno odmah jela, spava mirno ali od pre par dana je zapušen nosić povremeno a danas ima i malo povišenu temperaturu. I dalje imam strah da nije nešto povukla u gornje disajne puteve... da li bi imala neke simptome, da kija, kašlje.. user posted image

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: gutanje predmeta
5.6.2014 16:27:42   
Olga75
u gornje disajne puteve nije sigurno uslo jer bi vec izaslo
mi smo imali slican incident sa jabukom , tako se davila pa smo isli prvo kod pedijatra , pa radili saturaciju pa kod ORL pa na RTG
i tek kad je pila vode pustili su nas kuci
mlatili smo se par sati
najgora komplikacija gutanja je kad nesto udje u donje disajne puteve
ne znam sta da ti kazem sem da mozda ponovo odete kod dr pa da proverite

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lanica82)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: gutanje predmeta
5.6.2014 18:59:20   
lanica82
Slušali su joj pluća i tog dana i dva dana posle dva različita doktora i oboje su rekli da se ništa ne čuje, sada smo je ponovo vodili i grlo joj je crveno i ova temperaturica je verovatno zbog neke infekcije ili virusa, radili smo bris nosa i grla pa ćemo videti..

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: gutanje predmeta
2.3.2015 23:04:41   
mila83
Koliko znam ovo dvoje starijih nisu nista od predmeta progutali.Standardno,dok su bili mladji,grickali su bojice i olovke. Nadam se da necu imati problema ni sa Teodorom po tom pitanju.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu lanica82)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: gutanje predmeta
3.3.2015 1:17:58   
Azra_
Moje dete nije na mene, i nadam se da neće biti. Ja sam kao beba, sa 8-9.meseci progutala ukosnicu!Da, da, dobro ste pročitale-ukosnicu. Ne znam kako, ali sam uspela. Preprečila se bila uz zid želudca. Doktori su se bojali da ne pobuši zid, jer je kod beba sve to osetljivo i operisali me, mami na polon dali ukosnicu. Posle sam gutala one metalne pare, ali to je bilo ˝ništa˝. Strašno. Šta je moja jadna majka sa mnom proživela.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: gutanje predmeta
3.3.2015 6:58:07   
branki*
joj,azrauser posted image user posted image
mene je ovog mnogo bilo strah kad mi je sin bio mali,bila sam panicna bukvalno po tom pitanju.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: gutanje predmeta
3.3.2015 7:01:12   
serpica
Moja deca nisu gutala predmete ali sam se ja trudila da sve sitno sklanjam od njih...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: gutanje predmeta
3.3.2015 13:00:16   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: serpica

Moja deca nisu gutala predmete ali sam se ja trudila da sve sitno sklanjam od njih...

Isto,bas sam bila pazljiva oko toga.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: gutanje predmeta
3.3.2015 14:42:51   
mila83

IZVORNA PORUKA: veselica


IZVORNA PORUKA: serpica

Moja deca nisu gutala predmete ali sam se ja trudila da sve sitno sklanjam od njih...

Isto,bas sam bila pazljiva oko toga.


Da, bez toga nista. Moji klinci vec sada sklanjaju da mala seka nesto ne dohvati sto ne treba.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: gutanje predmeta
26.6.2015 16:22:08   
vikiveki
Ma moj najmlađi sin je neprevaziđen,on nije gutao ništa,ali pre neki dan je pokušao da ugura kliker u nos..ima 3 i po godine.Srećom ja sam bila u blizini i videla da nešto radi pa sam na vreme reagovala...oladila sam se živa

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: gutanje predmeta
15.7.2015 11:04:47   
mila83
Evo sad smo bas u toj fazi,da nam treba ekstra velika paznja ,zbog Teodore.Propuzila je i prohodala uz namestaj,sve zivo sklanjamo da ne dohvati sto ne treba,pogotovo sitnije predmete.Sve stavlja u usta. opreza nikad dosta.I klinci mi pomazu.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: gutanje predmeta
15.7.2015 12:38:39   
vikiveki
Ma što se tiče opreza ,tu nikada nema opuštanja.Nekad im padne na pamet i kasnije ,kad malo porastu da gutaju i isprobavaju svašta.Dobro moj S. nije gutao,ali je skoro pokušao da ugura kliker u nos,oladila sam se.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: gutanje predmeta
15.7.2015 13:44:48   
World
Ana je bila ok, rijetko je nesto stavljala u usta sto ne treba, jeste lizala zid nesto kratko doduse.. a A. pojede sve sto mu se nadje na putu, uzas zivi, gdje god ima ikakva mrvica, trun, nema veze sta je.. cak sam ga uhvatila nekoliko puta da pokusava da pojede bube, a ko zna koliko ih je pojeo a da nismo vidjeli.. ladno samo strpa u usta.. evo juce je pojeo papir iz blokica..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: gutanje predmeta
15.7.2015 13:48:12   
mila83
Joj World user posted image to i ja kazem,ko zna sta strpaju kad ne gledamo.T je isto takva,sve stavlja u usta.zacas..isto,moram stalno da usisavam,otkako je propuzila,

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: gutanje predmeta
15.7.2015 14:37:39   
Mariya
Jao worlduser posted image
Lu za njene skoro 4 godine nikad ništa nije progutala, nije ni imala običaj da stavlja stvari u usta (Stvarno je bila zlatno dete, za poželeti, zato me sad ovaj mali đavo urnišeuser posted image )
A helena trpa ruke, pre svega, pa noge, strašno voli da gricka uši plišanim igračkama, da sisa ono njeno ćebence za uspavljivanje. Grickala je voštane bojice, kredu, a najviše voli papir, tj kartonske kutije, od lekova, sapuna npr. To gricka , mulja po ustima i proguta. A kad naiđe na mrvicu u hrani odmah se davi i hoće da povraća, a karton guta bez prolemauser posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: gutanje predmeta
15.7.2015 14:40:02   
mila83
I kod nas je karton omiljen za grickanje user posted image a valjda ga nije progutala ni jednom.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: gutanje predmeta
15.7.2015 14:46:45   
vikiveki
Jao World,znači uhvatila si ga kako je stavio bubu u ustauser posted image
Moji nisu pokušavali bube da jedu,sada su veći pa ih jeza hvata kada vide neku bubu.Valjda ovom najmlađem to neće pasti na pametuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: gutanje predmeta
15.7.2015 14:52:42   
World
Ma da, taman je prinio ustima i zinuo, jednom je bila neka mala kao buba mara samo manja, a drugi put neka kao pauk ali manja i tvrdja, nemam pojma.. pokusavao je i muve da uhvati, ali pobjegnu... ma fuj kad vam kazem, zgrozila sam se..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: gutanje predmeta
15.7.2015 14:55:10   
amdn
joj secerak meni sad smesno al i ja bi se zgrozila,
nas je jednom nasao smoki na ulici i stavio usta da njupa, kad sam shvatila jedva sam ga naterala da pljune user posted image
inace i dalje su mu omiljeni prsti za grickanje i lizanje, kazem mu aman dete imas 4 god i jos guras prste usta

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...
Nema jače sile na svetu od majke koja bran...
Njega nećeš tući, ni u pojam ni u naletu besa i nemoći. Moraćeš prvo preko mene, a ne dao ti Bog da se nađeš na putu maj...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here