|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoca po ultrazvuku dosta manja?
3.7.2019 15:20:44   
Milikica
Pa da je u redu, na prvon ultrazvuku je bilo 6mm, rekao je da je nisko i zbog zaceca koje se dogodilo pred menstruaciju, ali da ce biti sve u redu, na drugom uz 13mm, i pre deset_ dana mi je samo rekao vidimo se za nekih 15 dana da vidimo plod isrcanu radnju, kao trebala bi da se vidi, to pada sada u subotu 😫

 A  diktorica u bolnicu kad sam joj rekla za M dane i za ovulaviju onda je rekla to se kao poklapa, nije strasno. 😔

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trudnoca po ultrazvuku dosta manja?
3.7.2019 15:24:13   
smeško
Ne ocajavaj jos, jos je to rano. Zavisi i od momenta zaceca i od kvaliteta uz. Polako. 


(odgovor članu Milikica)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trudnoca po ultrazvuku dosta manja?
3.7.2019 15:55:47   
Maslacak15
ne znam sve i za ciklus od 31 dan i kasnu ovulaciju to je maksimalno kasnjenje od dve nedelje a ti kazes da plod odstupa tri.Slazem se sa smeskom da mozda moze da bude malo i do loseg aparata. Dali je juce uopste vidjen embrion? Ne gestaciona kesica, nego bas plod? i koliko je veliki? U svakom slucaju znaces u subotu definitivno.... drzim fige da je sve ok. Ja sam misljenja da su odstupanja uvek minimalna i jedini parametar koji varira je momenat ovulacije. puno te pozdravljam.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trudnoca po ultrazvuku dosta manja?
3.7.2019 18:01:46   
smeško
Ne znam ni što toliki uz u takko kratkom roku?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trudnoca po ultrazvuku dosta manja?
3.7.2019 18:14:37   
bubulence
Meni je dr rekao da se tolerise +/- 2 nedelje. Ovo mi je veliko odstupanje ali nadajmo se da je ipak sve u redu. Srecno! 


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trudnoca po ultrazvuku dosta manja?
3.7.2019 18:16:08   
Milikica
Mi vjerujemo da je sve u najboljem redu! Ali dace Bog da u subotu sve bude kako treba! Nadamo se najboljem 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trudnoca po ultrazvuku dosta manja?
3.7.2019 19:04:13   
Stasia


IZVORNA PORUKA: Milikica

Mi vjerujemo da je sve u najboljem redu! Ali dace Bog da u subotu sve bude kako treba! Nadamo se najboljem 




Ćao svima...Milikice ako ti je za ikakvu utehu i ja sam u istoj situaciji. Po ciklusu sam 8 + neki dan juče odem na prvi  UZ ...GM 9,5 mm odgovara 5 -oj nedelji .Doktorka me pitala za ovulaciju. . . iako su mi u proseku ciklusi 31 dan,nezasticen odnos smo imali 4 dana pred "ciklus".Ona mi nije ni najmanje panike unela.. mada ja naravno nisam mirna.Danas sam uradila betu 4800...odgovara 5 nedelji. UZ mi je tek za dve nedelje. Iskreno se nadam da će kod tebe biti sve u najboljem redu a to bi i meni dosta pomoglo da se smirim.

(odgovor članu Milikica)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trudnoca po ultrazvuku dosta manja?
3.7.2019 19:18:29   
Stasia
Izvinjavam se..mislila sam tatjan u postu gore.

(odgovor članu Stasia)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trudnoca po ultrazvuku dosta manja?
3.7.2019 19:22:04   
Stasia


IZVORNA PORUKA: tatjan@

Po zadnjoj menstruaciji sam trudna 8+2, medjutim danas na pregledu ginekolog je utvrdio trudnocu od 5+6 sa ehom ploda (vidi se tackica), srcana radnja se jos ne registruje. Gestacijska vrecica je 14mm. Jel jos neko imao slicno iskustvo a sa pozitivnim ishodom?
Moji ciklusi jesu duzi, na 35 dana, a i ovulacija je kasna to sigurno znam, ali ipak mi se ovo cini kao dosta velika razlika.. Treba na pregled da idem za dve nedelje, e bas sam se nesto smorila.user posted image


Izvinjavam se post se odnosi na tatjan@

(odgovor članu tatjan@)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trudnoca po ultrazvuku dosta manja?
4.7.2019 8:02:22   
mama ivane

IZVORNA PORUKA: Milikica

Dobar dan dame, nova sam na forumu, a vidim da jako lepo sve ovde piset_e. E i ja imam malu zabrinutost na ovu temu. Naime u nedelju sam otisla kod doktorke u bolnicu na pregled jer ce ona da me prati ona je malo zabrinuta bila, jer joj se ne poklapa to sta je videla, 18mm je gm nije jos bilo srcane radnje, klinicki sam trudna 8+2 a po uz 5+2. 

U subotu sam kod mog doktora koji mi je od pocetka. Do sad sam bila na dva UZ kod njega lijepo je sve napredovalo. Da kazem i da pijem utrogestan. Da li je veliko to odstupanje, i kako moze biti? E i da cuklusi su mi na 31 dan samim tim mi je i ovulacija pomerena. 


Nemoj da se sekiras, bila sam i ja u slicnoj situciji beba slabo napredovala u pocetku zaostajala je u razvoju i po 3 nedelje i na kraju se sve super zavrsilo evo bebac ziv i zdrav 3 meseca sada imauser posted image . Misli samo pozitivno i sve ce biti u najboljem redu , javi nam kako napreduje tackica malauser posted image user posted image user posted image jedi dosta voca i povrca za bolji napredak bebe

(odgovor članu Milikica)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trudnoca po ultrazvuku dosta manja?
6.12.2020 14:45:06   
Anoniman
Poozdrav, po poslednjoj menstruaciji sam trudna 6+4. Međutim, kad sam bila prvi put, negde na 4 plus nešto, ništa se nije videlo, a beta je rasla u tri dana lepo. Tad kad sam išla prvi put na uz bila je 1500, a ništa se nije videlo.  I od tada nisam ni gledala betu. Posle sedam dana sam otišla ponovo na uz i video se mešak, ali je dr rekao da beba kasni otprilike nedelju dana po menstruaciji. Sad ne znam da li može biti sve okej, jer meni su menstruacije tačne u dan, što sam mu i rekla. A on mi je rekao da nema veze, mogla sam da ostanem trudna i 22. dana ciklusa... ali ja se sećam da moj momak nije više ejakulirao u mene posle ovulacije...  šta vi mislite? 🙂

(odgovor članu mama ivane)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trudnoca po ultrazvuku dosta manja?
6.12.2020 15:12:36   
smeško
Mislim da se ne zamaras i da se eho jos ne mora ni videti. Ja nisam isla na uz pre osme, devete nedelje. Ne opterecuj se odmah i naravno da sve moze biti ok.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trudnoca po ultrazvuku dosta manja?
6.12.2020 15:24:27   
Maslacak15
nema veze mnogo kad je bio odnos, spermatozoidi mogu da zive i 5 dana. ali bitno je kad jenbila ovulacija. slazem se da je ako imas bas redovne cikluse malo verovatno da je bila tek 22. dana ali razumem ginekologe koji uvek zele da budu oprezni. otprilike dve nedelje posle prve pozitivne bete treba da se vidi embrion sa srcanom akcijom. e sad nisi rekla kad si uopste poslednji put bila na pregledu....

sve najbolje !!!!!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trudnoca po ultrazvuku dosta manja?
6.12.2020 15:44:32   
Anoniman
Pa betu sam prvi put uradila kad je bila oko 200 i nešto. Nakon četiri dana sam otišla na prvi uz, a sedam dana nakon toga na drugi, tj. posledjji uz, gde je rekao da kasni otprilike sedam dana, kaze nije siguran kako da meri, ali otprilike tako. E sad, ja sam počela da pijem inofem prvi put u životu, zbog insulinske, da li je to nešto uticalo, ne znam.  

Hvala vam puno na utehama🙂

(odgovor članu Maslacak15)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trudnoca po ultrazvuku dosta manja?
6.12.2020 15:46:50   
Anoniman
Da dodam da u toku sledece nedelje treba da odem treci put, pa cemo videti sta i kako. Ali ja eto ne mogu da čekam, pa čačkam po netu da vidim i druga iskustva.


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trudnoca po ultrazvuku dosta manja?
6.12.2020 16:12:56   
smeško
Ne trebaju ti druga iskustva, samo polako. Kojim uz je gledano? Vaginalnim?


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trudnoca po ultrazvuku dosta manja?
6.12.2020 16:18:04   
Anoniman
Da, da. Vaginalnim.


(odgovor članu smeško)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trudnoca po ultrazvuku dosta manja?
6.12.2020 16:20:13   
smeško
Napisacu ti samo da moj ginekolog ne radi uz pre osme nedelje. 


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trudnoca po ultrazvuku dosta manja?
6.12.2020 16:25:13   
vonavoj
Smesko,slazem se..tako i moj ginekolog...

Polako,samo pozitivno!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trudnoca po ultrazvuku dosta manja?
6.12.2020 16:33:23   
Anoniman
Pa ništa čekam sledeći uz, šta je tu je. Hvala vaam.


(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trudnoca po ultrazvuku dosta manja?
22.7.2021 14:23:27   
Anoniman
Eh, ovako. Mene zanima pošto mi je beba tokom cele trudnoće manja za nekih nedelju dana, da li to znači da ću se poroditi nakon termina koji je određen po ciklusu? Ili to nema nikakve veze?  Hvala.


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trudnoca po ultrazvuku dosta manja?
23.7.2021 12:46:54   
Malaraja
Ako ti je od pocetka, na onim prvim ultrazvucima negdje do 10 nedelje, najdalje 12 trudnoca mladja onda da pomjera se termin za 7 dana unaprijed. Ako ti se kasnije pojavilo odstupanje to znaci da je beba jednostavno sitnije gradze. Jer kako sam ja shvatila negdje(najbolje do 10) odstupanja nema sve su jednake, kasnije uticu geni, kilaza majke, i dosta jos faktora. 


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Trudnoca po ultrazvuku dosta manja?
24.7.2021 13:01:24   
Anoniman
Da da. Od samog početka trudnoće je bila par dana manja. 

Znači misliš da beba neće pre tog perioda koji je utvrđen na ultrazvuku? Mislim ne postoji šansa da krene ranije? 

(odgovor članu Malaraja)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trudnoca po ultrazvuku dosta manja?
24.7.2021 13:57:39   
Malaraja
Pa vidi kod mene su prva 4 ultrazvuka, u 5,7,8,12 nedelji bili u skladu sa zadnjim danom menstruacije( dan vise) i termin mi je ostao po zadnjoj menstruacij. Kasnije u 26+5 su mjere pocele da idu prema naprijed neke sedmicu, glava 2 sedmice i kilaza za sedmicu vise al je termin ostao ne promjenjen. Sad njima je najmjerodavniji ultrazvuk do 12 nedelje i toga se drze barem vecina doktora. Ako ti je naprimjer do 12 nedelje beba bila mladja 5 dana onda ti se termin pomjera 5 dana kasnije to zavisi od momenta kada je bila ovulacija. Mn je bila 13 dan ciklusa. Al statistika ti je cudo, imas bebe rodjene i u 27 sedmici, a i one rodjene u 42. Dokle ce nase bebe pratiti statistiku, i medicinu to mozemo samo cekati. Kad udjes u 37,38 sedmicu ocekuj je :* 


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trudnoca po ultrazvuku dosta manja?
24.7.2021 16:02:06   
Anoniman
Pa gledaj,meni je termin sledeće nedelje, onaj po pm. I doktor taj termin gleda, ne gleda to što mi je od početka beba bila manja, znači drži se pm. I on hoće da me porodi dva dana nakon tog termina po pm. (Pretpostavljam indukovano jer carski rez nismo razmatrali).. pa se ja sad pitam, da l postoji šansa da sama krene pre svega toga iako joj je realan termin negde 4 dana nakon onog po pm. Bojim se da ne bude zrela dovoljno ako je indukuju par dana ranije od realnog termina... 


(odgovor članu Malaraja)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here