RE: Bojkot vakcinacije (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Sanchy -> RE: Bojkot vakcinacije (22.10.2014 11:43:29)

Pa normalno je da cemo ici kod lekara jer postoje pojedinci koji su stvarno i dalje lekari i sreca je naici na takve,evo kao Tash ,ali to su stvarno pojedinci danas nazalost i ko misli drugacije u velikoj je zabludi i nadam se da nikada nece osetiti na svojoj kozi koliko ti isti doktori mogu da budu sve osim doktori[sm=smiley13.gif]..Kada smo birali pedijatra ja nisam htela da izaberem dok nismo promenili tri cetiri ,znaci svaki put sam isla kod drugog u nekom periodu od tri meseca recimo,kako ja mogu da izaberem na bum?Verovatno zato sto se ide od predpostavke da su svi podjednako strucni ..eh daleko od toga..Kada je M.imao dva meseca dr u Dz mu je napipao kilu ,oduzela sam se iskreno..koliko sutradan smo bili u Tirsovoj gde mu je uradjen uz i gde ga je pregledao vrhunski dr,profesor,i samo me je pitao ko vam je rekao da dete ima kilu,strasno....i dalje da ne idem mnogo u off preko Visegradske gde sam se poradjala i gde je tek haos..Ali kao sto rekoh uvek ce biti dobrih dr i sreca je nabasati na njih u moru onih koji to vise nisu..izvinjavam se na off




mihi -> RE: Bojkot vakcinacije (22.10.2014 17:25:07)

New Mam u pravu si u potpunosti. Lekar bez obzira sta pricale pojedine clanice ovog foruma ne moze da bude svako. Mogu samo najbolji djaci i kasnije studenti medicine. Sto se tice onih koji ne mogu da shvate zasto moraju da vakcinisu decu. Zato jer SZO i UN ciji smo mi clan prate epidemiolosku situaciju i daju program vakcinacije za razlicite zemlje. Jos kad bi nasa drzava bila pravna pa kaznjavala one koji zakon ne postuju u ovom slucaju roditelje koji ne vakcinisu decu obaveznim vakcinama sve bi brzo doslo na svoje mesto. Dotle svako ko nije lekar ima pravo da procenjuje i prica svasta o vakcinama. I sto rece NM Vase dete koje nije vakcinisano moze da ugrozi neku bebu, trudnicu ili imuno kompromitovanu osobu. Razmislite imate li pravo na to?




mama krava -> RE: Bojkot vakcinacije (22.10.2014 17:28:38)

A ja bih da Vas pitam ko finansira SZO, UN i sl organizacije?




mihi -> RE: Bojkot vakcinacije (22.10.2014 17:32:18)

Sigurno mislis Farmaceutska industrija?




Klarita -> RE: Bojkot vakcinacije (22.10.2014 17:38:26)

Ne, Mihi, lose si se izrazila, farmaceutska mafija[sm=smiley29.gif]
Masimo temu skrooooooz.




Didy -> RE: Bojkot vakcinacije (22.10.2014 17:41:02)

Pre neki dan vidim na oglasnoj tabli u školi - "Vakcinacija dece u sredu, VI1 na prvom času, VI2 na drugom, a VI3 na trećem času. Reći deci da ponesu knjižice". I tako se oni svi spakovaše i odoše zajedno sa razrednim starešinom u Dom zdravlja na vakcinaciju. Što reče Taša - kao nekada kad smo mi bili mali.
Izgleda da je ovaj trend nevakcinisanja dece postao popularan u poslednjih 5-6 godina, ovi "stariji" roditelji i dalje vakcinišu decu redovno i ne trpaju se previše u ono što im nije posao.




mihi -> RE: Bojkot vakcinacije (22.10.2014 17:43:07)

Ja ne mislim da farmaceutska industrija treba da se poredi sa mafijom. U svemu sto se radi za novac postoje interesi. Ali polupismene teorije zavere ne prihvatam.




Klarita -> RE: Bojkot vakcinacije (22.10.2014 17:50:36)

Mihi, moja recnica je bila cinicna i slazem se u potpunosti sa tobom[sm=smiley20.gif]




mihi -> RE: Bojkot vakcinacije (22.10.2014 17:52:01)

[sm=smiley31.gif]Klarita




mama krava -> RE: Bojkot vakcinacije (22.10.2014 17:56:51)


IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

I dobro, sad ja imam pitanje za sve mame koje su protiv vakcina. Zamislite opet sedamdeset i neku, variolu. Šta da su onda mame odbile vakcinu????


U prilog prici o "mafiji"... evo da odgovorim na pitanje....

Desilo bi se isto sto se desilo i 2009 . godine. Secate se svinjskog gripa? Koliko vas se vakcinisalo ili je nedajboze, decu vakcinisalo?




serpica -> RE: Bojkot vakcinacije (22.10.2014 18:11:21)


IZVORNA PORUKA: mihi

New Mam u pravu si u potpunosti. Lekar bez obzira sta pricale pojedine clanice ovog foruma ne moze da bude svako. Mogu samo najbolji djaci i kasnije studenti medicine. Sto se tice onih koji ne mogu da shvate zasto moraju da vakcinisu decu. Zato jer SZO i UN ciji smo mi clan prate epidemiolosku situaciju i daju program vakcinacije za razlicite zemlje. Jos kad bi nasa drzava bila pravna pa kaznjavala one koji zakon ne postuju u ovom slucaju roditelje koji ne vakcinisu decu obaveznim vakcinama sve bi brzo doslo na svoje mesto. Dotle svako ko nije lekar ima pravo da procenjuje i prica svasta o vakcinama. I sto rece NM Vase dete koje nije vakcinisano moze da ugrozi neku bebu, trudnicu ili imuno kompromitovanu osobu. Razmislite imate li pravo na to?





Moram da te demantujem,i te kako moze da bude svako,u nisu ima najmanje 10-oro "Doktora" sa kupljenom diplomom koji veze nemaju sa onim sto rade.Jedna od njih je i dr sa decje hiruske klinike koja je bebu od 2 meseca vratila kuci sa izgovorom da joj nije nista ( bebu su poslali iz hitne jer je neutesno plakala,citaj,VRISTALA ) dete je imalo ukljestenje preponske kile i odmah je operisano kao hitan slucaj,jer je majka insistirala da ga pregleda drugi dr. O cemu onda govorimo. A takvih ima koliko hoces,licno sam imala primer u porodici koji se zavrsio fatalnim ishodom opet zbog neznanja lekara.
izivanjavam se za off




mihi -> RE: Bojkot vakcinacije (22.10.2014 18:16:15)

Kako se to kupuje diploma. A ako je hirurg mora da je i specijalizaciju kupio. Svasta se prica i prepricava...




serpica -> RE: Bojkot vakcinacije (22.10.2014 18:23:01)


IZVORNA PORUKA: mihi

Kako se to kupuje diploma. A ako je hirurg mora da je i specijalizaciju kupio. Svasta se prica i prepricava...




Veruj mi da je tako,ne pricam napamet a isto tako i ne zelim da sve lekare stavljam u isti kos.
Trenutno je na specijalizaciji ( pedijatrija ) moja skolska drugraica,ne zelite da znate kakva je to zena,ne,ne,ali eto zavrsava jer joj je otac poznati hirurg u Nisu.
Inace jedva je i srednju skolu zavrsila... a zbog tog poznatog hirurga moj otac vise nije medju nama. zao mi je sto sam ovo sad shvatila licno,ali da nisam sigurna u ovo sto pisem nikad ne bih napisala.




Didy -> RE: Bojkot vakcinacije (22.10.2014 18:26:48)

Ja nisam čula ni za jedan slučaj doktora koji je kupio diplomu. Iskreno, ne verujem da bi se s time bilo ko igrao. Prosto mi zvuči nemoguće. 




serpica -> RE: Bojkot vakcinacije (22.10.2014 18:30:59)

Didy imas na netu sve o niskim lekarima koji su kupili diplomu,opet kazem pricam za Nis,ne i za druge gradove,dosta toga me je snaslo nazalost da sam se uverila u to.[sm=smiley13.gif]




mihi -> RE: Bojkot vakcinacije (22.10.2014 18:31:34)

I meni, naravno greske se dogadjaju cak i u mnogo uredjenijim zdravstvenim sistemima nego sto je nas. Samo u svetu kad lekar pogresi odstetu placa osiguranje a kod nas...




mama krava -> RE: Bojkot vakcinacije (22.10.2014 18:32:10)

Doktor ministar policje [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]...

Totalno nisam mogla da odolim...




Didy -> RE: Bojkot vakcinacije (22.10.2014 18:33:14)

Šerpice, ne kažem da ti izmišljaš priče, već prosto sam pomislila na sve lekare koje znam i privatno, na sve one moje vršnjake koji su se pošteno namučili završavajući medicinu i koji su trenutno na specijalizacijama i ne pade mi na pamet niko ko se i samo "provukao", a ne kupio diplomu.




mihi -> RE: Bojkot vakcinacije (22.10.2014 18:34:40)

Znam za tog dekana Medicinskog u Nisu. Ali ko normalan i od koga kupuje diplomu? To znaci da je takav dr resen da ubija ljude.




serpica -> RE: Bojkot vakcinacije (22.10.2014 18:42:31)

U zemlji Srbiji je sve moguce,pa dok je neko njegov na funkciji sto da ne zavrsi...a naucice usput,tako bar kaze moja skolska koja ce za godinu dana da bbude pedijatar...[sm=smiley13.gif]
i svaka cas_t onima koji su posteno i radom stekli diplomu,skidam kapu




wivern -> RE: Bojkot vakcinacije (22.10.2014 18:43:33)

U Obrenovcu je radio pedijatar (ne secam se kako se zove) koji je svoju cerku celo skolovanje vodio za ruku u skolu i kasnije do fakulteta. Sedeo sa njom, cekao je ispred medicinskog faksa sve dok nije zavrsila. Onda je on otisao u penziju a ona nasledila njegovo radno mesto.
Vazna stvar u svemu ovome je sto devojka nije bas zdrava psihicki, kao malu su je udarila kola i od tada nije bas najzdravija ali ona radi kao pedijatar. Pa zamislite te roditlje koji vode decu kod nje. Cak i ne moras da kupis diplomu ali ces naslediti radno mesto za koje apsolutno nisi spreman i dorastao. Slazem se sa Serpicom jer zbog ovakvih likova znam dosta lekara koji su otisli napolje da bi radili svoj posao.
Ovo je potpuno off...ali sam morala da napisem.




Didy -> RE: Bojkot vakcinacije (22.10.2014 18:47:57)

Tog "čuvanja mesta" ima u svim branšama, nažalost. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Konkretno, s moje grupe na faksu su se prvi zaposlili oni koji su prepisivali, muljali i jedva se provlačili na faksu, a najbolji studenti i dalje sede kod kuće. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] To je generanlo tuga i nesreća našeg društva.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley21.gif[/image]




mihi -> RE: Bojkot vakcinacije (22.10.2014 18:53:35)


IZVORNA PORUKA: Didy

Tog "čuvanja mesta" ima u svim branšama, nažalost. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Konkretno, s moje grupe na faksu su se prvi zaposlili oni koji su prepisivali, muljali i jedva se provlačili na faksu, a najbolji studenti i dalje sede kod kuće. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] To je generanlo tuga i nesreća našeg društva.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley21.gif[/image]

Nazalost zbog tog nepotizma koga ima svuda mi smo totalno .propali i tu smo gde jesmo.....




mama krava -> RE: Bojkot vakcinacije (22.10.2014 19:07:48)


IZVORNA PORUKA: mihi


IZVORNA PORUKA: Didy

Tog "čuvanja mesta" ima u svim branšama, nažalost. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Konkretno, s moje grupe na faksu su se prvi zaposlili oni koji su prepisivali, muljali i jedva se provlačili na faksu, a najbolji studenti i dalje sede kod kuće. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] To je generanlo tuga i nesreća našeg društva.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley21.gif[/image]

Nazalost zbog tog nepotizma koga ima svuda mi smo totalno .propali i tu smo gde jesmo.....



... i zato ne treba da vakcinisemo decu iz razloga "jer nam to Zakon nalaze"!!!









mihi -> RE: Bojkot vakcinacije (22.10.2014 19:24:17)

NIje tako decu smo dužni da vakcinišemo po kalendaru vakcinacije, čuvajući zdravlje svoje dece čuvamo i zdravlje sve ostale dece.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>