|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jela iz našeg detinjstva
15.2.2013 22:07:48   
boba 11

IZVORNA PORUKA: Olga RR

sto se tice tarane KLIK na prvu stranu teme user posted image

Bubulence , Marince , da vam napisem kako se to pravi kiselo mleko ( posle ovoga vise necete kupovati sigurno user posted image )
ja pravim od 5 l mleka , dooobro se skuva i sipa u posudu u kojoj ce se kiseliti , kada se prohladi da bude te temperature da mozes da drzis prst ali je vruce ( znaci da ne opece jako ) onda se sipa jedan jogurt , posuda poklopi i utrpa dobro u neko cebe
ovo je gotovo za dva sata ali ga ja ostavim 24 h tako u tom cebetu i tek onda ide u frizider
prijatno user posted image

Jogurt od dva deci ili litar

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Jela iz našeg detinjstva
6.2.2014 12:04:34   
Anck Su Nmaun
Neznam da li je mozda neko pisao o tome vec ovde ako jeste dajte mi link ako ne, ovako...

Secam se da nam je baka spremala neku pitu il kako se vec zove sa sirom pavlakom i makaronama, toga se secam da je bilo unutra i mi unucici smo to obozavali. Onako dublja tepsija i puna toga, predivno je bilo.
Od kako je umrla niko to nije pravio, nisam se ni setila da pitam, dok nisam videla sad temu user posted image ....kako to ide, jel to klasicna pita il sta vec?

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Jela iz našeg detinjstva
6.2.2014 12:25:35   
Brand new mama
Vidi na coolinaki.To i moja mama pravi,ali slatko.Cak nije ni kuvala makarone(cini mi se).Oko 1l mlijeka,par jaja,sira,pavlake,pa sve smjesati i gurnuti u rernu.dodas so ako hoces slano,a secer za slatko:) Dobro da sam vidjela Olgino kiselo mlijeko,samo ja tako pravim sir,a ako se ne ukiseli dovoljno,onda je jogurt.Ali ja doam par zlica pavlake i sok od pola limuna

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Jela iz našeg detinjstva
6.2.2014 12:29:06   
Olga75
evo ZAPECENE MAKARONE ako na to mislis

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Jela iz našeg detinjstva
6.2.2014 18:25:53   
Verolina
Ja sam kao dete volela da jedem pitu sa grizom, slatku gibanicu one kolace sto su se motali na stapic od kukuruzovine. To vise niko ne pravi, a ja ne znam kako se praveuser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Jela iz našeg detinjstva
6.2.2014 18:39:50   
minnica
Verolina, moja sveki je nedavno pravila i poslala nam te kolače što se uvijaju i znam da mi je mm pričao kako su se pre uvijali na kukuruzovinu, ali ih ona pravi sad sa onim kalupom za šam rolne. Sve u svemu, mogu uzeti recept od nje.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Jela iz našeg detinjstva
6.2.2014 18:46:18   
Verolina
Uzmi obaveznouser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Jela iz našeg detinjstva
4.5.2014 20:15:17   
minnica
Ja uvek zaboravim da pitam sveki za ovaj recept, ali pre neki dan naiđem na ovaj recept na netu KOLAČ NA KUKURUZOVINI.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Jela iz našeg detinjstva
7.5.2014 13:06:37   
Olga75
sad me Sanjica podsetila birjana . Moja baka je to pravila , ne pamtim kad sam ga jela user posted image
a ne bih ni znala da ga napravim

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Jela iz našeg detinjstva
7.5.2014 13:15:23   
lesica
Olga, pa to je očas posla... Idealno jelo za ovaj sad period.

Lepo staviš tepsiju, pleh na ringlu dodaš malo ulja i naseckani luk, da počne da se dinsta, onda dodaš iseckan spanać, dodaš malo vode i pustiš da se dinsta tek da se spanać potpari, u to onda dodaš opran pirinač, opet dodaš malo vode ( ili još bolje supe) promešaš, i koji minut ostaviš tako da se krčka, a onda sve fino naliješ vodom ( supom) i krkneš u rernu da se ispeče.

I daaaa, zaista je fino.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Jela iz našeg detinjstva
7.5.2014 13:17:52   
milicicak
Birjan, zebze i kolpita :) niko ne zna da ih napravi kao baka :) i cervis :) bas mi nedostaje...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Jela iz našeg detinjstva
7.5.2014 13:26:43   
Olga75
e pa probacu onda da napravim user posted image
ja ne znam sta je zebze , mozda i znam ali ne znam da se tako zove ( al sam srocila ma nidje me nema user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Jela iz našeg detinjstva
7.5.2014 13:42:30   
Sanjica26 RR
Milicicak jao cervis. Obozavam to da jedem. Jel i tvoja baka sa Kosova?
Moja baka je spremala neko testo koje se zove tiganjice. Naravno prze se na ulju i doda se rakija. Fenomenalno je. Kod nas je obicaj kad se zena porodi majka poridilje spremi za goste punu tepsiju toga za goste koji dodju na cestitku.
Mozda se Lesica seca toga. user posted image
Olga saljem ti postom.user posted image


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Jela iz našeg detinjstva
7.5.2014 13:50:23   
superm
Naravno, poslastice mojih baka. Krofne, strudle, i gurabije.user posted image user posted image user posted image samo za moje bake

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Jela iz našeg detinjstva
7.5.2014 14:32:50   
milicicak
Sanice, tatini su sa Kosova, iz Djakovice, ja nikad nisam tamo bila i jako mi je zao zbog toga... a cervis, joooj, niko ga ne pravi kao sto ga je baka pravila...

Olga, zebze je izdinstan luk (gooomilaaa luka) sa pirincem i crvenom mlevenom paprikom zapecen u rerni pa se preko stavi pilece meso iz supe da se zapece, njam...

ne znam za tiganice, to baka nikad nije spominjala, pravila je listalice... i piteeee, piteee od svega i svacega, jednom je stavila i cvet bagrema kao fil user posted image

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Jela iz našeg detinjstva
7.5.2014 14:39:29   
Sanjica26 RR
Milicicak pa ja sam iz Djakovice.user posted image Tamo smo se Snele i ja rodile i zivele. Tamo nemamo nikog. Sad cu da budem off iz koje si familije? Mozda smo rod. Jao kako si me obradovala.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Jela iz našeg detinjstva
7.5.2014 14:50:16   
milicicak
Sanjice, odgovorila na pp :)

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Jela iz našeg detinjstva
6.9.2015 13:52:49   
vocicana
E da ponovim recept za pitice,
2 jajeta
300 gr starijeg sira
Casa kisele pavlake
200 ml kisele vode +100 ml ulja
Ravna kasicica soli
Sve dobro izmesati viljuskom, koru svaki premazati filom, staviti koru kao stapic a zatim u ruzicu. Kada ostane vec malo fila, spremne ruzice namazati odozgo tim ostatkom na svaki ruzicu staviti tanano parcence margarina I posuti susamom. Peci na temperaturi 220 stepeni dok ne porumene. Prijatno!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Jela iz našeg detinjstva
6.9.2015 19:46:25   
Buba Mira
Je l' ima neko iz Pešterskog kraja da mi da recept za heljdovno?

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Jela iz našeg detinjstva
6.9.2015 21:39:25   
MAMAMAJ
Mladi pasulj, domaća slaninica, mlinci s purom, štrudla s rogačima, gljive s plotne, tarana na mleku, banijska kobasica od svinjetine i divljači, sve sam ručkala kao mala kod bake na Baniji.
Nedostaju ta vremena.

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Jela iz našeg detinjstva
6.9.2015 21:42:24   
choopa choops
Od slanih jela koja više ne jedemo, a vezivala sam ih za djetinjstvo su bumbari ( Ne životinje user posted image , nego crijeva punjena kukuruzom)
Od slatkih roštule.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Jela iz našeg detinjstva
6.9.2015 22:53:27   
wivern
Umuceno jaje. Deda mi spremao svako jutro za pcelicu Maju.


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Jela iz našeg detinjstva
7.9.2015 16:57:41   
Modessty
jes da nije jelo, sok je, al mi se pije - sok od zove!

user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Jela iz našeg detinjstva
7.9.2015 17:11:19   
branki*

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Od slanih jela koja više ne jedemo, a vezivala sam ih za djetinjstvo su bumbari ( Ne životinje user posted image , nego crijeva punjena kukuruzom)
Od slatkih roštule.

Kakva creva,choopo?svinjska creva?prvi put cujem za to.a i za rostule.sta ti je to?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Jela iz našeg detinjstva
7.9.2015 17:54:27   
jess021
Branki, i ja se pitam sta su punjena crevauser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ukusni prokelj
Ringerajin kuvar: minnica
Musaka sa tikvicama i pečurkama
Ringerajin kuvar: lesica RR



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here