|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Samostalno hranjenje
20.9.2014 22:08:07   
Rosita
Znam bm, ali ja sam ti tip majke kod koje je dete bilo gladno kao vuk jako retko user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Samostalno hranjenje
20.9.2014 22:09:52   
anci kv
big mum, i kod nas je tako. Dundulja će uskoro 13 meseci ali maže klopu, prstima,umakanjem lica u tanjir ili smešnim okretanjem kašike ali uspeva


_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Samostalno hranjenje
20.9.2014 22:10:23   
Modessty
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Samostalno hranjenje
20.9.2014 22:22:42   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Rosita

Znam bm, ali ja sam ti tip majke kod koje je dete bilo gladno kao vuk jako retko user posted image

user posted image cekaces izgleda do puberteta a onda ces moliti Boga da prestane da jedeuser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Samostalno hranjenje
20.9.2014 22:40:03   
Rosita
Hehe, ovo sam pripisala sebi a ne njemu- u smislu, ne pustim ga da bas dooobroo ogladni.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Samostalno hranjenje
21.9.2014 0:21:46   
Sanchy
M.nikada nije jeo prstima i nikada nije bio musav .mislim od kada jede sam...cim oseti mrvicu hrane da mu jenegde na bradi ili iznad usta trazi mamaricu ili da ga ja obrisemuser posted image ..a klopu uredno viljuskica ili kasicica,nista ne pipa prstima e haos..Ali uglavnom nema sanse da ceo rucak ,dorucak,sta vec pojede sam ..jede negde pola a onda krene da se igra razgrce hranu po tanjiru ,hrani autici i tako..onda ja preuzmem i bez problem pojede do kraja,znaci nije da nije gladan nakon pola obroka nego nekako izgubi interesovanje ,ne znamuser posted image

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Samostalno hranjenje
21.9.2014 8:57:15   
Rosita

IZVORNA PORUKA: Sanchy
.Ali uglavnom nema sanse da ceo rucak ,dorucak,sta vec pojede sam ..jede negde pola a onda krene da se igra razgrce hranu po tanjiru ,hrani autici i tako..onda ja preuzmem i bez problem pojede do kraja,znaci nije da nije gladan nakon pola obroka nego nekako izgubi interesovanje ,ne znamuser posted image


Isto.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Samostalno hranjenje
21.9.2014 9:08:56   
Misha i Ljisha
a ja onda smatram da je zavrsila. Temeljna je nije mrsava pa kapiram da joj je dovoljno to sto ona pojedeuser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Samostalno hranjenje
21.9.2014 9:36:28   
Mala Elena
BM , e nasmeja me, pa dete ti skoro pregladnilo user posted image moja u toj fazi divlja pa je pre bacim na sisu . Sanchy, Rosita, bravo za kulturicu .user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Samostalno hranjenje
21.9.2014 9:48:20   
Rosita
Pa sigurno, Ljisho, lepo napreduje i to je najbolja potvrda. I mi odrasli mozemo da jedemo koliko nam je dovoljno, al cesto nastavljamo radi uzitka ili vec.

Me, ovaj moj nije bas toliko kulturan, buni se malo zbog umrljanih ruku, a za lice zasad ne user posted image

Ja sam pred Ljishu jednom iznela sledecu hipotezu- bebe koje bolje napreduju, koje su buckastije, mogle bi u bebecem periodu biti samostalnije pri hranjenju, ne samo zbog dobrog apetita nego i zato sto lisavaju majku opsesivne potrebe da ih hrani/ vidi se da lepo napreduju, pa nek jedu kako i koliko hoce user posted image

Ovaj moj deran je taman, nije ni bucko ni mrsavko.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Samostalno hranjenje
3.11.2014 22:19:54   
dijana1*
Kosta je poceo sam da rucka, sem kasastog , to ga ja hranim. Stavim u plasticnu ciniju npr, jaje, hleb, sir, bananu... sve sto moze sam rukicama da uzima i lepo trpa u usta a jogurt obozava da pije iz soljeuser posted image
Vuka i dalje cesto ja hranim. U vrticu sam sve jede i medju prvima ruca ali kuci muka ziva.
I tako bebu od 10,5 meseci stavim sebi u krilo i drzim ciniju da neleta po stolu jednom rukom a drgom rukom dete od 4,5 godine hranim. Za nepoverovati!
Sama sam kriva za ovo, kada sam trebala V da ucim da samostalno jede nisam ga ucila. Mislila sam da je mali i stalno sam ga hranila. Bitnu fazu smo preskocili i zato ga jos uvek hranim. Dok se ne ozeni e onda ga prepustam zeniuser posted image
Da nisu ukinuli vojsku onda bi bilo do vojskeuser posted image

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 3.11.2014 22:20:51 >


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Samostalno hranjenje
3.11.2014 22:40:08   
little_one
Bravo za Kostu! user posted image Vidis da nije toliko strasno! Bravo i za hrabru mamu!

A za Vuka, ne znam sta da ti kazem, zna da jede sam, al kuci mu se moze, tu isto mama treba da presjece malo i da se Vuk opameti pa krene i kod kuce da rucka sam. Mozda ce i on sam krenuti da jede kad vidi Kostu da je naucio kasikom kasnije, i kako ga budes sve manje hranila....user posted image


Moja Andrea je sa 9 punih sama pojela svoj nepasirani ruckic, i od tada si je tesko mogao nahraniti, al je hrane znalo biti svuda, i po odjeci i po podu, i po licu al dosta toga i u ustima...nije mi bilo zao, plocice se prebrisu, stolica isto tako, a nju presvucem i operem, i svi zadovoljni. Sa vrticem je doslo do vece urednosti, sada vise ne razbacuje hranu, urednije jede, i iskljucivo koristi kasiku i viljusku, ranije ako joj ne ide upotreba escajga uzme rukama, sad to sve rjedje radi. I ne smeta joj kad je brljava, jedino kad joj se ruke umackaju s necim onda trazi da joj se brisu. user posted image

< Poruku je uredio little_one -- 3.11.2014 22:42:55 >

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Samostalno hranjenje
12.11.2014 13:59:15   
Mariya
Moja Lu ima 37 meseci i zna sve sama da jede. Lepo drzi kasiku i jede supu, ne prosipa, viljuskom nabode meso, krompir, pizzu, umoci u kecap/majonez, nesto cak zna i da isece- npr. sir i salamu, ali to ne traje dugo. Ona jede nekoliko minuta (2 ili 3)i onda ili hoce da ode od stola ili kaze "mama, ti me hrani". Valjda joj dosadi ili nema strpljenja ( a strpljenja nema ni u cemuuser posted image ) Kad su vasa deca samostalno pojela ceo rucak, a da ih niste vi hranili?

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Samostalno hranjenje
12.11.2014 14:01:56   
veselicaa
Moja S.ima 5 i po godina i jos uvek trazi da je hranim.Uglavnom je poslusam user posted image i hranim je,jer inace slabo jede.Ima veze to sa strplenjem i mojoj S. je dosadno dok je za stolom.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Samostalno hranjenje
13.11.2014 0:26:25   
Azra_
Moj jede sam i bez ikakvih problema, ali samo do mere da zadovolji onu najjaču glad, to je recimo pola porcije koju spremim. Onda ostatak polovine gnjavi, gnjavi... Kad baš oduži, ja mu dam ostatak. Dešava se da sedi i po sat vremena, jede i ćuti. Zna da mora da pojede sve što je u činiji i meni je to odličan deo, pa ako mu nekad i pomognem da završimo taj posao, nije strašno.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Samostalno hranjenje
13.11.2014 1:04:00   
mati
Dijo user posted image za Kostu.
Mita voli sam da rucka, jos pre godinice, dosta ranije. Zato najvise voli zalogaje, a nateze i case, pa kako kad. Jogurt mu lepo ide iz njegove male soljice. Najvise voli da bocka malom bebi viljuscicom, u stvari on je odusevljen onom velikom metalnom i stalno krade, ali smo nasli kompromis sa ovom malom plasticnom iz bebi seta. I stalno se sam sluzi, sta nasje na stolu njegovo je.
Sa Matijom nemamo problema, posto je dosta rano krenuo u vrtic morao je sam da se snalazi ili da trpi gladan. On cak kad jede nesto kasikom na kraju navrne tanjir pa posrce( to je naucio od nekog iz vrtica). Ali neka ga , kad hoce da jede dobro je.user posted image


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Samostalno hranjenje
13.11.2014 1:21:32   
Mala Elena
Ne znam kakva ce kod nas situacija biti, ali ne bih volela da je sa 5 god hranim i da se natezemo oko hrane i da li ce pojesti ili nece .Mislim da su deca naviknuta da ih hrane brizne mameuser posted image a ulogu igra interesovanje deteta da nesto samo uradi i proba.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Samostalno hranjenje
3.3.2015 20:00:44   
mila83
Ja sam sa klincima pocela sa samostalnim hranjenjem cim su naucili lepo da otvaraju usta i lepo samostalno da sede, pa polako...to je dobro za njih,u svakom slucaju.A mi mame smo tu da brisemo ! I kupamo user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Samostalno hranjenje
3.3.2015 20:04:24   
veselicaa
Kad god primetim da gnjavi sa jelom ili da joj paznja popusta,ja je nahranim.Lakse mi je da je 15 minuta hranim nego da je cekam pola sata da zavrsi sa jelom.Jos sada ova prehlada,evo vec danima je hranim za vreme rucka,dok dorucak i veceru i uzine sama jede.Meni nije tesko,glavno mi je da ona lepo jede.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Samostalno hranjenje
3.3.2015 20:10:59   
mila83
Ipak ti vidi veselice da i to izbacis,bar kada prodje ta prehlada.Ako dugo bude rucala i razvlacila, a ti skloni rucak.Moj sin je imao fazu tako da je brljavio, dok opere ruke , pa sedne za sto , pa onda ostane jos posle nas za stolom..kad sam par puta sklonila uz pricu da svi moraju zajedno jesti i da je veliki, prestao je. Nemoj se bojati da ce ostati gladna.Dosta je ona velika,trazice .

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Samostalno hranjenje
3.3.2015 20:15:20   
veselicaa
Meni je to uzivanje,uopste mi nije obaveza a i ona je veoma samostalna,pa mi ne smeta da je nahranim.Cesto ide sa tatom negde napolje da jedu i kaze mi muz da tamo jede sama i to dosta brzo,a i kada ruca kod babe isto mi sveki kaze da zacas isprazni tanjir i ne zeza.Ja mislim da ona voli kada je ja hranim a iskrena da budem i meni je uzivanje da je nahranim.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Samostalno hranjenje
3.3.2015 20:27:58   
mila83
Pa vi se to onda mazite i uzivate, tako kazi user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Samostalno hranjenje
3.3.2015 20:35:13   
Maslacak15
Jaoj ja moram da pohvalim mog malog S. Pozvani smo bili na rucak kod moje koleginice u nedelju. Inace ona je spremala piletinu sa currijemi pirincom i neka indijska predjela itd. Znaci sve relativno neklasicna hrana. Starijem sinu je prema ocekivanju bilo sumnjivo, on inace bojkotuje sto sta i posle pet minuta je ustao i otisao da se igra. Posto je inace bio ok, mislim bez protesta i izvoljevanja samo nije hteo da jede pustila sam ga. Elem S je sedeo pored mene, na velikoj kuhinjskoj stolici kao veliki covek sedeo i jeo 45 minuta.. HAHHA nisam mogla da verujem. Inace je on vest i naviknut da jede sam, ja njega nikad ne hranim ali mi je bilo fascinantno da toliko dugo i pedantno viljuskicom barata. I pritom je sav nasmejan, vice da je ukusno ( san svake domacice)user posted image Mislim da mu je cela situacija bila zabavna tako on za stolom sa gomilom odraslih. Mnogo je bio sladak.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Samostalno hranjenje
3.3.2015 20:57:03   
mila83
Meni je moj Dimi bio strasno sladak kada je poceo sam da jede, i stalno je vikao "Ukusno!" isto tako u tom periodu kraj druge godine..Vole oni tako ,osecaju se odraslim i ravnopravnim sa ostalim clanovima za stolom. Plus sto im je to ispocetka i igra i zabava ....

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Samostalno hranjenje
3.3.2015 22:22:42   
veselicaa
Maslacak i ja sam stava da se deca ne teraju da jedu,osim ako zbog odbijanja hrane imaju neki zdravstveni problem.I moje kada ustanu sa stola bez negodovanja,kada kazu "ne mogu da jedem" ja ih ne vracam.Bravo za malisu,zvace ga na opet na rucak,sigurna sam user posted image .Gost koji tako slatko jede je prava radost za domacicu,znam jer i sama volim kada deca pojedu sa uzivanjem ono sto spremim.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here