|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Samostalno hranjenje
5.3.2015 13:39:08   
acalukic
I unuk i unuka su mi krenuli jesti sami vec sa 18,5meseci, nevesto ali su jeli

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Samostalno hranjenje
5.3.2015 14:53:51   
Bibilib
Adrijan je tek skoro poceo da drzi keksice samostalno i da jede...user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu acalukic)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Samostalno hranjenje
6.3.2015 7:54:27   
milicicak
Mini buba ima 3 godine i dalje je hranimo. Supu jede i levom i desnom rukom, uredno, bez prosipanja. Rucak kasikom i viljuskom jede kao velika.
Problem su dorucak i vecera i voce, ona jednostavno nece da uzme hranu u ruke. Ako je na viljusci ili kasicici, stavice u usta ali da sama uhvati palacinku i stavi je u usta, nema sanse.
Jedino na sta pristaje da drzi u ruci su suve stvari, tipa keks i kreker.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Samostalno hranjenje
6.3.2015 8:04:36   
Bibilib
Moje dete mnogo voli sa poda da jede,sta god nadje stavi u usta....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Samostalno hranjenje
6.3.2015 8:09:46   
mali_mis

IZVORNA PORUKA: Bibilib

Moje dete mnogo voli sa poda da jede,sta god nadje stavi u usta....user posted image user posted image user posted image


Ta faza je i kod nas aktuelna user posted image
Pokusava sam da se hrani, sad mu je to interesantno, ali hrane bude na sve strane, tako da se pre njegovog ruckanja naoruzamo mokrim krpama, vlaznim maramicama, usisivac u pripravnosti user posted image Kad se on tako sam nahrani posle 2 sata, onda krene da hrani i sve ostale.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Samostalno hranjenje
6.3.2015 8:10:38   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: Bibilib

Moje dete mnogo voli sa poda da jede,sta god nadje stavi u usta....user posted image user posted image user posted image

Moja S. je isto to radila,usisavala sam tri puta dnevno user posted image
Ja mislim da se lepse najedu i vise kada jedu sami,zanesu se,bude im zaniimljivo.Istina da naprave nered ali kome je to jos bitno user posted image

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Samostalno hranjenje
6.3.2015 10:06:43   
degu
Ja T uvek ponudim seckanu bananu, šargarepu, krompir ili šta već jede, međutim sve stavlja u usta osim hrane user posted image hranu gnječi u rukama, umaže se sva i baca dole i tako a ja se nadam da će makar jednom primaći ustima user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Samostalno hranjenje
6.3.2015 10:08:13   
adulence
hoce sada joj je to zanimljivo da ispituje teksturu...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Samostalno hranjenje
6.3.2015 10:10:09   
veselicaa
Tacno tako,ispituje je.Sledeci korak je da pocne da je jede,ne brini to tako ide.user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Samostalno hranjenje
6.3.2015 10:11:08   
adulence
ali nema nista gore od izgnjecene banane pa jos kad promulja kroz kosu...ahahaha

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Samostalno hranjenje
6.3.2015 10:13:01   
degu
user posted image e to adulence, razmišljam o nekoj kapici i portikli kao onaj plašt kod frizera user posted image ma neka je, nek vežba

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Samostalno hranjenje
3.7.2015 19:35:26   
bojana92
mame kada su vasi malisani poceli samostalno da jedu kasikom?

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Samostalno hranjenje
3.7.2015 19:43:26   
vikiveki
Ja se ne sećam baš nešto precizno,ali oko 2 godine a možda i pre jer svo troje su mi išli u vrtić a tamo su brzo naučili uz drugu decu da jedu samostalno...pa su onda to hteli i kod kućeuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Samostalno hranjenje
3.7.2015 20:24:58   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: bojana92

mame kada su vasi malisani poceli samostalno da jedu kasikom?

Bojana negde oko druge godine,ako mislis na to da bas znaju bez prosipanja da jedu kasikom supu ili corbu.

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Samostalno hranjenje
3.7.2015 21:18:10   
vikiveki
Samo moraš biti spremna da platiš cenu samostalnom jedenjuuser posted image moraš biti spremna da pereš odeću i skidaš mrlje jer će se neminovno umazati uvek kada pokuša samostalno da jede

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Samostalno hranjenje
3.7.2015 21:46:00   
mila83
Ja se secam,moja Mima je sa 2 godine lepo jela supu sama(solidno,mislim bez veelikog prosipanja,malo negde kane,ali nista neprihvayljivo da ne moze sama da jede) ja taman dosla iz porodilista,moja mama joj kupila novi komplet set od tanjira i solje ,neki Vini Pu i to je bas dodatno motivisalo da jede sama i da se trudi da bude cista !
A za batu se ne secam,on je uz seku i u vrticu uz drugare naucio,ne secam se bas trenutka..a Mimin sam zapamtila jer sam se tad bas porodila sa njim i dosla kuci...
Teodora je jos daleko od toga,ta avantura nas tek cekauser posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Samostalno hranjenje
3.7.2015 22:14:59   
Rosita
D slicno, mada u vrticu jede lepo, al ne zeli u ruci nista lepljivo, mokro, ljigavo.. eventualno uz stalno trazenje da se brise. Njega nekad ja kocim, jer kad gnjavi krenem da mu dajem kasikom, ili da ga podsticem , kad npr pasulj jede vadeci graske :)
IZVORNA PORUKA: milicicak

Mini buba ima 3 godine i dalje je hranimo. Supu jede i levom i desnom rukom, uredno, bez prosipanja. Rucak kasikom i viljuskom jede kao velika.
Problem su dorucak i vecera i voce, ona jednostavno nece da uzme hranu u ruke. Ako je na viljusci ili kasicici, stavice u usta ali da sama uhvati palacinku i stavi je u usta, nema sanse.
Jedino na sta pristaje da drzi u ruci su suve stvari, tipa keks i kreker.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Samostalno hranjenje
3.7.2015 22:21:13   
mila83
Joj Rosita,moj sin ima 5 godina i dalje sav takav,ne daj Boze da bude nesto lepljivo,masno,prebira po jelu ako nesto slucajno mu se ucini cudno..jede sve ali ne voli da se prlja kada jede,odmah se pere ili presvlaci..ne voli kada mu lubenica curi npr. ili neko voce...ne voli ruke da prlja.
I mi smo to nekad radili,kao i ti,pocne da gnjavi , pa ga mi hranimo.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Samostalno hranjenje
4.7.2015 0:28:22   
dijana1*
Kosta ima godinu ipo dana i vec duge vreme pokusava da jede sam. Ali on pojede jako malo sam i onda ja nastavljam da guram koliko mozeuser posted image
U principu zna sve sam da jede. Pije iz case. Jede kasikom, viljuskom a poceo je i da se bori za noz pa uzme u jednu ruku viljusku a u drugu noz i kao pokusava da sece ali naravno jos uvek je na pokusju hihihihi. Voce obozava da jede i to da mu dam celu bananu ili breskvu, jabuku jede iz moje ruke jer se plasim.
A sto se tice brljavljenja, konobari na moru su i to dobro oset_ili. Eto sada znaju kako je meniuser posted image
Vuk ima 5 godina i zna sam da jede ali ga mrzi. Tako da ga ja jos uvek hranim. Grrr
Kosta tacno zna sta voli sam da jede i to nema sanse da ga ja hranim. Vristi dok ne dobije. Npr. kuvani kukuruz pojede sam, sladoled, voce.... to ne smem da pipnem odmah vristi.

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 4.7.2015 0:32:28 >


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Samostalno hranjenje
4.7.2015 0:39:03   
Ivanka 75
Mi smo, tj ja, pa onda terala i druge da isto tako rade, uvek na sto pored Ive stavljali po 2 pribora za jelo, 2 kasike, 2 viljuske. Jedna za nju da jede sama a druga za nas da je hranimo. Na jedan njen zalogaj dolazila su 2-3 nasa, nismo ni osetili kad je pocela sama da jede.
Sad se buni kad hocemo da je hranimo da bi pozurila. Jedino mi smeta sto je spora, moze da jede po sat vremena, hrana se ohladi, ona se igra sa hranom, pravi svasta ali uglavnom sve pojede. A mi joj pravimo drustvo.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Samostalno hranjenje
4.7.2015 0:43:05   
veselicaa
Vec sam negde pisala da kada moja S.zavrsi sa jelom ja moram da ribam sve oko stolice a o stolu da ne pricam,Hranila sam je do skoro,iako ume veoma lepo da jede,ume i noz da koristi.jer jako sporo jede i dosadi joj,pa je jedno vreme krkala fino sama,ali opet primecujem da joj je apetit oslabljen i igra se sa hranom tako da cu opet morati da je hranim.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Samostalno hranjenje
4.7.2015 0:43:45   
dijana1*
Ivanka tako i ja radim sa Kostom. On drzi kasiku ili viljusku u svojoj ruci a ja ima svoju. Ali dok on sam jede neda da mu ja stavljam u usta. Tek kada njemu dosadi onda ja nastupam.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Samostalno hranjenje
4.7.2015 0:46:52   
vikiveki
Moji nisu dozvoljavali da ih ja hranim,valjda su u vrtiću tako videli i kada sam ja pokušavala da ih hranim samo sam stvarala otpor kod njih...jeli su sami a umazivali su se više nego što bi pojeliuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Samostalno hranjenje
4.7.2015 0:48:17   
Ivanka 75
Sta sve ne radimo da bi deca jela user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Samostalno hranjenje
4.7.2015 0:50:22   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Sta sve ne radimo da bi deca jela user posted image

E bas to i ja mislim svaki put kada po sat vremena hranim svoje dete od sest godina.Muz i A.ogladne dok ja zavrsim sa njenim hranjenjemuser posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here