|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete boli uho
2.7.2014 21:22:34   
Trcosava
Zbači za dž si otkazala more?

A uvo... vidiš gore šta sam pisala. Plakala je dok nismo došli do lekara, lekarka pogledala uvo i dok smo nešto čekali ispred (ili dok sam otišla po lek u apoteku koja je ispod DZ) više se nije žalila da je boli i to je bilo to o uvetu i bolu.

A ja se sećam upale uveta kao nečeg najgoreg na svetu, tad sam mislim išla u OŠ, potrefi me za NG - ljudi moji, držala sam šal na uvetu ceo dan, a uvo rastura.
Tako da, ako sa već ne plače i ne kuka, postoji šansa da je već prolazi. Ako se požali još koji put (tipa prošlo delovanje brufena) savetujem da odeš do dr u slučaju da mora AB

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Dete boli uho
2.7.2014 22:15:12   
Ivanka 75
Hvala Trco moja user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Dete boli uho
11.7.2014 13:09:20   
Klarita
Da se upisem ovde user posted image
K se zailila preksinoc na bol u oba uva. Malo mi to bilo sumnjivo, jer obicno kad boli , boli jednouser posted image Tog jutra sam primetila da joj je malo zacepljen nosic, ali nista strasno ni nenormalno, ne kaslje, nema temperaturu. Kako je vec bilo 21h, pozvali smo dr i rekao nam da joj damo brufen i da se vidimo sutra (za juce to), i dam joj ja brufen, njoj prodje, ujutru se budi place, bole je usi, dam joj opet brufen i prodje joj, krenem odmah sa kapima za nos (magistralne sa klindamicinom i deksazonom) i ukljucim panklav forte, na 8h po 5ml. Popila vec tri doze. Danas radi ORL u koju imam poverenja i odvedem je. Upala oba uha, i to kanala. Terapija nam dobra, samo ona dodala dexason neomicin kapi 2x5kapi u oba uha, pa da se cujemo sutra, ako ne bude bolje injekcije niripanauser posted image Ona nema konstantni bol, vec povremeno zaplace i nastavi da se igra/gleda crtani. Danas je bas neraspolozna.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Dete boli uho
11.7.2014 16:25:15   
Ivanka 75
Joj Klarita user posted image
Biće bolje čim počne terapija da deluje, ipak treba da prođe 24h da bi došlo do poboljšanja.
Grliša user posted image za Klaru

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Dete boli uho
6.9.2014 14:13:15   
Sanjalicaaa
G je cele noci plakao bez prestanka. Nece da lezi, ne smiruje ga ni kad ga nunam. Odemo na institut kazu nije mu nista. Dr je jedva ustala da ga pogleda jer je on tad poceo da guce i da se smeje, pa je bila u fazonu "zasto ste dolazili u 4h ujutru?". Mi kuci on ponovo u plac. Jutros odemo u dom zdravlja, pocne i temperatura. Dok smo otisli na ORL sav je pobledeo, nije vise imao snage ni da place. Ima upalu uha. Dobio je vazdan dan lekove, od antibiotika, dve vrste kapi za nos, do probiotika. Cim je popio antibiotik odmah mu je bolje, ali i dalje ima temperaturu.
Krivo mi je jako sto sam nocas na institutu rekla da je pre 10-ak dana imao prehladu i pretecu infekciju uha, a oni me poslali kuci kao dokonu majku koja nema preca posla nego da u pola noci voza dete lekarima. Kada su mu pritisli uvce on nije reagovao, ali ga je ipak bolelo

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Dete boli uho
6.9.2014 14:27:43   
Trcosava
Sanjalice ja uvek naglasim na uvo i ne idem dok ne pogleda onim svetlom u uho. Dakle to pipanje kod mene ne pali.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Dete boli uho
6.9.2014 15:14:25   
Sanjalicaaa
Znam Trco, ali ovo je dr opste prakse i odmah su nam rekli mi ovde nemamo doktora za ORL . Da su mu dali da radi analizu krvi video bi se problem

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Dete boli uho
6.9.2014 15:21:50   
Trcosava
Mila nema ni ovde orl, samo pedijatar i dežurni. Čak nemamo ni ortopeda. Ali oni to vide onom lampicom što se gurne u uvo. I svaki put naglasim i pedijatru i dežurnom da pogledaju uvo. Ana se samo jednom žalia, odjednom dete poče da plače i viče boli me uvo. Dok smo do lekara stigli, prestala je da se žali. Pipala sam je ja kui, ali nije reagovala na pritisak. Odemo kod dežurne (znači ne peijatra), žena pogleda i odmah AB. Od tad se više nije žalila.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Dete boli uho
6.9.2014 15:37:17   
Torbica
Kod nas u privatnim laboratorijama je KKS i CRP gotov za 20 minuta. Meni je to uvek prva stanica... I nema dileme! Da brzo prodje user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Dete boli uho
6.9.2014 15:40:24   
Sanjalicaaa
Tako cu i ja sledeci put. Ali nadam se da cemo zavrsiti s ovim i da se u skorije vreme nece ponoviti. Dali su mu da pije Pancef, kaze dr da vec danas treba da mu bude bolje. I stvarno jeste, veseo je i guce, ali temp 38.6

Hvala Torbi user posted image Nemam iskustva. Cak se nisam ni set__ila toga. A vec par dana ne mozemo da odradimo CRP, prvi put jer smo bili poslepodne a rade CPR samo prepodne, a danas opet nisu jer je vikend. Ali iz KKR se vidi da su mu leukociti povecani 16,8 . Kao za bebe se tolerise do 17

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 6.9.2014 15:45:54 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Dete boli uho
6.9.2014 16:55:06   
Mala Elena
Jaaadan mali! Strasno! Na institutu za majku i dete nema orl ali mi smo sa uputom isli u kcs i doktor je stvarno prijatan, pregledao je sa lampicom. Kako to tako da ne upute? user posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Dete boli uho
14.1.2015 17:39:34   
milicicak
Posle deset dana temperature i slinavog nosa mini bubi je pukla bubna opna... Ks i dalje ne pokazuje nikakvu upalu, dr ne vidi da se bilo kakav gnoj skuplja, sline su providnee...stavljamo neodeksacin u uho i nos i hloramfenikol u nos. Na kontrolu idemo sutra...
Ona je super, nema vise temperaturu, preko dana je raspolozena i igra se. Problem nam je noc, bas lose spava i kenjka u snu kao da je nesto boli.
Da li ima nesto sto mogu da uradim da joj olaksam spavanje? Inace spava u kosom polozaju. Hvala

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Dete boli uho
20.2.2015 20:36:11   
veselicaa
A. mi boli uvo,malopre dok je jela,bukvalno je plakala,kaze da je najvise boli kada zvace i guta hranu.Zna li neko sta pomaze?Ja znam samo za tople obloge i to joj vec stavljam ali bi htela da znam jos nesto.Danas je pregledala dr pedijatar ali nismo nasli orl,a planiram sutra da je vodim.Kako se moze utvrditi da nije rec o infekciji,jel se radi neki bris ili je dovoljan pregled orl.Molim sve mame koje znaju nesto o temi,da mi napisu svoje iskustvo jer je ovo prvi put da mi dete boli uvo.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Dete boli uho
20.2.2015 20:46:22   
milicicak
Veselice, pregled ORL-a i KKS sa CRP-om za definitivnu dijagnozu upale. Ja bih dodala pored terapije i neodexacin (dexason neomicin kapi) u uho lokalno 2-3 puta dnevno al bi to trebalo da se posavetujes sa dr.
Pokriveni ste AB, tako da bi uskoro sve trebalo da prodje.
I kapi u noz obavezno i inhalacije parom da joj se cisti sekret iz nosa mogu da pomognu.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Dete boli uho
20.2.2015 21:00:31   
veselicaa
Milicicak za sutra sam joj zakazala pregled kod Orl.planiram da uradim i kks,danas nismo stigli,ali rece dr cim je temperatura,ai grlo upaljeno onda je sigurno bakterijska infekcija.Ne volim da dajem ab bez kks ali kako ih nije pila duze vreme,onda rekoh nema veze.I ja mislim da bi trebalo da joj prodje od ab,a i dajem joj daleron pa racunam da ce joj umanjiti bol,ako je opet zaboli.Nju inace to zaboli pa traje oko recimo pola sata,a posle kao da nista nije bilo.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Dete boli uho
30.4.2015 8:07:33   
dijana1*
Jako sam zabrinuta, da li je neko imaoslican problemuser posted image
Vuk je prosle godine u junu operisao krajnike. Od tada je parputa imao upalu uha. I prosle nedelje je imao i dobio je Pancef plus kapi za usi. Ali i pored toga on se ponovo zalio da ga boli. Odvedem ga kod dr. i kaze mi da mu vise nije upaljeno uho ali usna membrana mu je skroz zadebljana a trebala bi biti providna. Vec par dana slabo cuje ali u poslednja 2-3 dana kada sapucem ili tiho procam nista me ne cuje. On kada prica galami i vidim da ga nervira. U ponedeljak idemo kod ORL a do tada cu da izludim. Bas se plasim da nije nesto ozbiljnouser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Dete boli uho
30.4.2015 8:54:32   
Ivanka 75
DIjana, bas zabrinjavajuće user posted image
Verovatno je zbog te usne membrane sto je zadebljana, nadam se da ce lekovi to da srede.
Imala sam decaka u grupi je malo malo pa imao upalu uveta, vracala ne svakih 3-4 nedelje dok nisu otkrili da ima bakteriju u nosu i da ona pravi problem usima. kad su bakteriju sredili upala se vise nije vracala.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Dete boli uho
30.4.2015 9:50:34   
Azra_
Uh, verujem da si zabrinuta. Da li mu prijaju tople obloge? Možda mu malo olakša. Mi imamo iskustvo sa jednom upalom uva, i to je jedina stvar za koju sam dete čula da plače. Šta da ti kažem?! Dobar orl, strpi se do pregleda. Za svaki problem se nađe neko rešenje. Drži se.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Dete boli uho
30.4.2015 15:04:37   
NadaR
Dijo,drzim prstice da nije nista ozbiljno. :-*

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Dete boli uho
30.4.2015 16:06:16   
Maraj
A jeste radili timpanometriju?

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Dete boli uho
30.4.2015 17:15:23   
doktorkakristal
DIJO verovatno jaka upala,nemoj da brines bice sve ok,mora da mu je srednje uho puno sekreta,sredice se to

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Dete boli uho
1.5.2015 8:21:29   
dijana1*
Maraj mislim da smo to radili pre operacije krajnika i nalaz nije bio bas sjajan.
Doco juce smo bas mm i ja pricali o tome i mislimo da je i to mozda u pitanju. Posto jako cudno prica i zvuci kao da je pun ali naravno to je sve iza. On kada duva nos nista ne izlazi.
Kupila sam mu neki sprej za nos pa mu spricam 3-4 puta dnevno.
Videcu sa dr da mu uradimo i bris nosa.

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 1.5.2015 8:22:54 >


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Dete boli uho
1.5.2015 8:52:39   
Ivanka 75
Dijana, tako je i Iva za novu godinu, nos malo curkao 2-3 dana pa prestao, onda uvo pocelo da boli. 7 dana Panklava resilo sve.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Dete boli uho
1.5.2015 9:46:44   
Maraj
E pa zato sam te i pitala za timpanometriju. Verovatno mu je srednje uho puno sekreta pa zato dete ne cuje i zali se da ga boli. Jeste ugradjivali do sad aeracione cevcice. Mozda bi mu one pomogle.


< Poruku je uredio Maraj -- 1.5.2015 9:47:47 >

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Dete boli uho
14.7.2015 15:37:03   
marketing RR
SPREČITE UPALU UHA!
Sigurno vam se nekada dogodilo da dete izađe iz vode i požali se na svrab ili bol u ušima, ili ste ga i sami oset_ili. Ukoliko je vaše dete malo, važno je da primetite na vreme ovakve simptome i reagujete brzo.

PROČITAJ VIŠE KLIK


user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here