|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete boli uho
21.4.2016 22:02:58   
Sanjalicaaa
Pedijatar nam je rekao da do druge godine ne smeju nikakve kapi u usi da se stavljaju. A sve što može da ide u uho, ili recimo oči može i u nos. Isto ima i neke masti za oči koje se po potrebi mogu stavljati i u nos.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Vatrena)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Dete boli uho
4.11.2016 9:35:41   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Maraj

Jutros L na jastucnici braon fleka. Desno uvo skroz umusavljeno. Prvi put mu je procurelo uvouser posted image juce bila dr , pregledala mu usi
Rece da nema upalu al su pune cerumena. Ja mu sinoc stavila Vaxol. Da l mu je zato procurelo.... vise covek da poludi. Prosli mesec sam mu stavljala vaxol , nije mu curelo. Evo od jutos , prvi put. Ne znam stau je ovo sa usima zadnjih mesec i po dana
I nos naravno , opet cujem da krklja. Cistila sam mu sa onim noskom , sad je sisao i opet cujem slince gore visoko. Ne znam vise sta da radim

Verovatno je od Vaxola ali bih ga ja odvela kod ORL da pogleda, mozda mu je pukla bubna opna

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Dete boli uho
4.11.2016 9:55:57   
Animsaj9
ne verujem da je pukla bubna opna, to je od tog leka iscureo cerumen

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Dete boli uho
4.11.2016 10:30:51   
Jeca.V
Vaxol i sluzi da bi se uho ocistilo od cerumena, a obzirom da je dr juce pogledala usi mislim da je to ok.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Dete boli uho
4.11.2016 10:42:11   
milicicak
Kad se mini buba probudi onako kako je Maraj opisala to obicno znaci da joj je pukla bubna opna, zato napisah. A desilo se da ORL nalaz od popodne bude uredan a da njoj tu noc pukne. U principu, to nije nista strasno, samo je sekret nasao put da izadje, i nema neke posebne terapije al nije lose proveriti.

(odgovor članu Jeca.V)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Dete boli uho
4.11.2016 13:37:11   
Jeca.V
Nama se jednom desilo da pukne bubna opna,ali je tome prethodila zestoka upala i plac do besvesti.user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Dete boli uho
4.11.2016 18:09:39   
milicicak
Mini bubi pre neki dan drugi put user posted image samo se to popodne pozalila u vrticu da je zabolelo uvo i tu noc je zakukala u snu i nastavila da spava.
Prvi put je bilo slicno, samo je vrisnula u snu i nastavila da spava.
I oba puta se probudila sa umrljanim uvetom i jastucnicom.
Oba puta joj je bio zapusen nos.
Sline su ZLO

(odgovor članu Jeca.V)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Dete boli uho
4.11.2016 21:34:57   
Maraj
Jao milicicak bas me isprepada sada. I L je nocas vrisnuo u snu. Jutros fleka na jastucnici. I uvo mu je spolja bilo umrljano. Danas je bio ok. Ok je i jeo. Nadam se da je od Vaxol-a. Ja sam se isprepadala zato sto smo i prosli mesec stavljali vaxol , pa nije uvo curilo. Sad odma procurilo. I to tamno braon boje. Koje je boje bilo tvojoj devojcici kad joj je uvo procurelo?

< Poruku je uredio Maraj -- 4.11.2016 21:36:56 >

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Dete boli uho
4.11.2016 22:29:18   
milicicak
Maraj, bilo je braon-zuto i vlazno. Koliko sam ja shvatila dr nije bila bitna boja nego to sto je vlazno. I stvarno, to nije nista strasno mada nama grozno zvuci. Njima se bubna opna brzo regenerise.
I najverovatnije je sa tvojim decakom sve u redu i bubna opna mu je citava i zdrava. Ne sekiraj se, sve ce biti u redu

< Poruku je uredio milicicak -- 4.11.2016 22:33:05 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Dete boli uho
5.11.2016 9:46:34   
Maraj
Sinoc sam mu stavila opet vaxol u usi. Jutros je na istom desnom uvetu bio mali komadic zasusenog cerumena. Samo sam ga prstom izvadila.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Dete boli uho
5.11.2016 9:55:03   
Animsaj9
pa verovatno se cisti ..nadam se da ce biti dobro Maraj

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Dete boli uho
5.11.2016 10:13:03   
jess021
Maraj, da li si sa L isla kod orl za usi ili samo kod pedijatra?
Pitam jer nas uvek posalje kod orl za svaki slucaj da ona pogleda.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Dete boli uho
5.11.2016 10:20:19   
suzi kju
Maraj ipak ga ti odvedi ponovo kod orl,za svaki slučaj. Mnogo je kratak put od nosa do uha... Mukica bas se namuči

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Dete boli uho
5.11.2016 10:21:44   
Maraj
Jesmo jess. Bili smo dok je imao upalu. Orl lekar nam je prepisao Pancef. Posle nedelhu dana isli na kontrolu. Nije bilo upale. To je bilo u ponedeljak. I evo tri dana bili mirni od cetvrtka je opet kenjkav , nos mu curi....

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Dete boli uho
5.11.2016 10:37:17   
jess021
Onda ok, Pancef i praktikuju za upale i mi smo ga pili. Ne bi onda trebalo da je upala ponovo. Mozda ga samo muci nosic.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Dete boli uho
5.11.2016 11:31:07   
Maraj
Hvala jess na komentaru. Opet si mi ti nekako "strucna". user posted image nadam se da je nosic. Al opet nisam skroz mirna...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Dete boli uho
21.1.2017 10:48:06   
Sanjalicaaa
Ika mi je sav slinav i zapusen. Sline guste i zelenkaste. Plasim se da mu ne ode na usi. Kad ga pipnem za usi ne place, ali buni se, znaci boli ga.
Lepo je spavao. Da li ga voditi lekaru? Sta bih mogla preventivno da mu koristim da ne dodje do upale? Neke kapi?

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Dete boli uho
21.1.2017 11:18:06   
wivern
Kapi za nos Sanjalice, deksametazon neomicin po jednu kap u nozdrvu da razbije slincice.
Nama to extra pomaze, ali na nesrecu njemu vise ne krecu prvo slincici nego cim su vidljivi on vec ima upalu uveta user posted image

U stvari to nisu kapi za nos, ali se koriste i u te svrhe user posted image

< Poruku je uredio wivern RR -- 21.1.2017 11:19:08 >


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Dete boli uho
21.1.2017 11:48:53   
Sanjalicaaa
Wiw, sad mi prijateljica rece za te kapi. Nismo skoro imali upalu usiju, da ne cuje zlo. Secam se da sam G kad je bio manji stavljala Gentikulin kapi. U cemu li je razlika izmedju te dve vrste kapi. Za Gentikulin znam da su antibiotske.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Dete boli uho
21.1.2017 11:52:55   
wivern
Isto su antibiotske, i imaju siroku primenu. One su prvenstveno kapi za oci, ali su se odlicno pokazale kod razbijanja slincica, a znam da mogu da se stavljaju i u usi. Nama je to dr prepisala, i stvarno su extra.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Dete boli uho
21.1.2017 11:55:44   
Ana RR
Mi smo koristili i jedne i druge, za nos ili za oči. Neomicin (antibiotik) + deksametazon (kortikosteroid) a gentokulin je antibiotik.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Dete boli uho
9.12.2017 23:49:09   
Sanjalicaaa
Da li je neko koristio Otol H kapi?

Dr orl mi je pre neki dan rekao za te kapi, da ih doktori ne preporucuju ali da su dobre kada se ide na put jer jako brzo deluju. Pa sad ne znam jel ih je dobro koristiti ili ne.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Dete boli uho
10.12.2017 0:02:47   
Ana RR
Sanjalice, nisam čula za njih. Valjda će se neko javiti.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Dete boli uho
10.12.2017 8:29:53   
nela79
Otol H ja koristim obojici kad se pocnu zaliti da ih boli uvo a nisam u prilici da ih odmah odvedem kod ORL. Mislim da su Plivine. Kapi umanjuju bol pa bi rekla da su analgetik. Preporucuje se upotreba 3-4 dana ako uvo ne prodje onda nema druge nego ici dr.

Ako mislis da ga uvo jos ne boli jako mozes slobodno da mu stavis Oto Olive ulje u spreju. to je maslinovo ulje sa jos nekim dodacima jer mirise na mentol. Moji ga koriste kad idu na plivanje da zastite uvo jer nisam jos nasla cepice za njihove usi a da im vel. odgovara. Koristi se i da se nebi cerumen nakupio u uhu.
M je dr isti sprej preporucio sad poslije operacije treceg krajnika i ugradnje cjevcica.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Dete boli uho
10.12.2017 8:50:26   
isidora88
Mi smo otol h dobili od orl kad su dete bolele usi posle ispiranja. Pomogle su vrlo brzo

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here