|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Profertil kapsule
25.2.2011 0:34:55   
Nxxx
Cao svima,
redovno citam ovde,pa reko ajde da se ukljucim u diskusiju.
Imam smanjenu pokretljivst spermatozoida,
na prvom a+b=19%
na drugom a+b = 24%,
sto je jako malo,dok su broj i morfologija ok.
Lekar mi je propisao teblete klometola,profertil i vitamin e,ujutu i uvece 3 meseca,
i naznacio da obavezno prestanem da pusim.
Medjutim prestanak mi veoma tesko pada,smanjio sam drasticno i pusim ne vise od 5-6 cigarete dnevno
sto je drasticno manje nego pre,kada sam pusio 20-30 dnevno.
U nedoumici sam,
da li i zbog tih 5-6 cigareta dnevno terapija nece biti efikasna?
A uzgred sam kupio i elektricnu cigaretu (za koju kazu da ima samo nikotin a druge stetne materije nema) i nju pusim stalno tokom dana.
Ispio sam tek dozu profertila za 1 mesec,
a spermogram radim tek posle 3 meseca,
pa ne znam sta ce uopste biti,zbog tog pusenja.....
Alkohol sam totalno izbacio :)
Ima li neko iskustvo sa e cigaretom? Kako ona utice na spermatozoide?

(odgovor članu marija andrijana)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Profertil kapsule
25.2.2011 13:33:39   
*Maki*
Koliki je broj spermatozoida u celom ejakulatu a koliko u odredjenom uzorku (1ccm)?
Koliki je % pokretnih spermatozoida?

Moj suprug je pio Profertil kapsule 2 meseca, unosio u organiyam puno vitamina, izbacio skroz cigarete i alkohol i spermogram se popravio - i broj spermatozoida i njihova pokretljivost (za 20%)! Verujem da je to zbog toga sto je ostavio cigarete i alkohol, oba su nepozeljni ako postoji problem, ali mislim da je alkohol dalkeo stetniji od cigareta (1-2-3 dnevno), takodje i antibiotici lose uticu na spermogram.

(odgovor članu Nxxx)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Profertil kapsule
26.2.2011 1:46:34   
Nxxx
Pa vidi,na zadnjem spermogramu broj u 1 ml je 40x10 ( na sestom ),
a ukupan broj u celom ejakulatu 204x10 ( na sestom ),
ali meni je pokretljivost slaba :
a:8
b:13
c:7
d:72
Moram da napomenem da sam pored ova 3 spermograma uradio i 2 na sudskoj medicini i pisalo je
normokinezija 70% (na sta je moj urolog rekao da to nije validno,jel oni ne mere progresivnu pokretljivost).
Ne znam uzrok slabe pokretljivost,nisam imao zauske,niti imam tu prosirenu venu,a imam svega 24 godine.
Pijem profertil,klometol i vit E 2x dnevno,pa cemo videti,
alkohol totalno izbacio,ali cigarete ( 5-6 dnevno) i plus tu e-cigaretu.

A kako ti znas da je tvom suprugu rezultat bolji zato sto je ostavio cigarete i alkohol a ne zbog profertila ?
Kako to zakljucujes?

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Profertil kapsule
26.2.2011 2:47:32   
lidija 011
IZVORNA PORUKA: Nxxx

Pa vidi,na zadnjem spermogramu broj u 1 ml je 40x10 ( na sestom ),
a ukupan broj u celom ejakulatu 204x10 ( na sestom ),
ali meni je pokretljivost slaba :
a:8
b:13
c:7
d:72
Moram da napomenem da sam pored ova 3 spermograma uradio i 2 na sudskoj medicini i pisalo je
normokinezija 70% (na sta je moj urolog rekao da to nije validno,jel oni ne mere progresivnu pokretljivost).
Ne znam uzrok slabe pokretljivost,nisam imao zauske,niti imam tu prosirenu venu,a imam svega 24 godine.
Pijem profertil,klometol i vit E 2x dnevno,pa cemo videti,
alkohol totalno izbacio,ali cigarete ( 5-6 dnevno) i plus tu e-cigaretu.

A kako ti znas da je tvom suprugu rezultat bolji zato sto je ostavio cigarete i alkohol a ne zbog profertila ?
Kako to zakljucujes?
Caos, Nxxx i dobrodosao na forum user posted image
Sigurno tih 5-6 cigareta dnevno nece bitno uticati na pokretljivost, profertil uzimaj 3 meseca i potom uradi  novi spermogram...ako ti predstavlja stres da ostavis potpuno cigarete, nemoj to raditi, jer i nervoza negativno utice na kvalitet spermograma...samo mi nije jasno zasto pijes klometol tablete i koliko dugo treba da ih pijes?


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu Nxxx)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Profertil kapsule
26.2.2011 11:56:25   
*Maki*
Nxxx


Nisam 100% sigurna da je to sto je moj suprug ostavio cigarete i alkohol uticalo na poboljsanje spermograma..bas zbog toga sto je pio i Profertil i unosio puno vitamina u organizam, pije i maticni mlec (kupujemo maticni mlec u kesicama, postoje i kapsule, ne znamo koliko su ti proizvodi dobri ali ne mozemo stalno da nadjemo svez maticni mlec). Samo nagadjam. Evo sada nece koristiti profertil kapsule pa cemo videti rezultat za 2,5 meseca. On je ta prva tri meseca ostavio skroz i cigarete i alkohol. Sada zapali cigaretu samo ponekad uz kaficu i mozda je popio pivo-dva ceo mesec...ne verujem da povremeno konzumiranje alkohola i cigareta moze drasticno da utice na spermogram.

Moj suprug ima hypospermiu, smanjeni broj spermatozoida. Malo je ispod granice...mada su nam nekoliko urologa rekli da sa takvim rezultatom moze doci do prirodne oplodnje.

Prvi nalaz je imao svega 40 miliona, a 70% pokretljivih
Drugi nalaz je bio najgori imao je oko 90 miliona i svega 30% pokretljivih
i posle Profertila i ostalog sto sam napisala treci nalaz mu je najbolji
ima blizu 100 mil i 50% pokretljivih, 100:50 je 20 miliona sto je normalan nalaz ...mada naravno sto vise to bolje user posted image

Mi smo sve 3 analize radili na sudskoj medicini u Nisu, i mislim da su tamo najtacniji rezultati...ipak to rade strucnjaci upravo za tu oblast.

Sto se tice pokretljivosti spermatozoida, sigurno znam da ako je apstinencija veca od 7 dana ...pokretljivost spermatozoida opada. Doktorka koja radi u sudskoj medicini insistira da se uzorak daje posle 7 dana apstinencije, dok nam je drugi doktor i urolog rekao da je najbolje da apstinencija bude od 3-5 dana. Tako da ako si dao uzorak posle 6-7 dana apstinencije mozda i to ima veze.
Stres takodje utice ... zbog toga se slazem sa Lidijom da ako imas veliku krizu zbog toga sto ne pusis, probaj da pusis sto manji br. cigareta a nikako nemoj da ih izbacis skroz...

Pozdravuser posted image

< Poruku je uredio *Maki* -- 26.2.2011 12:00:01 >

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Profertil kapsule
28.2.2011 22:32:58   
Nxxx
Hvala na dobrodoslici :)
Moja greska,nije klometol vec Trental od 400 mg, i vitamin e i profertil,
pijem sve to 2x dnevno 3 meseca.
Sto se tice cigareta,nije to neka kriza za njima,
ali kad ih vidim,voda u ustima,pogotovu uz kaficu,
pa je minimalan broj 4-5-6 dnevno,jbg,moracu i to izbaciti.
Sto se tice spermograma, radio sam 3 u Neolabu,
apstinencija 4,5 dana,smanjena pokretljivost,napiao sam vec,
na sudskoj apstinencija 6 dana,normokineza 70%,ali urolog mi je rekao
da nije validan jel ne rade progresivnu pokretljivost,
sto je i moguce jel trudnoce jos nema.
Napisah vec,imam dovoljan broj spermatozoida,
ali ta pokreljivost,jbg....Videcu posle terapije,imam jos 2 meseca.

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Profertil kapsule
1.3.2011 11:31:42   
marija andrijana
hello svima!
nxxx dobro nam dosao i sto pre nas obradovao sa boljim rezultatima!

danas, posle 2,5 meseca terapije profertilom mm je dobilo bolje rezultate.
prosli put je bilo samo 5% pokretnih, sada 15% To je super, jer na gaku mu nikad pokretljivost nije bila veca od 5%. Cak sam pomislila da prepisuju - uvek su bile iste cifre.

U drugoj lab. (pre 2 meseca) pokretljivost mu je bila 12% (gak 5%!) ( Rezultate iz te lab. dobijamo u petak! - da sacekamo malo zbog potrosnje za potrebe inseminacije user posted image )
Kako god, danas sa 15% obaramo rekord! user posted image Jos malo pa smo stigli donju granicu referentnih vrednosti! user posted image

Nxxx - htedoh ti reci, a nije bas pohvalno, mm je ostavio cigarete na 2 meseca. ponovo je propusio i ne moze da izdrzi bez cigareta. Verujem da bi rezultati bili bolji i brze napredovali da nije stetnog uticaja duvana. Cak ni tolika zelja za potomstvom, tolika motivacija.. nisu dovoljni da ostavi cigarete.
Naravno da stetno deluju, ali je jos bitnije to sto nepravilan nacin zivota, nepravilna ishrana, dugo sedenje, pogotovo uz komp, smanjena fizicka aktivnost... unistavaju spermice!

Ukoliko mozes, ostavi cigarete, jedi sto vise svezeg voca i povrca i setaj po sat vremena dnevno. Osnovno - ne razmisljaj puno o problemu, jer i psiha utice na njihov razvoj i pokretljivost! (negde sam pisala o tome -   klikni ovde)


(odgovor članu Nxxx)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Profertil kapsule
1.3.2011 16:31:25   
*Maki*
Ja nisam pushach ali u nasem okruzenju su gotovo svi pushachi... Mnogi imaju decu iako puse i vise od pakle dnevno... Skoro sam pricala sa jednom trudnicom koja ima 40 godina i pusila je 3 pakle dnevno i slucajno ostala trudna...i kaze da ne moze bez cigareta pa zapali po koju i sada u trudnoci... Tako da mislim da cigareta-dve- tri nece uticati drasticno na spermogram...dok alkohol ubija i nase sive celije a kamoli da nece spermice...

Ocigledno je da Profertil pomaze user posted image user posted image

(odgovor članu marija andrijana)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Profertil kapsule
2.3.2011 0:42:50   
lidija 011
IZVORNA PORUKA: Nxxx

Hvala na dobrodoslici :)
Moja greska,nije klometol vec Trental od 400 mg, i vitamin e i profertil,
pijem sve to 2x dnevno 3 meseca.
Sto se tice cigareta,nije to neka kriza za njima,
ali kad ih vidim,voda u ustima,pogotovu uz kaficu,
pa je minimalan broj 4-5-6 dnevno,jbg,moracu i to izbaciti.
Sto se tice spermograma, radio sam 3 u Neolabu,
apstinencija 4,5 dana,smanjena pokretljivost,napiao sam vec,
na sudskoj apstinencija 6 dana,normokineza 70%,ali urolog mi je rekao
da nije validan jel ne rade progresivnu pokretljivost,
sto je i moguce jel trudnoce jos nema.
Napisah vec,imam dovoljan broj spermatozoida,
ali ta pokreljivost,jbg....Videcu posle terapije,imam jos 2 meseca.

Trental je lijek za perifernu cirkulaciju(u ekstremitetima), stoga mislim da ima logike sto ga pijes...
sto se tice rezultata sa sudske medicine slozila bih se sa tvojim urologom, pogotovu sto je apstinencija bila 6 dana, a za zacece(negdje ovdje sam to procitala) jedna od bitnijih stvari je progresivna pokretlijivost..terapija ti je kompletna, stoga se nadam i navijam da sledeci spermogram bude mnogo boljiuser posted image


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu Nxxx)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Profertil kapsule
2.3.2011 10:52:23   
Nxxx
Hvala puno.
Ne znam sta da kazem po pitanju cigareta i alkohola,
zbog profila posla u kontaktu sam sa ljudima koji puse,piju i registrovani su
kao narkomani godinama unazad,pa mnogi imaju decicu i porodicu,
i koja je sad tu logika?
Ocigledno da sve to na nekog ima uticaja a na nekog ne.
Meni je urolog naglasio da ostavim alkohol i cigarete,
kako nisam neki alkos,alkohol mi i nije problem,
ali cigarete vec jesu,pa se maksimalno kontrolisem,ali ne mogu ih tek tako ostaviti.
Sto se tice terapije koju pijem,verovatno je to to,mada vidim da ima dosta
slicnih preparata,ali kazem videcemo.
I ja vama zelim sve najbolje,sto boljih rezultata i sto pre bebicu :)

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Profertil kapsule
7.3.2011 16:20:45   
Nxxx
Evo ja da vam se pohvalim.
napokon nesto lepo,
u petak uradili 2 testa i oba pozitivna,
danas i doktorka zvanicno potvrdila trudnocu,
peta nedelja,
eto samo da javim.
Hvala Bogu,da je sve tako,i nadam se
da ce na dalje sve biti kako treba,
a svima vama zelim sto pre dve crtice na testu :)

(odgovor članu Nxxx)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Profertil kapsule
7.3.2011 16:21:51   
Ana RR
Nxxx, čestitam vam user posted image to je baš lepa vest user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Nxxx)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Profertil kapsule
7.3.2011 17:07:35   
Lilly*
Čestitam Nxxx user posted image user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Profertil kapsule
7.3.2011 22:11:32   
marija andrijana
Super! Bravo! user posted image
Divna vest!
Bas sam se obradovala!
Zelim vam svu srecu!

...a i hvala na zelji!

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Profertil kapsule
7.3.2011 23:11:07   
lidija 011
IZVORNA PORUKA: Nxxx

Evo ja da vam se pohvalim.
napokon nesto lepo,
u petak uradili 2 testa i oba pozitivna,
danas i doktorka zvanicno potvrdila trudnocu,
peta nedelja,
eto samo da javim.
Hvala Bogu,da je sve tako,i nadam se
da ce na dalje sve biti kako treba,
a svima vama zelim sto pre dve crtice na testu :)


Braaavo Nxxx, ipak su pokretni plivaci bili dobri i malo ih pogurala terapija(za kratko vrijemeuser posted image )Sada uzivajteuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu Nxxx)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Profertil kapsule
10.3.2011 18:30:14   
Suncicabg
Cestitke Nxxx user posted image

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Profertil kapsule
15.4.2011 12:23:36   
rodica
Pozdrav svima,
Ja sam nova. Vidim da se ovde pise o profertilu. Mom muzicu je doktor preporucio da uzima vitamin E, selen, arginin, koenzim q10 i karnitin kako bi popravio spermogram, ali mi je apotekarka rekla da profertil to sve ima u sebi...pa me zanima da li da pije sve odvojeno ili da uzme profertil? Mislim zbog doza...pojedinačno su veće..
Poz

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Profertil kapsule
15.4.2011 12:35:55   
Ana RR
Dobro nam došla, rodice user posted image

Moj muž je pio i Proxeed i Profertil ali najviše uspeha je imao kada je pio sve pojedinačno. Unosio je potrebne dnevne količine i imao je poboljšanja.

Pozz


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu rodica)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Profertil kapsule
16.4.2011 9:32:44   
*Maki*
Cestitam vam Nxxx user posted image user posted image Prelepa vest user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Profertil kapsule
17.4.2011 11:40:39   
marija andrijana
dobro dosla Rodice!
Tacno je da su kolicine vece kada se pije odvojeno, a i slazem se sa Anom da je bolje da se tako i pije.

Jedino tako jos mm nije probao, ali mislim da to ima efekta.


Nikako da objavim rezultate posle kombinacije profertila i ezerexa...
Katastrofa!

Mm je sad, nikad gori spermogram. Smanjio se i broj, a pokretnih nema (tacnije 96% nepokretnih).
Razocarali smo se totalno.

U utorak idemo kod dr. pa cemo da vidimo sta dalje i ima li spasa.
Svakako, krecemo u skupljanje papira za VTO.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Profertil kapsule
17.4.2011 11:57:24   
GRGA
MM je poceo piti profertil.NJegova cena je 45e,i dosta je jeftiniji kadas e kupuje u inostranstvu(tj to je cena za austriju )dok je kod nas preko 200e terapija za 3 meseca.Sto setice onih profertil plus,kazu da su one sjajne ali ovde ih nismo mogli naci,a posto su nam prijatelji kupovali u austriji nisu se snalazili bas najbolje pa smo rekli daj sta das jer mi je kuma spominjala neke 3-4 vrste?????Sta je to nemamm pojma.Sada cekamo polako rezultate!!

(odgovor članu marija andrijana)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Profertil kapsule
20.4.2011 10:15:02   
mickybap
Da li je neko tokom ili posle koriscenja ovih tableta,bilo rezultata,mislim user posted image

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Profertil kapsule
20.4.2011 11:13:13   
GRGA
MICKYBAR prema istrazivanju kazu da jeste,i da su delotvorne,da imju jaku koncentraciju tih vitamina koji su potrebni za zacece.Veliki problem kod zena tj parova koji ne mogu duze dobiti dete sto nakon svih analiza ,problema spemograma i sl.Zaista ali zaista sve moze da preaste u stres,a tada zaista postaje nejveci problem.Tako da sve je to licno.Neko ode na odmor opusti se zatrudni,neko se hradi lose ,pusi pije pa ni lek nije delotvoran..Tetka mm nakon prvog deteta 15 god nije mogla ostati u drugom stanju!!!!!Posle prvog deteta jedno joj je umrlo i posle toga 15 godina.Sta sve nije radila.I analize i hsg,muz sve analize sve .Doktor joj je rekao da je to stres.Zaposlila se pocela da radi (vajda nije mislila na problem)i ostala trudna!!!Tako da je mnogo otga tu umesano,a da je profertil dobar -jeste super je!!!

(odgovor članu mickybap)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Profertil kapsule
20.4.2011 19:09:43   
mickybap
hvala :) moj muz ima tj imao hlamidiju pa mu je zbog toga bio jako los spermogram i sad je poceo da pije te tablete,pa ja se nadam rezultatima,ali necu se opterecivati oko toga.....nadamo se uspehu......,user posted image user posted image

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Profertil kapsule
20.4.2011 21:05:45   
GRGA
Jaooo ona je jako opasna:((i mm je imao isto hlamidiju,resio je se ali kazu da ona unistava spermogram,kasnije sve to predstavlja stres i brigu hoce li biti user posted image ili nece i samo opusteno pa polako nemamo sta da izgubimo!!

(odgovor članu mickybap)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here