|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Otečene noge u trudnoći
20.6.2011 0:00:36   
Ana RR
Bokice, pa ne deluje strašno user posted image ja sam to zamislila kao ooogrooomne ćevape user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Otečene noge u trudnoći
20.6.2011 0:13:43   
Anoniman
boko, nije stvarno strasno. malo ti je otekla noga gde je ris, ali prstici su ok.
inace, meni su pocele da oticu noge pre nekog vremena, ja izbacila so, a u isto vreme je pocela ona promena vremena, zahladnelo je... i tako mi oticanje prestade.
kad veceras mi opet otekose noge. user posted image meni navise smeta sto mi oteknu noge na tabanima, pa ne mogu da hodam normalno. tabani mi buduy crveni, upaljeni i bas bolni. user posted image
najvise mi pomaze kad mi mm izmasira tabane. a kad ih spustim na hladne plocice prijaaaa

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 227
   RE: Otečene noge u trudnoći
20.6.2011 1:00:46   
*boka*
Uh sad mi je stvarno lakse ako vam ne deluje tako strasno. Meni valjda cudno kad vidim svoje tabanuse tako debeljuskaste, a inace su koscati. Vise mi je u stvari smesno kad se pogledam odozgo user posted image
IZVORNA PORUKA: New Mom

Boka, nije strašno (ako nemaš problema sa pritiskom inače). Pred kraj zbog slabe cirkulacije sve trudnice otiču (plus još vrućina...).
Smanji so i unos tečnosti uopšte, noge odmaraj što više.

Nemam problema sa pritiskom, u stvari nizi mi je i kod mene je od uvek 90/60 normalan pritisak. Tako je i sad u trudnoci. A slaniju hranu su mi u bolnici preporucili, jer mi i taj nizak zna pasti (to je bio slucaj dok sam konstantno lezala), ali ja koristim kalijumovu so, koja je zdravija. Ma jos malcice cu da izdrzim i gotovo. Kad se porodimo ima kao baloni da se izduvamo user posted image

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Otečene noge u trudnoći
20.6.2011 1:01:40   
*boka*

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Bokice, pa ne deluje strašno user posted image ja sam to zamislila kao ooogrooomne ćevape user posted image

A ti onda Anci stvarno umes da zamisljas user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Otečene noge u trudnoći
20.6.2011 1:07:29   
Anoniman
bokili, a jel ti oticu noge odozdo, na tabanima? meni su odozdo otecene i crvene, bukvalno se vidi crvena linija gde pocinje. i jako me peckaju, zare.... user posted image

(odgovor članu *boka*)
  Direktna veza do poruke: 230
   RE: Otečene noge u trudnoći
20.6.2011 7:52:52   
jabudic
Boko, i moje su iste takve, ako ne i gore... Plus ovo sto Macaki rece...
Ali jos malo, izdrzacemo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Otečene noge u trudnoći
20.6.2011 10:48:07   
*boka*
A da, da i tabanusi mi oticu. Naprave mi se kao jastucici dole i zacrvene. Pa kad stanem bole me kao kad sam nosila neke neudobne i visoke stikle.

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Otečene noge u trudnoći
20.6.2011 12:05:44   
Mizzy
Macaki, jel si sigurna da su to normalni otoci? I meni se desio pre neki dan, izgledalo je ko da me pčela ujela, baš sam se uplašila... Mislim da to može biti problem sa venama.

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Otečene noge u trudnoći
20.6.2011 12:11:36   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: *boka*


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Bokice, pa ne deluje strašno user posted image ja sam to zamislila kao ooogrooomne ćevape user posted image

A ti onda Anci stvarno umes da zamisljas user posted image user posted image user posted image


user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Otečene noge u trudnoći
20.6.2011 18:35:55   
Anoniman
mizzy, otoci su u pitanju jer mi se to desava uvek kda mi oteknu noge i u gornjem delu. tabani mi postanu i odozdo malo oteceni, crveni i bolni, bas kako je boka opisala. inace nemam problema sa venama, bar do sada nisam imala. 

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 235
   RE: Otečene noge u trudnoći
20.6.2011 18:43:31   
Verus
Sve je to normalno u trudnoci, samo noge sto cesce na stolicu ili na jastuke iznad nivoa kuka da se "ocede".  Plod sada stisce vene pa se povratak krvi iz nogu u trup otezava.  Gelovi za vene su ok i jako pomazuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Otečene noge u trudnoći
20.6.2011 18:53:02   
*boka*
Versus, znaci smeju da se koriste ti gelovi za vene u trudnoci? Ja nemam problem sa venama, ali posto genetski imam predispoziciju za to, pitala sam se smem li ista preventive radi da mazem.

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Otečene noge u trudnoći
14.9.2011 16:20:02   
ikacc
Ima li koga da mi kaze , da li je normalno sto mi povreneno oticu stopala-prsti, a na rukama sada skoro svakog dana, ujtru kad ustanem,, bole me zglobovi na prstima, jedva saviijem palac na levoj ruci . .. Inace smo u 35- nedelji...

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Otečene noge u trudnoći
14.9.2011 16:24:05   
zoća
u principu oticanje u tom periodu je normalno ali za svaki slucaj neka ti lekar proveri pritisak
IZVORNA PORUKA: ikacc

Ima li koga da mi kaze , da li je normalno sto mi povreneno oticu stopala-prsti, a na rukama sada skoro svakog dana, ujtru kad ustanem,, bole me zglobovi na prstima, jedva saviijem palac na levoj ruci . .. Inace smo u 35- nedelji...


(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Otečene noge u trudnoći
14.9.2011 16:58:07   
jance

IZVORNA PORUKA: ikacc

Ima li koga da mi kaze , da li je normalno sto mi povreneno oticu stopala-prsti, a na rukama sada skoro svakog dana, ujtru kad ustanem,, bole me zglobovi na prstima, jedva saviijem palac na levoj ruci . .. Inace smo u 35- nedelji...


potpuno ali potpuno ista situacija. ja sam pitala u skolici sta da radim, rekose mi da pijem puuuno tecnosti, jer tecnost izbacuje tecnost, da uzmem kod kineza ono za vezbanje sake da je ujutru razradim, i da kad mogu, tusiram noge sa naizmenicno toplo-hladnom vodom, i da ih drzim gore sto je vise moguce. i preporucila mi je neku Babylove kremu za otecene noge koju moze da se kupi u DMu.

kazu da je to sada vec normalno, to oticanje, treba samo paziti da ti jedna noga-ruka ne oticu vise od druge i da ta oticanja nisu pracena jakom glavoboljom, mucninama i prolivima.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Otečene noge u trudnoći
12.2.2012 14:30:47   
Hristinica
I meni su pocele da oticu noge i ruke, i isto ujutru jedva mogu da sklopim saku...nesto sam se bas uplasilauser posted image citala sam da ako je povisen pritisak uz oticanje,da salju u bolnicu na ispitivanjauser posted image meni je pritisak oko 130/80user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Otečene noge u trudnoći
12.2.2012 20:04:34   
Bebilina
Hristinice verovatno je samo oticanje zbog zadrzavanja vode, ali moras da proveris sa lekarom zbog povisenog pritiska. Povisen pritisak u kombinaciji sa proteinima u urinu i oticanjem nogu, ruku i lica i jos par simptoma poput bola pod rebrima, glavobolje, nemoci moze znaciti pre-eklampsiju. Znaci prvo kod lekara (ako vec nisi bila) da proveri urin na prisustvo proteina. Ako je sa tim se ok onda ce ti reci da treba da spustis pritisak ishranom i vezbanjem:
- izbaci so
- pij PUNO vode
- jedi zdravo- puno voca i povrca
- hodaj, plivaj i vozi sobni bicikl sto cesce
Kod otoka pomaze i masaza stopala i clanaka sa "guranjem" uz listove, odmaranje sa podignutim nogama i to na levom boku da bi vena cava bila slobodna. Znaci spavanje na levom boku.
Lekar ce ti mozda preporuciti da nosis unihop ili carape za cirkulaciju- one sto se koriste posle operacije protiv tromboze ili u avionima. I to pomaze.

Ovo ti pisem iz iskustva moje bliske prijateljice koja je u dve trudnoce imala visok pritisak i u drugoj pre-eklampsiju. Kod nje je bas bilo ozbiljno jer odavno ima povisen pritisak i holesterol, a ne cuva se i ne pridrzava dijete. Kod tebe je to ok tako da sigurna sam da ne treba da brines.
Sto se testova u bolnici tice veruj mi bolje ih je odraditi i u startu znati kako da tretiras sta god da je nego da dodje do komplikacija. Moja prijateljica je imala prerane porodjaje (4 i 7 nedelja) i bila je u jako losem stanju. Snizavanjem pritiska na vreme se to moze izbeci, ali ona je bila jako neodgovorna...

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Otečene noge u trudnoći
12.2.2012 20:12:03   
zivka
Hristinice salju ako jeextremno naduvavanje. Proveri kod dr a samo cu ti reci sledece: izbaci soli, dok ne prelazi 130pritisak-o.k. je(meni je bio na kraju trudnoce toliki a inace mi je 100-80 evo i sada je) a jedino sto mi je pomagalo : legnem i podignem noge na nesto..ALI LEGNEM! NE DA SEDIM...
Srecno

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Otečene noge u trudnoći
12.2.2012 20:13:07   
zivka
E da nosila sam 40! Mmine papuce ali evo vracena stopala na 38 user posted image

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Otečene noge u trudnoći
12.2.2012 20:37:52   
Hristinica
Hvala vam drage moje na odgovorima...joj bas se nesto plasim..davala sam krv i urin juce, pa sutra idem po rezultate, a kod pregleda urina moze da se vide proteini? pa cu onda da zakazem kod dr...pa da vidim sta ce ona da mi kaze...meni su noge natecene kad dugo setam ili stojim, a ruke ujutru kad se probudim...ne znamuser posted image

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Otečene noge u trudnoći
12.2.2012 21:16:42   
Bebilina
Hristinice meni babica proverava proteine u urinu svaki put, a koristi trakicu koju ubaci u posudu i koja menja boju na prisustvo. To ti moze ginekolog i bez rezultata iz laboratorije, ako i kod tebe tako rade. Pozovi ih pre pregleda pa pitaj, ne znam kako je tacno kod svih...

A tvoja otecenost nogu mi sad jos vise deluje kao zadrzavanje vode tako da ne brini. Za ruke se postaraj da spavas u hladnijoj prostoriji (do 18 stepeni) jer pretopljavanje moze da ima isti efekat.

< Poruku je uredio Bebilina -- 12.2.2012 21:21:24 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Otečene noge u trudnoći
12.2.2012 22:25:15   
Hristinica
Axa, tako proveravaju...pa nisam znala, pitacu dr..a znaci ne moze se videti ovako preko laboratorijskih nalaza urina?
E ja spavam u relativno toploj sobi, i ja sam se setila toga da to jos vise podspesuje nadutosti, ali preko dana mi nisu naduvene ruke, samo ujutru, a noge preko celog dana, nekad manje ,nekad vise....e a pijem bas dooosta vode, i pre trudnoce sam pila..a sad pijem non-stop...joj nadam se da nije nista strasno...a pre trudnoce sam uvek imala nizi pritisak, i do skoro mi je bio nizi, a sad mi je malo veci..25.februara, na dan vencanjauser posted image , ulazim u 7.mesec..cisto da znas,posto mi je tiker nesto nestao...

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Otečene noge u trudnoći
13.2.2012 10:30:23   
zivka
Draga i meni su ujutru oticale sake. Cak sam jednom otisla u Urgentni koliko me je bolela ruka. Neurolog mi je rekla da je nadutost pritisla nerv ...da preko noci fiksiram sake zavojem da ih ne bi nezgodno drzala...i to sam radilasamo malko mi je pomagalo...dala mi je da mazem neku krmicu i to je to...manje soli jer vezuje vodu...

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Otečene noge u trudnoći
4.5.2012 12:44:53   
Nestrpljivaa
Moja stopala su GROZNA I OGROMNA i to samo stopalo i tabani a prstici nista ostali su isti.A i bas me boli na dodir a kada hodam taj otok sve odskace...Plus sto sada ne mogu nista da obujem...

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Otečene noge u trudnoći
4.5.2012 13:02:49   
JAmy
Nestrpljiva,ako je pritisak ok i ako nemas otoke na licu,nemas razloga za brigu,to je pred kraj trudnoce normalnouser posted image
Jeste to ruzan osjecaj i mogu da zamislim kako ti budu teski koraci kad hodas,ali,ucini uslugu svojim krvnim sudovima i smanji dnevno kretanje na minimum,sto vise mozes drzi noge uzdignute,tj iznad ravni tijela;
Kad sunce malo zadje i ne bude prevelika vrucina,prosetaj po malo da ne izadjes iz kondicije,ali nemoj pretjerivati.
Skoro ce babac vani,pa ce svi ti problemi da budu kao rukom odneseniuser posted image

_____________________________

"Ako odustanete od pobjede, a da nikada ranije niste pobjedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"

(odgovor članu Nestrpljivaa)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here