|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi simptomi porođaja
8.11.2015 18:57:23   
Bekolino 25
Imacete vremena itekako ja sam imala vremena da oz sobe zs klistir odem do prozora cekam mm sa torbom. a drugorotke sa mnom su se porodile posle mene

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Prvi simptomi porođaja
31.12.2015 0:32:23   
MAMAMAJ
Posle velike nužde, kad sam se uspravila i krenula ka kadi presekao me bol i čula sam neki "buć" u stomaku.
Od tada me konstantno boli, samo ponekad malo jače, nekad slabije.

(odgovor članu Bekolino 25)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Prvi simptomi porođaja
31.12.2015 0:47:20   
MAMAMAJ
Sad se taj bol povukao, ništa ne boli, idem da odspavam mali, možda će mi trebati snaga uskoro... user posted image

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Prvi simptomi porođaja
31.12.2015 7:49:05   
MAMAMAJ
Noćas je prošao bol i ne boli, međutim, onaj buć je značio spuštanje stomaka, prvo na šta pomislim kada hodam po kući, kako bi mi dobro došao pojas. Baš osećam da je nisko.

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Prvi simptomi porođaja
31.12.2015 8:06:11   
IvanaSK RR
Eh, da si blize, imam taj pojas... Izdrzi jos danas :)

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Prvi simptomi porođaja
31.12.2015 8:52:36   
MAMAMAJ
Imam i ja taj pojas, hvala ti Iko, puno.
user posted image
Glupo što se stišćem user posted image ali eto, još danas da izdržim s decom kući.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Prvi simptomi porođaja
3.3.2016 19:07:17   
Petkovici
Da malo aktiviram temu, posto su mi sada porodjajni znaci glavna preokupacija. Sa prvim detetom nisam imala bukvalno ni jednu bolnu kontrakciju do porodjajnih, a sada je sve drugacije. Sada imam kontrakcije vec dve nedelje, neravnomerne, razlicitog intenziteta. Prethodnih par dana se ukljucio i bol i krstima, ali sam potpuno zatvorena. Prebacila sam termin 1 dan, pa cemo da vidimo kakav ce dalji tok biti. :) Sutra idem na pregled, pa se nadam da sam se makar malo otvorila da mogu da realizujem akciju epi+indukcija. Drzite mi palceve :)

_____________________________

Jedno je biti stvoren, a drugo ~ biti ostvaren.

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Prvi simptomi porođaja
4.3.2016 18:34:33   
muzicarka
Meni je prvi put pukao vodenjak pa sam otisla u bolnicu a tamo su krenuli bolovi posle nekoliko sati.... ne mogu da se setim kakvi su bolovi bili ali razmisljam da cu sigurno znati....Nemam iskustva sa kontrakcijama, kako je ako one prve krenu...

(odgovor članu Petkovici)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Prvi simptomi porođaja
8.3.2016 0:02:46   
Khaleesi
Prvi porodjaj: tri nedelje pre termina sam dobila bolove i imala ih do porodjaja, vodenjak nije pukao, samo sam imala kontrakcije i bolove u krstima. Kontrakcije nisu bile porodjajne, ali se beba spustila skroz i epiduralom su mi izazvali otvaranje i to je to... Posle 20 sati sam se porodila...
Drugi porodjaj: bolovi dve nedelje pre termina, beba se spustila skroz do termina ali nisu hteli da me zadrzavaju... Deset dana posle termina mi je ispao onaj krvavi cep, ali nista od vodenjaka... Vodenjak su busili na stolu. Opet epidural i za dva i po sata sve gotovo...

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Prvi simptomi porođaja
20.3.2016 9:00:17   
pipi_coco
Oci i uši mi otpadoše osluškujuci svoje tijelo ne bi li otkrila bilo kakav znak da se porođaj bliži user posted image

Kada duže stojim osjetim da mi stomak kao oteža.....ili osjetim da se donji dio stomaka kao zategnuo, ali to zatezanje nije bolno, nego više malo neugodno.....a pak s druge strane nekada me stomak promulja kao kad treba da dobijem, ali tada mi stomak nije nešto narocito tvrd......

Je li moguce imati te pripremne kontrakcije, a da one nisu bolne ?

Evo jutros je novost da me prepone opet malo bole.

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Prvi simptomi porođaja
20.3.2016 9:06:16   
Sanjalicaaa
Pipi, meni je bilo tako par dana pred porodjaj. Neki blagi menstrualni bolovi. One pravesam osetila tek na stolu. Ti blagi bolovi su kod mene bili otvaranje.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Prvi simptomi porođaja
20.3.2016 9:14:21   
pipi_coco
U cetvrtak trebam ici na kontrolu, to ce biti 3 dana pred termin, valjda ce se neko sjetiti da me pregleda da li se otvaram.......ja sam iskreno ocekivala da ce to pogledati i na prošloj konroli ali ništa, gledali su samo na UZ preko stomaka i radili CTG.

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Prvi simptomi porođaja
20.3.2016 9:17:17   
IvanaSK RR
Pipi, moguce je. Verovatno si počela da se otvaras. Ako ne bude nista do četvrtka, onda očekujemo u četvrtak :)

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Prvi simptomi porođaja
20.3.2016 9:21:00   
Maraj
Pipi moguće da nisu hteli da te pregledaju , da ne bi ubrzali porodjaj. Nije ni pozeljno nesto preterano nadrazivati grlic.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Prvi simptomi porođaja
20.3.2016 9:28:48   
Sanjalicaaa
Mene su na dan porodjaja prvi put pregledali i tad sam bila otvorena 5 prstiju i prvi i drugi put. Imala sam samo te neke blage bolove. Moje neko iskustvo, bar u Gradskoj bolnici, do datuma termina gledaju samo ctg. E taj dan te i pregledaju. Osim ako se ne zalis na neke bolove pa te pregledaju i ranije.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Prvi simptomi porođaja
20.3.2016 10:34:23   
vocicana
Ja sam daleko od svega toga, kao tesim se.
Ali mene je dr pregledala, negde u 4-tom, pa u osmom, pa sada od prosle nedelje, svaki put kada odnesem ctg, radi se pregled obavezno, da se bas i vidi da li ima otvaranja, kao i uz.
Ne znam mozda je praksa drugacija na drugim mestima, ovde znam da jednom nedeljno idu pregledi kada se udje u deveti. Mada sam ja prvi ctg radila tek na pocetku 38-me sedmice trudnoce.
Jutros sam osecala neoicnebolove u stomaku i kicmi.
Pipika, sve je to priprema za tebe, bices tu negde bas kako ti se i razuna verovatni termin porodjaja. user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Prvi simptomi porođaja
20.3.2016 18:13:31   
IvanaSK RR
Sve to zavisi od porodilista. Negde pregledaju češće, negde ne. Naravno da ce pregledati u slučaju da zena ima bolove ili ako iz nekog razloga trebaju.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Prvi simptomi porođaja
21.3.2016 7:55:33   
vocicana
Obavezno ujutru imam bolove kao menstrualne, nikako mi ne odgovara da lezim na levoj strani ovo je neverovatno. I jutros tako. Nego hajde da ne preludiciram neke stvari, jedva cekam sredu i kontrolu iako stvarno nerado vise idem da onaj grozni sto.user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Prvi simptomi porođaja
27.3.2016 15:20:15   
vocicana
Citam sta je sanjalica napisala, jedva cekam utorak da vidim jesmo li se otvorili bar malo. Imala sam bolove skoro dva sata, blaze menstrualne, nocas ne, ali zadnja tri dana se pojavljujju ti bolovi, nocu kada spavam, a danas je to pocelo oko 12. Moram da iscitam temu unazad. Beba se danas nesto i ne pomera, jao majko!!!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Prvi simptomi porođaja
27.3.2016 15:24:54   
Anoniman
Voci pa ides li ti na cr ili ipak na prirodnii sta je odliceno?Bice sve ok😘

(odgovor članu vocicana)
  Direktna veza do poruke: 395
   RE: Prvi simptomi porođaja
27.3.2016 16:51:00   
vocicana
UM sada sam citala sve postove. Ja imam varijantu da mi dr radi cr u utorak, ali je to mnogo rano, jedino akoonne resi da krene ranije sam. Ne znam sta cu, napeta sam i umorna od svega. Cekam utorak pa cemo videti sta cemo.pIsem ti sada na fb

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Prvi simptomi porođaja
27.3.2016 16:57:33   
IvanaSK RR
Voci, ja mislim da to uopšte nije rano, ali ti ipak znas bolje...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Prvi simptomi porođaja
27.3.2016 18:28:44   
Anck Su Nmaun
user posted image Draga moja kako rano? Pa ti si 39 nedelja... vreme je. Par dana gore dole nista sad ne znaci.
Svakako ti zelim lak porodjaj pa sta god da odlucis.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Prvi simptomi porođaja
27.3.2016 18:48:40   
IvanaSK RR
Voci, tebi je termin 08.04? To bi bilo deset dana ranije, a uglavnom tako i zakazuju carski.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Prvi simptomi porođaja
27.3.2016 22:50:22   
sonyasha
Voc, tako svima zakazuju cr, što ti je rano?

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here