|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi simptomi porođaja
28.3.2016 1:10:47   
janajana
Moj cr je bio zakazan za 13.09 ili 14.09., to je bilo 10 dana pre termina. 07.09. sam otisla na ctg i uz sa povremenim bolovima u krstima, i jos mi dr kaze da vidi kontrakcije ali nista strasno, nisu redovne, da bi ja sledeci dan ceo dan ima menstrualne bolove, koji su se pojacali negde oko 19-20h i kad sam otisla u kupatilo kao da mi je ispao cep i prokrvarila. Naravno odma u bolnicu i na cr. M je htela da se tad rodi i to je to user posted image . Moj znak su bili ti menstrualni bolovi koji su postojali sve jaci, cak sam i na stolu pokusavala da savijem noge zbog bolova dok se ekipa spremala da mi uradi cr user posted image

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Prvi simptomi porođaja
28.3.2016 7:43:31   
vocicana
Opet sam imala bolove sinoc, netako jake, ali jutros opet malo jace i kada me je opizuser posted image u krsta, oci su mi izletele na stapice od sladoleda.
Sutra imam kontrolu, a danas cu obavezno otici na ctg, na svoju ruku, dr mi je rekla da nema potrebe, cisto da vidim da li ja umisljam i previse se osluskujem ili se nesto desava.
Janajana citala sam tvoje postove, na prethodnim stranama, daj boze da je to to,ali sada od ranog jutra samo mi prodje krozglavu ono sto kazu, a znas da je decak...pa nece on tako brzo, decaci se prenoseuser posted image user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Prvi simptomi porođaja
28.3.2016 9:09:23   
eca89
Voci, pusti te babske priče da se dječaci prenose i da su lijeni, moja drugarica je rodila djecaka, 18dana prije termina, a ja djevojčicu prenijela 5dana, tako da to nema veze!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Prvi simptomi porođaja
28.3.2016 9:24:45   
Anck Su Nmaun
Da daaa.. a ja dve devojcice pa obe prenela po 10 dana.. to je sigurno istina za decake 100% user posted image user posted image
Sory za off!

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Prvi simptomi porođaja
28.3.2016 9:52:02   
emicaa
Ja sam sa Dorom prefurala termin 6 dana,opusti se malo.Sve smo uspjele roditi ,mora izaći napolje nekako user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Prvi simptomi porođaja
28.3.2016 15:15:56   
Sanjalicaaa
Voci, nije tacno, babske price samo. Prvog sam rodila na termin. Drugi presao jedan da. Ali da su me pregledali na dan termina sigurno bi me zadrzali vec tad.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Prvi simptomi porođaja
28.3.2016 19:43:27   
vocicana
Jao devojke, ja danas opet imala bolove, nisu jaki, stvarno nisu jaki, ali se javljaju cesto, kicma me puno boli. Pa zamislite , sta da zamisljate, sve me razumete, bas mi je tesko sada, dug je 9-ti mesec, bas me sve boli, kicma je trulaaaa, ali ovo je zaista najadekvatniji izraz kojim mogu opisati kako me to boli. Neka se ovakav bol prebaci i na stomak, ako se prirodno budem poradjala, nista mi nije strasno, ali nista.
Malo se i beba danas cudno ponasa, bas se cudno vrti, nikada nije ovako do prekjuce, sav e uzvrti oko pupka, nema mesta jadan vise nigde, bas mi puno znacite devojke!!!user posted image user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Prvi simptomi porođaja
29.3.2016 0:21:22   
janajana
Ja sa prvom nisam znala sta su kontrakcije, a imala sam zakazan carski zakazan isto desetak dana pre termina. A sa ovom malom sam saznala sta je to i kako izgleda, ja vise ne mogu da se setim na koliko se javljalo, ali pre bolnice znam da su razmaci bili bas blizu, bolovi su krenuli prethodni dan kad sam i isla kod dr-a (samo mi zao para koje sam dala na pregled taj dan user posted image ) Tako da voci ti si u terminu, deveti si mesec, tj kraj devetog i opste nemoj da se obazires na price da se decaci prenose. Moja svekrva je rekla termin je onda kada beba krene napolje, eto M je bio 08.09. a ne kad je dr zakazao 13.09., odnosno 23.09. po ciklusu. Oni se radjaju kad oni hoce user posted image
Ako te stegne pa pusti i sve tako u krug broj razmake, ako su blizu onda vreme je da krenes user posted image (ako nisi vec otisla user posted image )

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Prvi simptomi porođaja
29.3.2016 8:30:17   
vocicana
Dobro jutro drugarice moja user posted image nisam otisla, tu sam, nesto sam se jedva ulogovala sada, nije htelo, ali eto mene.
Opet boli po malo,ali sve je ovo smesno.
Bebac je spreman za van, samo cekam signal, danas i onako idem na kontrolu, ne ocekujem nista novo, ali ako bude javljam se.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Prvi simptomi porođaja
29.3.2016 8:34:10   
Trcosava
Pre se termin računao od sredine ciklusa, sada po novom od početka zadnje menstruacije.

A to - dečaci se prenose. Anu sam prenela 10 dana, Luku 7. Oboje smo ih poterali napolje. Anu jer smo morali (zamućena plodova voda), Luku jer sam htela da me porađa moja doktorka user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Prvi simptomi porođaja
29.3.2016 8:47:41   
vocicana
Ja cu moju zvati, pa kako god da bude. Nista ne znam vise, danas cemo videti, ja sam tako umorna i jedva cekam da se rodimo i on i ja.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Prvi simptomi porođaja
29.3.2016 17:30:39   
janajana

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Pre se termin računao od sredine ciklusa, sada po novom od početka zadnje menstruacije.


Ako je tako onda je meni termin trebao da bude 17.09 user posted image

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Prvi simptomi porođaja
3.4.2016 7:26:00   
marinic
ja sam vece pred porodjaj imala bolove u ledjima, donji deo, a onda sam u noc osetila kao nesto mokro , kao da sam se upiskila...ja odem u wc piskim, vratim se u krevet, kad ponovo propustim malo u ves...i tako smo poceli, to je bilo lagano pucanje vodenjaka...sutradan primljena u porodiliste i to je to...nista od drugihsimptoma nisam imalauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Prvi simptomi porođaja
4.10.2016 15:32:31   
MAGDI
usla sam danas u 39 nedelju od kontrakcija nistauser posted image . Od kad sam usla u 9 mesec imala sam samo 4 kontrakcije, zadnja mi bila pre nedelju dana i jace. U ponedeljak je termin tako da cekam nestrpljivo, ali imam neki osecaj da je njoj u stomaku sasvim super i toplo i da joj se ne izlazi na ovu hladnocuuser posted image . Nadam se da cu umeti da prepoznam kad u porodiliste da odem a da ne bude kasno, do sada mi nisu trajale duze od 15 ak minuta i to je to bilo. A prave kontrakcije ne prestaju vec se pojacava intezitet i razmak je manji izmedju njih. Nestrpljiva sam da upoznam moju maluuser posted image

(odgovor članu marinic)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Prvi simptomi porođaja
4.10.2016 15:41:36   
emicaa
Magdi ja kad sam dobila bolove pa nazvala bolnicu rekli su da cekam da kontrakcije budu ispod deset minuta.Ja sam otisle kad su bile na 5 a drugi je porod bio.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu MAGDI)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Prvi simptomi porođaja
4.10.2016 15:48:11   
MAGDI
Na 5 minuta si ih imala, pa kako su izgledale i koliko su trajale? Meni su oko 30 ak sekundi nekad vise trajale i sledeca krene za 5 minuta, nekad na manje ali prestanu nakon 15ak 20ak minuta i vise ih nema.user posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Prvi simptomi porođaja
4.10.2016 15:53:09   
Khaleesi
Magdi ja nisam imala uopste kontrakcije dok nisu dali indukciju. Oba porodjaja nista...
Prva rodjena u terminu druga 10 dana zakasnila...

(odgovor članu MAGDI)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Prvi simptomi porođaja
4.10.2016 15:59:48   
emicaa
Magdi da me ubijes ne znam koliko je trajao bol a treba cekati bar sat vremena prije odlaska.E sad,ja sam prvi put otisla rano pa se smorila u bolnici zato sam sad ovoliko cekala.A bol ne znam kako da ti opisem,prepoznaces ga i sama user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Prvi simptomi porođaja
4.10.2016 16:19:57   
IvanaSK RR
Mislim da traje oko minut, ali je sve individualno. Magdi, moguce da su pripremne ili lazne kontrakcije.
Ako ti je frka, idi kod doktora

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Prvi simptomi porođaja
4.10.2016 16:46:29   
Khaleesi
Mozda se beba spusta to su te pripremne...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Prvi simptomi porođaja
4.10.2016 16:57:33   
MAGDI
Kad sam bila na pregledu pre par dana rekao doktor dobar ctg, omeksao grlic i zreo al nisam jos otvorena. Ceo dan mi se s vremena na vreme steze stomak evo vec sam treci put danas da izvinete otisla da obavim veliku nuzduuser posted image . A takodje je rekao da se beba spustila i da je spremna samo se ceka trenutak kad.user posted image

< Poruku je uredio MAGDI -- 4.10.2016 16:59:27 >

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Prvi simptomi porođaja
4.10.2016 17:16:37   
IvanaSK RR
Kada ti budu na pet minuta, ti onda idi u porodiliste, tako su meni rekli :)

(odgovor članu MAGDI)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Prvi simptomi porođaja
4.10.2016 17:31:33   
MAGDI
Tesi me to sto sam nekako opustena mozda i previseuser posted image . Idem na kontrolu u subotu sad pa cemo videti sta i kako. Evo bebac ne prestaje ceo dan da me golica vec ga osecam skroz dole kako udara na besiku pa moram malo malo u wcuser posted image .

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Prvi simptomi porođaja
4.10.2016 17:48:29   
Khaleesi
Magdi pa super...
Jos malouser posted image

(odgovor članu MAGDI)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Prvi simptomi porođaja
4.10.2016 20:38:45   
vocicana
Draga Magdi kada krene to "praznjenje", neces ti sacekati ponedeljak. Hahhaha, kontrakcije ces prepoznati, nema sansi da ne ukapiras, ali mozda pukne vodenjak prvo. Ako se to desi, (nadam se da si spakovana za porodiliste) muz torbe u ruke, ti u lezeci polozaj i pravac bolnica. Srecno! Kakav ponedeljak....user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu MAGDI)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here