|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 18 [19] 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi simptomi porođaja
18.10.2016 23:39:02   
Olja28
Uh, mozda ce tako i kod mene... Mada je danas bilo na 2-3min, a i sada je... Bas sam zbunjena user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Prvi simptomi porođaja
19.10.2016 0:02:19   
choopa choops
Moje su isto bile skroz nepravilne. Npr. kao da danas sam bila na kontroli, dr me iščačkala pošteno user posted image , malo krvi na papiru sam imala poslije pregleda, sutra ujutru počelo isto tako sa nekim bolovima u leđima, pa stomaku, sve nešto bezveze ni tamo ni vamo (tipa 15-2-8-7-5-10-3min user posted image ) I kad sam zvala dr rekla mi da dođem obavezno i ja se porodih to popodne, tj. recimo oko 8-9h su mi poceli ti bolovi a porodila se u 14:50h.
Tako da, mislim da si blizu, u ovih par dana stiže bebica user posted image Srećno, neka bude što manje bolno i što brže se završi!user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Olja28)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Prvi simptomi porođaja
19.10.2016 0:07:19   
degu
Tako je i meni bilo, skroz nepravilno, al na kraju budu prilučno jaki bolovi, ako se plašiš možda da skokneš na pregled. Ja sam se uspaničila kad sam videla krv pa sam odmah otišla i ispostavilo seda se porađam user posted image
A mogla sam slobodno čekati do pucanja vodenjaka

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Prvi simptomi porođaja
19.10.2016 0:13:07   
Olja28
Znaci moj djecak bi mogao vec sutra user posted image Samo me zbunilo sto je rekla da nisam otvorena, ali mislim da otvaranje moze do jutra da krene... Hvala vam puno, nadam se da ce sve dobro prociuser posted image user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Prvi simptomi porođaja
19.10.2016 0:18:33   
degu
Pa sad se otvaraš trenutno user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Olja28)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Prvi simptomi porođaja
19.10.2016 0:20:57   
Olja28
Blago meniuser posted image A imala sam planove za sutra, da jos nesto zavrsim od kucanskih poslova, ali izgleda da ce Kosta malo da ih poremeti user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Prvi simptomi porođaja
19.10.2016 0:25:18   
degu
Ma ne ide to tako brzo, možda i stigneš između kontrakcija user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Olja28)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Prvi simptomi porođaja
19.10.2016 0:26:54   
Olja28
Hahahaha user posted image user posted image user posted image Potrudicu se user posted image Javicu vam kako je proslo user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Prvi simptomi porođaja
19.10.2016 0:28:20   
Mariya
IZVORNA PORUKA: degu
. Ja sam se uspaničila kad sam videla krv pa sam odmah otišla i ispostavilo seda se porađam user posted image
A mogla sam slobodno čekati do pucanja vodenjaka

E ovako sam i ja sa L, kad sam videla krv ja trk kod dr, uveče u 7, a on me zadržao u porodilištu,a u 5 ujutro mi pukao vodenjak. Do 8 nisam imala kontrakcije, nego kad su mi dali stimulaciju,tad je počelo odmah na 5 minuta,pa sve češće,ali u sekundu pravilne.
Sa H mi je u 6 ujutro pukao vodenjak, oko pola 8 su počeli bolovi na 6 minuta. Pa sve češće,ali u pravilnim vremenskim razmacima. Baš školski. Ti na 6 minuta su bili kao blago stezanje,pa su se pojačavali,a bolovi na 3 minuta (opet uz stimulaciju) su već bili user posted image


< Poruku je uredio Mariya -- 19.10.2016 0:31:14 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Prvi simptomi porođaja
19.10.2016 1:15:05   
degu
Tako sam i ja,ostavio me u porodilištu,ja ležim i pitam se šta ću ja tu kad s ene porađam,imala samkao neke blage bolove,ništa naročito.U pola 7 mi je pukao vodenjak,kako sam bila srećna,shvatila sam da se stvarno porađam.Onda su krenule jače kontrakcije,nepravilne,sa pauzamai po pola sata. Negde od 13h krenulo da stiska i ne popušta.U 17h sam se porodila.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Prvi simptomi porođaja
19.10.2016 9:04:57   
Olja28
Meni je i jutros isto stanje kao juče. U zadnjih mjesec dana sam primijetila i da mi curi voda, to sam rekla doktorici, na šta je ona odmah rekla da to nije plodna voda, jer ona ne curi tako pomalo. I na svakom pregledu poslije toga je kontstatovala da ima dovoljno plodne vode. A i to me sad malo brine. Isto tako, osjećam pritisak na mokraćne kanale, kao kad dođe do upale. Ako vidim da je isto stanje sa kontrakcijama do 16h, kad se muž vrati s posla, idemo mi u bolnicu, da se ne zezam... user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Prvi simptomi porođaja
19.10.2016 10:21:30   
degu
I meni su od 32. Nedelje stalno bile mokre gace, to nije bio sekret, bilo je bas vodenasto i zalila sam se dr-u i brinula ali niki to nije nesto ozbiljno shvatao. U sustini bitno je da je bezbojna tecnost. A sad i da ti stvarno curka plodova voda nije vazno, jer ces se poroditi jos malo. Kod curkanja plodove vode je opasnost da ne dodje do infekcije, a kolicina se obnavlja stalno. Znaci dok je bistra i bezbojna nema infekcije. Ali naravno otidji na pregled popodne.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Olja28)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Prvi simptomi porođaja
19.10.2016 17:48:54   
MAGDI
Zene ja se i dalje ne otvaram, kako cu na indukciju joooooj, mozda ce mi prvo busnuti vodenjak, a sta ako ne samo sa indukcijom ne otvorim ? Ako busnu vodenjak valjda cu se otvoriti bem li gauser posted image .

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Prvi simptomi porođaja
26.10.2016 23:01:40   
Olja28
Magdi, kako si prošla? Pretpostavljam da je do sad bebac u narucju :) Ja sam prosla prilicno lose. U cetvrtak sam se javila u bolnicu i poslali me da lezim na patologiji jer je bila 41.nedelja. U petak ujutru mi pukao vodenjak, u pola 6. Kontrakcije i dalje na 3min, dezurni doktor ne zeli da dodje da me pregleda. Sestra me posalje u 7 u radjaonu. Do 11h otvorena 1,5cm. Ukljuce mi indukciju, ali opet otvaranje slabo. U 14h otvorena 2cm. Molim doktoricu da me salje na carski ali ona nece. U 17h otvorena jedva 4cm a bolovi na svaki minut, rasturaju me. Dobijem epiduralnu i popusti bol ali otvaranje i dalje presporo. U 19:30 me posalju da malo hodam, da se otvorimuser posted image U 20:15 legla ponovo na sto, i beba pocinje panicno da se trese. Ctg pokazuje otkucaje srca preko 200, aparat pisti a ja placem. Skupili se svi oko mene, doktorica govori hitni carski, beba ima tahikardiju. Druga doktorica mi dodaje dozu epidurala a treca me prevlaci na sto. U roku od 30sek se stvaram na operacionom stolu i molim ih da ga spase, placem kao kisa. Osjecam kako me rezu iako bez bola, ali osjecam, cujem ih kako govore da je omotana pupcana vrpca oko vrata. Rezu vrpcu i cujem najljepsi plac na svijetu. Onda i ja ponovo placem, ovaj put od srece. Hvala Bogu, sve se dobro završilo. Zbog svega toga je pokupio infekciju ali su je brzo sanirali, a ja se sada oporavljam od reza i sutra idemo svojoj kuci. Konacnouser posted image

(odgovor članu MAGDI)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Prvi simptomi porođaja
26.10.2016 23:11:17   
choopa choops
Joj Olja bas ste se namucili. user posted image Bitno da je beba OK sada i da je sve loše iza vas! uživajte!user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Olja28)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Prvi simptomi porođaja
26.10.2016 23:12:01   
Animsaj9
Cestitamo Olja , uzivaj u bebi , neka je sa srecom , i neka je dobro proslo, valjda ce se i Magdi javiti

(odgovor članu Olja28)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Prvi simptomi porođaja
26.10.2016 23:41:43   
degu
Joj Olja, samo kad ste i ti i beba dobro user posted image
Magdi se javila, isto su je na cr porodili, dobro su user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Prvi simptomi porođaja
27.10.2016 3:21:18   
Milena18
Olja, čestitam! Baš si se namučila, ali važno je da ste sada i beba i ti dobro. Uživajte user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Prvi simptomi porođaja
27.10.2016 5:15:20   
Anck Su Nmaun
O hvala bogu da se sve dobro zavrsilo... cestitam Olja , namuciste se.user posted image

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Prvi simptomi porođaja
27.10.2016 8:41:14   
IvanaSK RR
Olja, drago mi je da se sve dobro završilo. Porodjaj ti je identican mom prvom.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Prvi simptomi porođaja
27.10.2016 9:13:59   
MasnaMasnica
Olja bas ste se namucili, ali bitno da je sve ok. Cestitamo!

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Prvi simptomi porođaja
27.10.2016 9:16:45   
Olja28
Hvala svima user posted image Sada mi je samo problem sto osjecam probadanje u mokracnoj cjevcici. Prekjuce je bilo dosta jako, sada se smanjuje. Ne znam ima li neka tema na forumu o tome?

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Prvi simptomi porođaja
14.11.2016 10:36:42   
vbojana
cao svima, ne znam da i sam na pravoj temi.. ja sam usla u 27 nedelju, i 2-3 dana osecam bolove u dnu ledja, skoro konstantne, a ponekad i u dnu stomaka.. takodje me boli desna prepona kad duze hodam ili se bilo kako krecem, sedim.. ali ledja me bole i kada lezim. bas sam uplasena, jer sam citala da to moze biti znak porodjaja, a nije mi bas vreme :( i ranije su me bolela, ali ne ovako stalno, i osecam kao da mi se stomak spustio, mada ne idem cesto u wc..

(odgovor članu Olja28)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Prvi simptomi porođaja
14.11.2016 10:40:20   
IvanaSK RR
Vbojana, mislim da su ti bolovi normalna, ali otidji kid lekara, za svaki slučaj.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Prvi simptomi porođaja
14.11.2016 10:50:07   
degu
Bojana idi kod lekara ako ces biti mirnija, ali svi ti bolovi su normalni. Kod porodjaja bol nije konstantan vec ide u intervalima, a izmedju kontrakcija se osecas normalno. Tebi se siri materica, razdvajaju pubicne kosti pa nole prepone, siri se karlica i bole ledja, stalno nesto boli, to je normalno. Ubprvoj trudnoci me je jos vise bolelo nego sad. Prestani da citas i pokusaj da treniras sebe da pocnes pozitivno da razmisljas.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 18 [19] 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 18 [19] 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here