|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi simptomi porođaja
30.1.2009 14:00:09   
gracija
Kao Georgina u Radovanu III.


user posted image user posted image user posted image Bas tako Tasho.Nesto razmisljam da svoj nick promjenim u Georginauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Prvi simptomi porođaja
1.2.2009 16:54:15   
Anoniman
gracija, još uvek si tu??? user posted image

Nema sonje... user posted image

(odgovor članu gracija)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Prvi simptomi porođaja
1.2.2009 20:12:20   
gracija
Evo ja jos cekam.Sutra idem opet na kontrolu,pa cu da vidim sta ce sa mnom,hoce li me ostaviti u bolnici ili vratiti kuci.U svakom slucaju ako se ne javim sutra onda sam ostala.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Prvi simptomi porođaja
1.2.2009 20:17:23   
Jeca*
Ako se ne javiš sutra, držim fige, pa se javi sa bebicom u naručju, za koji dan user posted image  Pozdrav i srećno sutra!!!

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Prvi simptomi porođaja
10.2.2009 19:42:51   
sonja999s
drugarice moje, evo meuser posted image
30.01 sam otisla u betaniju u 00i30min. u 11i36 sam rodila mog sincica Aleksauser posted image


(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Prvi simptomi porođaja
13.2.2009 11:33:12   
Jele
IZVORNA PORUKA: sonja999s

drugarice moje, evo meuser posted image
30.01 sam otisla u betaniju u 00i30min. u 11i36 sam rodila mog sincica Aleksauser posted image




Cestitam!!!! user posted image  

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Prvi simptomi porođaja
15.5.2009 21:08:19   
Anoniman
Kako cu ja jadna prepoznati bolove kada mene stalno boli u dno stomaka od prvog dana? E da, recite mi, kada bi trebalo poci u bolnicu? Cula sam da treba poci onda kada bolovi budu na 5 min?

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Prvi simptomi porođaja
15.5.2009 21:43:05   
Anoniman
Otprilike tako, na 5 minuta. Kad sam se prvi put poradjala bolovi su trajali oko 24h, sto je i normalno za prvi porodjaj. U bolnicu sam otisla tek kada me je toliko bolelo da sam grcila lice. Mislim da nema potrebe ici ranije. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Prvi simptomi porođaja
15.5.2009 21:49:18   
NadaR

IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn

Kako cu ja jadna prepoznati bolove kada mene stalno boli u dno stomaka od prvog dana? E da, recite mi, kada bi trebalo poci u bolnicu? Cula sam da treba poci onda kada bolovi budu na 5 min?

Joj Miljana... Ja sam pitala doktoricu kako cu prepoznati te kontrakcije...
Izbecila se zena u mene pa ce:" Radim ovaj posao vec dvadeset godina i do sada ni jedna nije bila da nije prepoznala kad je krenulo..."
Tako, ne brini, znaces kad krene... sigurnouser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Prvi simptomi porođaja
15.5.2009 22:04:42   
Anoniman
I hope so user posted image Nego ja da se unaprijed pripremim, jer ja imam bolove odavno. 

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Prvi simptomi porođaja
16.5.2009 12:58:36   
Doroty
I ja sam planirala da idem u porodilište kad bude baaaaššš bolelo. Samo molim Boga da to krene kako treba.

_____________________________

Ne plaši se borbe i nemoj bežati od nje. Tamo gde nema borbe, nema ni vrline

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Prvi simptomi porođaja
17.5.2009 19:13:17   
Anoniman
Miljana, Doroty, desava li se sta?user posted image

(odgovor članu Doroty)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Prvi simptomi porođaja
17.5.2009 22:02:51   
Doroty
Noćas me probudi 2x bol u stomaku, ja zaspala ponovo i ništa...user posted image

_____________________________

Ne plaši se borbe i nemoj bežati od nje. Tamo gde nema borbe, nema ni vrline

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Prvi simptomi porođaja
17.5.2009 23:17:30   
Anoniman
Nista za sada, malo me poboljeva stomak ali nista... 

(odgovor članu Doroty)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Prvi simptomi porođaja
18.5.2009 8:35:57   
Anoniman
Ajmo žene, porađajte se pa da slavimo! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Prvi simptomi porođaja
18.5.2009 13:09:33   
Doroty
Tasho vrlo rado, nego ovom detetu se nešto ne izlazi...Moram da prestanem da jedem sladoled, izgleda da joj se svidjauser posted image  Zna da posle nema...user posted image

_____________________________

Ne plaši se borbe i nemoj bežati od nje. Tamo gde nema borbe, nema ni vrline

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Prvi simptomi porođaja
18.5.2009 13:39:26   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Doroty)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Prvi simptomi porođaja
18.5.2009 14:22:40   
Anoniman
Ljudi, mene nesto bas bole krsta i u dno stomaka, bas kao onda kada trebam da dobijem. Bol ne dolazi u intervalima, nego me stalno poboljeva. Cijelo sam jutro bila vani, a napolju je 100 stepeni, pa mozda zato....

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Prvi simptomi porođaja
18.5.2009 14:25:17   
Anoniman
Miljana, odmori malo, ako bol ne prođe, zovi dr pa pitaj šta da radiš. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Prvi simptomi porođaja
19.5.2009 9:06:15   
Doroty
Samo da prijavim menstr. bolove celo posle podne juče i noćas. Kontre slabe, bar ja mislim. Sad čekam da vidim šta će biti danasuser posted image
Miljana, koliko su meni rekli, sa takvim bolovima kreće porođaj. Mada oni mogu trajati i nedelju-dve pre. Srećno

_____________________________

Ne plaši se borbe i nemoj bežati od nje. Tamo gde nema borbe, nema ni vrline

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Prvi simptomi porođaja
19.5.2009 9:07:48   
Anoniman
Doroty! user posted image  Još malo, još malo!

(odgovor članu Doroty)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Prvi simptomi porođaja
19.5.2009 9:14:58   
medica
Cao cure,,,

Meni prvi put kad sam bila trudna prije poroda na dvije sedmice je pocelo da nesto curi,,nesto kao neka malo gusca voda,,,,nije bijeli  iscjedak,,bas kao voda,,imala sam s vremena na vrijeme neki bolova  ali to nije bilo to.
Eh nakon dvije sedmice citav dan sam jela i samo jela i predvece odem da piskim kad ono mlaz(pukao mjehur),,od puknuca mjehura me pocelo da ziga tek neki 3-4 sata poslije i odem ja u bolnicu,,,prikopcaju mi aparate,,pregl;edaju i kaze idi kuci kad budes svakih pet minuta imala bolove dodi,,ja kuci bolovi nekad svako 7minuta,nekad svako pet i tako citavu noc,,i ujutro pocelo kao redovno svakih pet minuta eh kontam idem opet u bolnicu,,,tad su me zadrzali ali potrajase moji zigovi jos citav dan cas svakih pet pa svakih 3 minute ali na aparatima se nista nije vidjelo i a ovdje gdje zivim nedaju nista ako nema komplikacija nego prirodnim putem se poradas,,i na kraju su skontali da nesto ne stima,,pregled dijetetu otkucaji srca opali i brzo su mi nesto dali,,neku injekciju i za pola sata sam rodila,,,a vec sam pocela da gubim svijest,,,sto puta sam pozeljela da sm u svojoj zemlji.
Srecopm rodila se ziva i zdrava.user posted image user posted image

(odgovor članu Doroty)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Prvi simptomi porođaja
19.5.2009 10:37:56   
Anoniman
Danas me nista ne boli, mada je dan tek poceouser posted image I zaista jedva cekam da krene porodjaj! Jer sam nizasta. NIkuda ne mogu. Zadnjih 10 dana sam se udebljala, ne smijem na vagu da stanem(iako svi govore da nisam- ma neeee). 

(odgovor članu medica)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Prvi simptomi porođaja
4.2.2010 13:42:44   
Unica
Vaše telo se priprema za porođaj. Tokom porođaja mišići materice postepeno rastežu grlić materice koji se otvara da bi beba mogla da izađe. Ti mišići, takođe, guraju bebu u vaginu i omogućuju porođaj.

Tokom trudnoće javljaju se kontrakcije, zvane Braxton-Hicks kontrakcije. Mišići materice su se stezali, a zatim opuštali, vežbajući i pripremajući je kako bi tokom porođaja mogla efikasno da radi. Kako se trudnoća bliži kraju možete da osetite kontrakcije koje vuku i stežu, intenzivnije i češće, a povremeno mogu da budu neugodne. Grlić omekšava i dozreva. Skraćivanje i širenje grlića materice može da se pojavi pre nego što osetite da porođaj počinje. Neke žene se neznatno šire nedeljama pre početka porođaja, dok kod drugih porađanje počinje pre nego što je širenje počelo i rađaju decu nekoliko sati kasnije.

Kad osetite jače kontrakcije, slične menstrualnim grčevima, možete pomisliti da je počeo prevremeni porođaj. Lekari i babice ove kontrakcije zove "lažni bolovi", i one igraju značajnu ulogu u početnom širenju i opuštanju. To je kao da se materica zagreva pred porođaj. Ove kontrakcije obično prestanu posle izvesnog vremena, mada ponekad mogu da traju satima. Kada ih osetite ustanite i šetajte, vidite da li se nastavljaju, da li intervali između kontrakcija postaju duži ili kraći.

Šta izaziva porođaj?
Znamo dosta o porođaju, ali ne znamo šta ga tačno izaziva. Znamo da je fizička i emocionalna spremnost majke i bebe faktor koji uzrokuje promene u nivou hormona kod majke. Prostaglandini otvaraju i omekšavaju grlić, a oksitocin izaziva pravilne ritmičke kontrakcije koje šire grlić materice. Položaj bebe kao i vaše emotivno stanje i fizički položaj mogu da utiču na porođaj. Važno je da shvatite da svaki porođaj ima svoj tok sa periodima intenzivne aktivnosti, vrhuncima i periodima odmora u zavisnosti od okolnosti u kojima se odvija.

Prvi znaci porođaja
Neki telesni znaci obaveštavaju vas da se porođaj približava. Kontrakcije zagrevanja mogu postati intenzivnije i češće. Možete imati proliv nekoliko dana pre ili na sam dan početka porođaja, na taj način se vaše telo prazni i priprema za porođaj. Iskusićete i prisustvo ogromne energije, i možda poželeti da kuvate, spremate kuću - neka vrsta instinkta gneždenja. Ali možete, takođe, odjednom poželiti da ne radite ništa.

Kako vaš cerviks počinje da se skraćuje i otvara, mali sluzavi čep koji ga zatvara izlazi napolje, obično ne u jednom delu već kao ružičasta sluz "krvava predstava", obojena krvlju iz puknutih kapilara koji su je držali prethodno pričvršćenu za cerviks. Mnoge žene nemaju ovu "predstavu". Druge je imaju i kroz rani i kroz aktivni porođaj.

Pucanje vodenjaka
Kako glava vaše bebe pritiska opne, u kojima se nalazi amnionska tečnost, one mogu da puknu. One najčešće pucaju tokom porođaja, a ređe ostaju netaknute do rođenja bebe. "Voda" može da se izlije napolje ili što je češće samo da kaplje. Opne su obično providne i bez mirisa a mogu biti i mlečne. Neke žene misle da mokre u gaćice. Najbolje je da proverite boju i pomirišete. Ako ne možete da zaustavite oticanje voljno verovatno se radi o amnionskoj tečnosti. Bez obzira koliko tečnosti iscuri, vaše telo je zamenjuje na svakih nekoliko sati. Ne postoji "suvo rađanje". Kada opna pukne porođaj će početi verovatno u razmaku od 12-24 časa, mada kod nekih žena tečnost curka i nekoliko dana ili čak nedelja pre. Nema jedinstvenog mišljenja šta treba da radite kad vodenjak pukne. Neki lekari kažu da treba odmah doći u bolnicu kako bi se sprečila infekcija. Neki od njih rutinski pospešuju porođaj nakon 24 časa ukoliko on nije prirodno počeo. Babice vam obično kažu da se opustite i da će porođaj uskoro početi. Ako vam pukne vodenjak iznenada možda želite da vaš lekar proveri spolja da li je bebina glava postavljena pravilno i da vidi da nije pupčana vrpca skliznula oko vrata bebe. Takođe, ako primetite braon ili zelene mrlje, recite to vašem lekaru, to znači da je mekonium (katranasti sadržaj u crevima vaše bebe) ispušten - što je obično, ali ne uvek znak da beba pati.

Kontrakcije, najčešći znak porođaja
Posle izvesnog vremena materica počinje da se kontrahuje redovno i jako. Isprva to može da liči na stomačne bolove, menstrualne grčeve, bol u leđima, povlačenje i opružanje u malom stomaku. Kod ranog porođaja, trudovi se javljaju u pravilnim razmacima od desetak minuta kao po satu ili mogu da budu neredovni, nepravilni, u širokim intervalima. Ako porođaj započne u toku dana, radite svakodnevne poslove, pogotovo ako je to vaše prvo dete, jer tada porođaj traje duže. Češće, porođaj započne noću kada ste opušteni. Dobro je odspavati još malo, ako možete.

Početak porođaja
U početku porođaja, hodanje u krug, duge šetnje, duge kupke, vođenje ljubavi ukoliko vodenjak nije pukao, ili vođenje ljubavi bez odnosa ukoliko je vodenjak pukao, tuširanje, grljenje, ljubljenje, štipkanje ili sisanje bradavica, stimuliše vaše kontrakcije, i opušta vas. Jedna medicinska sestra kaže: "Pica, pivo i orgazam - naša omiljena indukcija".

Kada ste u krevetu ili se odmarate trudovi se mogu usporiti i to je dobro. Kombinujte kretanje sa kratkim odmorima. Ostanite odmorni.

Trebalo bi da žene ostanu u kući sve dok kontrakcije ne postanu česte i jake. Što duže ostanete van bolnice, manje je verovatno da će biti potrebna intervencija pri vašem porođaju. Neke žene više vole da odu i da se smeste u bolnicu pre nego što kontrakcije postanu tako jake da hodanje i vožnja kolima postanu neugodni.

Izvor R.P.


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu medica)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Prvi simptomi porođaja
4.2.2010 16:12:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Unica



Šta izaziva porođaj?
Znamo dosta o porođaju, ali ne znamo šta ga tačno izaziva. Znamo da je fizička i emocionalna spremnost majke i bebe faktor koji uzrokuje promene u nivou hormona kod majke. Prostaglandini otvaraju i omekšavaju grlić, a oksitocin izaziva pravilne ritmičke kontrakcije koje šire grlić materice. Položaj bebe kao i vaše emotivno stanje i fizički položaj mogu da utiču na porođaj.
Izvor R.P.



kako to???
nase emotivno i psihicko stanje???

(odgovor članu Unica)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here