|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi simptomi porođaja
5.2.2010 10:38:16   
Unica
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: Unica



Šta izaziva porođaj?
Znamo dosta o porođaju, ali ne znamo šta ga tačno izaziva. Znamo da je fizička i emocionalna spremnost majke i bebe faktor koji uzrokuje promene u nivou hormona kod majke. Prostaglandini otvaraju i omekšavaju grlić, a oksitocin izaziva pravilne ritmičke kontrakcije koje šire grlić materice. Položaj bebe kao i vaše emotivno stanje i fizički položaj mogu da utiču na porođaj.
Izvor R.P.



kako to???
nase emotivno i psihicko stanje???



ja sam samo citirala... ja sam razumela u kontextu stresa da moze da krene ranije ali nisam sigurna za deo "emocionalna spremnost majke i bebe" .



_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Prvi simptomi porođaja
11.5.2010 13:22:09   
New Mom
Sad čitam ovaj tekst. Na konto ovog "emocionalna spremnost majke". Zapalo mi baš to za oko. Baš sam kontatovala i to pričam ljudima, da sam od petka u nekako čudnom stanju, ja to zovem "u zen fazonu".user posted image  Nekako sva je strepnja ili strah iščeznuo, stvarno se osećam spremnom... izgleda da ipak ima nečega u tome...

P.S. Za ostalo kako izgleda, up-date-ovaću za koji dan. user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Prvi simptomi porođaja
17.12.2010 22:02:50   
magnetic
Moji prvi simptomi su bili tj. je bilo par kapi krvi i bol u stomaku kao pred menstruaciju.Ta bol se polako pojacavala i sve je bilo gotovo za 5 satiuser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Prvi simptomi porođaja
27.12.2010 19:50:51   
saki85
imam i ja jedno pitanje na ovu temu!!! ja sam u 40 nedelj, 4 dana do termina,prokrvarila sam pre 4 dana,bila sam ko lekara i rekao mi je da to nije nista, da mi je grlic oslabijo jer se beba polako spusta i da sada kapilari pucaju..pre dva dana mi je ispao sluzavi cep i na ctg-u kazu da imam male kontrakcije,ali ja nista ne osecam.. i sto mi je naj cudnije danas nisam u opste osetila bebu a inace je hiper aktivna!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Prvi simptomi porođaja
27.12.2010 21:47:58   
Shishica
Pa kad se beba primiri kazu to je to.. Koliko cesto ides na ctg?

Ja sam dobila bolove i cekalo se da odem na zakazan carski i noc pre sam bila u bolnici i kontrolisali su me, a nisam mogla ni spavati jer su me krsta bolela i nisam mogla da se namestim..ne znam je li to bilo to..user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu saki85)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Prvi simptomi porođaja
27.12.2010 21:53:39   
magnetic

IZVORNA PORUKA: Shishica

Pa kad se beba primiri kazu to je to.. Koliko cesto ides na ctg?

Ja sam dobila bolove i cekalo se da odem na zakazan carski i noc pre sam bila u bolnici i kontrolisali su me, a nisam mogla ni spavati jer su me krsta bolela i nisam mogla da se namestim..ne znam je li to bilo to..user posted image

Mojoj kumi je to bio prvi simptom porodjajauser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Prvi simptomi porođaja
28.12.2010 8:14:40   
Ivanka 75
Dva dana pred porodjaj sam imala lazne kontrakcije celu noc koje su jednostavno prestale oko 7 ujutru.
Ceo taj dan kao i svaki prethodni, bez ikakvih simptoma. Super spavala celu noc i naredno jutro oko 9 pocela da me bole krsta i da se grci stomak.
Te kontrakcije su bile potpuno drugacije od onih laznih tako da sam znala da je to to!!!

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Prvi simptomi porođaja
28.12.2010 12:16:05   
Shishica
Mojoj kumi je to bio prvi simptom porodjaja


Znaci ipak sam osetila porodjaj user posted image
Radujem se jer ponekad pomislim da nisam dovoljno mama jer se nisam prirodno porodila...
Ali dobro.. bar se beba nije mucila..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Prvi simptomi porođaja
4.1.2011 12:40:33   
strahinja11
Drage mame,

Ja sam u 38. nedelji trudnoce, prva mi je trudnoca pa sam malo uplasena.

Interesuje me kako izgledaju kontrakcije, ako bi neka mogla da mi objasni?

Plasim se da necu znati da prepoznamuser posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Prvi simptomi porođaja
4.1.2011 12:48:30   
Anck Su Nmaun
Draga moja, veruj mi da to smo to sve mi mislile da necemo znati user posted image

Ja bih to naj prostije opisala , kontrakcije su kao grcevi kad treba da dobijes....i pojacavaju se sve vise i vise.
Jer materica se grci u oba slucaja pa su bolovi slicni...naravno sto je porodjaj blize to su jaci bolovi tj.grcenje materice user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Neboj se prepoznaces ih user posted image i zelim ti lak porodjaj user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 4.1.2011 12:49:15 >

(odgovor članu strahinja11)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Prvi simptomi porođaja
4.1.2011 20:41:20   
Cvorak
A mozda ti pukne vodenjak, pa kontrakcije kasnije dodjuuser posted image

(odgovor članu strahinja11)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Prvi simptomi porođaja
4.1.2011 20:47:14   
Maryna1
IZVORNA PORUKA: Cvorak

A mozda ti pukne vodenjak, pa kontrakcije kasnije dodjuuser posted image

meni bas tako krenuo porodjaj

(odgovor članu Cvorak)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Prvi simptomi porođaja
5.1.2011 1:08:35   
Lance
Veliki pozdrav!
Ja sam u 36 nedelji i kao kod vecine trudnica kojima je to prva trudnoce, postoji ono pitanje kako prepoznati kontrakcije.
Mada kada postavis to pitanje obicno je odovor, ne boj se znaces!
Ja nisam nikad imala ni  lazne, pripremne kontrakcije tako da uopste nemam pojma kako to izgleda!
Da bar svakoj trudnici pukne vodenjak prvo onda bi svi bili sigurni da je porod na pomolu!

pozz

(odgovor članu Maryna1)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Prvi simptomi porođaja
5.1.2011 1:27:28   
Kvrkac
Ja sam se uvek pitala kako je kad pukne vodenjak...koliko vode iscuri?Ali,nisam saznala! user posted image
Meni je curkanje vodenjaka krenulo 4-5 dana pred porodjaj(onako kap-dve,dovoljno da nervira),posle toga mi je ispao(ako ste cule za to) cepic(krvavo sluzavi-mada ne mora da bude krvav)....onda je jedan dan curkanje postalo takvo da nisam mogla da imam suve gace na sebi user posted image   i odlucih da odem i zadrzali me!Nakon 6-7 h dobila sam bolove....kao menstrualni..koji se pojacavaju i ....................................
Ne znam da li dalje da pisem da nekog ne uplasim! user posted image

(odgovor članu Lance)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Prvi simptomi porođaja
5.1.2011 9:24:16   
strahinja11
Hvala vam puno user posted image

Sad mi je mnogo lakse

Ljubim vas :***

(odgovor članu Kvrkac)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Prvi simptomi porođaja
18.4.2011 16:55:57   
Ognjena
Ja ulazim sutra u 39. nedelju, a pre par dana na pregledu me dr pita da li sam imala neke bolove, ja kazem da jesam ali da nemam pojma sta je to bilo, a on ce na to: "Ako ne znate sta je, onda nije bilo nista! Kad bude krenulo znacete sigurno"user posted image Posle mi bilo smesno, pitala sam par drugarica i sve mi isto rekleuser posted image

(odgovor članu strahinja11)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Prvi simptomi porođaja
18.4.2011 17:33:59   
nencydrew

IZVORNA PORUKA: sonja999s

jutros je vodenjak poceo da mi curka, ali nije pukao niti je isao u mlazu. otisla sam u Betaniju, medjutim, vratili su me kuci jer sam skroz zatvorena. rekli su mi da dodjem u sredu ponovo.
jao poludecu!!




I ja se plašim da me ne vrate, ja baš nikakve naznake nemam, a u terminu samuser posted image

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 92
   [Obrisana poruka]
18.4.2011 17:35:09   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu nencydrew)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Prvi simptomi porođaja
18.4.2011 17:38:52   
nencydrew

IZVORNA PORUKA: New Mom

Sad čitam ovaj tekst. Na konto ovog "emocionalna spremnost majke". Zapalo mi baš to za oko. Baš sam kontatovala i to pričam ljudima, da sam od petka u nekako čudnom stanju, ja to zovem "u zen fazonu".[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Nekako sva je strepnja ili strah iščeznuo, stvarno se osećam spremnom... izgleda da ipak ima nečega u tome...

P.S. Za ostalo kako izgleda, up-date-ovaću za koji dan. user posted image




user posted image Super, i ja, ali i dalje nišuser posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Prvi simptomi porođaja
18.4.2011 21:51:06   
New Mom
IZVORNA PORUKA: nencydrew


IZVORNA PORUKA: New Mom

Sad čitam ovaj tekst. Na konto ovog "emocionalna spremnost majke". Zapalo mi baš to za oko. Baš sam kontatovala i to pričam ljudima, da sam od petka u nekako čudnom stanju, ja to zovem "u zen fazonu".[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Nekako sva je strepnja ili strah iščeznuo, stvarno se osećam spremnom... izgleda da ipak ima nečega u tome...

P.S. Za ostalo kako izgleda, up-date-ovaću za koji dan. user posted image




user posted image Super, i ja, ali i dalje nišuser posted image

Eto, nisam up-date-ovala na kraju.user posted image
Pisala sam ovo 11.maja, a porodila se 15.
14. ujutru sam se probudila kao mamlaz pre 6h (inače sam spavalica), potpuno odmorna, spremna. Uveče je otpočelo.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Prvi simptomi porođaja
20.4.2011 11:00:11   
nencydrew
Devojke, jel znate koliko mogu ovi lažni trudovi da otvore grlić?Ili to nema veze?

Već 2 dana me muče, ali još nije krenulo "ono"user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Prvi simptomi porođaja
24.4.2011 15:28:06   
nencydrew
E, pa drage moje, ja se porodila!

Ispostavilo se da su ipak bili pravi trudovi!

Prosto neverovatno-bili su slabiji u odnosu na prvu trudnoću.Sreća pa je mm bilo sumnjivo...

Ja tamo bila otvorena 7 cm, porodila se za 20 min!

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Prvi simptomi porođaja
24.4.2011 15:29:33   
Rivana

IZVORNA PORUKA: nencydrew

E, pa drage moje, ja se porodila!

Ispostavilo se da su ipak bili pravi trudovi!

Prosto neverovatno-bili su slabiji u odnosu na prvu trudnoću.Sreća pa je mm bilo sumnjivo...

Ja tamo bila otvorena 7 cm, porodila se za 20 min!


Barvo! user posted image Jesi li izasla kuci vec?

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Prvi simptomi porođaja
24.4.2011 18:51:25   
MarijaBg
Sukrvicasta sluz i neki sasvim lagani bolovi, kao predmenstrualni... Ustajala nekoliko puta u toku noci u wc, ali sam mogla da spavam. Ujutru ustala, spremila se i otisla na vec zakazan pregled u 10 h. U 12 h vec bila na porodjajnom stolu user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Prvi simptomi porođaja
25.4.2011 7:34:36   
RenataP
user posted image Nencydrew....Meni je u prvoj pukao vodenjek,curkao24h,probusili,imala kontrakcije i na kraju zavrsila na hitnom cr

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here