|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Začepljen suzonosni kanal
8.4.2011 7:57:51   
zoća
dok je početak kod beba masaža je uspešna ali kasnije postaje problem.Na Institutu za očne bolesti to se radi uspešno ali prvo se pokušava sa drenažom pa tek ako ona nema rezultata pribegava se hirurškom zahvatu

(odgovor članu Ana007)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Začepljen suzonosni kanal
8.4.2011 14:10:05   
dacica
a kad je zacepljen,dali se pojavljuju i sline-mislim na bebe..

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Začepljen suzonosni kanal
9.4.2011 11:10:08   
dacica
i dalje o malo krmeljamo-samo mi nije jasno-kojom jacinom treba da se masira..kad pritisnem malo-njij se mukici sve zacreveni ispod oko????


_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Začepljen suzonosni kanal
9.4.2011 12:18:41   
Ivanka 75
Dacice, mi masirali 10-ak dana i proslo!
Dr uzela moj prst i pokazala mi!!!
Prvo isprazni suznu kesicu, blago pritiskati iznad unutrasnjeg ugla oka ali ne dirati oko. Stvarno izadju suzice, to se obrise pa se masira.
Masiraj malo iznad unutrasnjeg ugla oka, tu je ta suzna kesica, odatle do korena nosa, pa niz nos do vrha nosa (bas sam objasnila). Tj prevlaciti prstom od suzne kesice do vrha nosa. Nadam se da si me razumela.

Nakon toga smo ispirali otvoreno oko OcuFlash-om u mlazu, (od spoljasnje strane oka ka unutra), malo nezgodno ali uspeli smo.

Dr nam rekla da je to malo neprijatno ali da bebu nista ne boli. Na kraju se Iva smejala zajedno sa nama, misli dete igramo se s njomuser posted image
Ali, hvala Bogu sredilo se sve, sad vise oko niti suzi niti ima krmelja.

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 9.4.2011 12:19:36 >

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Začepljen suzonosni kanal
9.4.2011 16:46:23   
dacica
hvala Ivanciceuser posted image user posted image probacu,ja masirala ispod oka ka nosu ,pa niz nosic...sad cu da probam to iznad unut.strane oka,pa na dole...uff..samo sto pre da prodje,jos i ovaj prokleti vetar,pa ne idemo napolje...user posted image user posted image

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Začepljen suzonosni kanal
9.4.2011 18:51:53   
jovicaa
nase dete mrzi tu masazu, sad vec cim krenem da ga masiram ludi...

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Začepljen suzonosni kanal
9.4.2011 19:41:54   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: jovicaa

nase dete mrzi tu masazu, sad vec cim krenem da ga masiram ludi...


ja je gledam u oci i brojim a ona uzivauser posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Začepljen suzonosni kanal
10.4.2011 15:26:47   
limunada
i mojoj  bebi krmelja oko bas puno izlazi,dr.mi rekla da masiramo i i spirem kamilicom al nikako da prodje,cak sam i svoje mleko vise puta ukapala i nista,sad vise i nemam mleka.a i nosic mu stalno zapusen,najvise nocu astavljam taj fizioloski rastvor,neznam vise sta bi,nastavicu tako i dalje pa cu pitati pedijatra sta da radimo.

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Začepljen suzonosni kanal
10.4.2011 21:08:10   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: limunada

i mojoj  bebi krmelja oko bas puno izlazi,dr.mi rekla da masiramo i i spirem kamilicom al nikako da prodje,cak sam i svoje mleko vise puta ukapala i nista,sad vise i nemam mleka.a i nosic mu stalno zapusen,najvise nocu astavljam taj fizioloski rastvor,neznam vise sta bi,nastavicu tako i dalje pa cu pitati pedijatra sta da radimo.


IZVORNA PORUKA: Ivanka75
Dr uzela moj prst i pokazala mi!!!
Prvo isprazni suznu kesicu, blago pritiskati iznad unutrasnjeg ugla oka ali ne dirati oko. Stvarno izadju suzice, to se obrise pa se masira.
Masiraj malo iznad unutrasnjeg ugla oka, tu je ta suzna kesica, odatle do korena nosa, pa niz nos do vrha nosa (bas sam objasnila). Tj prevlaciti prstom od suzne kesice do vrha nosa. Nadam se da si me razumela.

Nakon toga smo ispirali otvoreno oko OcuFlash-om u mlazu, (od spoljasnje strane oka ka unutra), malo nezgodno ali uspeli smo.

Dr nam rekla da je to malo neprijatno ali da bebu nista ne boli. Na kraju se Iva smejala zajedno sa nama, misli dete igramo se s njomuser posted image
Ali, hvala Bogu sredilo se sve, sad vise oko niti suzi niti ima krmelja.


(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Začepljen suzonosni kanal
11.4.2011 8:09:08   
limunada
Iva to sam juci i radila i vredelo je bas izlazi,jos se nije ocistilo treba vremena al uspeva user posted image

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Začepljen suzonosni kanal
11.4.2011 23:30:26   
dacica
moja cim krenem ka oku-krece da se vrti i neda,i rezi,i odmah zazmuri da ne mozes ni kapi da joj stavis--bas ne voli:(user posted image user posted image

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Začepljen suzonosni kanal
11.4.2011 23:54:52   
dacica
ps.zaboravila sam da kazem-da nam je puno bolje::))

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Začepljen suzonosni kanal
11.4.2011 23:55:49   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: dacica

moja cim krenem ka oku-krece da se vrti i neda,i rezi,i odmah zazmuri da ne mozes ni kapi da joj stavis--bas ne voli:(user posted image user posted image

koje kapi stavljas? jel ima bas puno krmelja ili??

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Začepljen suzonosni kanal
11.4.2011 23:57:05   
Anoniman
Dacice pričaj šta si radila kad je bolje .

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Začepljen suzonosni kanal
11.4.2011 23:57:56   
jovicaa
bubo i kod nas je kao bolje, a to nam se samo cini zato sto stalno masiramo pa mi izbacimo krmelje pre nego sto stignu da se napune okice..


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Začepljen suzonosni kanal
12.4.2011 0:17:55   
Anoniman
Ja Nini stavljam Hlorankol mast , ostalo mi još iz Betanije kad su je time lečili , i bolje je nakon toga ... Malo .

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Začepljen suzonosni kanal
12.4.2011 10:20:05   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: dacica

moja cim krenem ka oku-krece da se vrti i neda,i rezi,i odmah zazmuri da ne mozes ni kapi da joj stavis--bas ne voli:(user posted image user posted image


Mora neko da joj drzi glavu da se ne otima a ko joj stavlja kapi da povuce donji kapak na dole.

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Začepljen suzonosni kanal
12.4.2011 18:53:08   
dacica
pa ja sve sama...Bubo i mi slabo masiramo,ali stavljamo kapi 4-5 puta u toku dana,i za 2 dana nam je proslo,stavljamo kapi acid-bor.ali bas za oci napravljene u apoteci,i traju samo 5 dana,bas za bebu...nama su bas pomogle...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Začepljen suzonosni kanal
12.4.2011 21:12:50   
limunada
bas cu probati i ja te kapi,jer tek 27 idemo kod pedijatra

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Začepljen suzonosni kanal
12.4.2011 21:22:45   
Ivanka 75
Ja mislim da je nama samo pravilna masaza pomogla, dr nam je jos pre 3 meseca rekla da masiramo ali nije pokazala kako. Ocni lekar pokazala i nakon 10-ak dana masiranja i ispiranja nema nista!

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Začepljen suzonosni kanal
18.4.2011 11:38:24   
Anoniman
Puj puj , kuc u drvo , prošlo nam krmeljanjeeeeee ! user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Začepljen suzonosni kanal
18.4.2011 12:06:15   
jovicaa
izgleda da i nama prolazi, mnogo je bolje od kad masiramo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Začepljen suzonosni kanal
18.4.2011 12:07:41   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: BubaMira
Puj puj , kuc u drvo , prošlo nam krmeljanjeeeeee ! user posted image



IZVORNA PORUKA: jovicaa

izgleda da i nama prolazi, mnogo je bolje od kad masiramo...


user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 18.4.2011 12:08:11 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Začepljen suzonosni kanal
27.4.2011 14:18:00   
sneza90
imam bebu od 5 meseci,od rodjenja ima krmeljavo oko,koristili smo do iznemoglosti fizioloski rastvor,bili smo ko zna koliko puta kod ocnog uvek kazu isto,suzen kanal,koristite samo fizioloski i 5 dana tobrex kapi,sve smo to koristili i nista.i dalje isto ponekad se pogorsavalo da nije mogao oko da otvori od krmelja.
sticajem okolnosti neki doktor pulmolog,sasvom slucajno mi je primetio bebu i video mu krmeljavo oko i rekao je obavezno bris da radimo i dao nam je uput,i radili smo bris i nadjene su bakterije u velikom broju hamophillus spp.-tako se zove bakterija.i rekli su nam da je opasna,podmukla i da od nje slabi vid.dobili smo odmah terapiju:
kapi za oci,koje pravi na licu mesta apoteka i traju 5 dana,zovu se erithromycin 0,25 % i mast chloramphenicol 1% i za tri dana se izlecio!kao da mu nikad nije krmeljalo oko je cisto i nema suzica!nadam se da ce vam pomoci!

(odgovor članu Ana007)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Začepljen suzonosni kanal
27.4.2011 21:57:47   
limunada
joj snezo sad sam se i prepala i ujedno mi i drago sto si to napisala jer i momsinu krmelji strasno oko,on je puna 2 mes,dr.mi rekla da masiram i neku mast da uzmem al nisam upamtila koju pa sad neznam sta raditi?kad pitam u apoteci neznaju koju smiju da mi daju.user posted image

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu sneza90)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Zašto su deca koja su često bosa, srećnija...
Kako hodanje bosih nogu podstiče razvoj mozga kod dece?



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image
Click Here