|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Začepljen suzonosni kanal
27.4.2011 22:00:21   
Vika
Limunče, možda Hloramfenikol mast? Nama je jednom malo zakrmeljalo i posle 2 mazanja ovime se povuklo

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Začepljen suzonosni kanal
27.4.2011 22:06:15   
limunada
Viko upisala sam mast.Neznam koju je dr,rekla.rekla mi samo da mast kanem u oko i masiram.

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Začepljen suzonosni kanal
29.4.2011 7:32:43   
limunada
Viko kupila sam tu mast evo mazem vec drugi dan na 3 sata tako pise,pa nadam se da ce pomoci.

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Začepljen suzonosni kanal
29.4.2011 8:25:39   
zoća
Limunado samo je stvar u masiranju,bilo koja antibiotska za oko i naravno bebu,u ovom slučaju CLORAMPHENICOL je dobar

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Začepljen suzonosni kanal
29.4.2011 10:08:10   
Anoniman
Mi smo koristili Hloramkol, to je to, tj ta mast, i masirali onako kako je Ivanka 75 opisala. Kružno masiranje nije pomoglo, tek kada sam pokušala na Ivankin način prošlo je krmeljanje, znači od korena nosa pa na dole , vidi još kako je ona to opisala.

(odgovor članu zoća)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Začepljen suzonosni kanal
29.4.2011 21:59:12   
Pilence81
I mi smo imali isti problem,medjutim...do skoro 1 godine su nas njakali samo mastirajte i procice...masirasmo masirasmo i nista da bi nas pre nekdelju-dve poslali u Uzice na otvaranje tog kanala,ono su muke i pakao koje prezive i roditelji i bebe.Tu nista ne urade onda u Nis i BG na otvaranje sondom nekakvom,to nam je pomoglo ali preko veze.Ne bih da plasim nikoga i iznosim detalje kakav problem to zna da napravi,moj savet svim majkama od srca  ali od srca ne cekajte ako vidite do 2-3 meseca da oko i dalje suzi i krmelja odmah na otvaranje kanala,sto je beba veca to su muke gore user posted image

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Začepljen suzonosni kanal
30.4.2011 7:43:51   
zoća
Pilence to samo strašno izgleda veruj mi i bebe plaču što se nešto dešava inače ne boli.Pomaže naravno i lekari u Pasterovoj to veoma vešto odrade.Ala sam izreklamirala svoju kuću.user posted image user posted image

< Poruku je uredio zoća -- 30.4.2011 7:44:23 >

(odgovor članu Pilence81)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Začepljen suzonosni kanal
21.5.2011 23:01:49   
Anoniman
Eto, kanal je kao ok, a on, kako navuče neko ozbiljnije curenje nosa, oko krmelja kao ludo. Užasno me nervira. Mada kad je bio beba, bilo je u pitanju desno oko, a sada je levo. Baš krmelja. user posted image Poslednji put kada mu se to dogodilo, vodili smo ga očnom lekaru, i ona reče da moramo nos držati čistim i u oči kapi za oči Refreash Contacts, da ćemo na taj način isprati to iz oka. Zaista je prošlo za par dana. Moram sutra kupiti te kapi opet. Tuga mi je da ga gledam takvog. Zaspao je oko 21h, sad se u snu rasplakao user posted image , gledam, oko već slepljeno, a mm mu je očistio bornom kiselinom pred spavanje. On se žalio na bol u oku. Kaže, smetalo mu je pa ga je stiskao i sad ga boli. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Začepljen suzonosni kanal
28.5.2011 8:49:18   
limunada
Ni ona mast mi nije pomogla,neznam dal da kupim kapi sto je sneza napisala.Jos uvek mu krmelji,jutros mu se skroz zatvorilo nije mogao da otvori oko.Cak mu je i moja kuma 3 puta ukapala svoje mleko i nije pomoglo.Neznam dal da odemo privatno ili kod ocnog?On ima vec puna 3 meseca i bas dugo trajeuser posted image user posted image

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Začepljen suzonosni kanal
28.5.2011 9:00:36   
zoća
nemoj da eksperimentišeš bete pod mišku pa kod oftalmologa.Može da se isomplikuje sa gljivicama usled prevelike upotrebe antibiotika a to je već veeeeeeeliki problem.Ako si iz Beograda naša hitna služba radi u Pasterovoj i primiće dete bez uputa
IZVORNA PORUKA: limunada

Ni ona mast mi nije pomogla,neznam dal da kupim kapi sto je sneza napisala.Jos uvek mu krmelji,jutros mu se skroz zatvorilo nije mogao da otvori oko.Cak mu je i moja kuma 3 puta ukapala svoje mleko i nije pomoglo.Neznam dal da odemo privatno ili kod ocnog?On ima vec puna 3 meseca i bas dugo trajeuser posted image user posted image


(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Začepljen suzonosni kanal
28.5.2011 9:09:06   
limunada
iz zr.sam a ovde lekari samo hoce da te se sto pre rese al hvala na savetu oticicu privatno.

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Začepljen suzonosni kanal
28.5.2011 9:18:34   
Dada81
Limunada, i ja bih otišla privatno,sigurno! Da se što pre rešite user posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Začepljen suzonosni kanal
9.9.2011 11:54:10   
ikadunja
I mi smo imali taj problem od rodjenja. Na otpustu su nam rekli da joj masiramo kanal i stavljamo hlorofenikol mast, ali nam nisu oibjasnili kako da masiramo. Elem, mucili smo se tri meseca sa suzama i krmeljima, dok joj se jednog jutra oko nije nadulo i zatvorilo. pedijatar nas je uputio kod ocnog i on nam je lepo objasnio kako da masiramo...
Jagodicu malog prsta gurnemo sto dublje izmedju nosa i oka i pritiskamo na unutra tu suznu kesicu, zatim isperemo acidi borici i stavimo jednu kap tobrexa.
Nama je to pomoglo i za tri nedelje smo je izlecili. Sada ima sest meseci i nije se vratilo, valjda smo se zauvek resili toga.
Zaboravih da napisem, taj postupak smo ponavljali 4 puta na dan i bebana je mnoooogo plakala user posted image

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Začepljen suzonosni kanal
9.9.2011 12:14:57   
Ivanka 75
Mi smo isti postupak kad je bebana imala 3 meseca samo 3 dana 1 dnevno i nestalo jeuser posted image
Najvažnije je da se pravilno masira!

(odgovor članu ikadunja)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Začepljen suzonosni kanal
14.9.2011 10:35:56   
ikadunja
Pa naravno, mogli smo i mi ranije toga da se resimo da nam u porodilistu nisu rekli da mazemo hlorofenikol mast. To joj jeste pomagalo, ali samo trenutno, uvek se vracalo posle par dana.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Začepljen suzonosni kanal
19.1.2012 21:24:59   
Capa
Kako se radi to sondiranje - pod opštom ili lokalnom anestezijom i koliko je grozno?
Jel znate nekog dobrog dr u Beogradu, da li ste čuli za Petka Radosavljevića ili Knežević Miroslava?

(odgovor članu ikadunja)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Začepljen suzonosni kanal
19.1.2012 21:28:51   
zoća
Petko Radosavljević je u penziji već par godina a Knežević radi

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Začepljen suzonosni kanal
19.1.2012 21:34:08   
Capa
Za to znam, ali kakvi su? Jel su dobri?

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Začepljen suzonosni kanal
19.1.2012 21:39:36   
zoća
Knez je odličan i što se tiče suznih kanala najbolji je

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Začepljen suzonosni kanal
19.1.2012 22:28:38   
Capa
Hvala ti, Zoćo... na odgovoru user posted image

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Začepljen suzonosni kanal
22.2.2012 18:04:34   
Capa
Mi smo bili na sondiranju kod dr Kneževića, ali sonda nije imala kuda da prođe.Koliko sam razumela, kod Katarine taj kanal nije razvijen uopšte. Kaže dr da je vrlo moguće da će morati da ide na operaciju kada napuni 3, 4 godine.
Jel imala neka od vas ovakvo iskustvo ?
JAa sam se totalno smorila i nemam pojma šta da mislim.

< Poruku je uredio Capa -- 22.2.2012 18:05:24 >

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Začepljen suzonosni kanal
22.2.2012 18:14:40   
zoća
Capo samo polako,ne mogu da ti kažem da se opustiš, jer kao majka znam kako ti je.Što se tiče OP Knez će to odraditi vrhunski ali samo on ne zato što drugi nisu dobri,nego je on takav lekar koji ipak to radi najuspešnije i kada gledaš dok operiše misliš da i ti to isto možeš,hoću reći da to radi sa lakoćom.Ako ti bude nešto potrebno ja počinjem da radim 23.marta,

_____________________________

staza sreće je kratka zato koračaj lagano

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Začepljen suzonosni kanal
22.2.2012 19:07:55   
Capa
Zoćo, hvala ti u svakom slučaju... Za sada je ostao dogovor sa dr da se čujemo za nekih mesec dana, pa da vidimo da li treba da odemo kod njega opet ili ne...

Ja se sve kao nadam da njoj ipak neće morati da radi operaciju, jer je i on sam rekao da je sve individualno i da postoji šansa da to njoj ne pravi neke velike probleme. A, kako on reče, vreme će nam pokazati, ipak ona sada nema ni godinu dana.

On mi je kao dr stvarno super, i suprug i ja smo prezadovoljni, nekako je staložen, strpljiv, sve hoće da objasni, a što se tiče njegove stručnosti, nemam razloga da sumnjam ( sa više strana smo čuli da je on stvarno njabolji za suzne kanale ).

Ali, opet, kažem, nadam se da će ona ipak nekako da "upadne" u grupu onih kojima to neće baš velike probleme da pravi.

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Začepljen suzonosni kanal
22.2.2012 23:03:10   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Capa

Kako se radi to sondiranje - pod opštom ili lokalnom anestezijom i koliko je grozno?


Hajde ti nama sada daj odgovor na ovo pitanje.

Ne znam nikoga ko ima problem sa suzonosnim kanalom (mi smo prerasli problem). Nadam se da će se vama samo srediti, bez operacije. user posted image

(odgovor članu Capa)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Začepljen suzonosni kanal
23.2.2012 13:58:14   
zoća
Kod starije dece koja se otimaju sondiranje se radi pod anestezijom opštom kod beba koje mogu čvrsto da se drže ne daje se anestezija inače intervencija nije bolna samo izgleda strašno,lekar prvosa jednim instrumentom koje izgleda kao koplje proširi rupicu u unutrašnjem uglu oka nosno-suznu i onda plasira sondu,kada je sonda prošla aspirira se sadržaj može da se koristi metoda i u terapijske svrhe,mislim da sam donekle objasnila ako sam nešto ispustila ne zamerite skleroza čini svojeuser posted image user posted image

_____________________________

staza sreće je kratka zato koračaj lagano

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image
Click Here