|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ogtt i insulin
18.6.2011 16:20:22   
plačljiva
Koka79 dobrodošla,i ja pijem siofor zbog IR,već 6 meseci,smršala sam 12 kg i super se osećam.Idemo u istu kliniku.Još samo da taj siofor i pomogne,a valjda i hoće...user posted image

(odgovor članu koka79)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: ogtt i insulin
18.6.2011 18:08:46   
koka79
Da, i ja sam smrsala na pocetku 4kg, za mene vazna 4kg, jer sam i ovako mrsavica, u aprilu je bilo god.dana kako pijem Siofor, ali nista. Dr.Goca, je rekla da bi radila inseminaciju licno, ali je predlozila i VTO. Probacu prvo inseminaciju, u septembru. Jesu li tebi nesto predlagali?

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: ogtt i insulin
18.6.2011 23:59:23   
vesnacaki
pozdrav devojke
ja sam isto pacijent dr Goce i imam bebu iz prve inseminacije. Na sioforu sam bila 2 meseca pre toga i desilo se cudouser posted image .Posto bekan ima 8 meseci mi smo opet u akciji i na sioforu sam 3. mesec.CEKAMO SEPTEMBARuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio vesnacaki -- 19.6.2011 0:00:27 >

(odgovor članu koka79)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: ogtt i insulin
19.6.2011 11:52:31   
koka79
IZVORNA PORUKA: vesnacaki

pozdrav devojke
ja sam isto pacijent dr Goce i imam bebu iz prve inseminacije. Na sioforu sam bila 2 meseca pre toga i desilo se cudouser posted image .Posto bekan ima 8 meseci mi smo opet u akciji i na sioforu sam 3. mesec.CEKAMO SEPTEMBARuser posted image user posted image user posted image

Divne i ohrabrujuce vesti, bas mi je drago kad cujem ovako nesto, uliva nadu.
Jel dr.Goca licno radi inseminacije?

(odgovor članu vesnacaki)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: ogtt i insulin
20.6.2011 11:56:06   
KALINA26
cao svima ja sam novi clan,pa me interesuje da li je metmorfin i pored regulacije secera regulisao nekome od vas ciklus koje imao problema sa istim?!ja cikluse imam od 35-60 dana nikada se ne zna kada ce doci,takodje imam pcos imala sam terapiju diane35 i tada je sve bilo ok,kada sam prestala da ih pijem ciklus se vratio na staro,radila sam hormone na 2dc i to je ok,ali oggt nije!zato me najvise zanima da li metmorfin koji sam dobila kao terapiju regulise cikluse!


< Poruku je uredio Ana RR -- 20.6.2011 12:16:23 >

(odgovor članu koka79)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: ogtt i insulin
20.6.2011 12:13:07   
koka79
Dobrodosla, Kalina26!
Meni licno Siofor je regulisao cikluse, imala sam ih na 35 dana, sada su na 29-30. Ne znam kakav je tebi secer, meni je ok, samo mi je insulin visok, pa mi lek regulise insulin, a ne secer.
Pozdrav!!

< Poruku je uredio Ana RR -- 20.6.2011 12:16:45 >

(odgovor članu KALINA26)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: ogtt i insulin
20.6.2011 14:49:53   
KALINA26
HVALA PUNO NA ODGOVORU A INACE I SECER I INSULIN SU MI MALO VAN SVOJIH VREDNOSTI,NADAM SE DA CE OVAJ LEK I CIKLUS DOVESTI DO NORMALE,AKO JOS NEKO IMA SLICNIH ISKUSTAVA NEKA PISE!INACE BORBA ZAuser posted image TRAJE 4GODINE!

(odgovor članu koka79)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: ogtt i insulin
20.6.2011 15:13:39   
meyo
pozdrav cure ..i od mene
preksjutra idem endokrinologu na konsultacije pa me interesuje sljedece
vidim da uporedo mnoge piju eutirox za stitnu i metformin a on je meni odbio takvu terapiju...
nego prvo jedan pa drugi lijek .. dakle sad bih trebala na metformin pa me interesuje da li je on isto sto i siofor
glucophage?? kako li vec... jel to jedan isti lijek??
meni je insulin 33 nataste sto je povecano pa imam IR. i skroz neuredne anovulatorne cikluse
koliko je vama trebalo da dodje do normalizacije i da se povrati ovulacija
ja dijete ne mogu da izdrzim jer me odmah hvata malaksalost i slabost
imate kakav savjet za skidanje kila ili ce mi uz siofor to bolje ici??

(odgovor članu KALINA26)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: ogtt i insulin
20.6.2011 15:55:36   
vesnacaki
ona mi je radila folikulometrije i trebala i IUI,ali na taj dan je morala da odputuje zbog porodicnih problema,tako da mi je intervenciju radila dr Biljana i ona je super.Naravno ,iz bolnice su zvali da me obaveste i da pitaju da li se slazem sa tim da to odradi Biljana.Posle toga trudnocu mi je vodio dr Dragan.Sve pohvale za te divne ljude tamo.Zelim i vama svima da sto pre dodjete do Draganauser posted image ,on je susta suprotnost od energicne Goce
IZVORNA PORUKA: koka79

IZVORNA PORUKA: vesnacaki

pozdrav devojke
ja sam isto pacijent dr Goce i imam bebu iz prve inseminacije. Na sioforu sam bila 2 meseca pre toga i desilo se cudouser posted image .Posto bekan ima 8 meseci mi smo opet u akciji i na sioforu sam 3. mesec.CEKAMO SEPTEMBARuser posted image user posted image user posted image

Divne i ohrabrujuce vesti, bas mi je drago kad cujem ovako nesto, uliva nadu.
Jel dr.Goca licno radi inseminacije?



(odgovor članu koka79)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: ogtt i insulin
20.6.2011 16:44:00   
plačljiva
Drage moje,metformin je isto što i siofor,gluformin,glucophage...Meni je taj lek dat zbog IR,i ciklusi su mi pre njega bili na 30-35 dana.Zahvaljujući njemu,ja dobijam tačno u dan na 28 dana.Inače smršala sam 12 kg ali ništa od user posted image .Liniju sam dovela do savršenstva,ali bebe nema...user posted image

(odgovor članu vesnacaki)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: oggt i insulin
20.6.2011 20:36:58   
koka79
Ciklamice, kakve su vesti od endokrinologa?

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: oggt i insulin
20.6.2011 21:35:10   
moja ciklama

IZVORNA PORUKA: moja ciklama

Gtt sa 75g glukoze:

0 min:
Glukoza: 4.55 (3.33 - 6.10 mmol/l)
Insulin: 11.3 (6,0 - 27,0 uIU/ml)


60 min:
Glukoza: 4.95 (3.33 - 6.10 mmol/l)
Insulin: 140 (6,0 - 27,0 uIU/ml)


120 min:
Glukoza: 4.45 (3.33 - 6.10 mmol/l)
Insulin: 30,8 (6,0 - 27,0 uIU/ml)




Prof. Šumarac-Dumanović Mirjana je divna žena!
Sve što sam ponela u fascikli je pogledala, za sve što sam pitala dala mi objašnjene, i evo šta je savetovala:
Uraditi testosteron, SHBG, androstendion,DHEAS, TSH, anti Tpo i anti TgAT, i Progesteron 21dc.
Kada pogleda te rezultate, znaćemo, šta dalje!


_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: ogtt i insulin
20.6.2011 21:36:52   
moja ciklama

IZVORNA PORUKA: plačljiva
Liniju sam dovela do savršenstva,ali bebe nema...user posted image


Zimus ćemo da šetamo stomakeuser posted image
Nema plakanja!


_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: ogtt i insulin
20.6.2011 23:58:11   
lidija 011
Meyo draga, odgovorila sam ti na ppuser posted image

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: ogtt i insulin
21.6.2011 0:00:33   
lidija 011
Moram opet da kazem da meni metformin cini cudauser posted image ... ciklusi su mi na 28 dana- po p.s.-uuser posted image i krenule su ovulacije prosli mjesecuser posted image

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: ogtt i insulin
21.6.2011 11:47:39   
meyo
koliko vremena vec pijes siofor pa su ti se ciklusi normalizovali i vratile O ??

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: ogtt i insulin
21.6.2011 13:33:56   
druzica
Vesnacaki, meni je otkrijena insulinska rezistencija pre 5 meseci i od tad redovno pijen metformin 3x850 mg, imam PCOS. Sad sam ostala u drugom stanju 5 nedelja mi je , i interesuje me posto si ti iznosila jednu user posted image s istim problemom interesuje me dali si pila tokom cele user posted image ovaj lek i od koliko mg i dali si imala problema od njega u user posted image . Meni je dr rekao da pijem metformin tokom cele user posted image . I vi druge rr pisite ako imate informacije oko ovoga do kad treba da se prima metformin9sofior i dr) u user posted image i dali ovaj lek steti user posted image . Inace za sve druge metformin regulise ciklus sigurno i lakse dolazi do user posted image . Ja na obicnu pretragu krvi sam imala normalan secer 3,5. 

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: ogtt i insulin
21.6.2011 14:58:16   
KALINA26
Druzice divno sto siuser posted image ,Verujem da ce nam taj lek svima pomoci koji jos nismouser posted image !Meni je dr.u Visegradskoj rekla da ako se desi dok pijem terapiju da ostanemuser posted image da dodjem da ga prekinu e sad predpostavljem da to zavisi koliko je insulin van svojih vrednosti!A da li si imala problema sa ciklusima?

(odgovor članu druzica)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: oggt i insulin
21.6.2011 16:04:56   
moja ciklama

IZVORNA PORUKA: moja ciklama

Uraditi testosteron, SHBG, androstendion,DHEAS, TSH, anti Tpo i anti TgAT, i Progesteron 21dc.
Kada pogleda te rezultate, znaćemo, šta dalje!



ja kada sam sabrala ove hormone trena mi preko 6000din da odradim ove hormone, a gde ste ih vi radile?

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: ogtt i insulin
21.6.2011 17:30:35   
koka79
IZVORNA PORUKA: druzica

Vesnacaki, meni je otkrijena insulinska rezistencija pre 5 meseci i od tad redovno pijen metformin 3x850 mg, imam PCOS. Sad sam ostala u drugom stanju 5 nedelja mi je , i interesuje me posto si ti iznosila jednu user posted image s istim problemom interesuje me dali si pila tokom cele user posted image ovaj lek i od koliko mg i dali si imala problema od njega u user posted image . Meni je dr rekao da pijem metformin tokom cele user posted image . I vi druge rr pisite ako imate informacije oko ovoga do kad treba da se prima metformin9sofior i dr) u user posted image i dali ovaj lek steti user posted image . Inace za sve druge metformin regulise ciklus sigurno i lakse dolazi do user posted image . Ja na obicnu pretragu krvi sam imala normalan secer 3,5. 

Druzice,
meni su Ivanovici rekli da se pije do 4 meseca trudnoce, a moja kuma koja je imala isti problem tako ga je i pila, ona je kod prof. Radunovica.

(odgovor članu druzica)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: oggt i insulin
21.6.2011 17:33:11   
koka79
IZVORNA PORUKA: moja ciklama


IZVORNA PORUKA: moja ciklama

Uraditi testosteron, SHBG, androstendion,DHEAS, TSH, anti Tpo i anti TgAT, i Progesteron 21dc.
Kada pogleda te rezultate, znaćemo, šta dalje!


Ciklamice,
secam se da sam i ja platila analize hormona oko 5.000,00din. Ne bas iste hormone, a radila sam ih u Konzilijumu.

ja kada sam sabrala ove hormone trena mi preko 6000din da odradim ove hormone, a gde ste ih vi radile?

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: oggt i insulin
21.6.2011 17:54:53   
Odri Hepbern
I meni je dr rekla da siofor pijem do 12 nedelje trudnoce. Ja sam sve analize radila u Konzilijumu. Oni su mi blizu, pored Hrama u Svetog Save.

(odgovor članu koka79)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: ogtt i insulin
21.6.2011 23:57:40   
lidija 011
IZVORNA PORUKA: meyo

koliko vremena vec pijes siofor pa su ti se ciklusi normalizovali i vratile O ??
Pijem ga od marta, a vec u maju mi je stigla vjestica na 28dc, a ovaj mjesec sam imala ovulacijuuser posted image


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: ogtt i insulin
22.6.2011 1:45:37   
vesnacaki
Ja imama PCOS i imala sam potpuni izostanak menst.,godinu dana. Pila sam ga pre trudnoce 3 meseca i do 14.nedelje trudnoce.Tada mi je terapija bila 3x500 mg.Kada nakon dva meseca nisam dobilauser posted image dali su mi jedan mesec kontrac. pilule i po redu..klomifen,folikulometrije,STOP i IUI.Nisam bila optimista,ali cudo se desilouser posted image .Sad kad sam opet u postupku terapija mi je 2x850.Inace secer mi je super,bebac je imao 3300gr,a terminska je beba(oni i po tome gledaju stanje sa secerom). Samo su mi u nekoj prici rekli da cu najverovatnije na sioforu biti do menopauze,zbog mogucnosti nastanka dijabeta,jer su mi jajnici kriminalni. pisi ako te jos nesto interesuje i uzivaj uuser posted image i ne brini previse
IZVORNA PORUKA: druzica

Vesnacaki, meni je otkrijena insulinska rezistencija pre 5 meseci i od tad redovno pijen metformin 3x850 mg, imam PCOS. Sad sam ostala u drugom stanju 5 nedelja mi je , i interesuje me posto si ti iznosila jednu user posted image s istim problemom interesuje me dali si pila tokom cele user posted image ovaj lek i od koliko mg i dali si imala problema od njega u user posted image . Meni je dr rekao da pijem metformin tokom cele user posted image . I vi druge rr pisite ako imate informacije oko ovoga do kad treba da se prima metformin9sofior i dr) u user posted image i dali ovaj lek steti user posted image . Inace za sve druge metformin regulise ciklus sigurno i lakse dolazi do user posted image . Ja na obicnu pretragu krvi sam imala normalan secer 3,5. 


(odgovor članu druzica)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: ogtt i insulin
22.6.2011 9:16:18   
druzica
Vesnacaki, i ja piujem metformin 2x850 mg gledam greskom sam napisala 3x850 mg. Meni je dr rekao do kraja user posted image , a ne samo do 4 mesec. Pa ne znam kod sveke je individualno sto zavisi i od stav dr. Ja samo zelim informacije od trudnice ili one rr koje su se vec i porodile dali su pile metformin do kraja user posted image koja doza i kako su prosle user posted image s ovim problemom.

(odgovor članu vesnacaki)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here