Zvocanje (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


Anoniman -> Zvocanje (3.12.2008 9:22:47)

Niko ne voli da mu zvocaju. Velika većina "zvocavih" ne voli to što zvoca. Plus, zvocanje ne pomaže - nekad pomogne kratkoročno, ali na duže staze samo napravi razdor, ljudi pre ili kasnije pobegnu od osobe koja im zvoca. Zašto onda iko zvoca, i kako prestati s tim?

Generalno uzev, postoje tri vrste zvocanja (odmah da kažemo, nije zvocanje ako primedbu izreknete jednom, nego ako je ponavljate i ponavljate i ponavljate - čuli su vas i prvi put, a do petog ponavljanja su najverovatnije prestali da vas slušaju). Jedno je "majčinsko zvocanje" - stalo vam je do toga da draga osoba nešto uradi kako treba (da uradi domaće zadatke, ispravno se hrani, vežba dovoljno...) i izbegne ono loše što bi joj se desilo ako to ne uradi kako treba. Nekada tu mozak smesta napravi pomalo preteran skok u budućnost, pa neurađen domaći poveže s budućom nezaposlenošću, deset "utamanjenih" čokoladnih bananica s "trokrilni orman" izgledom i/ili poispadalim zubima, nedovoljno vežbanja s neverovatnom gomilom svih mogućih i nemogućih boleština... Ali, u principu, iza svih tih strahova i zvocanja koje usledi kao njihova posledica stoji ljubav i briga za dragu osobu.

Druga vrsta zvocanja je već manje dobroćudna, to je "moj način je jedini ispravan način" zvocanje. I tu ima ljubavi u osnovi, i želje da osobi kojoj zvocate bude dobro, moguće i da izbegne greške koje ste vi pravili, ali ima i nemogućnosti da se uvidi da i drugačiji način od vašeg može takođe da bude dobar, nekada i pokušaja da se sopstveni način nametne po svaku cenu.

Treća vrsta zvocanja nema ničeg dobrog u sebi, niti pokušaja da se ma šta popravi. To je "agresivno zvocanje". Osoba koja na taj način zvoca je zbog nečega nesrećna, loše se oseća i želi da i osoba koju krivi za svoju nesreću pati. Zvocanjem se, praktično, istresa na osobi koju krivi za to kako se sama oseća.

IZVOR

Ja Luki kažem da će mu ispasti zubi ako nastavi da jede toliko čokoladice i da pije toliko soka. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Mislim da mužu ne zvocam, ja se jednostavno nadurim kada za to imam razloga, ali ne zvocam. A vi?




guppy RR -> RE: Zvocanje (3.12.2008 10:10:06)

IZVORNA PORUKA: Tasha
deset "utamanjenih" čokoladnih bananica povežeš s "trokrilni orman" izgledom

Eeee, da su mi to pre rekli...




Anoniman -> RE: Zvocanje (3.12.2008 10:53:03)

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (3.12.2008 10:57:15)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Makili -> RE: Zvocanje (3.12.2008 13:05:04)

Sta reci... ja sam shvatila da manje zvocam detetu nego muzi a ustvari je resenje veoma jednostavno: dete me u 99% slucajeva poslusa jer koliko god je zivahan je u stvari dobrica i veoma je poslusan pa onda nema potrebe ni da mu zvocam dok moj dragi muz da li zato sto ima milion obaveza i uvek ima nesto na pameti mu se desava da mu ja pricam nesto a on ustvari posle 10 min nema pojma sta sam mu rekla ili moram da ga podsetim pa tako za neke stvari moram vise puta da mu skrenem paznju i onda kad postanem nervozna se sve to svede na moje zvocanje...[sm=bravo.gif]Tako da sam u ovoj prici ja ta koja zvocam i svesna sam toga ali ne mogu si pomoci jer uvek mislim da ce nesto zaboraviti sto u principu nije tacno jer on ipak sve uradi sto trazim samo sto to bude u neko vreme koje njemu odgovara a koje ja ne mogu da docekam...[sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Zvocanje (3.12.2008 13:08:07)

Ti si nestrpljiva zvocalica! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Lu -> RE: Zvocanje (3.12.2008 13:26:25)

Djetetu zvocam valjda stalno,
a mužu,zvocnem jednom i čekam...on priča nešto drugo kao da me nije čuo a ja ćutim,kad vidim da to nepije vode ja ponovim što sam rekla i pitam"pa dobro čovječe hoćeš li se uključiti jednom",a on sav izbezumljen pa što hoćeš od mene da se svađaš,i onda ja odustanem i pričam normalno ali kada on nakon nekog vremena nesvjesno pomene tu temu o kojoj sam zvocala ma nemožete ni zamisliti kako ga dočekam spremna ali sve riješim u jednoj rečenici.
Znači nevolim dugo da zvocam,ali mogu da čekam svojih pet minuta da kažem ono što mislim.




kumara -> RE: Zvocanje (3.12.2008 16:38:57)

Jao, pa ja ne znam u koju grupu spadam... Ne mogu da kazem da stalno zvocam muzu, ali nije ni da mu ne zvocam. [sm=smiley1.gif] Ustvari moje zvocanje se svodi na to da on sve sto mu ne odgovara jednostavno zaboravi ili ne uradi... [sm=smiley1.gif]

Konkretno najvise zvocam oko nereda koji napravi, tj. sto nije u stanju da lepo slozi svoje stvari na jedno mesto, nego ih razbaca po celom stanu. To me izbezumljuje, ali eto koliko smo dugo zajedno on i dalje to radi i mislim da nikad nece prestati. Ali ni ja ne odustajem i stalno zvanjkam oko toga. Za sve ostalo, uglavnom kazem jednom ili dva puta, pa dignem ruke. Nekako me nista drugo toliko ne nervira kao nered. Ustvari, za te ostale stvari uglavnom nadjem izgovor zasto to nije odradio... [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Zvocanje (3.12.2008 23:01:45)

Recept za nered: OSTAVI GA (nered)! Smeta i njima, samo im treba više vremena da ga uoče jer su retko kod kuće. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




kumara -> RE: Zvocanje (4.12.2008 12:38:50)

Jao ne znas to mog muza, on to ne vidi!!!!! Kad smo se zabavljali bila je ista prica, samo nam je stan bio manji. Ja sam toliko poludela od slaganja njegovih stvari da sam na kraju digla ruke i sve gurala na gomilu u jedan cosak... Na kraju sam ja opet sve to morala da slozim jer se on uopste nije potresao! [sm=smiley7.gif]

Ali dobro, to mu je maltene jedina mana... [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Zvocanje (4.12.2008 12:42:11)

Ma znam ja o tvom mužu... treba da stanemo na crtu za klopu! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




kumara -> RE: Zvocanje (4.12.2008 12:46:34)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Olga75 -> RE: Zvocanje (18.10.2013 12:40:40)

ma ja zvocam stalno i svima [sm=smiley13.gif]
papuceee , marija papuce ! , r skloni toooo , ajde skloniii , m sta ce ovo ovde ? skloni !
i tako




Leax -> RE: Zvocanje (28.10.2013 22:32:57)

Ponekad ima dana kada mi sve i svasta smeta (znate vec na koje dane mislim[sm=hudicek1.gif]) pa zvocam i to uglavnom mm[sm=smiley36.gif]




Trcosava -> RE: Zvocanje (29.10.2013 7:36:29)

Sad će prospem pamet - generalno ne zvocam mm. Barem ne mnogo. Ako papuče i rasklanjanje spadaju pod zvocanje, onda Ani se na vr' glave popnem, ali mm ne toliko.
Shvatila sam da sve ima veze sa godinama, što je osoba koja zvoca starija, to je uspešnija. NE sad da je ona mudrija, već onaj mlađi neće da se raspravlja pa radi na keca (yep pričam o mm) samo da ne bi bilo konstantnog zvocanja.




Anck Su Nmaun -> RE: Zvocanje (29.10.2013 10:00:49)

Da, mnooogo zvocam , i to me nervira ali sta cu kad moram, niko nece da skloni za sobom,one su male pa tu i tamo da razumem ali mm... hmmm
10000 puta moram reci nemoj ogriske na stakleni sto...jezim se od toga a samo mi zene znamo koliko ga je tesko uglancati!
Nemoj jakne po stolicama, prljave stvari baci u ves a ne u sobu...bla blaablaaaaa.a..[sm=zaspan.gif]




Didy -> RE: Zvocanje (29.10.2013 10:24:22)

Rekla bih da sam majstor zvocanja i uopšte se ne ponosim time. Imala sma i faze kad ćutim kad mi nešto smeta i onda se samo gomila u meni i onda prsnem i saspem svima sve što mi je smetalo, a o čemu sam ćutala. Sad to više ne radim tako - polako i konstantno.




Figaro88 -> RE: Zvocanje (1.11.2013 17:45:06)

Ja ne zvocam,izludjujeme kada to neko radi,sa mamom se najcesce svadjam zbog toga,i onda se zainatim kao neko deriste pa necu namerno da uradim to zbog cega mi zvoca.Zato sam se jednom osisala skroz do glave i ofarbala u drecavo crveno[sm=smiley36.gif]




wivern -> RE: Zvocanje (4.9.2014 12:35:40)

Ja ne zvocam, ne zvocam, ne zvocam..a ako se nista u medjuvremenu ne promeni onda eksplodiram i izurlam se. I bude sve lepo neko vreme pa opet iz pocetka.




mali_mis -> RE: Zvocanje (4.9.2014 12:51:10)

Jao. Moja baba nevidjeno zvoca, i to je moju mamu uzasno nerviralo. A onda je i ona pocela da zvoca. Nadam se da ce mene da preskoci [sm=jezicek.gif]




wivern -> RE: Zvocanje (4.9.2014 12:56:41)


IZVORNA PORUKA: mali_mis

Jao. Moja baba nevidjeno zvoca, i to je moju mamu uzasno nerviralo. A onda je i ona pocela da zvoca. Nadam se da ce mene da preskoci [sm=jezicek.gif]

Hmm, ne verujem. Sve ono sto me nerviralo kod moje majke, kako sam starija, pocinjem da uvidjam i kod sebe [sm=smiley36.gif]




mati -> RE: Zvocanje (4.9.2014 15:58:52)

Jao ja sam nasla snimak kod mm u tel. Snimao Matiju kad smo bili u Svajcarskoj na leto, pa dete skace na trambolini,prvi put bas je mali bio. I samo se cuje mm kako kaze" Dobro bre maco, samo mi nesto zvocas ,ja ko da sam najgori dusmanin"...Valjali smo se od smeha,ni on nije znao sta je snimio. Al eto i ja nekad zvocam...[sm=smiley36.gif]




Mala Elena -> RE: Zvocanje (4.9.2014 16:33:29)

Kad smo vec kod muzeva , meni moj kaze jednom prilikom: ’Ma hajde bre, postala si ko ona baba sa Indijske serije, samo zvocas ’ hahaha. Iz serije Odbacena , misli. [sm=jezicek.gif]




emicaa -> RE: Zvocanje (4.9.2014 16:37:24)

u nasem braku sam ja zvocara ali kao sto neko vec rece mili moj me u tim trenutcima ignorise,zna ako nesto rekne razvezacu jezicinu pa onda jos gore zlo [sm=smiley1.gif]




Ipokrisia -> RE: Zvocanje (4.9.2014 17:38:03)

ako se na zvocanje misli ono tipicno zensko: "sto si ovo , sto si ono, trebalo je ovo , trebalo je ono", uglavnom nisam taj tip.Narocito ne za urednost u kuci...Ja sam u fazonu ako nesto ostavi negd eili zaboravi da skloni pa sta sad big deal,ako nam niko ne dolazi ne mora ni da bude cakum pakum. Jedino oko cega umem da budem malo zanovetalo je kad smo negde sa nekim ja i mm, ponekad imamo razlicite stavove o tome kome sta treba pricati.On je dosta otvoreniji od mene, pa cesto umem da kazem sto si to rekao neko ce pogresno shvatiti i slicno.A slazem se sa ostalim devojkama, moja majka udavi mog oca oko svega bukvalno, voli da je glavna za sve, i koliko god sve mi imale predispozicije da postanemo kao nasi roditelji mislim da je na kraju ipak kljuc kakav je partner pored nas i koliko ce nam to dopustiti.Moj partner ne bi dozvolio da s eprema njemu ophodim kao moja majka prema mom ocu, i imamo skroz drugaciji i fer odnos, gde s eniko ne oseca "glavnim" i to je ono sto i on voli, tako da je to skroz ok i drago mi je da je uspeo da me obuzda na vreme da ne izrastem u svoju mamu [sm=smiley36.gif]




Stranica: [1]