RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


minavb -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (14.5.2012 22:44:07)

Cisto ti kazem da znas, ako u kuci slucajno nemas pzp, a imas sodu bikarbonu, da ne trcis do prodavnice.




Anoniman -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (14.5.2012 22:45:39)

[sm=smiley31.gif]

Ako ga uvedem be problema, držaću kod kuće bar 10, za svaki slučaj. [sm=jezicek.gif]




minavb -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (14.5.2012 22:47:19)

A mi cemo te zatrpavati receptima. Ako mu uvedes pivo, imam recept za posne kiflice[sm=smiley36.gif]
Zamisli doktorkinu facu kad joj kazes "Mogu li pivo da mu dam?"




Anoniman -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (14.5.2012 22:49:56)

Pa ako mu uvedem ječam... [sm=zmeden2.gif][sm=smiley36.gif]

E, muž će definitivno misliti da se švaleram, ovo je već drugi put da mi nešto napišeš, a ja se nasmejem, a on me čudno pogleda. [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (14.5.2012 22:50:48)

BTW, našla sam danas recepte i za slatke i slane kaflice, ali su na poslu u kompu. [sm=smiley36.gif]




minavb -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (14.5.2012 22:51:38)

Sta ima cudno da te gleda, pa nisi mi preko skajpa pokazala grudi[sm=zmeden.gif]




Anoniman -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (14.5.2012 22:56:11)

Valjda se retko smejem u telefon i kompjter. [sm=zmeden.gif] [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (14.5.2012 23:05:34)

POSNE KUGICE OD BANANA

Sastojci:
3 veće banane
1 kašika soka od limuna
200gr šećera u prahu
300gr mlevenih oraha (mogu da menjam sa grizom???)

Banane izgnječitim te ih poprskati limunovim sokom - da ne pocrne (znači ne mora, koga je briga ako pocrne, jel?) pa dodati šećer u prahu i izgnječiti viljuškom. Umešati mlevene orahe, pa masu dobro izraditi i od nje praviti kuglice. Uvaljati ih u mlevene orahe. Umesto oraha mogu se uvaljati u kokos.

Hm, može li ustvari griz, mislim, ja griz kuvam, nikada ga nisam presnog koristila.
Ali mogu prezle (na šta će to ličiti [sm=smiley5.gif])???




minavb -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (14.5.2012 23:12:13)

Ne moze griz, mora da se kuva. Probaj sa prezlama. Da banane ne pocrne, moze i kisela voda da pomogne. Ako uspes da nadjes totalno posni keks, samelji njega.




Anoniman -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (14.5.2012 23:16:33)

Ne usuđujem se da se petljam sa keksovima, na svakom pše da može sadržati mleko u tragovima.
A jel problem ako banana pocrni, sem vizuelno?




Anoniman -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (14.5.2012 23:17:40)

Želatin je goveđi (nisam imala pojma), koliko je to related sa žele bombonama?




minavb -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (15.5.2012 8:06:40)

DObro gledaj sasatv kad kupuješ žele bombone ako moraš da vodiš računa o želatinu, tj ako govedinu moraš da izbegavaš. Postoje žele bombone koje se prave od pektina ili agar agara i one su posne, a u one druge se stavlja želatin. U gumene ide želatin. Imam recept za domaće žele bombone sa želatinom. Ako bi mogla da nabaviš posni želatin, tj pektin ili agar agar, mogla bi da ih praviš. Naravno, sve ovo je važno ako moraš da izbegavaš govedinu.




Lu -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (15.5.2012 8:26:12)

klik  

klik
Ova dva keksa ne sadrže mlijeko ni u tragovima, postoje još jedne praline ali ne mogu da nađem sliku, uglavnom ja sam to pronašla jer kad postim ne jedem ništa što sadrži mlijeko ni u tragovima, tj. čitam alergen info, e sad ako ste alerični i na lješnjak onda ostaju ovi keksići[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




minavb -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (15.5.2012 8:39:09)

Mare ne sme koštunjavo voće. U ovim keksima često ima soje, a Mare ne sme ni to. AKo imaš kod sebe keksiće, napiši sastav.




Lu -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (15.5.2012 8:42:25)

Znala sam da je na još nešto alergičan [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
Ne mogu ni ovi keksići, mogu da sadrže tragove koštunjavog voća.




minavb -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (15.5.2012 8:47:14)

Možda nie alergičan, ali mu se mogući alergeni maksimalno odlažu. Ima tu negde spisak namirnica koje sme da jede pa svi tragamo za keksima koji su od njih. JA nešto nađoh, ali ima jaja, tako da se potraga nastavlja.




Jeca* -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (15.5.2012 8:55:56)

Mozda Mare sme ovaj keks KLIK




minavb -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (15.5.2012 9:12:47)

Ne znam kako stoje sa limunom.




Anoniman -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (15.5.2012 9:42:59)

IZVORNA PORUKA: Jeca*

Mozda Mare sme ovaj keks KLIK


Šta je kurkuma?


Lu, hvala ti. Marko je potvrđeno alergičan samo na kazein, ali, dr zabranjuje i soju, jaje, kakao, čokoladu, kikiriki, citruse, sveže voće i povrće... Ma ne znam ni sama.


ŽELE BOMBONE: šećer, skrobni sirup, voda, limunska kiselina, sredstvo za žliranje (agar), aroma, boje.


Mina, ovo dakle nije goveđi žele?




minavb -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (15.5.2012 9:46:39)

Kurkuma je biljni začin poreklom iz Azije. Agar je polisaharid sastavljen iz velikog broja molekula galaktoze i ima ga u ćelijskim membranama mnogih biljnih vrsta (crvene algde i morska trava)




Anoniman -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (15.5.2012 9:50:39)

Znači, očeš'o se nije o govedo. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




minavb -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (15.5.2012 9:52:21)

Osim ako ga nije pasla morska krava[sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (15.5.2012 9:53:44)

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Jeca* -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (15.5.2012 10:26:56)

kurkuma ti dodje isto ko kari tj
Iako mnogim ljudima kurkuma zvuči novo i egzotično, stvari postaju puno jasnije kada povežemo kurkumu i kari. Naime, curry je mešavina 20 različitih začinskih biljaka, začina i semenki, a kurkuma je jedan od glavnih sastojaka i odgovorna je za žutu boju curry praha. Upravo je žuti pigment kurkumin najvredniji deo kurkume, korenaste biljke koja najbolje uspeva u južnoj Aziji.

a ne moraš taj, pogledaj sa desne strane ima različitih ukusa...




Anoniman -> RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka) (1.6.2012 9:38:19)

MARGARIN



jestivo rafinisano suncokretovo ulje, jestivo rafinisano palmino ulje, interesterifikovana biljna mas, voda, so, emulgatori (suncokretov lecitin, mono i digliceridi masnih kiselina), konzervans (kalijum sorbat), regulator kiselosti (limunska kiselina), aroma, vitamini A i D3, boja (beta karoten).

Ne vidim ništa mnogo strašno, vi? Šta znači interesterifikovana?


Ovo lesice.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>