|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete odbija da jede
24.12.2016 15:46:10   
Anck Su Nmaun
Mozda ni to nije resenje ali kod nas jedino voce moze biti dopuna obroku. Ne pojedu puno ali posle pojedu banana i mandarina.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Dete odbija da jede
24.12.2016 15:50:52   
mila83
Isto Anck, evo i sad imam mandarine u pripravnosti user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Dete odbija da jede
24.12.2016 15:51:00   
Mala Elena
To mi je sada uteha, pojede nesto od voca...
Kad nece da ide na spavanje ona se seti da joj se jede pomorandza.user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Dete odbija da jede
24.12.2016 15:53:46   
Anck Su Nmaun
Moja T je u stanju pojede po 5 banana manjih do duae samo za uzinu ali ona fino jede. Ali H je katastrofa al pojese po koju jabuku i mandarinu. Opet vitamini pre nego ti seceri

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Dete odbija da jede
24.12.2016 15:59:57   
mila83
I mojoj T su banane,mandarine i jabuke omiljeno voce.Trenutno bas voli mandarine,valjda joj prijaju,izgleda se malo zasitila banane..Ali generalno,popravio joj se apetit otkako je krenula u vrtic.Kad se desi da mnogo brljavi kod kuce, mandarine prolaze.i ne forsiram je za nesto drugo. Kakve smo muke ranije imali, sve je to meni dobro. Takodje izbegavam i grickalice,kazem,bolje voce pa makar i malo, nego slane i zacinjene grickalice, ni to nije dobro,pogotovo zbog velikog unosa soli i kojekakvih aditiva.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Dete odbija da jede
24.12.2016 16:00:40   
Mala Elena
Bravo za nju, ona tako unese sve sto joj je potrebno.
Juce, ja joj dajem zalogaj ona nece, kazem joj " Hajde bre jos samo ovaj", a ona ce : " Sta ces mi dati ?" ...ocekuje slatkis. "Vidi ti nje, naravno da ti necu nista dati, zini."user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Dete odbija da jede
24.12.2016 16:03:47   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: mila83

I mojoj T su banane,mandarine i jabuke omiljeno voce.Trenutno bas voli mandarine,valjda joj prijaju,izgleda se malo zasitila banane..Ali generalno,popravio joj se apetit otkako je krenula u vrtic.Kad se desi da mnogo brljavi kod kuce, mandarine prolaze.i ne forsiram je za nesto drugo. Kakve smo muke ranije imali, sve je to meni dobro. Takodje izbegavam i grickalice,kazem,bolje voce pa makar i malo, nego slane i zacinjene grickalice, ni to nije dobro,pogotovo zbog velikog unosa soli i kojekakvih aditiva.



Mila, ona ne jede grickalice. Samo kad smo kod nekoga u drustvu pa posluze, ili eventualno nekada cips i sto povrem eno gricka kukuruzni flips sa bebom, ali opet ne cesto. Voli keks i mleko , cesto to zahteva kad se probudi.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Dete odbija da jede
24.12.2016 16:42:01   
emicaa
T u zadnje vrijeme slabo jede,par zalogaja pojede i nece vise.posle toga uzme nesto i od voca ali kako je prije jela ovo je sad nista

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Dete odbija da jede
24.12.2016 18:17:59   
Mala Elena
Emice, kada vidim koliko druga deca pojedu...a ona kao mis.
Bili skoro na rodjendanu, neka deca sela drugi put da jedu a ona pita za tortu. Ma bilo sve redno, nje htela nista, pocela da se otima za stolom, bilo me sramota onog naroda...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Dete odbija da jede
24.12.2016 19:08:42   
emicaa
Joj Elena strasno.Dora i sad ima period kad jede kao mecava,ne gleda sta je.Ali sad je faza kad nam maca pojede vise od nje

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Dete odbija da jede
24.6.2017 0:56:20   
Cortina
Da li ima nekoga ko je pobedio problem sa averzijom na hranu kod malih beba? Svaki savet dobrodosao. Beba 6 meseci pocela da gubi na kilazi.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Dete odbija da jede
24.6.2017 9:21:33   
Anck Su Nmaun
Kad ste poceli da uvodite? Sta jede sta ne?

(odgovor članu Cortina)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Dete odbija da jede
24.6.2017 10:02:00   
Cortina
Pocela da odbija hranu od 4 meseca tj.mleko jer je ssmo mleko i pila. Onda smo po savetu pedijatra poceli da uvodimo povrce, voce...ali i to ne prolazi. Do sad smo uspevali da je nekako navatamo u snu i nahranimo alinto postaje sve teze i teze i pocela je da gubi na kilazi. Mleko ne pije u budnom stanju od tad a od kasa pojede po par kasicica. Jedino sto svojevoljno pije je voda

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Dete odbija da jede
11.7.2017 16:50:35   
dddaca
Cortina da li ste vodili dete kod lekara?

(odgovor članu Cortina)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Dete odbija da jede
20.7.2017 14:55:13   
Anck Su Nmaun
V je poceo da odbija muckalice, kad je od naseg rucka moze , al kad mu smuckam nesto posebno nece. Evo danas npr. nije hteo da jede. Rekla sam muzu da kupi banane pa cu mu umesati , mozda ga prevarim.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Dete odbija da jede
20.7.2017 16:00:21   
Dragce86
Cortina, i ja sam misljenja da dete treba pregled. Koje je mleko pila, Vase ili AD formule?

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Dete odbija da jede
20.7.2017 21:55:42   
IvanaSK RR
I ova moja zadnjih dana slabo jede. I ono sto voli je problem da pojede. Pretpostavljam da su vrucine u pitanju.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Dete odbija da jede
20.7.2017 22:00:12   
degu
Vrucina, zubi, ko ce ih znati ajkulice user posted image
Meni B pojede svega par kasicica i to kad ga zeznem, nema on jos pojma sta je jelo, kao da mu limun dajem user posted image a zna mali da stisne usta samo tako, samo na hipp krusku zeva user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Dete odbija da jede
24.7.2017 19:25:06   
Dragce86
Ne znam da li je gdja Cortina probala da pravi doamce kasice od povrca i voca ili je averzija samo na kupovne, gotove kasice? I to je vazan podatak. Moje dete isto nece kupovne, samo domace :)

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Dete odbija da jede
24.7.2017 19:35:04   
Cortina
Naravno da smo bili kod lekara. Jedni kazu ne mora mleko neka jede voce i povrce, drugi kazu mora 750 ml mleka dnevno. Vise nisam pametna. Probali smo sve kasice i domace i kupljeno. Generalno pocela je malo da jede to voce i povrce ali vise od pola one najmanje teglice nikako. Ja napravim pa sipam u te teglice zbog kolicine.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Dete odbija da jede
24.7.2017 22:02:50   
dddaca
Cortina, ne znam da li si videla moje pitanje. Da li ste vodili dete kod gastroenterologa?

(odgovor članu Cortina)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Dete odbija da jede
24.7.2017 22:21:00   
Cortina
Videla sam. Bili smo. Odgovorila iznad gde sam napisala da smo bili kod lekara. Bili smo kod dva razlcita gastroenterologa

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Dete odbija da jede
24.7.2017 22:32:10   
degu
Cortina verujem da je jako stresno kad beba tako odbija da jede. Pokusajte i dalje sa mlekom u snu i sa jednom mlecno-zitnom kasicom, pirincane pahuljice, ili sam pirinac i mleko. Nemam neki bolji savet, ali nadam se da je faza i da ce poceti da jede i mlekce i sve ostalo.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Cortina)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Dete odbija da jede
24.7.2017 22:38:36   
dddaca
Izvini, razumela sam da si je vodila kod pedijatra samo, a oni ipak nisu strucni za to. To sto odbija hranu i prihvatala je samo u snu, navelo me je na pomisao da nije mozda tihi refluks . Nisam lekar i ne bih da postavljam dijagnoze, ali nailazila sam i na ove simptome kada je refluks u pitanju.

(odgovor članu Cortina)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Dete odbija da jede
24.7.2017 23:33:47   
Cortina
Trudimo se, borimo se i nadamo se da ce konacno poceti da jede normalno. Hvala svima.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here