RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, burek, buredžici, i sl) (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


Ana RR -> RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, burek, buredžici, i sl) (17.4.2013 12:22:19)

Nado [sm=smiley31.gif]




Olga75 -> RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, burek, buredžici, i sl) (19.8.2014 13:26:03)

ja sam nekad jednom negde jela pitu sa pirincem i lukom , bila je fenomenalna
je l zna mozda neko kako se pravi taj fil ?




branki* -> RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, burek, buredžici, i sl) (19.8.2014 13:37:39)

ne znam taj fil,al sad mi se jede krompirusa sa domacim korama[sm=smiley13.gif]




Plavusa34 -> RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, burek, buredžici, i sl) (11.3.2015 16:49:08)

ja volim sa sirom spanacem i blitvom a da i mesom naravno[sm=smiley36.gif]




Ana RR -> RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, burek, buredžici, i sl) (28.4.2017 14:16:25)

E mogla bi da padne jedna krompiruša ovih dana [sm=smiley1.gif]




emicaa -> RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, burek, buredžici, i sl) (17.7.2017 13:16:49)

Ja bih mogla za vikend napraviti pitu sa sirom.
Juce sam se sjetila pite sa kiselim kupusom,Boze kako je to dobro




veselicaa -> RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, burek, buredžici, i sl) (17.7.2017 13:31:40)

Emice mmm,steta sto moze samo zimi,mi leti nemamo kiseli kupus,ja obozavam pitu sa kupusom.Sada moze sa tikvama,tikvicama,blitvom,spanacem.




medamisko -> RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, burek, buredžici, i sl) (17.7.2017 13:49:33)

Uh, sad bih pojela jednu lepu sa sirom pitu. Za rodjendan ćerki sam pravila za poslužiti u igraonici sa mesom. .Pored svih silnih slanisa i kiflica i roštilja prvo nestala pita.




krin 40 -> RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, burek, buredžici, i sl) (17.7.2017 13:54:06)

Meni se jede pirinčara sa prazilukom...mmm..mogla bih da napravim




veselicaa -> RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, burek, buredžici, i sl) (17.7.2017 14:05:56)

Uh Krin i sa prazilukom je super.




isidora88 -> RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, burek, buredžici, i sl) (17.7.2017 14:23:12)

Moze li recept za neku ukusnu pitu sa mesom? Nikako da nadjem pravi recept




veselicaa -> RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, burek, buredžici, i sl) (17.7.2017 14:25:28)

Isidora ja uprzim luk,dodam meso opet lepo uprzim i dodam so i biber.Tako je najukusnije.




emicaa -> RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, burek, buredžici, i sl) (17.7.2017 14:28:45)

Ja sa prazilukom nisam nikad jela.
Sa blitvom ne volim,sa tikvicama mogu ali ne moram.Sa spinatom i mocarelom je odlicna.To sveki cesto pravi.




milicicak -> RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, burek, buredžici, i sl) (17.7.2017 14:33:58)


IZVORNA PORUKA: isidora88

Moze li recept za neku ukusnu pitu sa mesom? Nikako da nadjem pravi recept

Isidora, probaj ovu Pita sa mesom by jole82 odlicna je.




mamica 91 -> RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, burek, buredžici, i sl) (17.7.2017 17:02:45)

Ja ne pamtim kad sam pravila slanu pitu sa kupovnim korama, uvek razvlačim, ne razvijam. Sutra cu praviti sa tikvom jutros mi komšinica donela svezu iz baste.

I izvinite zene ali tako mi smešno zvuci "pita sa mesom" to je BUREK a sve ostalo su PITE sa.... A ne tipa burek sa sirom 😂😂





degu -> RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, burek, buredžici, i sl) (17.7.2017 17:10:54)

Kod nas je burek pre svega sa sirom a odtalo je burek sa [sm=smiley36.gif] a pita sirnica je vec ono sa filom od sira i jaja, burek je samo sa sirom i ima oblik bureka [sm=smiley36.gif] ali tu se nikad necemo sloziti [sm=smiley36.gif]
Ja se divim Bosankama kako ocas posla razvlace re kore, njima se pita skoro svaki dan podrazumeva, nekako je usput naprave, dok jos obave gomilu stvari. Meni je to razvlacenje tezak fizicki rad, treba mi citav dan da odvojim za pitu pa je i ne pravim. Pravila sam svega par puta sa domacim korama, a naravno da su domace kore nezamenljive




veselicaa -> RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, burek, buredžici, i sl) (17.7.2017 17:14:00)

Ja uvek mesim kore,ovde po prodavnicama i nema kora za pitu[sm=smiley36.gif] Te sa razvucenim korama preko celog stola su mi najlakse.




degu -> RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, burek, buredžici, i sl) (17.7.2017 17:16:02)

Daj dodji veselice jedan dan da mi razvuces kore [sm=smiley36.gif] smislicu kako da ti se oduzim [sm=smiley36.gif]




mamica 91 -> RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, burek, buredžici, i sl) (17.7.2017 17:16:33)

Degu a kada dođeš u pekaru imali razlike kada tražiš samo burek i sirnicu? Msm da li ti da dve različite pite da biras




degu -> RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, burek, buredžici, i sl) (17.7.2017 17:23:14)

Ima razlike, pita je u tim smotanim korama i uglavnom onako uviju kao puz, a burek je u okruglim tepsijama, sece se u trougao, na preseku najvise lici npr na gibanicu, znaci ne umotava se fil, vec da kazem vise se slaze [sm=smiley36.gif] al sam objasnila [sm=smiley36.gif] ali svakako nema zabune, znaju sta je pita, sta burek sa sirom [sm=smiley36.gif] e sad pretpostavljam da mi nismo bas u pravu ali mi to tako nazivamo :D




mamica 91 -> RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, burek, buredžici, i sl) (17.7.2017 17:33:08)

Ovde imaš npr sirnicu i pitaju te motanu ili slaganu to u velikim tepsijama, a imaš i sirnicu ajde da kazem na komad bude motana ali manji i vise elipsast😁 zvrk i pece se odvojeno, ne seče ga... Ma nije to ko zna ili ne zna, nego kažem meni to pita sa mesom zvuci smešno, da li je do navike ili sta već.. To mi nekako dodje ko da kažeš mleveno meso u pločici, a misliš na banjalučki ćevap 😂
Al skrenuh ja sa teme, neću vise 😀




veselicaa -> RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, burek, buredžici, i sl) (17.7.2017 17:37:00)

Degu saljnem ti ja gotovu pitu,ti samo izaberi fil[sm=smiley36.gif]




degu -> RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, burek, buredžici, i sl) (17.7.2017 17:55:15)

Hahaha Mamice tako je meni bilo smesno kad kazete kuvam testo [sm=smiley36.gif]
Veselice moze jedna dobra krompirusa [sm=bravo.gif]




mamica 91 -> RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, burek, buredžici, i sl) (17.7.2017 18:08:51)

[sm=smiley36.gif]Ku'am...da zakuHam jufku za pitu 😂 nemoj degu tako, jes' da živim "ubosni" al ja sam ipak rodjena vojvodjanka 😁




Duškić -> RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, burek, buredžici, i sl) (17.7.2017 19:41:15)

Sto se mene tice, pita je pita a burek je burek.
Npr. Pitu sa mesom volim, a burek ne.
Sad kad sam bila u selo, obavezno mora da se razvuce sa sirom i blitvom, kad je mlado zelje to obozavam.
Mama pravi sa lukom i koprivom mladom.Mljac




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>