|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dnevni san
3.7.2015 22:26:31   
Ivanka 75
Veselo veselo user posted image
Koleginica iz skole ima cerku od 3 godine i htela pre mesecak dana da joj ukine dnevno spavanje jer se budi nocu.
Dete postalo razdrazljivo, nemirno, nece da jede.
Kazem joj da je maloj ocigledno potrebn taj dnevni san, jos je ona mala da bi joj se na silu uskratilo da spava. Drugo je kad malo dete odbija da spava a normalno se ponasa.
I, dete opet uspavljuje popodne ali zato je prestala da ustaje nocu na njene pozive pa je mala za koji dan prestala i nocu da se budi.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Dnevni san
3.7.2015 22:49:09   
vikiveki
Ma ja mojima nikad nisam ukidala namerno taj dnevni odmor,jednostavno ako primetim da dete ne želi i nema potrebu da spava u toku dana ne teram ga,a ako vidim da mu to treba pustim ga.Tako radim i sa decom u vrtiću,odmah se vidi koja deca imaju potrebu da spavaju akoja nikada ne spavaju,nikoga ne primoravamo da spava

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Dnevni san
3.7.2015 23:03:38   
mila83
Slazem se Viki.Ako vec nece da spavaju,onda se malo primire,odgledaju neki crtani ili crtaju,boje nesto i tako malo fizicki odmore,a i ne zamaraju glavu ovim aktivnostima.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Dnevni san
3.7.2015 23:51:13   
vikiveki
Da ,svako dete je priča za sebe,gledam samo svoju decu ,rođeni su a toliko se razlikujuuser posted image trudim se da svakog od njih gledam kao zasebne jedinke.Tako isto i u vrtiću,svako dete znam u dušu,šta misli i kako će se ponašati u datoj situaciji.Još pogotovo kada budem sa jednom grupom neprekidno 4 god

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Dnevni san
23.7.2015 9:02:00   
jovana jojo
Meni D. a ni J. nešto baš ne vole da spavaju taj dnevni san.Ona ni u vrtiću nije htela da spava, a D. je još mali pa ima samo 1 san u toku dana ,kada odspava samo sat vremena.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Dnevni san
23.7.2015 11:35:28   
vikiveki
Nemoj ih terati da spavaju,jednostavno ima dece koja vole da spavaju a ima onih kojima je to mučenje.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Dnevni san
23.7.2015 11:49:47   
LP mama
Luka je baš voleo popodnevnu dremku (mada smo svi velike spavaliceuser posted image )
a sad sa 7 je prestao da spava popodne, Petar spava dva puta u toku dana a ima 14 meseci.
Sestrina deca ne spavaju uopšte u toku dana ali zato rano idu uveče na spavanjeuser posted image
a moji ne pre 22

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Dnevni san
23.7.2015 12:38:21   
Anarunika
Moji klinci već odavno ne spavaju kod kuće. Ima godinu dana sigurno. Ali Ika mora da spava u školici i zbog toga baš negoduje. Sada preko leta vode i Akijevu grupu na spavanje jer je malo vaspitačica pa da ih bolje drže pod kontrolom. I sada kukaju zbog toga da neće u školicu. A jeste bez veze, ne mogu da spavaju a moraju da ćute i leže sat i po vremena. Makaer da im daju da čitaju knjigu. Oni su jednotavno prerasli taj dnevni san i više im ne treba.

(odgovor članu LP mama)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Dnevni san
23.7.2015 12:41:40   
amdn
mi i dalje spavamo popodne, u bg-u spava dva sata a ovde u Sokobanji razvali po 4 sati,
u vrticu im malo neazgodno, spava se od pola 1 do 2 malo nezgodno vreme ali spava i tamo, i bas mu treba taj odmor,
a bogami i meniuser posted image

< Poruku je uredio amdn -- 23.7.2015 12:42:05 >

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Dnevni san
23.7.2015 12:44:47   
veselicaa
Moje su prestale sa dnevnim snom posle trece godine,same su prestale,nisam ih ja ucila da ne spavaju preko dana,jednostavno se osetilo da im taj san nije vise potreban.

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Dnevni san
23.7.2015 13:20:31   
amdn
Pa da Veselice i ja mislim da to sve zavisi od dece, ovaj nas trazi sam da spava, meni to sad bas odgovara, malo da se odmori a i ja

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Dnevni san
23.7.2015 13:24:25   
veselicaa
Znaju oni najbolje,ako spavaju popodne a uvece se uspavaju u odredjeno vreme za spavanje bez problema,znaci da im taj dnevni san prija i ne treba im ukidati.

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Dnevni san
23.7.2015 13:27:49   
vikiveki
I ovaj moj najmlađi spava kada mu se spava i ne bira gde će lećiuser posted image nekad se desi da u toku dana spava i dva puta

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Dnevni san
23.7.2015 14:09:54   
veselicaa
Ove moje i nisu bas bile neke spavalice preko dana.S je spavala jednom ali dosta dugo oko dva,dva i po sata.A je spavala mnogo krace pa je mozda ponekad i spavala dva puta na dan,ali sigurno ne duze od pola sata eventualno sat vremena.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Dnevni san
23.7.2015 15:11:27   
jovana jojo

IZVORNA PORUKA: vikiveki

I ovaj moj najmlađi spava kada mu se spava i ne bira gde će lećiuser posted image nekad se desi da u toku dana spava i dva puta

user posted image blago tebi kada deca vole toliko da spavaju,moji jednostavno nevole

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Dnevni san
25.10.2015 0:02:26   
wivern
Ovaj moj preko dana spava mozda dva puta po max pola sata, a nekad ni to. Jedino kad odspava dva sata popodnevne dremke je ako neko spava sa njim. Tad se komira.
A uvece spava po 12 sati user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Dnevni san
26.10.2015 11:55:27   
Ana13
Nina spava dva puta dnevno od pola sata do nepunih dva sata,a nocu od 21-6h. Nadam se da ce nekad produziti jutarnje spavanje,ali slaba vajda user posted image Bukvalno od prvog dana kad smo dosli iz porodilista,u 6h otvara oci i nema sanse da je vratis u krevet.A i u trudnoci me je budila u to vreme.Kako otkuca 6h,tako krene sutiranje,da je bilo nemoguce da nastavim da lezim u krevetu user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Dnevni san
31.10.2015 20:25:45   
Mariya
H spava oko sat vremena u podne i oko sat vremena popodne. Uveče od 23 do pola 9 -9.
A L je dnevni san izbacila negde sa 3,5 godine. Sad preko dana spava kad je bolesna, kada rao ustane i kad idemo negde kolima. Tu obavezno dremauser posted image

< Poruku je uredio Mariya -- 31.10.2015 20:28:13 >

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Dnevni san
8.12.2015 23:18:18   
bojana92
Danilo spava posle podne oko 2 sata (od 2 do 4),nekad kasnije ode u krevet,nekad na vreme.:9 Filip spava 2 puta dnevo.Prvi pu oko 11,odspava oko pola sata-sat,a drugi put spava sa svojim batom,nekad zna i da produzi malo.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Dnevni san
9.12.2015 11:27:43   
Anarunika
Živa se budi oko 8 ujutru. Onda oko 11 krizira i tada je obično uspavam. Spava sat i po, dva i probudi se.Ako teda ne zaspi obično ni ne spava do pet,šest kada se komira.

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Dnevni san
3.3.2016 13:45:07   
Trcosava
Jel te žene vi koje imate decu oko godinu dana. Kako vam bebe spavaju?

Ovaj moj je do skoro spavao oko 11 pre podne (oko sat, max sat i po i tad ga budim) i onda je spavao još malo posle ručka oko 15-15:30-16:00(oko sat vremena)

Sad više neće da spava popodne, ali jedva izdrži do 12. Juče jedva da je spavao sat vremena.
Danas je već malo bolje čini mi se.
Uveče na spavanje oko pola 9 i spava do 7 ujutru.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Dnevni san
3.3.2016 13:50:35   
Kata90
Trco,kako mi malisa napunio godinu dana izbacio je tu popodnevnu dremku.
Zaspe svaki dan oko 12h pa spava do 14h.i uvece leze izmedju
21h ili 22h najkasnije,i budi se ujutro oko 8h-9h.

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Dnevni san
3.3.2016 13:52:32   
nikiteki
Meni starija cerka izbacila odavno popodnevno spavanje ali zato ovo dvoje popodne obavezno spavaju jer ne mogu da izdrze do mraka ako ne spavaju popodne

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Dnevni san
3.3.2016 13:53:17   
Trcosava
Znači to je to. Samo da se navikne da dremne malo duže u 12. Mislim da ga je mm danas probudio, ali dobro. Videćemo sutra.

Hvala Kato

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Dnevni san
3.3.2016 13:55:25   
Kata90
Pa znas kako,ja svaki dan izadjem snjim napolje na sat ipo vremena,
da se on izigra i umori pa kad udjemo unutra on odma zaspe.

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here