RE: Bol u preponama i karlici (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Anoniman -> RE: Bol u preponama i karlici (6.9.2009 19:27:18)


Ohoho, itekako ces ih osjetiti, nemoj da brines. ma svaka se zena to pita, nekako se svi u dubini duse nadamo da nece da boli,eeeee! Kazem ti, meni kada je prvi pravi bol naisao pomislila sam: "Zar je moguce da sam pomislila da OVO necu prepoznati, jao mene ko ce izdrzati jos ovakvih kontrakcija" Nije da te prepadam, budi spremna na sve sto te ceka. Ali zaista sve prodje.



IZVORNA PORUKA: Trinny

IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn

Joj kako ste smijesne [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Lude jedne[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Normalno e da boli, ne brinite... Prepoznacete bol, nemojte se toga bojati. A kad krene, prvo sto ce vam pasti na pamet je: I ja se brinula da ga necu prepoznati??????? 


Oj, Miljance, i ti si se to pitala pre porodjaja, zar ne... [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image] ja pored svih ovih silnih zatezanja stomaka, koji su postali ucestali i bolova koji su povremeni, i dalje nemam pojma kako izgledaju prave kontrakcije... al cu valjda saznati, necu valjda imati one rigidne, koje se maltene ni ne osecaju, pa da ih pobrkam sa ovim mojim zatezanjem stomaka! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]





nina83 -> RE: Bol u preponama i karlici (6.9.2009 21:04:58)

Iva, koja si nedelja? I meni bebac pritiska karlicu, tj. glavica joj se vec spustila i namestila, pa sve je to zbog toga..Treba izdrzati svu tu tezinu[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




sneza24 -> RE: Bol u preponama i karlici (6.9.2009 21:14:33)

I ja sam imala bolove u preponama i u karlici a one prave bolove cete prepoznati sigurno,tu nemoze da se pogresi.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Ja sam lezala na porodjajnom stolu i kako bol naidje ja se pitam: O Boze zar mora to tako da boli?
Ali cim je mali izasao i stavili mi ga na grudi vise bol nije bila vazna i da je dva puta vise bolelo bilo mi je svejedno samo kad sam znala da je on dobro.




*iva* -> RE: Bol u preponama i karlici (7.9.2009 1:16:42)

Nina ja ti za pet dana ulazim u deveti!!! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Beba mi je postavljena karlicno, ah muka mojih... Treba ovo izdrzati, u pravu si!




Anoniman -> RE: Bol u preponama i karlici (7.9.2009 8:46:16)

Nesto mi se nocas umirila bebica i jutros i nista me celu noc nije zabolelo... ja sam se vise sad zabrinula nego kad me sve boli... [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] ludo, a?!




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (7.9.2009 8:48:17)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Anoniman -> RE: Bol u preponama i karlici (7.9.2009 8:56:37)

Ma spava celjade, nemojj da se brines [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]


IZVORNA PORUKA: Trinny

Nesto mi se nocas umirila bebica i jutros i nista me celu noc nije zabolelo... ja sam se vise sad zabrinula nego kad me sve boli... [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] ludo, a?!




Anoniman -> RE: Bol u preponama i karlici (7.9.2009 12:38:55)

IZVORNA PORUKA: gagi

e to ti je pocetak i da ces ubrzo u bolnicu[sm=bravo.gif]


Aaaaa, neee jossss! Pa tek u cetvrtak idem kod dr-a!!!




Mamy2013 -> RE: Bol u preponama i karlici (19.12.2012 0:22:11)

Zdravo svima, ja sam u 34. nedelji i taj bol me rastura!!! Hodam kao neka baba, a ne trudnica. [sm=smiley29.gif]
Zna mi se ukociti lijeva noga, a bol mi se pojaca cim beba pocne da izvodi svoje vratolomije u meni. [sm=hudicek1.gif] moj mali
A o ustajanju da ne pricam, bez muzevlje asistencije nista! Ovo mi je druga trudnoca, prva mi je prosla kao nisssstaaa, umalo i sama sebe da odvezem na porod!!! Ne znam da li je toliki bol normalan???? Jer pored svih neprijatnih pojava ( mucnina, zgaravica, stalno sam u toaletu) i ovo se sad pojavilo. A u prvoj trudnoci nisam ni "primirisala" ovakva stanja!!!!




jance -> RE: Bol u preponama i karlici (19.12.2012 9:48:19)

potpuno je normalno iz vise razloga. ja imam potpuno isti problem, kukam od pocetka 7og meseca, nocu se budim jer me zaboli kad treba da se okrenem, ako sam bila i malo aktivnija tog dana, sledeca dva ce me bolovi u pubicnoj kosti i karlici urnisati. a isto, prvu trudnocu osetila nisam [sm=smiley1.gif] zato mi malo ko i veruje, svi misle da iskoristavam situaciju...




Mamy2013 -> RE: Bol u preponama i karlici (19.12.2012 10:40:22)

To i meni MM kaze!!! [sm=jezicek.gif] Kaze da nisam bila ovako pekmezava kao sad. [sm=smiley5.gif]




dijana1* -> RE: Bol u preponama i karlici (30.7.2013 10:53:05)

Trenutno sam u 20-toj nedelji i od juce me boli desna prepona. Isla sam kod dr. i on kaze da je beba dobro i da nemam kontrakcije ali da par dana mirujem. Mene i dalje boli, tup bol na jednom mestu. Zna li neko vise o ovome? Da li je opasno? Malo me je strah, vidim da su zene do sada pisale da se ovaj bol javlja oko 8-9 meseca a meni se pojavio u 5-tom[sm=smiley13.gif]




New Mom -> RE: Bol u preponama i karlici (5.8.2013 21:18:23)

Verovatno ti je priklještila beba nerv koji se tuda spušta.




Modessty -> RE: Bol u preponama i karlici (5.8.2013 21:53:08)

I ja bi rekla da je ovo što NM kaže. Beba se nezgodno namestila ili si ti možda bila duže vreme u nezgodnom položaju.




marince1 -> RE: Bol u preponama i karlici (5.8.2013 22:13:43)

Dijana bas ovo se meni desilo i naravno kad je dama promenila polozaj,sve je proslo

IZVORNA PORUKA: New Mom

Verovatno ti je priklještila beba nerv koji se tuda spušta.





Medolinak -> RE: Bol u preponama i karlici (28.11.2013 15:32:03)

Da malo podignem temu. Trenutno sam u 30. nedelji trudnoce i vec dve ili tri nedelje unazad imam bolove u preponama, mada vise mi se cini da me boli stidna kost i sve te koske i koscice dole, narocito posle malo duzeg lezanja na strani, a da tek ne pricam kako mi je kada se nocu dizem da idem u wc (bar 3 puta), kao da me je neko "rasrafio" dole [sm=zaspan.gif]. Jedva se odgegam do kupatila. Da nije malo rano za tako nesto, posto vidim da druge trudnice pisu kako osecaju tu bol kad im se beba vec spustila i pripremila za porodjaj. Druga mi je trudnoca inace, a ne secam se kada su mi poceli ti bolovi u prvoj, ubedjena sam da nije bilo bas ovako rano. Da li mozda ima veze sa polozajem bebe u stomaku, jer ovaj bebac sve vreme sedi, ali nije nisko. Ima li neka trudnica koja je osetila ove bolove ranije?




pocahontas -> RE: Bol u preponama i karlici (28.11.2013 16:08:53)

ja sam 18 nedelja, druga trudnoca, npr.trtica je vec pocela da me boli, pre neko vece su me bolele prepone, a o ledjima da ne govorim..mislim da to ima veze sa tim sto je druga trudnoca pa je telo ipak malo razsrafljeno od prosle trudnoce :-)




Medolinak -> RE: Bol u preponama i karlici (28.11.2013 16:20:44)

I ja se nekako tesim time da je zbog toga sto je druga trudnoca i sto je dole mozda sve labavije i mekse, mislim na kosti [sm=smiley1.gif]. Ali toliko je postalo nepodnosljivo da sam pocela da se brinem. Kad ustanem ne mogu da se ispravim, a jos 2 meseca do termina. Ne boli to stalno, ali kad zaboli jao meni [sm=jezicek.gif]




dunja RR -> RE: Bol u preponama i karlici (12.12.2013 14:36:25)

IZVORNA PORUKA: *iva*

Neki dan me bole prepone, neki stidna kost.


Mene nešto čudno žiga dole, prvo sam mislila da su blagi grčavi vagine, ili grlića, pa se smirilo, a sada mi se čini da me ipak žiga leva strana stidne kosti, i ne prestaje. Ne znam šta bi to moglo biti? Ležim danima (prehlađena sam), nemam nikakve druge bolove niti krvarenja.




mihi -> RE: Bol u preponama i karlici (12.12.2013 14:42:20)

Dunja, materica se uvećava, rastežu se ligamenti, materice, sve to može da žiga i boli. Čim ozdrsviš beži iz kuće, ovako samo ležiš i osluškuješ[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




mati -> RE: Bol u preponama i karlici (12.12.2013 14:42:22)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: *iva*

Neki dan me bole prepone, neki stidna kost.


Mene nešto čudno žiga dole, prvo sam mislila da su blagi grčavi vagine, ili grlića, pa se smirilo, a sada mi se čini da me ipak žiga leva strana stidne kosti, i ne prestaje. Ne znam šta bi to moglo biti? Ležim danima (prehlađena sam), nemam nikakve druge bolove niti krvarenja.


Dunjci, tako cudne stvari ce se desavati dok se ne porodis. A sad su ti i cula malo pojacana, uplasena si i na sve obracas paznju, sto je i normalno...
Ja bi rekla da su sve to pripreme tela na porodjaj, ako gresim neka me neko ispravi ako gresim, ali sve mi smo imale ta boluclanja i razne dr simptome... Sta ces- zensko, mora da boli... [sm=smiley31.gif] za tebe




dunja RR -> RE: Bol u preponama i karlici (12.12.2013 14:48:11)

Hvala vam devojke, ma neka boli, samo da se nešto loše ne desi ..

Ne znam da li sam dobro objasnila to su grčići, baš kod polnog organa, ne znam kako da objasnim, bukvalno između prepone i polnog organa bliže njemu, ne ka nozi znači . Izvinite na ovako detaljnom objašnjenju [sm=smiley1.gif]

Mihi, Mati [sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif]




dijana1* -> RE: Bol u preponama i karlici (12.12.2013 14:50:20)

Dunjci sve je to normalno. I ja sam se zalila na bol u preponi i na jos milijardu drugih mesta. Malo-malo pa nesto zaboli. To ce ti tako biti do kraja pogotovo u 9-tom mesecu. Samo odmaraj sto vise mozes[sm=smiley31.gif]




mihi -> RE: Bol u preponama i karlici (12.12.2013 14:51:56)

Sad gledam to je puna 3 meseca, još je rano za lažne kontrakcije. Da li si pitala dr mada ja mislim da je to rastezanje u pitanju.




dijana1* -> RE: Bol u preponama i karlici (12.12.2013 14:54:14)

Dobro si objasnila[sm=smiley1.gif] meni se cak nekada desi da mi u tom predelu samo "sevne " neka tupa bol i nestane. Nekada zna da blago boli i po par sati pa se povuce. Telo se priprema i siri, svi organi se pomeraju i pravi se mesta za bebca tako da je to sve normalno[sm=smiley1.gif]
Samo sto mi osluskujemo svaki delic svoga tela :-)




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>