|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bol u preponama i karlici
6.9.2009 19:27:18   
Anoniman

Ohoho, itekako ces ih osjetiti, nemoj da brines. ma svaka se zena to pita, nekako se svi u dubini duse nadamo da nece da boli,eeeee! Kazem ti, meni kada je prvi pravi bol naisao pomislila sam: "Zar je moguce da sam pomislila da OVO necu prepoznati, jao mene ko ce izdrzati jos ovakvih kontrakcija" Nije da te prepadam, budi spremna na sve sto te ceka. Ali zaista sve prodje.



IZVORNA PORUKA: Trinny

IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn

Joj kako ste smijesne user posted image Lude jedneuser posted image Normalno e da boli, ne brinite... Prepoznacete bol, nemojte se toga bojati. A kad krene, prvo sto ce vam pasti na pamet je: I ja se brinula da ga necu prepoznati??????? 


Oj, Miljance, i ti si se to pitala pre porodjaja, zar ne... user posted image ja pored svih ovih silnih zatezanja stomaka, koji su postali ucestali i bolova koji su povremeni, i dalje nemam pojma kako izgledaju prave kontrakcije... al cu valjda saznati, necu valjda imati one rigidne, koje se maltene ni ne osecaju, pa da ih pobrkam sa ovim mojim zatezanjem stomaka! user posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Bol u preponama i karlici
6.9.2009 21:04:58   
nina83
Iva, koja si nedelja? I meni bebac pritiska karlicu, tj. glavica joj se vec spustila i namestila, pa sve je to zbog toga..Treba izdrzati svu tu tezinuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Bol u preponama i karlici
6.9.2009 21:14:33   
sneza24
I ja sam imala bolove u preponama i u karlici a one prave bolove cete prepoznati sigurno,tu nemoze da se pogresi.user posted image
Ja sam lezala na porodjajnom stolu i kako bol naidje ja se pitam: O Boze zar mora to tako da boli?
Ali cim je mali izasao i stavili mi ga na grudi vise bol nije bila vazna i da je dva puta vise bolelo bilo mi je svejedno samo kad sam znala da je on dobro.

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Bol u preponama i karlici
7.9.2009 1:16:42   
*iva*
Nina ja ti za pet dana ulazim u deveti!!! user posted image Beba mi je postavljena karlicno, ah muka mojih... Treba ovo izdrzati, u pravu si!

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Bol u preponama i karlici
7.9.2009 8:46:16   
Anoniman
Nesto mi se nocas umirila bebica i jutros i nista me celu noc nije zabolelo... ja sam se vise sad zabrinula nego kad me sve boli... user posted image ludo, a?!

(odgovor članu *iva*)
  Direktna veza do poruke: 30
   [Obrisana poruka]
7.9.2009 8:48:17   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Bol u preponama i karlici
7.9.2009 8:56:37   
Anoniman
Ma spava celjade, nemojj da se brines user posted image


IZVORNA PORUKA: Trinny

Nesto mi se nocas umirila bebica i jutros i nista me celu noc nije zabolelo... ja sam se vise sad zabrinula nego kad me sve boli... user posted image ludo, a?!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Bol u preponama i karlici
7.9.2009 12:38:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagi

e to ti je pocetak i da ces ubrzo u bolnicuuser posted image


Aaaaa, neee jossss! Pa tek u cetvrtak idem kod dr-a!!!

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Bol u preponama i karlici
19.12.2012 0:22:11   
Mamy2013
Zdravo svima, ja sam u 34. nedelji i taj bol me rastura!!! Hodam kao neka baba, a ne trudnica. user posted image
Zna mi se ukociti lijeva noga, a bol mi se pojaca cim beba pocne da izvodi svoje vratolomije u meni. user posted image moj mali
A o ustajanju da ne pricam, bez muzevlje asistencije nista! Ovo mi je druga trudnoca, prva mi je prosla kao nisssstaaa, umalo i sama sebe da odvezem na porod!!! Ne znam da li je toliki bol normalan???? Jer pored svih neprijatnih pojava ( mucnina, zgaravica, stalno sam u toaletu) i ovo se sad pojavilo. A u prvoj trudnoci nisam ni "primirisala" ovakva stanja!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Bol u preponama i karlici
19.12.2012 9:48:19   
jance
potpuno je normalno iz vise razloga. ja imam potpuno isti problem, kukam od pocetka 7og meseca, nocu se budim jer me zaboli kad treba da se okrenem, ako sam bila i malo aktivnija tog dana, sledeca dva ce me bolovi u pubicnoj kosti i karlici urnisati. a isto, prvu trudnocu osetila nisam user posted image zato mi malo ko i veruje, svi misle da iskoristavam situaciju...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Mamy2013)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Bol u preponama i karlici
19.12.2012 10:40:22   
Mamy2013
To i meni MM kaze!!! user posted image Kaze da nisam bila ovako pekmezava kao sad. user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Bol u preponama i karlici
30.7.2013 10:53:05   
dijana1*
Trenutno sam u 20-toj nedelji i od juce me boli desna prepona. Isla sam kod dr. i on kaze da je beba dobro i da nemam kontrakcije ali da par dana mirujem. Mene i dalje boli, tup bol na jednom mestu. Zna li neko vise o ovome? Da li je opasno? Malo me je strah, vidim da su zene do sada pisale da se ovaj bol javlja oko 8-9 meseca a meni se pojavio u 5-tomuser posted image

(odgovor članu Mamy2013)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Bol u preponama i karlici
5.8.2013 21:18:23   
New Mom
Verovatno ti je priklještila beba nerv koji se tuda spušta.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Bol u preponama i karlici
5.8.2013 21:53:08   
Modessty
I ja bi rekla da je ovo što NM kaže. Beba se nezgodno namestila ili si ti možda bila duže vreme u nezgodnom položaju.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Bol u preponama i karlici
5.8.2013 22:13:43   
marince1
Dijana bas ovo se meni desilo i naravno kad je dama promenila polozaj,sve je proslo

IZVORNA PORUKA: New Mom

Verovatno ti je priklještila beba nerv koji se tuda spušta.



_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Bol u preponama i karlici
28.11.2013 15:32:03   
Medolinak
Da malo podignem temu. Trenutno sam u 30. nedelji trudnoce i vec dve ili tri nedelje unazad imam bolove u preponama, mada vise mi se cini da me boli stidna kost i sve te koske i koscice dole, narocito posle malo duzeg lezanja na strani, a da tek ne pricam kako mi je kada se nocu dizem da idem u wc (bar 3 puta), kao da me je neko "rasrafio" dole user posted image . Jedva se odgegam do kupatila. Da nije malo rano za tako nesto, posto vidim da druge trudnice pisu kako osecaju tu bol kad im se beba vec spustila i pripremila za porodjaj. Druga mi je trudnoca inace, a ne secam se kada su mi poceli ti bolovi u prvoj, ubedjena sam da nije bilo bas ovako rano. Da li mozda ima veze sa polozajem bebe u stomaku, jer ovaj bebac sve vreme sedi, ali nije nisko. Ima li neka trudnica koja je osetila ove bolove ranije?

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Bol u preponama i karlici
28.11.2013 16:08:53   
pocahontas
ja sam 18 nedelja, druga trudnoca, npr.trtica je vec pocela da me boli, pre neko vece su me bolele prepone, a o ledjima da ne govorim..mislim da to ima veze sa tim sto je druga trudnoca pa je telo ipak malo razsrafljeno od prosle trudnoce :-)

(odgovor članu Medolinak)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Bol u preponama i karlici
28.11.2013 16:20:44   
Medolinak
I ja se nekako tesim time da je zbog toga sto je druga trudnoca i sto je dole mozda sve labavije i mekse, mislim na kosti user posted image . Ali toliko je postalo nepodnosljivo da sam pocela da se brinem. Kad ustanem ne mogu da se ispravim, a jos 2 meseca do termina. Ne boli to stalno, ali kad zaboli jao meni user posted image

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Bol u preponama i karlici
12.12.2013 14:36:25   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: *iva*

Neki dan me bole prepone, neki stidna kost.


Mene nešto čudno žiga dole, prvo sam mislila da su blagi grčavi vagine, ili grlića, pa se smirilo, a sada mi se čini da me ipak žiga leva strana stidne kosti, i ne prestaje. Ne znam šta bi to moglo biti? Ležim danima (prehlađena sam), nemam nikakve druge bolove niti krvarenja.


< Poruku je uredio dunja RR -- 12.12.2013 14:37:22 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu *iva*)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Bol u preponama i karlici
12.12.2013 14:42:20   
mihi
Dunja, materica se uvećava, rastežu se ligamenti, materice, sve to može da žiga i boli. Čim ozdrsviš beži iz kuće, ovako samo ležiš i osluškuješuser posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Bol u preponama i karlici
12.12.2013 14:42:22   
mati

IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: *iva*

Neki dan me bole prepone, neki stidna kost.


Mene nešto čudno žiga dole, prvo sam mislila da su blagi grčavi vagine, ili grlića, pa se smirilo, a sada mi se čini da me ipak žiga leva strana stidne kosti, i ne prestaje. Ne znam šta bi to moglo biti? Ležim danima (prehlađena sam), nemam nikakve druge bolove niti krvarenja.


Dunjci, tako cudne stvari ce se desavati dok se ne porodis. A sad su ti i cula malo pojacana, uplasena si i na sve obracas paznju, sto je i normalno...
Ja bi rekla da su sve to pripreme tela na porodjaj, ako gresim neka me neko ispravi ako gresim, ali sve mi smo imale ta boluclanja i razne dr simptome... Sta ces- zensko, mora da boli... user posted image za tebe


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Bol u preponama i karlici
12.12.2013 14:48:11   
dunja RR
Hvala vam devojke, ma neka boli, samo da se nešto loše ne desi ..

Ne znam da li sam dobro objasnila to su grčići, baš kod polnog organa, ne znam kako da objasnim, bukvalno između prepone i polnog organa bliže njemu, ne ka nozi znači . Izvinite na ovako detaljnom objašnjenju user posted image

Mihi, Mati user posted image user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Bol u preponama i karlici
12.12.2013 14:50:20   
dijana1*
Dunjci sve je to normalno. I ja sam se zalila na bol u preponi i na jos milijardu drugih mesta. Malo-malo pa nesto zaboli. To ce ti tako biti do kraja pogotovo u 9-tom mesecu. Samo odmaraj sto vise mozesuser posted image

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Bol u preponama i karlici
12.12.2013 14:51:56   
mihi
Sad gledam to je puna 3 meseca, još je rano za lažne kontrakcije. Da li si pitala dr mada ja mislim da je to rastezanje u pitanju.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Bol u preponama i karlici
12.12.2013 14:54:14   
dijana1*
Dobro si objasnilauser posted image meni se cak nekada desi da mi u tom predelu samo "sevne " neka tupa bol i nestane. Nekada zna da blago boli i po par sati pa se povuce. Telo se priprema i siri, svi organi se pomeraju i pravi se mesta za bebca tako da je to sve normalnouser posted image
Samo sto mi osluskujemo svaki delic svoga tela :-)

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here