|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bol u preponama i karlici
12.12.2013 15:01:11   
dunja RR
A jel normalno to u 12. nedelji? Možda sam malo iziritirala te ligamentem kijanjem ovoh dana .. desilo mi se par puta da me preseča kada kinem, ili ustanem, ali jako retko (to presecanje je bilo na gornjem delu prepone).

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Bol u preponama i karlici
12.12.2013 15:03:39   
dunja RR
Mihi, nisam zvala dr. jer sutra imam dabl pa sam svakako u bolnici ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Bol u preponama i karlici
12.12.2013 15:09:28   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Trenutno sam u 20-toj nedelji i od juce me boli desna prepona. Isla sam kod dr. i on kaze da je beba dobro i da nemam kontrakcije ali da par dana mirujem. Mene i dalje boli, tup bol na jednom mestu. Zna li neko vise o ovome? Da li je opasno? Malo me je strah, vidim da su zene do sada pisale da se ovaj bol javlja oko 8-9 meseca a meni se pojavio u 5-tomuser posted image


Ovo je moj post sa prethodne strane. Tada me je bas bolelo jako a bilo je sve uredu.
Kada sam god otisla na pregled uvek sam se zalila na nesto tj. na neka boluckanja i uvek su mi dr. govorili da je normalno i da nesto malo boli ali ako je jaka bol u pitanju i krvarenje e onda da se obratim hitno doktoru.
Secam se da sam u pocetku bila prehladjena i da sam dugo kijala i svaki put kada kinem sve zivo me zaboli. Poslw sam nasla sebi odgovorajucu pozu da se ne naprezem toliko.
Po meni sve je moguce ali ako ti nije jaka bol, nemas krvarenje, ne traje dugo, mislim da nema potrebe da se brines.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Bol u preponama i karlici
12.12.2013 15:13:09   
dunja RR
Nije jaka bol, baš blagi grčevi ali počeli jutros kada sam se probudila. Oki, čekam onda sutra i mirujem, i prevodim neku kampanju user posted image user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Bol u preponama i karlici
12.12.2013 15:21:16   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: dunja RR

A jel normalno to u 12. nedelji? Možda sam malo iziritirala te ligamentem kijanjem ovoh dana .. desilo mi se par puta da me preseča kada kinem, ili ustanem, ali jako retko (to presecanje je bilo na gornjem delu prepone).


Dunjči, mene je non stop nešto bolelo. Čini mi se da sam konstantno imala bol u donjem stomaku i preponama. Na početku sam bila baš prehlađena, kašljala sam kao nenormalna i stvarno sam se plašila (to nije bio normalan kašalj, to je trajalo 10ak dana i svaku noć bih presedela jer nisam mogla da ležim, bilo bi mi još gore). Isto sam imala to presecanje kada kinem (to mi se dešava uopšte, nevezano za trudnoću). Imaćeš periode kada će ti biti kao da nisi trudna, sve fino, lagano ali pošto se telo menja, organi pomeraju, više ćeš imati peride kada te nešto bolucka, imaš neki čudan osećaj negde itd. Bol u preponi je meni bila kao dobar dan user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Bol u preponama i karlici
12.12.2013 15:43:14   
Jole84
Dunjči i mene od te nedelje počele da bole prepone,videćeš koliko je bebica porasla,velika razlika u odnosu na prethodni UZ,pa nije ni čudo da bolucka sve user posted image user posted image Dešava se i sad da me zaboli,pa malo odmorim i to je to. Ljubim te user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Bol u preponama i karlici
12.12.2013 15:55:52   
Torbica
Kad kinem, redovno me je presecalo a bol u pubicnoj kosti sam imala vec sa povecim stomakom, posle 30 nedelje. Sve se rasteze, pomera i to je skroz normalna pojava, kod nekog pre kod nekog kasnije. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Bol u preponama i karlici
13.12.2013 13:51:23   
dunja RR
Evo da javim da je sve ok, dr. kaže da je bebac ko bombonica, čak mi je i prstiće pokazivala. Kaže nema razloga za brigu, sva žiganja su zato što bebac raste, u dan prati prethodne UZ, materica se širi.

Hvala vam na podršci user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Bol u preponama i karlici
13.12.2013 13:58:47   
dijana1*
Bravo Dunjci, bitno je da je bebac dobrouser posted image uffff prstici mali slatkiuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Bol u preponama i karlici
1.6.2014 14:07:05   
Tamarilos
Mene je u 5 mesecu vec pocela da boli prepona desna i kako je vreme odmicalo sve me vise boli,ali sada obe prepone i donji deo tomaka ti misici. doktori kazu da je to normalno,sada sam 32 nedelja. Ali meni je uzas jedva ustajem jedva hodam kao pingvin gegam se gubim ravnotezu ,sire se kosti ,pa plus kilaza a i stomak stiska krvne sudove i krv ne cirkulise kako treba barem su tako meni rekli. Osecam se kao invalid...;((((

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Bol u preponama i karlici
27.10.2014 10:58:45   
lelaigor
Meni je u početku bilo kao lagani bol, a onda je zadnjih dana postalo ozbiljnio. JAko me boli, jedva hodam. Čula sam se sa mojom dr, isključili smo mogućnost bruha, pošto nemam "džombu", rekla mi je da idem kod fizijatra, a ja sam sad malo guglala i pronašla ovo: KLIK
Najgore od svega što se ja osećam identično kako opisuju.


_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Tamarilos)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Bol u preponama i karlici
27.10.2014 14:08:19   
Mariya
Google ima odgovor na sveuser posted image
Lela mene su užasno bolele prepone, pogotovo kad treba da se pokrenem, veruj mi da sam jedva ustajala sa stolice ili iz kreveta, bolelo me je i na dodir. Tako mi je bilo i u prvoj trudnoci i tad sam se toliko zabrinula da sam otisla kod lekara zbog toga. Drugi put sam već znala da je to normalno i nisam se preterano brinula. Vidi sa fizijatrom, meni su vežbice pomagale. Mada ti dosta radis, verovatno se i preforsiras pa te boli jos više..

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Bol u preponama i karlici
27.10.2014 14:32:40   
lelaigor
Moguće...

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Bol u preponama i karlici
10.2.2015 21:49:33   
soni
MNogo me boli desna prepona ukocila se skroz...Znam da je to u trudnoci normalno ali ne mogu da setam... bas boli ...

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Bol u preponama i karlici
12.9.2015 23:25:19   
daki81
vidim da je stara tema ali ako neko moze da pomogne..ja sam inace u 25oj nedelji i imam uzasne bolove (sad cu se truditi sto bolje da objasnim) u kostima izmedju nogu,bas kod ulaza u vaginu,eto najbolje objasnjeno,kad da se rastavljam bukvalno,inace korisitm utrogestan 2x1 vaginalno i primam injekcije progestererona na svaki 5. dan jer sam dobila neke kontrakcije pre par nedeljaBila sam prosle nedelje na kontroli,sve je ok ali kad sam pitala za te bolove dr mi je rekao da to sto se desava inace sa kostima u 9. mesecu meni se sad desava i otprilike sorry ali to ti je sto ti je :( a meni su takvi bolovi da jedva ustajem iz kreveta,kad treba da se pridignem cak i u sedeci polozaj to je muka...citam na netu za tu disfunkciju simfize i da ponekad pomaze terapeut,ima li iko od vas iskustva sa ovakvim bolovima?hvala

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Bol u preponama i karlici
13.9.2015 10:15:39   
jess021
Daki, i ja imam te bolove, ali da, ja sam u 9. mesecu. Kako ti je beba okrenuta?
Ako je vec glavom na dole, moguce da te pritiska i da te zato boli.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Bol u preponama i karlici
13.9.2015 10:34:34   
jekiki
Meni je moja dr rekla da je to normalno, da gravitacija i tezina stomaka uticu, plus sve se polako siri , tako da samo polako i opusteno

_____________________________

Ulazite u stomake !
To ulaganje daje brze i vidljive rezultate.
Ulaganje u glavu je dugorocno i neizvesno.
* Dusko Radovic*

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Bol u preponama i karlici
13.9.2015 12:41:37   
daki81
jess021 bebac mi je karlicno,i nisko prilicno..ne znam sta jos mogu da uradim da olaksam malo bol,lezim uvek na levom boku,drzim jastuk izmedju nogu...ma sve sto sam ikada igde procitala ali ovo je i dalje neizdrzljivouser posted image

(odgovor članu jekiki)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Bol u preponama i karlici
14.9.2015 0:00:56   
vikiii
Daki,uzmi neki dobar pojas i nosi ga. Mene je isto tako bolelo otprilike u tom periodu i od kako sam počela da nosim pojas,mnogo mi je bolje. Bolovi su mi sada mnogo redji i ne znam dal se tripujem,ali čini mi se i da se beba maaalo podigla na gore.

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Bol u preponama i karlici
14.9.2015 10:39:03   
daki81
hvala vikiii,imam ga ali nisam ga bas puno koristila u poslednje vreme jer sam najvise lezala ali cu svakako poceti,ko zna mozda se i ovo moje malo cudo podigne malouser posted image

(odgovor članu vikiii)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Bol u preponama i karlici
14.9.2015 13:39:11   
Mariya
Daki, to je normalno u trudnoći. Evo pročitaj moj post od prošle godine, da se ne ponavljam... Mislila sam da se raspadamuser posted image ali to je jednostavno tako. Materica raste i širi se, beba rate, težina na koju telo nije naviklo.... Pod uticajem hormona slabe ligamenti tj opuštaju se, kosti karlice se razmiču, jednostavno se telo priprema na porođaj. Meni je počelo u 7 mesecu a baš je bolelo tokom celog 9.og meseca. Ako će te utešiti, 2-3 dana nakon porođaja bol nestaje!

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Bol u preponama i karlici
14.9.2015 14:44:12   
daki81
user posted image hvala draga,utesno...ma nek bude sve ok,kad znam zbog cega trpim sve je lakseuser posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Bol u preponama i karlici
13.12.2015 15:22:17   
MAMAMAJ
U sedmom mesecu trudnoće, ali i na početku trudnoće, su me užasno boleli kukovi, ništa mi nije pomagalo.
Sa ulaskom u osmi mesec se to povuklo, par noći me je boluckalo, ništa strašno u odnosu kako je bilo pre.
Ali, sad mi se dešava da mi se desna prepona nekako ukoči, ili kao neki grč u preponi user posted image da se pojavi. Neko strujanje kroz desnu preponu.
Ima li neko slično iskustvo?

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Bol u preponama i karlici
13.12.2015 18:26:17   
Animsaj9
Mam moja, mene bole prepone npr. Kkad treba da se sagnem da se obujem, uzasno kao da se kida nesto, moram sesti odma. A o kukovima da ne pričam user posted image , gegam se kao pingvin.

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Bol u preponama i karlici
13.12.2015 23:00:08   
MAMAMAJ
Anim moja, prave smo mame pingvinke user posted image jedva čekam da vidim da li će to što tako škljockamo doprineti lakšem porođaju.
A obuvanje, hm, šta da ti kažem. Najlakše mi je bilo u trudnoći s K, on je rođen leti, japanke, papuče i uživanje, a sad kad čučnem, prepone mi škljocnu. user posted image

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here