|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: GAK Narodni Front
23.6.2015 21:11:04   
Lilyka7

Ja sam to procitala na dosta mesta, a i malo malo pa lezim tamo, i cula sam i tamo da nije za pice, mada ,ne znam ni ja zasto - nisam pitala
tamo nikoga od sestara ili lekara...

A u vezi uz-a, ne zakazuje se u isto vreme... Mislim, ne znam kod koga radis,zasto,kako , da li radis u savetovalistu za trudnice,to je u prizemlju,
ili kod nekog odredjenog lekara negde...Ja sam radila vise puta,tu u prizemlju i u dnevnoj bolnici... I to po principu kad dodjes na red,nije bilo nikakvog
zakazanog vremena.Slicice nisam dobila dole u prizemlju kad sam radila sad u skorije vreme , dobila sam ranije , u prvim mesecima trudnoce.
Ali mozda mozes da im trazis ako zelis.


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 801
   RE: GAK Narodni Front
23.6.2015 21:14:52   
Maraj
O hvala ti. Pa imam zakazano na tom međuspratu. Al san cula da svima zakazu u isto vreme pa kad koga prozovu ..

(odgovor članu Lilyka7)
Direktna veza do poruke: 802
   RE: GAK Narodni Front
23.6.2015 21:20:04   
Lilyka7
To je onda ili dnevna bolnica ili tamo gde se radi dabl test i dopleri i sta ti ja znam...oba su na medjuspratu ja u 10 treba da budem tamo,u db, sutra na kontrolnom uz i ctg-u...
Prosli cetvrtak sam tamo lezala ceo dan, i tada sam radila to sve,ali sam uglavnom bila prva jer sam u 39-oj nedelji , ali nema pravila...


< Poruku je uredio Lilyka7 -- 23.6.2015 21:21:44 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 803
   RE: GAK Narodni Front
23.6.2015 21:21:57   
Maraj
Ja muslim da ja nisam u dnevnoj bolnici....nisam sigurna. Mislim da je to cim udjes u Front onaj medjusprat iznad informacija. Pitacu sutra

(odgovor članu Lilyka7)
Direktna veza do poruke: 804
   RE: GAK Narodni Front
23.6.2015 21:28:23   
Lilyka7

Tu sam ja radila dabl... Po 4-5 zena ulazi, kada ih prozovu,zakazane,i onda cekas red... user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 805
   RE: GAK Narodni Front
23.6.2015 21:31:24   
Maraj
Ja sam sad 25.nedelja. pretpostavljam da tu radim. Hvala na objasnjenju...nisam znala da je takav princip rada..
.jer bude guzva? Ja imam u 10:30 zakazano

(odgovor članu Lilyka7)
Direktna veza do poruke: 806
   RE: GAK Narodni Front
23.6.2015 21:43:34   
Lilyka7

U NF je uvek guzva user posted image user posted image user posted image
Ali s obzirom da imas zakazano , neces cekati, ne bi trebalo.

Ja za dabl nisam imala, jer sam dobila pogresnu info da se ne zakazuje.Pa kad sam dosla rekose mi nema termina mesec dana , a meni fazon isticalo vreme
onda sam jbg sredila da me prime za 2 dana inace ne bi...


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 807
   RE: GAK Narodni Front
24.6.2015 14:53:59   
Lilyka7

Ja se vratih iz NF-a... i bas ono sto sam pisala za Maraj,da nece cekati ,bla,bla,bla , sve se meni desilo danas user posted image naopako.

Od 10 do 1 sam cekala u DB na uz i ctg...(prvo su morale da se odrade zene koje leze tamo,njih 11 manje,vise,+ jedna koju je dovela neka doktorka na ctg i naravno otisla pre mene) da bi mi zapala ,po drugi put, neka mlada doktorka J., mislim da je najmladja tamo, i od 12-15 stavki
koliko uglavnom pogledaju i upisu na uz nalaz ona je pogledala svega 2 , tezinu deteta uopste ne znam sad, user posted image a za ctg mi nista ne rece , da bi mi sestra napomenula da imam
blage kontrakcije user posted image Veselo.

(odgovor članu Lilyka7)
Direktna veza do poruke: 808
   RE: GAK Narodni Front
24.6.2015 15:06:02   
Maraj
A ja sam takvom brzinom završila danas brze nego kod privatnika. Bilo samo nas 4 zene. Oste nisu dosle....ne znam sto da l zbog kise. Primio me dr Aleksandar Ristic. Ja oduševljena. Stvarno je sve bilo super

(odgovor članu Lilyka7)
Direktna veza do poruke: 809
   RE: GAK Narodni Front
26.6.2015 12:41:19   
Lilyka7

Super Maraj :)

Inace, ima li zena kojima je termin u narednih 10ak dana a da se poradjate u Frontu?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 810
   RE: GAK Narodni Front
26.6.2015 12:45:31   
Maraj
Jer imas svog dr tamo za porodjaj? Kako ces se poradjati jer znas?

(odgovor članu Lilyka7)
Direktna veza do poruke: 811
   RE: GAK Narodni Front
26.6.2015 12:49:25   
Lilyka7

Nemam... trudnocu vodim u DZ,A u Frontu sam samo na analizama,kontroli,dnevnoj bolnici i tako... bice onaj princip- ko mi zapadne user posted image
Nebitno mi je to,samo da sve prodje ok.Ne znam,prirodno valjda,nadam se, i bez epija... nemam nikakvih indicija za CR,osim sto mi je povisen pritisak
ali ne drasticno,na terapiji sam pa je pod kontrolom.Tako da... nadam se da ce sve proci prirodno i normalno. :) Ti?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 812
   RE: GAK Narodni Front
26.6.2015 12:54:13   
Maraj
Ja danas usla u 26.nedelju tako da imam jos vremena da se odlucim. Al mislim da cu ili vaginalno sa epiduralom iki CR sa spinalnom anestezijom ne totalnom. Jer tebi ovo prvi porodjaj, svaka cast ako ces bez epidurala

(odgovor članu Lilyka7)
Direktna veza do poruke: 813
   RE: GAK Narodni Front
26.6.2015 12:59:08   
Lilyka7

A zasto bi na CR ako ne moras? user posted image Ipak je to operacija.Jeste da nema bola i to ,ali...uhh, nikako ja to ne bi odabrala.
Ne znam ni da li mozes na cr ako nemas potrebe , osim ako preko veze nesto bude... ?

Prva beba :) Ne zelim epi prvenstveno zato sto se bojim vise toga nego porodjaja, nemam problema da istrpim bol,a epi bi mi samo
do neba povecao nervozu :) a i smatram da imam bolju kontrolu bez toga.Sta znam.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 814
   RE: GAK Narodni Front
26.6.2015 13:10:13   
Maraj
Pa ne znam ni ja.... cini mi se da je najbezbednije za bebu taj cr valjda se beba ne namuci.....ma otkud znam a i epidural mi deluje ok jer mi ti bolovi deluju zastrašujuće

(odgovor članu Lilyka7)
Direktna veza do poruke: 815
   RE: GAK Narodni Front
26.6.2015 13:23:20   
Lilyka7

Ne znam user posted image negde sam citala da je dokazano da je prirodni,vaginalni porodjaj sigurniji i bolji , e sad... verovatno sve ima nesto svoje.

Inace,konacno sam spakovala torbu za porodiliste,onu prvu i vise je ne diram! Stavila sam sve prvo u kesu pa onda u torbu , ako me slucajno
budu smarali da ne moze torba...

Sve sto sam spakovala u tu prvu su :

Peskir
Papuce
M.gace
Ulosci
Neseser (sapun,casa,pasta i cetkica,malo pakovanje antib.vl,maramica,malo pakovanje asepsola)
Mini flasicu vode,flasicu soka i keks
Jedan podmetac za krevet

Nadam se da mi nista bitno nece faliti. Nmg vise da se nerviram.Spavacice cu njihove koristiti,u drugoj kesi ce mi doneti moje, ako bude potrebno
da menjam.Posto i dalje nemam info o kvalitetu vode u NF,kupila sam i 4 flase vode,da mi se donosi posle user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 816
   RE: GAK Narodni Front
20.7.2015 19:55:51   
olgica86
da li neko ima iskustvo sa doktorkom jelenom radojevic iz narodnog fronta, unapred hvala

< Poruku je uredio olgica86 -- 20.7.2015 19:56:48 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 817
   RE: GAK Narodni Front
21.7.2015 11:54:53   
Lisa Simpson
Maraj sad vidim da si pisala kako želiš da se porodiš a znam da si na fragminu, on je kontraindikacija za epidural i spinalnu, to imaš da pročitaš i na sajtu fronta, tako da ti ostaje cr u totalnoj i prirodni prirodnouser posted image mada sam čula da skoro sve trudnice na fraxiju i fragminu završe na CR.

Mislim da će oni odabrati CR umesto tebe

< Poruku je uredio Lisa Simpson -- 21.7.2015 11:55:40 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 818
   RE: GAK Narodni Front
21.7.2015 12:28:35   
wivern
Liso ne mora da znaci, moze da ide na epidural i prirodno i sa fragminom ali se u tom slucaju ide na izazivanje porodjaja. Tako je nama objasnio glavni anesteziolog iz fronta.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 819
   RE: GAK Narodni Front
21.7.2015 12:29:12   
Maraj
Ijao lisa nemoj da pricas. ... nisam to znala.... bas ti hvala.
Meni je bekan karlicno i dalje. Evo me pred kraj 29.nedelje. cisto sumnjsm da ce se okrenuti. Al dobro....znaci CR u totalnoj mi ne gine.... pih...a ja nesto ne volim te totalne obicno mi bude lose posle njih....al sta sad.
hvala ti jos jednom. Ja pojima nisam imala da fragmin ne sme sa spinalnom....

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 820
   RE: GAK Narodni Front
21.7.2015 12:30:31   
Maraj

IZVORNA PORUKA: wivern

Liso ne mora da znaci, moze da ide na epidural i prirodno i sa fragminom ali se u tom slucaju ide na izazivanje porodjaja. Tako je nama objasnio glavni anesteziolog iz fronta.


Ijao....znaci neka zajeb....ja mi ne gine user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 821
   RE: GAK Narodni Front
21.7.2015 14:55:01   
jess021
Maraj, vidi, poroditi se morasuser posted image
Nama je babica rekla da prvorotkama ne preporucuje epidural, jer se boji da nece pravilno izgurati napone, da ne dodje do neke pauze ili sl.


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 822
   RE: GAK Narodni Front
21.7.2015 15:20:53   
Tiziana
Ne mora da znaci da beba koja je karlicno u 29. ned da se nece okrenuti. Meni se cerka okrenula u 36 naglavacke,a sin nije, rodio se karlicno, prirodnim putem,sa epiduralom. I na prvom i na drugom porodjaju sam imala epidural i nije bilo nikakvih problema.
Sto se tice epidurala i fraxiparina, i to moze. durgaarica koja je to primala celu trudnocu se nedavno porodila sa epiduralom, bez problema.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 823
   RE: GAK Narodni Front
21.7.2015 15:23:56   
Maraj
Ijao Tiziana isla si na prirodni porođaj i ako si znsla da je beba karlicno! Svaka ti cast, ja se cini mi se ne bi usudila. Zahtevala bi CR u tom slucaju

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 824
   RE: GAK Narodni Front
21.7.2015 15:48:10   
Tiziana
Pa imala sam takav dogovor sa mojim dr. Probamo prirodno,ako ne, ide idem na CR. Porodila se za 2h. I prvi i drugi porodjaj su mi izgledali isto iako je jedno izaslo naopacke (i dan danas je naopak :-))

A videla sam negde gde pisete o velicini garderobe za iznosenje. Milsim da vam je 56 sasvim realno, moguce da im i to cak bude veliko. 64 ce im definitivno biti veliko ma koliki se rodili.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here