|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: GAK Narodni Front
21.7.2015 18:12:33   
wivern

IZVORNA PORUKA: Maraj

hvala ti jos jednom. Ja pojima nisam imala da fragmin ne sme sa spinalnom....

Maraj nije tacno da ne sme. Spinal ti je jedna vrsta epidurala laicki receno, isto se i daje. Zbog fragmina su ti "problem" sve anestezije, tj ne smes primiti fragmin , lupicu sada odprilike, 12 sati pred porodjaj kakav god da je. Ali ne brini se, to ce sve dr da uzmu u obzir, naravno.

IZVORNA PORUKA: jess021
Nama je babica rekla da prvorotkama ne preporucuje epidural, jer se boji da nece pravilno izgurati napone, da ne dodje do neke pauze ili sl.


Epidural prestaje da se daje u poslednjoj fazi porodjaja upravo da bi se osetili naponi, o epiduralu se ne razgovara sa babicama posto nije njihov fah. Ja sam imala epidural i fenomenalnu babicu i prvorotka sam i malisa se nije spustio pa ga izgurah. Verovatno nemaju epidural pa im je to opravdanje.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 826
   RE: GAK Narodni Front
22.7.2015 9:29:46   
Tiziana
Maraj, imas ti jos da giljas :-) Ne brini se unapred. Recice ti vec tvoj dr/tvoja dr kako cete i sta cete za porodjaj. Cini mi se da se u Frontu ne odlucuju bas tako na keca za CR. Ali sve u svoje vreme. Pricacete o tome tek kad udjes u 9.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 827
   RE: GAK Narodni Front
23.7.2015 10:04:35   
Lilyka7

IZVORNA PORUKA: wivern

IZVORNA PORUKA: jess021
Nama je babica rekla da prvorotkama ne preporucuje epidural, jer se boji da nece pravilno izgurati napone, da ne dodje do neke pauze ili sl.


Epidural prestaje da se daje u poslednjoj fazi porodjaja upravo da bi se osetili naponi, o epiduralu se ne razgovara sa babicama posto nije njihov fah. Ja sam imala epidural i fenomenalnu babicu i prvorotka sam i malisa se nije spustio pa ga izgurah. Verovatno nemaju epidural pa im je to opravdanje.


Ja sam posle 3-4 sata nenormalno jakih kontrakcija trazila epi , bila sam otvorena 3-4 , i posle mozda 15-20 min krenuo je
Napone nisam uopste osetila... da doktor nije pogledao sta se desava bebac bi verovatno sam izasao :)


_____________________________

I'm not crazy. My mother had me tested.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 828
   RE: GAK Narodni Front
23.7.2015 16:21:58   
Lisa Simpson
Maraj o epiduralu i soibnalnoj imaš i u uputstvu za lek koje se nalazi u kutiji sa lekom pa pročitaj, ošto ti daju inj na ruke ja generalno mislim da je to rizično i ne bih baš volela to, ako lekari ne insistiraju, ako baš tako moram jbg šta ću, a isto primam fragmin kao i ti.

< Poruku je uredio Lisa Simpson -- 23.7.2015 16:23:15 >

(odgovor članu Lilyka7)
Direktna veza do poruke: 829
   RE: GAK Narodni Front
26.8.2015 8:09:53   
Maraj
Imam pitanje za zene koje su se poradjale u N.Frontu carskim rezom
-kada vam donose bebu? Taj isti dan ili sutradan?
-da li je kod CR bebi frendli program?
-ako jeste bebi frendli ko bebi menja pelene? Jer su onda pelene koje donesem i pavloviceva kod mene ili kod sestara?
-jer smete da se tusirate/perete kosu nakon CR ili ne?
-koliko ste ostale u bolnici nakon CR? user posted image
-da li mi treba spavacica ili koristim njihovu?

< Poruku je uredio Maraj -- 26.8.2015 8:10:35 >

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 830
   RE: GAK Narodni Front
26.8.2015 12:24:04   
zwezica _
Pozdrav Maraj,

porodila sam se cr u Frontu pre nekoliko meseci.
Bebu donose posle par sati istog dana, ukoliko je sve u redu sa tobom i bebom naravno. I kod CR je bebi frendli, a sestre ce ti pokazati kako da previjas bebu (ponesi pampers, v.maramice i pavlovicevu) prvo dajes njima pa ti vrate kada ti ostave bebu u sobi.
Sto se tice tusiranja, ne sme da se kvasi rana, ali vodice te sestra sutradan u kupatilo da se tusiras, a pranje kose vec predstavlja problem...
Ja sam ostala 7 dana posle porodjaja, beba je dobila zuticu, inace je neki prosek 4 dana. Imaju oni spavacice, donose ciste, mozes da ih menjas po potrebi, da ne prljas svoje.

Nadam se da si zadovoljna odgovorom, ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj :)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 831
   RE: GAK Narodni Front
26.8.2015 15:03:26   
Maraj
O zvezdice hvala puno na odgovoru.
Js kupila danas onaj sprej za suvo pranje kose u dm-u.
a ako ja povijam bebu jer treba da ponesem i tetra i svedske pelene sa sobom ili ne? Da l da pampers ponesem isti dan kad lezem ili da mi moji donesu naknadno posle porođaja?

(odgovor članu zwezica _)
Direktna veza do poruke: 832
   RE: GAK Narodni Front
26.8.2015 15:40:13   
isidora88
siroki povoj se ne stavlja u porodilistu, bar je tako u vecini za koje znam, kod nas se donose svedske gace i tetra pelena samo na otpust pa onda sestra stavlja bebi, mada ne mora ni na otpustu.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 833
   RE: GAK Narodni Front
26.8.2015 16:09:22   
Maraj
Hvala isi. Nisam znala

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 834
   RE: GAK Narodni Front
26.8.2015 16:41:37   
zwezica _
Ne stavlja se siroki povoj u porodilistu. Sto se tice pelena mogu i naknadno da ti donesu. Ja sam ponela, kako hoces.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 835
   RE: GAK Narodni Front
28.8.2015 9:37:21   
zwezica _
Maraj, imas li svog dr koji ce te poroditi?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 836
   RE: GAK Narodni Front
28.8.2015 10:13:57   
Maraj
Zvezdice dr Ana Mitrovic me vodi al je na odmoru sada.

(odgovor članu zwezica _)
Direktna veza do poruke: 837
   RE: GAK Narodni Front
15.11.2015 13:21:03   
bockalica
Devojke, ja sam u 6. mesecu trudnoće i zbog silnih pobačaja i poremećaja (trombofilija, intolerancija na šećere, štitna...) će me poroditi u Narodnom frontu, iako sam iz Šapca. Išla sam pre neki dan prvi put i upoznala doktorku koja će me poroditi i sjajna je (dr Svetlana Janković Ražnatović)! Ovih dana ću da prelistam sva vaša iskustva, a vi pišite kako je vama bilo. Pitaću sve što mi ne bude jasno. user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 838
   RE: GAK Narodni Front
16.11.2015 7:37:56   
Maraj
Bockalice super. Velike bolnice su peavi izbor jer imaju dosta strucnjaka razlicitih specijalnisti

(odgovor članu bockalica)
Direktna veza do poruke: 839
   RE: GAK Narodni Front
12.1.2016 21:32:33   
MorticiaAdams
Zna li neko sta se desava sa epiduralom u Frontu, posto imam informaciju da je ukinuta mogucnost placanja i samim tim i ta anestezija??user posted image

< Poruku je uredio MorticiaAdams -- 12.1.2016 21:33:39 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 840
   RE: GAK Narodni Front
12.1.2016 22:46:52   
Lisa Simpson
Mislim da je samo postao besplatan pa ga sad dobijaš za dz.

Mislim da je to po novom zakonu koji je stupio na snagu od nove godine.

< Poruku je uredio Lisa Simpson -- 12.1.2016 22:47:44 >

(odgovor članu MorticiaAdams)
Direktna veza do poruke: 841
   RE: GAK Narodni Front
26.1.2016 0:48:59   
preddeveti
Zdravo devojke! Interesuje me da li je neko imao ismustva sa dr Naidom Stankovic u Frontu? I znate li kako sada funkcionisu stvari sa epiduralom, posto se vise ne placa?Jel ona fora, besplatno a niko ga ne dobija?

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 842
   RE: GAK Narodni Front
21.2.2016 1:28:48   
Makica2
Da li neko moze da mi kaže nešto o Dr. Aleksandru Ristiću? :)

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 843
   RE: GAK Narodni Front
22.2.2016 1:00:52   
mama krava
Sve naj!!! Strpljiv, otvoren, pun informacija, prijatan...nije mi vodio trudnocu, ali bila kod njega na expertni UZ i na nekoliko kontrolnih UZ.

(odgovor članu Makica2)
Direktna veza do poruke: 844
   RE: GAK Narodni Front
29.2.2016 12:00:04   
krin 40
Trenutno lezim na konzervativnoj ginekologiji.Posle odliva spasili su mi bebu.Dejan Dimitrijevic me vodi ali sve pohvale za komplet osoblje,hranu,sobe...sve.Svi su divni i beskrajno strucni

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 845
   RE: GAK Narodni Front
29.2.2016 22:20:53   
Maraj
Makice ja sam jednom bila na uz kod dr Ristica. Jako je prijatan. Mene je odusevio. Cak sam mu se "pozalila" da nisam videla lik bebe na uz jer se uvek okrene ka kicmi. Sigurno 5-6 min mi je jurio lik bebe, da ga slika. Stvarno sam se odusevila , a prvi put coveka videla. Vidim da je i prwma ostalim zenama super.

krin dr Dejan je super. U kojoj si nedelji sada

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 846
   RE: GAK Narodni Front
8.3.2016 21:18:53   
Khaleesi
Drugi porodjaj sam vodila u Dragisi kao i prvi ali drugi put su bili prepuni i dr Loncar me je ubedjivao da porodjaj jos nije poceo iako sam krvarila, probila termin deset dana i imala bolove. Odmah sam otisla u NF i tamo su me hitno primili i prosledili u salu.
Nisam znala nikoga, jer mi je u Dragisi trudnocu vodila dr Radunovic koja me je prvi put poradjala i koja je sjajna.
Babice su bile fine i neki dr Antic koji se pojavio i koji me je porodio.
Jedino mi se ne svidja sto epidural samo idu i dele, nebitno koliko si otvorena. Zenici pre mene su dali sa sedam, a drugoj koja je dosla posle nje cak sa jednim prstom... Ona se kasnije bas namucila pa su dete vakumom izvlacili user posted image Malog je tek treci dan videla kada su nas otpustali...
Takodje, neki mladi dr na pripremi za porodjaj jr bebu izmerio na UZ 3800, a moja beba se rodila 4650 grama... pa zbog proracuna nisu nista sekli, i ja pukla na pet mesta, sili su me i sili...
Bila sam u sobi sa jos sest zena, i nijr mi narocito smetalo... Bebe placu, slabo spavas, umorna od svega, ali nekako preguras ta tri dana i onda kuci sa bebicom :-) ja sam jedva cekala da nas puste kuciuser posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 847
   RE: GAK Narodni Front
8.3.2016 21:28:37   
aleksandrici
Volim da čujem i pročitam oavkve komenare.Pozitivne.Deo sam tima medicinskog osoblja pa vrlo često čujem negativne a znam da u pozadini priče stoji nešto drugo,znam da sve to je možda i istina ali ispičana pogrešno.Zahvaljujem se Vama ,draga majko,što si pohvalila medicinski tim,Tim koji se trudi,radi i svakodnevno doživljava torturu od pojedinih ljudi.Vrlo često mi pacijenti kažu"Bože,šta sve vi ovde imate da vidite i budete normalni".I jeste.Toliko ljudi,toliko ćudi.Hvala za lepe reči,prijaju i meni.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 848
   RE: GAK Narodni Front
2.4.2016 8:57:27   
marinic
cula sam dosta pohvala za ovo porodiliste, strucnost pre svega, sto je i normalno za porodiliste kao jedno od vecih u nasoj zemlji, gde se porodi veliki br zena... pa s obzirom da ockujemo drugo dete...veoma mouce da ce sledeci porodjaj biti tamooouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 849
   RE: GAK Narodni Front
9.4.2016 23:27:31   
liki86
Cao drage mame,da li ima da se neka skoro porodila u Frontu? Termin mi je za mesec dana,pa me zanima kakva je procedura u vezi epidurala,da li je potrebno unapred otici na dogovor sa anesteziologom,ili je moguce traziti ga na samom porodjaju? Hvala :-*

(odgovor članu marinic)
Direktna veza do poruke: 850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here