RE: Krštenje (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Venčanje, krštenje, godišnjice …



Poruka


kathy -> RE: Krštenje (20.8.2009 20:47:52)

IZVORNA PORUKA: gagi


IZVORNA PORUKA: Rivana

Vase misljenje da li dete krstiti u crkvi ili manastiru? imam malu dilemu oko toga pa bih volela mosljenja [sm=smiley1.gif]



Meni su bolji manastiri krstila sam svoju djecu tamo.


Kod nas je za krstenje ili vencanje u manastiru potrebna dozvola svestenika u cijoj parohiji zivimo. A nju nije lako dobiti: pre par godina mom drugu su upropastili vencanje jer je svestenik zavo manastir i nije dozvolio da se tamo obavi obred. I mladenci i gosti su bili sokirani.

A tarifa je 3.000 dinara svesteniku za krstenje + taksa za crkvu 1.500 dinara.




Zlatna ribica -> RE: Krštenje (20.8.2009 22:22:40)

Mi smo dete krstili u manastiru Vavedenje. Bilo je zaista lepo, ali mi se vilica odvalila od soka kad je igumanija rekla da je cena 4 000 dinara, a prota koji je obavio krstenje je kumi rekao " Kumo, ajmo, hiljadarka na ikonu" !




dunja RR -> RE: Krštenje (20.8.2009 22:30:13)

po pravilu se uvek trazi blagoslov svestenika iz parohije....pa se moze krstiti u manastiru ili nekoj drugoj crkvi...tako bi trebalo po crkvenom pravu...




Zlatna ribica -> RE: Krštenje (20.8.2009 22:39:59)

Dunja, u pravu si. Ja sam svesno "preskocila" parohijskog svestenika, jer znam da ne bi dao da mu drugi "uzme hleb", a u manastiru niko nije ni pitao za parohijskog svestenika i njegov blagoslov.




Rivana -> RE: Krštenje (28.8.2009 10:37:05)

Postavicu glupo pitanje [sm=smiley1.gif] da li roditelji moraju biti vencani u crkvi da bi dete moglo da se krsti. Ja mislim da to nema nikakve veze ali me drugarica ubedjuje da ima. Ja sam se krstila ko matora i niko me nije pitao za roditelje jedino kuma morala da donese da je krstena i to je to.....




SUPER MAMA -> RE: Krštenje (28.8.2009 10:40:42)

Rivana nije glupo pitanje, evo mi smo zakazali nkrstenje za monikin prvi rodzendan i pitao nas je svestenik dali smo i vencani i krsteni u crkvi.Negde pitaju negde ne
ali glupo je ako roditelji nisu krsteni da dete nemoze da se krsti.




Rivana -> RE: Krštenje (28.8.2009 10:44:42)


IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Rivana nije glupo pitanje, evo mi smo zakazali nkrstenje za monikin prvi rodzendan i pitao nas je svestenik dali smo i vencani i krsteni u crkvi.Negde pitaju negde ne
ali glupo je ako roditelji nisu krsteni da dete nemoze da se krsti.


E bas glupo mi jesmo krsteni ali nismo vencani e sad zasto dete da se ne krsti ako mi nismo vencani valjda nas nece pitati ovde gde smo mi pitali za krstenje nisu nam to napomenuli ali jos ne znam gde cemo ga krstiti imamo vise opcija




Rivana -> RE: Krštenje (28.8.2009 10:45:26)


IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Rivana nije glupo pitanje, evo mi smo zakazali nkrstenje za monikin prvi rodzendan i pitao nas je svestenik dali smo i vencani i krsteni u crkvi.Negde pitaju negde ne
ali glupo je ako roditelji nisu krsteni da dete nemoze da se krsti.


Draga a gde ste vi to pitali posto vidim da ste isto iz Beograda?




SUPER MAMA -> RE: Krštenje (28.8.2009 10:47:15)

Pa znam da je glupo sta ima veze vencanje i krstenje deteta.To je glupost. Evo mi u Zemunu smo zakazali i to nas je pitao, ali cula sam da svaka crkva je razlicita sto je glupost, neka trazi neka ne.A jedna je pravoslavna crkva a svestenici razlicito rade.pitaj za svaki slucaj




Rivana -> RE: Krštenje (28.8.2009 10:49:18)


IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Pa znam da je glupo sta ima veze vencanje i krstenje deteta.To je glupost. Evo mi u Zemunu smo zakazali i to nas je pitao, ali cula sam da svaka crkva je razlicita sto je glupost, neka trazi neka ne.A jedna je pravoslavna crkva a svestenici razlicito rade.pitaj za svaki slucaj

Hvala ti mi pitali u crkvi sv Petke na Kalisu nisu nam nista rekli, a raspitacemo se jos bolje.....




Anoniman -> RE: Krštenje (28.8.2009 10:53:51)

e sad od mene jedno glupo pitanje (pošto se ja stvarno u to ne razumijem ništa, al me zanima) jel postoji kakav propis kako se šta radi ili to sveštena lica rade shodno svom nahođenju, ili u prevodu kako im je volja????




SUPER MAMA -> RE: Krštenje (28.8.2009 10:55:23)

Moji prijatelji su krstili maloga u sabornoj crkvi na kalemegdanu i tamu traze sve to.bolje se raspitaj nadam se da mogu da predzem na ti i nemoras mi persirati[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image] 




Rivana -> RE: Krštenje (28.8.2009 10:55:47)


IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

e sad od mene jedno glupo pitanje (pošto se ja stvarno u to ne razumijem ništa, al me zanima) jel postoji kakav propis kako se šta radi ili to sveštena lica rade shodno svom nahođenju, ili u prevodu kako im je volja????

Evo kako rece SUPER MAMA u svakoj crkvi drugacije, to i mene zanima da li ima neki propis ko to odredjuje [sm=zmeden.gif]




Rivana -> RE: Krštenje (28.8.2009 10:57:04)


IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Moji prijatelji su krstili maloga u sabornoj crkvi na kalemegdanu i tamu traze sve to.bolje se raspitaj nadam se da mogu da predzem na ti i nemoras mi persirati[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Hvala! Naravno moze na TI[sm=smiley1.gif]




Jeca* -> RE: Krštenje (28.8.2009 10:58:12)

Pravila postoje i što se poštovanja pravila tiče, ja dosad nisam srela sveštenika koji to krši. Može da naplati ili ne naplati, da otalja posao, ali poštuju ckvene norme.

Evo o ovome ovde:

KLIK




Rivana -> RE: Krštenje (28.8.2009 11:01:56)


IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Pravila postoje i što se poštovanja pravila tiče, ja dosad nisam srela sveštenika koji to krši. Može da naplati ili ne naplati, da otalja posao, ali poštuju ckvene norme.

Evo o ovome ovde:

KLIK

Hvala[sm=smiley31.gif]




NadaR -> RE: Krštenje (28.8.2009 14:51:03)

 Kod nas se krstenje ne naplacuje... kum i porodica djeteta pridare ikonama i to je to[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




gagana83 -> RE: Krštenje (28.8.2009 18:31:21)

IZVORNA PORUKA: Rivana

Postavicu glupo pitanje [sm=smiley1.gif] da li roditelji moraju biti vencani u crkvi da bi dete moglo da se krsti. Ja mislim da to nema nikakve veze ali me drugarica ubedjuje da ima. Ja sam se krstila ko matora i niko me nije pitao za roditelje jedino kuma morala da donese da je krstena i to je to.....

Hm,moj brat i snaja nisu vencani u crkvi a deca su im krstena.




MERYEN -> RE: Krštenje (1.9.2009 9:59:04)

Mi smo krstili Jovana 26.07.09.u nasoj glavnoj crkvi kojoj pripadamo,krstenje je kostalo mi 3000 dinara kum 2000 dinara to uzima svestenik,a prilog crkvi daje se uobicajno.




Rivana -> RE: Krštenje (1.9.2009 10:02:21)


IZVORNA PORUKA: MERYEN

Mi smo krstili Jovana 26.07.09.u nasoj glavnoj crkvi kojoj pripadamo,krstenje je kostalo mi 3000 dinara kum 2000 dinara to uzima svestenik,a prilog crkvi daje se uobicajno.


Mi smo pitali za krstenje u crkvi blizu nas u Brace Jerkovicu rekli nam koliko damo nema tarifa




buhla -> RE: Krštenje (1.9.2009 10:09:12)

Krstavaju u crkvama decu iako roditelji nisu vencani u crkvi, ali pitaju, jer mislim da se to u krstenici upisuje. meni je npr stajalo da su moji u bracnoj zajednici (drustvenoj - ili tako nesto)




Rivana -> RE: Krštenje (1.9.2009 10:11:59)


IZVORNA PORUKA: buhla

Krstavaju u crkvama decu iako roditelji nisu vencani u crkvi, ali pitaju, jer mislim da se to u krstenici upisuje. meni je npr stajalo da su moji u bracnoj zajednici (drustvenoj - ili tako nesto)

Mi nimo vencani ni u crkvi ni u opstini valjda to nece biti problem [sm=zmeden.gif]




buhla -> RE: Krštenje (1.9.2009 10:14:43)

Nece, nece biti problem. Moja drugarica je krstila cerkicu, i u krstenici joj ne pise ime oca, jer doticni nije hteo ni da je prizna!




Rivana -> RE: Krštenje (1.9.2009 10:17:52)


IZVORNA PORUKA: buhla

Nece, nece biti problem. Moja drugarica je krstila cerkicu, i u krstenici joj ne pise ime oca, jer doticni nije hteo ni da je prizna!


Mi zivimo zajedno ali eto nismo se vencali nikako da stignemo [sm=smiley1.gif] a volela bih malekog da krstim a za vencanje cemo lako [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Krštenje (1.9.2009 10:20:49)

haj vako skontala sam dijete se krsti da bi bilo pripadnik određene vjerske zajednice
i zašto još????

evo našla sam KLIK





Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>