|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 16:30:27   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Naravno, ako on ostaje kuci a ti sljakas, treba da pomogne maximalno.  Shvatam da mozda nisu snalazljivi koliko i mi (ili volim da mislim da smo superiornijeuser posted image ), ali bih ocekivala da je stavio ves da se pere, da pristavi veceru, a ti mozes da zavrsis ili nesto tako.
IZVORNA PORUKA: vukosava

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja gledam brak kao timski rad, a svaki tim se razlikuje.  Mislim da bi bilo bezobrazno od mene da sam odlucila da ne radim, i da od muza koji dodje umoran kuci ocekujem da stavi kecelju i pravi veceru, kad ja imam ceo dan da to odradim.  Ocekivala bih od njega da se poigra sa svojom decom koju nije video ceo dan i kojeg oni nisu videli, a ne da lati varjace.  Al ja to tako gledam.


A da ti radis a on ne? Jel bi isto ocekivala?

Jel sve ovo sto si rekla za timski rad u obrnutoj situaciji i dalje vazi, samo zamenjenih uloga?



Ova tema o kuvanju mi je bas vezana za to kakve vestine oni donose iz svoje kuce. Licno mislim da nema sanse da nauce ko matori ljudi da kuvaju ako u kuci majka bude uvek kuvarica. I recimo ako se imaju deca razlicitog pola - najcesce ce devojcica da se smatra da treba da pomaze majci.

Moji retki drugovi koji znaju da kuvaju su naucili od majke. Ja mislim da najvise zavisi od nas kao majki kako naucimo svoju decu. Ako se drzimo ovih tradicionalnih podela, ostace jos 10 vekova.

Muskarac ide u lov - da zaradi pare, a mi cemo da svijamo gnezdo i gajimo decu, kuvamo, spremamo itd...

Ceo zivot radim sa muskarcima i gledam ih kako zabusavaju na poslu kad dodje vreme da se ide kuci. Ostaju, skajpuju, youtube-ishu, sve samo da ne odu kuci i pomazu zeni (ovo se pre svega odnosi na nase muskarce a boga mi i ove ovde u SAD). Zato ovo pricam.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 16:31:02   
Verus
Amin Nedjouser posted image
IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Vukosava, ti meni sad hoćeš da kažeš da je ok da ja nemam posao, da mi dete ide u vrtić od 7:30 do 15h, da mm radi od 8-18 pri čemu mu treba 1h do posla i 1h natrag, i da on, kad dođe kući, treba da kuva, pegla, riba kupatilo?!?!?! To je izrabljivanje i kastracija muškarca, pa zašto se onda ženio ako će on i da privređuje, i da radi po kući i da usput brine o detetu? Jednostavnije bi mu bilo da s vremena na vreme plati nekoj teti 50 evra i ne mora da sluša "boli me glava" i "dobila sam". Ja imam možda sve ukupno 3-4 sata dnevno baš posla, ne razumem, ako pola toga uvalim njemu, treba da širim guzicu ispred tv-a ceo dan? Dakle, pričam o mom slučaju, i zaista smatram da bi sve što ne podrazumeva sklanjanje svog tanjra kad završi sa jelom i ubacivanje prljavog veša na predviđeno mesto bilo razmaženo i sebično tražiti od čoveka koji 12h dnevno stoji na nogama.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 16:31:49   
Verus
Ne znam gae, pretpostavljam da lepse zacini jela od njegauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 16:35:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ne znam gae, pretpostavljam da lepse zacini jela od njegauser posted image


A to što su vrhunski kuvari većinom muškarci? Su oni druga vrsta ili im žene svrate na posao da dodaju začine? user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 104
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 16:37:21   
vukosava
Nedjo, ja licno mislim kad se neko jednom navikne na nesto, tako ce i biti. Ne znam kakva je situacija sa tvojim trazenjem posla, da li nameravas da radis u buducnosti ali kako vidim oko sebe, ako jednog dana i pocnes da radis, skoro sam sigurna da ce tih "12 sati radeci stojeci" uvek biti jace i vaznije od tvojih "x sati rada u x polozaju".

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 16:40:27   
Anoniman
Drage moje, sve je to gomila izgovora. Evo suštine: mm i ja smo podjednako zdravi, pravi, pametni i sposobni, podjednako zainteresovani pre svega jedno za drugo pa smo oboje sve naučili da radimo podjednako dobro da bismo se dopunjavali. Organizujemo se uvek tako da što manje vremena, snage i energije potrošimo na sve što se mora i da oboje iz svega izađemo što odmorniji da se bavimo onim stvarima u kojima uživamo.Sve manje od toga ne priznajem.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 106
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 16:40:54   
Ana RR
Meni je sasvim normalno da muž radi u kući isto što i žena. Tako sam naučila od mojih, tata sve radi, odlično kuva, on jedino ne voli da raširi veš i ne pegla. Sve ostalo radi.

Ne delimo poslove na muški-ženski već oboje radimo ono što umemo, možemo, kad ko ima više vremena. Iskreno, mislim da više kućnih poslova obavi mm nego ja, usisavanje, brisanje parketa, ribanje kupatila, pranje prozora.. to sve radi on.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 16:55:16   
Verus
Kod mene sam ja vrhunski kuvaruser posted image  Sta da vam kazem, ne slazem se sa svim sto pisete, sto je sasvim ok.  Razliciti zivoti, misljenja, tempo zivota.
IZVORNA PORUKA: gae_gr

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ne znam gae, pretpostavljam da lepse zacini jela od njegauser posted image


A to što su vrhunski kuvari većinom muškarci? Su oni druga vrsta ili im žene svrate na posao da dodaju začine? user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 17:05:41   
Verus
OK sve je to super.  Ali samo pricamo o tome kako muski treba da rintaju zenske poslove.  Koliko bi vas cepalo drva, menjalo ulje na kolima, krecilo kucu, sklapalo namestaj i ostale "muske poslove"?  Cek, jel imamo negde tu temu?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 17:12:47   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Verus RR

OK sve je to super.  Ali samo pricamo o tome kako muski treba da rintaju zenske poslove.  Koliko bi vas cepalo drva, menjalo ulje na kolima, krecilo kucu, sklapalo namestaj i ostale "muske poslove"?  Cek, jel imamo negde tu temu?


Ja Versus znam sve te stvari da uradim. Mada odkad sam u SAD ulje menjam u servisu. Namestaj sklapam ja.

Opet, ostala sam sa 17 godina bez oca i kod mene u kuci od tada nije bilo podele po polu za poslove. Bilo je samo sta treba da se odradi.

A ja opet kontam da zene koje nemaju tehnicko obrazovanje da gledaju na te jednostavne poslove kao neke komplikovane akcije. Meni licno je sklopiti namestaj, promeniti ulje, gumu, svecice sve jako lako i jednostavno...

A ako pomislite na ucetalost svih tih "muskih poslova" - koliko cesto menjate ulje u kolima, koliko cesto kupujete namestaj, krecite kucu... To su vam sve nametnute uloge u koje ste se uzivele i u koje vas je vaspitanje ubedilo da su ok.

< Poruku je uredio vukosava -- 28.12.2011 17:13:55 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 17:16:03   
Verus
ALI mnoge zene nisu morale to da rade.  To je moja poenta.  I ja sam krecila kucu, ulje mi menja servis, ali mm radi puuuno toga sto ja ne radim, veoma je handy i sve sam ume da uradi sto nam ustedi puno novca-da ne moram da zovem majstora.  Ja sam kazem da nijedna zena nije to istakla kao nesto bitno sto muskarac doprinosi, nego samo kako oni moraju da rade zenske poslove.  Meni je to sve bez veze.  On meni nijednom ne bi rekao niti od mene ocekivao da radim sve te "prljave" muske poslove, fizicki teske, a opet ce mi okupati dete ili napraviti veceru ako sam ja imala tezak dan.  E-po tome, ispadnu bolji od nasuser posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 17:24:42   
vukosava
Verus, po tome sto kazes da ce tebi okupati dete, a dete je vase, kontam ja skroz tebe. To je apsolutno tipicno razmisljanje zene koja zivi u tradicionalnoj podeli uloga. Musko majstorise, zensko obavlja sve poslove oko domacinstva.

Za mene su svi poslovi - poslovi, nemaju pol.

A sve je stvar "timskog rada" i ko koju ulogu u timu ima. Ako podelis uloge u timu na musko-zenske, jako je lako definisati sta je ciji posao.

Mada ja ipak i dalje mislim da je to stvar predubedjenja a pogotovu zelje da se jedan da kazem reon kontrolise. Dosta zena obozava da im kontrolu na situacijom npr. u kuhinji i smatra da ako muskarac krene nesto u njoj da radi, da joj je to mesanje u posao i narusavanje teritorije. Takvom akcijom se oset__i ugrozeno i blokira svaki pokusaj muskarca da se ukljuci u stvari oko kujne. Uzmemo titulu najbolje kuvarice i obozavamo da nas hvale nakon uspelih obroka. Volimo da zadovoljavamo druge, to je ono sto je u sustini zenske prirode. To smo radile kao male sa roditeljima, pa u skoli sa nastavnim osobljem, kasnije sa prijateljima, a danas sa muzom i decom... Normalne faze zenskog zivota...

< Poruku je uredio vukosava -- 28.12.2011 17:25:35 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 17:26:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: vukosava

Verus, po tome sto kazes da ce tebi okupati dete, a dete je vase, kontam ja skroz tebe. To je apsolutno tipicno razmisljanje zene koja zivi u tradicionalnoj podeli uloga. Musko majstorise, zensko obavlja sve poslove oko domacinstva.

Za mene su svi poslovi - poslovi, nemaju pol.

A sve je stvar "timskog rada" i ko koju ulogu u timu ima. Ako podelis uloge u timu na musko-zenske, jako je lako definisati sta je ciji posao.

Mada ja ipak i dalje mislim da je to stvar predubedjenja a pogotovu zelje da se jedan da kazem reon kontrolise. Dosta zena obozava da im kontrolu na situacijom npr. u kuhinji i smatra da ako muskarac krene nesto u njoj da radi, da joj je to mesanje u posao i narusavanje teritorije. Takvom akcijom se oset__i ugrozeno i blokira svaki pokusaj muskarca da se ukljuci u stvari oko kujne. Uzmemo titulu najbolje kuvarice i obozavamo da nas hvale nakon uspelih obroka. Volimo da zadovoljavamo druge, to je ono sto je u sustini zenske prirode. To smo radile kao male sa roditeljima, pa u skoli sa nastavnim osobljem, kasnije sa prijateljima, a danas sa muzom i decom... Normalne faze zenskog zivota...


user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 113
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 17:36:36   
Verus
Meni je highlight dana da okupam i poigram se sa svojim detetom, ja tu ne vidim nista "tradicionalno".  On je savko jutro oblaci, sprema dorucak, vozi u jaslice, trci na posao-a ja sam ta koja je uvece kupala, i stavljala da spava.  Sad on prakticno radi sve: jer ja NE MOGU, a ne sto necu, ili sad, guram neka pravila i ne znam ti ja sta.  Tako da podela naravno postoji, ali meni se citav taj agresivni stav zena koje rade i traze neka extra prava,a njih maltene stavljaju u neku nizu lestvicu uopste ne dopada.  Jbg, jednostavno ne mislim da on treba da radi vise ili da ja radim vise.  Ako subotom on ide da sljaka extra da bi isli na skijanje, sigurno ga necu cekati da dodje kuci da mi kuva, nego cu sama to obaviti da dete i ja jedemo, i da on ima topli obrok kada stigne kuci, pa cemo lepo svi zajedno u setnju ili nesto slicno.  Eto, MENI je to normalan zivot.  Uopste ne mislim da to znaci da sam "tradicionalna" zena ili primitivna ili sta ti ja znam.  Radim od svoje 19 godine i puuuuno toga sam radila uz posao i dete i trudnocu, pa opet necu da se pravim ne znam ni ja sta, niti da njemu nabijam na nos koliko sam toga imala-kad je SVE to sto sam uzela na svoja ledja (posao, skola, trudnoca) bila posve moja odluka. 

Tako da se ne kapiramo i ne razmisljamo isto, ali opet kazem, to je sasssvimm normalnouser posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 17:41:40   
Anoniman
Verus, samocitiraću se jer ti je očito prmaklo šta sam rekla na temu...

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Nedjo, niko nije rekao da jedan treba da radi sve. Vi ste se tako podelili i to je ok, i ja sad kad sam na porodiljskom mnogo više radim po kući nego mm. Kad ima slobodan dan onda se podelimo, inače danima kad radi ja sve sama pozavršavam. Ali kad idem na posao onda je druga priča. Pitanje je samo da i ti radiš da li bi i dalje bilo tako i da li bi od njega očekivala sve što ti sad radiš da si ti zaposlena a on ne radi. Ja sam i to prošla, godinu i po dana smo bili u poziciji da samo ja radim, tada je on radnim danima završavao sve kao ja sad, a vikendom smo delili poslove...





Niko nije rekao da jedan sedi i ladi user posted image dok drugi radi...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 115
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 17:42:47   
Verus
super, onda smo prakticno svi na istomuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 17:48:56   
Anoniman
Naravno, s tim da insistiram na tome da ista pravila važe za sve, a ne kad žena radi muž odradi pola poslova a pola ostavi da sačekaju ženu posle posla; dok u obrnutoj situaciji žena odradi sve da muž dođe na gotovo. Dok sam samo ja radila, dolazila sam na gotovo, kad on radi dolazi na gotovo, a kad radimo oboje e onda, sinak, svak po nešto i sve je svačiji posao....

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 117
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 18:00:13   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Meni je highlight dana da okupam i poigram se sa svojim detetom, ja tu ne vidim nista "tradicionalno".  On je savko jutro oblaci, sprema dorucak, vozi u jaslice, trci na posao-a ja sam ta koja je uvece kupala, i stavljala da spava.  Sad on prakticno radi sve: jer ja NE MOGU, a ne sto necu, ili sad, guram neka pravila i ne znam ti ja sta.  Tako da podela naravno postoji, ali meni se citav taj agresivni stav zena koje rade i traze neka extra prava,a njih maltene stavljaju u neku nizu lestvicu uopste ne dopadaJbg, jednostavno ne mislim da on treba da radi vise ili da ja radim vise.  Ako subotom on ide da sljaka extra da bi isli na skijanje, sigurno ga necu cekati da dodje kuci da mi kuva, nego cu sama to obaviti da dete i ja jedemo, i da on ima topli obrok kada stigne kuci, pa cemo lepo svi zajedno u setnju ili nesto slicno.  Eto, MENI je to normalan zivot.  Uopste ne mislim da to znaci da sam "tradicionalna" zena ili primitivna ili sta ti ja znam.  Radim od svoje 19 godine i puuuuno toga sam radila uz posao i dete i trudnocu, pa opet necu da se pravim ne znam ni ja sta, niti da njemu nabijam na nos koliko sam toga imala-kad je SVE to sto sam uzela na svoja ledja (posao, skola, trudnoca) bila posve moja odluka. 

Tako da se ne kapiramo i ne razmisljamo isto, ali opet kazem, to je sasssvimm normalnouser posted image


Ti to kontas kao agresivan stav i kao ekstra prava...I da je onaj ko radi u kuci na nizoj lestvici... Ja to ne vidim tako, opet za mene je svaki posao samo posao a ne muski i zenski i ne smatram da je iko manje muskarac ako zna da kuva niti je zena manje zensko ako se ni libi da tegli i popravlja.

A ja sam rekla "tradicionalna", nisam koristila rec "primitivna".

Ja licno mislim da treba da se radi ravnopravno.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 18:06:57   
Verus
Ne znam sto me pokusavate ubediti u to da je jedno bolje od drugog: pa bitno je da vama sve idealno funkcionise.  Mozda, u ovom modernom ludom svetu, i volim malo stare tradicijeuser posted image   Kako god, bitno je da svima brak ide ko podmazan.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 18:18:13   
vukosava
Verus, samo da napomenem dok smo bili u Srbiji ja sam radila SVE, apsolutno SVE u kuci, sve to sto se naziva "zenskim" poslovima. Sticajem okolnosti, doslo je do preokreta usled nekih drugih stvari. Mislim pogotovu sto smo daleko od svih tih ostalih koji namecu pravila ponasanja da smo preuzeli neke nove norme. Kod mene je do prepustanja nekih obaveza za koje sam se dresirala od majke i okoline da su moje muzu doslo negde kad sam napunila 32 godine. Jednostavno sam priznala da ne mora sve da se radi NAJBOLJE i da je sasvim ok i da nesto neko drugi odradi.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 18:21:39   
Verus
Pa da, to je ono sto sam ranije napomenula, da mnoge majke/zene misle da one jedino mogu najbolje da urade.  Meni je trebalo puno vremena da predjem preko toga, i pustim da i on uradi, pa makar to ne bilo tako dobro kao sto bih ja napravila.  A i naucila sam da pustim stvari, i da mi ne  bude cisto kao nekad.  Boli me uvo za to sve, pravo da ti kazem....

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 18:25:30   
vukosava
Verus ako moj muz cesce pere sudove u toku meseca, racun za vodu zna da nam ode i do 120 dolara. Zna da pere po 3, 4 sata, da vidis samo to ribanje... Ako ja cesce perem, bude oko 90 dolara. Mene to pustanje da radi nesto kosta i po dzepu. Ali neka, vredi... user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 20:18:47   
Anoniman
Edit-prekopirala sam post u podelu poslovauser posted image

< Poruku je uredio Nedja RR -- 28.12.2011 20:21:13 >

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 123
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 20:22:01   
mama kukunka
Moj skuvao kafu pre 5 min..<i to je  njegov maksimum sto se kuvanja tice..Sudove i ostale poslove hoce da obavi, i akd ih on radi, radi bolje i detaljnije od mene!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 20:39:52   
anuksunamun
Ja sam tradicionalna,umereno,volim da udovoljavam mojem muzijaku,i ne predstavlja mi to nikakav teret,pogotovo zato sto ne radim,i imam svaku slobodu da se bavim hobijem bilo koje vrste,sada u trudnoci,moj dragi usisa i to je ono sto mi zaista puno znaci,tj znacilo mi je u prva tri meseca trudnoce,sada ja sve normalno obavljam kod kuce bez icije pomoci.Jesam navikla na to od detinjstva,ali nisam ubedjena da ja mogu sve najbolje,odrasla sam uz prisustvo dadilje i kucne pomocnice 24 h/7 dana u nedelji,i znam da je mojoj mami jako puno znacilo,jer je bila u mogucnosti da se posveti karijeri....najiskrenije ,muskarac koji "previse "provodi vreme u kuhinji,za mene nije bas najsexy tip,volim muskarce koji zele da pomognu i razumeju da zena nema 48 sati u danu,prema tome za mene je idealan scenario ,platiti zenu koja ce uprazniti to radno mesto u kuci!

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krekeri
photo
Ringerajin kuvar: Nedja RR
Slana torta sa krekerima
Ringerajin kuvar: Maraj



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here