|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 20:41:03   
Sanchy
Interesantna temauser posted image sad sam citala sta ste pisale i u sustini sa vecinom se slazem...ja po prirodi svojoj ne volim puno da radim po kuci jer su mi to sve dosadni poslovi koji me ubijaju psihicki iskreno,ne volim ni da kuvam posto i to smatram za cisto gubljenje vremena(dete tek treba da stigne,mozda se tu i malo popravim user posted image )..tako da mm i ja hteo on ili ne moramo zajedno da otaljavamo sve to sto se kuce tice ako hocemo da negde odemo,izadjemo i tako dalje..I tako je i ako radim i ako ne radim ...da kuva ,na zalost ne znauser posted image ali nema veze narucujemo hranu posto meni to nije mnogo bitno..Sa druge strane znam masu zena koje rade,gaje dvoje dece ,cela kuca je na njima a muz radi od jutra do sutrauser posted image ...to za mene nije brak niti zivot kakav bih bilo kome pozelela jer ga ni sebi ne zelim niti je pravedna podela poslova koje fakticki uopste i nema jer zena radi fakticki sve....Poenta je sto zena u Srbiji mora da radi jer su prihodi muza uglavnom nedovoljni za izdrzavanje porodice a da nije tako iskreno sto se mene tice ja bih se odlucila ili karijera bez dece ili deca bez karijere...nisam taj kapacitet da mogu da rintam od jutra do sutra ...A da se nadovezem na ono sto je anuksunamun napisala iskreno nisam ni za to da mi dete gaji neko drugi zato sto je meni bitnija karijera ,licno moje misljenje...ili karijera ili dete i to je to...


< Poruku je uredio Sanchy -- 28.12.2011 20:49:02 >

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 20:58:41   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: Verus RR

.... Koliko bi vas cepalo drva, menjalo ulje na kolima, krecilo kucu, sklapalo namestaj i ostale "muske poslove"? 

Cepala drva nisam, za to stvarno nisam imala prilike. Ulje i filtere menja automehaničar na redovnom servisu.
Ja sam ofarbala komplet drvenariju kada smo se useljavali (tada nije bilo spoljne Alu stolarije, pa je to sa šmirglanjem, podlogom i dve ruke baš bio poduhvat, pošto sam to radila posle posla).
Ja sam montirala kompjuterski stočić, stočić za štampač itd.
Na kolima menjam sama sijalice. Dva puta sam uzela suprugova kola, vidim ne radi mu neka sijalica, stanem na pumpu i zamenim.
Kod nas, ja kuvam.
Zato što sam više kod kuće i sistematičnija sam od njega.
Iseckam luk. Dok se dinsta, praznim sudo-mašinu. Onda iseckam krompir, sargarepu, ubacim kesicu smrznute boranije i dok se to dinsta, prostirem veš. Onda dolijem vodu, stavim tomatino i ostavim da se krčka. Sve ukupno 15min.
Pravim isključivo jela za koja mi ne treba više od 15 min pripreme. Za ostalo nemam vremena. Ili, imam ga, ali ne želim da ga trošim na kuhinju.
Čitam

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 21:00:25   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: gae_gr

..... Organizujemo se uvek tako da što manje vremena, snage i energije potrošimo na sve što se mora i da oboje iz svega izađemo što odmorniji da se bavimo onim stvarima u kojima uživamo.Sve manje od toga ne priznajem.



Tako je. TO jeste suština.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
28.12.2011 21:06:04   
Odri Hepbern
Moj muz bas dobro kuva, a sto je bitnije i uziva u kuvanju. Posto ja trenutno ne radim ja spremam klopu preko nedelje a on uvek napravi nesto za vikend. Ja kuvam neka jednostavnija i obicnija jela, dok on uvek pravi neke kerefere. A sto se tice nekih kucnih poslova to radimo oboje, sve zavisi ko ima koliko vremena.

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
18.3.2015 11:47:22   
branki*
ne kuva mi.spremao je samo kad sam bila na vto i mirovala.ovako ne nikad.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
18.3.2015 11:49:10   
Bibilib
Osim supe iz kesice nista vise ne zna da skuva i da spremi....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
18.3.2015 12:45:36   
Maraj
mm jedino sto nam spremi to su przenice i u to mu se ne mesam. Inace specijalac je za pohovanje hleba. Jutros smo imali przenice na menijuuser posted image

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
18.3.2015 12:50:46   
Klarita
Maraj me podseti, i mm je specijalista za przeniceuser posted image ja ih nikad nisam pravila. Obicno vikendom nam sprema dorucak svima, pa sad da li przenice, proju ili pitu, kako kad. Cesto sprema i rucak, ali ne kuva tipa pasulj, boraniju, to ne zna, no sprema nekad karadjordjevu sniclu, nekad pohovano belo...i svasta nesto od mesa, voli da eksperimentise.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
18.3.2015 12:56:40   
Modessty
ja ne spremam palačinke. to je njegova teritorija. I tresuljke sprema. To je sve user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
18.3.2015 13:05:28   
Azra_
Moj svašta zna da spremi. Kupus, pasulj, sve vrste mesa, riba, morski plodovi, to je njegova specijalnost. Pitate se šta ja kuvam onda! :-) Sva ona dosadna uobičaajena jela, razna povrća, supe, čorbe...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
18.3.2015 13:17:00   
jabudic
How yes no user posted image
Najeli bismo se! Ponekad nam napravi pizzu i to je to.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
18.3.2015 13:21:12   
mamin mish
Dok sam radila u kancelariji nije imao potrebe da kuva (kuvao je samo pasulj). E a sad kad radim u smenama i vikendom morao je da se uhvati varjace zbog T. Kada ja ne stignem da skuvam od posla po dvoristu i basti skuva on. Sad znaskoro sve osim da pohuje to mubas ne ide od ruke

_____________________________

16.09.2011 Tresla se gora, rodio se mamin mish

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
18.3.2015 13:22:42   
emicaa
Za pet godina braka mogu na prste jedne ruke nabrojati koliko je puta nešto spremio,ali kad kažem da mi se neda kuvati naruči nešto user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
18.3.2015 14:36:32   
jess021
O da, kod nas je mm zaduzen za pasulj, sarmu i pizzu. A sad dok sam ja lezala zbog trudnoce kuvao je svaki dan. Mm je bas rano ostao bez roditelja i dugo ziveo sam, pa sve zna. Ja sam ga malo razmazila, ali nije mi zao.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
18.3.2015 14:40:23   
adulence
ooo da i to jako dobro radi...mislim da je u nekom drugom zivotu bio vrsan kuvar...samo nesto smisli u glavi ode do prodavnice dodje napravi i kaze izvoli i uvek bude mljac...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
18.3.2015 14:43:12   
choopa choops
Koje ste vi srećnice user posted image Sad da tražim muža, ne bih gledala ni da li je lijep, zgodan, pametan...Ma ništa ne treba, samo da zna da kuva user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
18.3.2015 14:49:11   
jocajaca
E sad moram da napišem jednu anegdotu u vezi sa ovim.
Ode moja Joca kod komšinice, ne sjećam se vise zašto vjerovatno ju je zvala da joj da čokoladicu kolač nemam pojma, JOca je tad imala oko 4-5 godina I kaže njoj komšinica Čekaj Joco samo da završim ručak, a Joca kaže: A što Žare ne kuha(Žare je sin koji ima 36 godina I njih dvoje žive sami). Kaže komšinica: Ih Joco pa jel tvoj tata kuha.
Joca: Ne, deda kuha ručak, a tata pravi kolače! user posted image user posted image user posted image Zove komšinica I kaže e jeste se znale udati i ti i svekrva svaka vam čast!
Tako da da muž zna i da kuha i da pravi kolače.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
18.3.2015 15:02:02   
mila83
user posted image user posted image user posted image znale izabrati ! Moj je mene naucio kuvati user posted image sada ja vise kuvam,ali kad je potrebno ili je u pitanju neki njeg.specijalitet,kuva on .volim kako kuva user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
19.3.2015 7:41:22   
Sanjalicaaa

IZVORNA PORUKA: choopa choops
Sad da tražim muža, ne bih gledala ni da li je lijep, zgodan, pametan...Ma ništa ne treba, samo da zna da kuva user posted image


user posted image user posted image user posted image
Ovaj moj zna da umesi kiflice i da sprema lepe lazanje. Samo sto ih nesto ne sprema cesto user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
21.5.2015 17:16:02   
Kata90
kuvati nezna,to izbegava u sirokom lukuuser posted image
a sto se tice pecenja zna sve,pa mi tu uskace u pomoc ako ja ne mogu........

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
21.5.2015 17:29:29   
jovicaa
moj odlicno kuva, ali retkouser posted image
uglavnom je zaduzen za rostilj u dvoristu, kotlic i sl...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
21.5.2015 21:14:35   
Bibilib
mi smo dobili od tate supu iz kesice.....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
21.5.2015 21:16:44   
mila83
Kuva,sve hoce da proba,vec sam pisala. Ali najvise volim njegov kotlic ! Super pece ribu,rostilj...zna i da umesi testo,upecao me na panceroteuser posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
22.5.2015 17:04:18   
Kata90

IZVORNA PORUKA: Bibilib

mi smo dobili od tate supu iz kesice.....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



i to je nestouser posted image

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Kuvaju li vam vasi muzevi?
22.5.2015 19:23:27   
tekilica
Ja moram javno da pohvalim svog ljukija da kuva odlicno i da to hoce da radi bez podsecanja :) Divan je partner i pomaze mi u svemu. Kad kazem da je lenj, to znaci da me je nesto iznervirao. Pri cistoj svesti ga uvek pohvaljujem. :) Ima jedna divna pesmica za to. Ovako ide:

OTISLA NAM JUCE MAMA
NA SLUZBENO PUTOVANJE,
SPREMAO NAM RUCAK TATA,
PA JE VAZAN, NE PITAJTE.
ALI, NIJE BILA SALA,
KAZE, BESE, GOZBA PRAVA,
SPREMIO NAM MAJSTOR TATA,
DVA JAJETA, PLUS SALATA user posted image

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Markiza Torta (malo improvizovana)
Ringerajin kuvar: lelaigor
Rižoto sa blitvom
Ringerajin kuvar: 17 joka



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here